Poplatky Ryanair

Napsal klarush 2012-11-14T17:20:17+01:00 ve fóru Letecké společnosti
15 odpovědí

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na poplatek za online chek-in, který je v podmínkách ryanairu. Co jsem pochopila, mělo by se platit 6liber za každý let. Zajímalo by mě, kde se tento poplatek platí nebo jestli si peníze ztrhnou z plat. karty, kterou jsem zadávala, když jsem kupovala letenky..?
( 6.2 An online check-in fee applies to all reservations except in respect of certain promotional fares. This fee is charged on a per person/per one-way flight basis and amounts to €6/£6 for bookings made via http://www.ryanair.com and €12/£12 for bookings made via a call centre or at the airport. Except as provided for in Article 10.2 or 10.3 below, this fee is non-refundable.)

Poplatek za on-line check-in se platí při nákupu letenky, neplatí se pouze u promo tarifů, které jsou označené "Free On-line Check-in". Dodatečně nikde nic platit nebudeš, nikdo ti nebude nic strhávat. smiley Enjoy your flight

Tak to vypadá, že nám Ryan opravil tarify a už asi nic levně nekoupíme (koukal jsem na BUD - GSE. a zde již 249 HUF je jako tarif letenky + poplatky)...

Ahoj, chci se zeptat, chci koupit zpáteční letenku z Krakowa v hodnotě 540 PLN. Platit budu debetkou. Je nějaká možnost jak ušetřit? Četl jsem o možnosti zatrhnutí tlačítka v okně které vyskočí těsně před platbou,aby došlo k převodu měny až v bance, má to v mém případě cenu? Nebo provest fígl aby se platilo v eurech? Nebo kolik můžu řádově ušetřit? Řekl bych ře když letenka bude stat asi 3300 tak se tam asi velice neušetří že,ale raději se chci zeptat než to koupím. Díky za pomoc smiley

Vždy je lepší, aby se ti kurz počítal v bance, než u Ryanairu. Čachrování s měnou nemá moc smysl. Opravdu neušetříš víc peněz, než hodnotu času, který u toho strávíš.

Ahoj,
zajímalo by mě co znamená u Ryanair příruční zavazadlo,dočetl jsem se že je to zavazadlo o max hloubce 12cm.
To by znamenalo že si do letadla nemohu vzít klasický batoh ze školy...
Děkuju za radu smiley

Mě by zajímalo, jak to funguje v praxi? Kolikrát se třeba stalo, že by zavazadlo nějak přeměřovali? Jestli jsou na některých letištích přísnější za 14 dní letím z Norimberku do Pisy. Budu mít asi 40 litrový batoh, který při naplnění možná některý rozměr přesáhne a navíc má popruhy. Dále by mě zajímalo jak je to s tekutinami (budu mít zubní pastu atd..), někde jsem četl, že se musí vkládat do nějakých igelitových pytlů nebo co?
Letím poprvé podobnou společností a jsem vděčný za každou informaci.
Dík smiley

já zažil u easyjetu že si pracovnice zavolala policii a šlo se přeměřovat, lidi dělali co mohli si tam klekali na kufry atd aby splácli, rozměr je podle mě dobrý dodržet

Pokud máš batoh, nebál bych se toho, že ho nenarveš do klece smiley

Tekutiny bys měl mít v igelitovém uzavíratelném pytlíčku, ale jediné město, kde to po mě chtěli byl Londýn.

A myslíš, že to můžu chápat tak, že když budu mít jakékoliv zavazadlo co nacpu bez většího násilí do klece tak je to OK?

Ano smiley

Ahoj, jestli se nepletu, tak s Ryanairem už si zdarma můžeš vzít jenom zavazdlo, které se vejde pod sedadlo. Za příruční zavazadla, který dáváš nahoru do úložnýho prostoru, si musíš připlatit. Já už s Ryanairem nelítám. Když započteš všechny poplatky plus dopravu z letišť, který jsou většinou "uprostřed polí", tak se vyplatí vybrat jinou nízkonákladovku. Po Evropě Easyjet nebo Germanwings.

Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat na zkušenost ostatních. Letěl už někdo Ryanem s tím, že vezl stan (klasické iglů) v příručním zavazadle? Trochu mě tam děsí ty kovové kolíky (bez kterých bych se ještě nějak obešel) ale i ty plastové tyčky. Nechci aby mi je na letišti vyhodili. Na druhou stranu pokud mi potvrdíte že je to ok tak ušetříme 50 eur za odbavení zavazadla. Díky za jakoukoliv informaci.

Stan a kolíky nejsou problém u Ryana, ale u bezpečnostní kontroly. Kovové kolíky projdou jen při linkavé prohlídce, laminátové tyčky naopak bude řešit jen silně zakomplexovaný sekuriťák. Osobně už jsem se stanem letěl několikrát (bez kolíků, klacků je všude dost) a bez problémů.

Mohu požádat o radu co si mám představit pod poplatkem "Poplatek za zmeškání letu (do 1 hodiny od odletu) - 110EUR"?
To jako když si koupím letenku, odbavím se a nepřijdu na letiště tak mi bude zaúčtován poplatek? To snad ne smiley

Myslim, ze kdyz zmeskas let, tak nabizi moznost, ze Te usadi (pokud budes mit zajem) do nejblizsiho volneho letu a zaplatis navic onech 110 eur - pokud se pletu, tak me nekdo opravte smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!