Zdravím, chci se zeptat, zda wizzair kontroluje kabinová zavazadla, jestli člověk platil za to větší či nikoliv a nesnaží se je oklamat? přijde mi docela nehorázné, že za standardní kabinové zavazadlo ještě musím platit  .

Wizzair-Cabin bag-zkušenosti

Založil ve fóru Letecké společnosti

Chválabohu, ten small cabin bag je strašný opruz. Pšonci se i přesto dost rozčilují, hodně si jich koupilo kufříky, které jsou dělané přesně na rozměr small CB :-D Vůbec se jim nedivím

0 Citovat

Mno precetl jsem si ten clanek, sice jsou to spekulace, ale to zruseni vubec neni pozitivni - jestli za nej chtej zavest co je v tom clanku viz ty limity na lidi max. 80 etc.

0 Citovat

Mohli by to spravit podobne ako Transavia že maly batoh si na palubu možeš zobrat vždy a velky ked sa nezmesti tak do podpalubia...ja som si už na nich zvykol a s malym batohom presnych rozmerov si kludne vystačim aj 2 tyždne a pre mna by to bolo len komplikacia ak by do lietadla vzali len určity počet batožiny

0 Citovat

V principe je to potesujuca sprava, ale to hadzanie do podpalubia sa mi nepaci nikde. Ked vidim ako sa sprava personal k batozine pri vykladani, tak si nie som celkom isty, ci by v platenom batohu prezili veci ako tablet, fotak. Nehovoriac o tom, ze mam po kapsach kade tade suveniry, peniaze a ine veci. Ked som dobre porozumel, tak za poplatok budu garantovat batozinu do lietadla?

Prvykrat sa mi pokusili dat batoh do podpalubia minuly tyzden. Ked mi doslo na gate preco mi lepia pasku na batozinu, tak som to pred nastupom do lietadla strhol a tvaril sa ,ze nic :D Ten vyber by mohli tiez robit trosku s rozumom, mali by vyberat prioritne kufre a nie hned lepit pasky aj na batohy velkosti wizz small.

Btw maju vynovenu aplikaciu a je neskutocne svizna. Wizz nam rozhodne nespi na vavrinoch :)

0 Citovat

Priatelka pise ze wizz dnes ofic oznamil od 29. oktobra by malo byt na ich letoch kabinove (rozmery 55x40x23 a vaha 10kg) zdarma.

0 Citovat

:( o com budu fora a diskusie ked zrazu zmizne polovica otazok ze ako prisne sa kontroluje bagaz :D

1 Citovat

a ked bude velka batozina mozem si vziat este k tomu jednu malu ako bola doteraz a k tomu este brasnu s fotakom prip. tasku na notebook?

0 Citovat

tonic napsal(a):

:( o com budu fora a diskusie ked zrazu zmizne polovica otazok ze ako prisne sa kontroluje bagaz :D

Tie asi nezmiznu, len sa upravia prekrocene rozmery resp. vaha v otazke :)

0 Citovat

Nathan7 napsal(a):

a ked bude velka batozina mozem si vziat este k tomu jednu malu ako bola doteraz a k tomu este brasnu s fotakom prip. tasku na notebook?

podla tohto obrazku (https://scontent.fbts2-1.fna.fbc...e=5A0532B8) jedine s priority

0 Citovat

Poniektori nebudu mat radost z noveho pravidla prirucnej batoziny :D

postarom 56 x 45 x 25 cm

ponovom 55 x 40 x 23cm (Changed size) MAX 10 KG

A zabudli v sprave dodat, ze dvihli cenu za vyber sedadla a priority boarding. Mozme v blizkej dobe ocakavat check-in v style ryanair

0 Citovat

voughne napsal(a):

Poniektori nebudu mat radost z noveho pravidla prirucnej batoziny :D

postarom 56 x 45 x 25 cm

ponovom 55 x 40 x 23cm (Changed size) MAX 10 KG

A zabudli v sprave dodat, ze dvihli cenu za vyber sedadla a priority boarding. Mozme v blizkej dobe ocakavat check-in v style ryanair

Ale s tou zmenou rozmerou aj zrusili poplatok za velke kabinove. A rozmery su podobne ako Ryanair.

0 Citovat

Ano ja viem, len uz som si vsimol na diskusiach prispevky typu " V marci som kupil kufor a teraz je mimo limit". Takze tito nebudu zrovna nadseni, ale to bude asi mensina, zvysok musi tento krok jednoznacne uvitat.

Pre mna sa aj tak nic nemeni , posledny rok som lietal s batohom napraskanym na Large a nikdy si ma nevsimali, teraz to uz budem mat aspon legalne :)

0 Citovat

toto je zaujimave - rata sa len rozmer kufra, nie kolecka a rukovat


lk52lkv-1.png

0 Citovat

tonic napsal(a):

toto je zaujimave - rata sa len rozmer kufra, nie kolecka a rukovat

To bych vnímal spíš negativně. Už vidím ty obří skořepiny, jak to tam ovce pošlou napříč a ostatním normálním lidem pak nezbývá místo ani na small bag.

0 Citovat

Wizz Air, the largest low-cost airline in Central and Eastern Europe, today announces that passengers will no longer be charged an additional fee to bring a large item of hand baggage into the aircraft cabin on all Wizz Air flights, from 29 October 2017.

Today the airline also announces a new service option for passengers called WIZZ Priority. Valid on all flights from today, WIZZ Priority now includes:

Priority boarding

Passengers able to bring an additional small bag (maximum dimensions of 40x30x18cm) into the cabin

From 29 October, a guarantee that hand luggage will be placed in the cabin (also available for passengers when purchasing WIZZ Go, WIZZ Plus and the WIZZ Privilege Pass)

https://wizzair.com/en-gb/inform...19072017#/

0 Citovat

Wizz Air, the largest low-cost airline in Central and Eastern Europe, today announces that passengers will no longer be charged an additional fee to bring a large item of hand baggage into the aircraft cabin on all Wizz Air flights, from 29 October 2017.

Today the airline also announces a new service option for passengers called WIZZ Priority. Valid on all flights from today, WIZZ Priority now includes:

Priority boarding

Passengers able to bring an additional small bag (maximum dimensions of 40x30x18cm) into the cabin

From 29 October, a guarantee that hand luggage will be placed in the cabin (also available for passengers when purchasing WIZZ Go, WIZZ Plus and the WIZZ Privilege Pass)

https://wizzair.com/en-gb/inform...19072017#/

0 Citovat

Ahoj, Wizzair mi napsal - Při letu s WIZZ si může každá osoba vzít:

• Jedno příruční zavazadlo, ne větší než 55 x 40 x 23 cm, o maximální hmotnosti 10 kg.

• Bezcelní zboží zakoupené na letišti po projití bezpečnostními kontrolami 

Upozorňujeme, že pokud jste do své rezervaci nepřidali WIZZ Priority, vaše příruční zavazadlo vám může být během nástupu do letadla odebráno a přepraveno v zavazadlovém prostoru. Vyhnout se tomu můžete následujícími způsoby:

 • Odevzdáním svého příručního zavazadla u přepážky odbavení (check-in), bude přepraveno zdarma; 

Pokud to tedy dobře chápu, tak když si nechám 10kg zavazadlo odbavit zdarma u Check-in, tak si potom můžu vzít další na palubu a nikdo nic nepozná ? Máte s tím někdo zkušenosti ?

0 Citovat

to by bol dobry hack, ale na ich strankach je nieco ine

WIZZ Priority

If you purchase the WIZZ Priority service (or you are entitled to WIZZ Priority with WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO or WIZZ Plus bundles) your hand luggage will be guaranteed to travel with you in the cabin area, and you will be allowed to carry one additional small bag (a handbag, a laptop bag or a camera bag) that is not larger than 40 x 30 x 18 cm, and must be placed under the seat in front of you.

ale teda skusenosti nemam

0 Citovat

Jasně, to neodporuje tomu, co jsem psal já. Otázka je, zda při nástupu do letadla kontrolujou, jestli jsem si nenechal odbavit zavazadlo u checkinu. Pokud ne, tak podle mne není problém si nechat jedno 10kg odbavit zdarma a druhý si vzít sebou a nechat si ho klidně "odebrat při nástupu".  S wizzairem běžně nelítám, proto bych rád znal názor zkušenějších.:-)

0 Citovat

len ci ti nedaju na boarding pass nejaku nalepku :) ale dobry point mas, takto by to teoreticky mohlo fungovat. Jedine ak by ti povedali na checkine, ze ziadny problem, zoberte si to na palubu :D

0 Citovat

A kdyz mas v mobilu boarding pass, tak to nalepku ti daji jen a ta by sla schovat ne? :D 

0 Citovat

no ved ano, ale co ked povedia na checkine, ze napr. z dovodu nizkej osbadenosti leitadla ide vsetko na palubu :)

0 Citovat

No, tak to si zaplatis no, ale do nejakych destinaci jako je Londyn bych se o to mozna nebal. :D  ale toto by byl dobrej travel hack, priletet do Londyna, nakoupit hadry a zkusit to

0 Citovat

Ešte by mohol byť problém, ak by check-in priehradka bola prepojená na čítačku boarding pasov (papierových aj v mobile) na bráne. Nechcete to niekto otestovať?

0 Citovat

takze.. u wizz: odbavis si zavazadlo a dostanes na palubku modrou nalepku checked-in hadluggage. Můzete mít jedno zavazadlo a to odbavene se do toho pocita.. ctecka samozrejme je propojena, na checkinu i v gate je stejny system.. SITA DCS. jen pri boardingu se prepne do jineho rezimu. navic wizz od personalu striktne vyzaduje znaceni vsech handbagu, malych i velkych. opravdu bych nedoporucoval nikomu zkouset ten napad se dvema HB, nevyplati se vam to.. mozna vam to jednou, dvakrat projde, ale rozhodne bych na to nespolehal. a urcite vam na prepazce u wizzu nikdy nerekneme, ze vam to neodbavime :D jsme radi za kazdy kufr.

0