Dobrý den, chtěla bych se zeptat na poplatek za online chek-in, který je v podmínkách ryanairu. Co jsem pochopila, mělo by se platit 6liber za každý let. Zajímalo by mě, kde se tento poplatek platí nebo jestli si peníze ztrhnou z plat. karty, kterou jsem zadávala, když jsem kupovala letenky..? ( 6.2 An online check-in fee applies to all reservations except in respect of certain promotional fares. This fee is charged on a per person/per one-way flight basis and amounts to €6/£6 for bookings made via http://www.ryanair.com and €12/£12 for bookings made via a call centre or at the airport. Except as provided for in Article 10.2 or 10.3 below, this fee is non-refundable.) .

Poplatky Ryanair

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na poplatek za online chek-in, který je v podmínkách ryanairu. Co jsem pochopila, mělo by se platit 6liber za každý let. Zajímalo by mě, kde se tento poplatek platí nebo jestli si peníze ztrhnou z plat. karty, kterou jsem zadávala, když jsem kupovala letenky..?
( 6.2 An online check-in fee applies to all reservations except in respect of certain promotional fares. This fee is charged on a per person/per one-way flight basis and amounts to €6/£6 for bookings made via http://www.ryanair.com and €12/£12 for bookings made via a call centre or at the airport. Except as provided for in Article 10.2 or 10.3 below, this fee is non-refundable.)

0

Poplatek za on-line check-in se platí při nákupu letenky, neplatí se pouze u promo tarifů, které jsou označené "Free On-line Check-in". Dodatečně nikde nic platit nebudeš, nikdo ti nebude nic strhávat. smiley Enjoy your flight

0 Citovat

Tak to vypadá, že nám Ryan opravil tarify a už asi nic levně nekoupíme (koukal jsem na BUD - GSE. a zde již 249 HUF je jako tarif letenky + poplatky)...

0 Citovat

Ahoj, chci se zeptat, chci koupit zpáteční letenku z Krakowa v hodnotě 540 PLN. Platit budu debetkou. Je nějaká možnost jak ušetřit? Četl jsem o možnosti zatrhnutí tlačítka v okně které vyskočí těsně před platbou,aby došlo k převodu měny až v bance, má to v mém případě cenu? Nebo provest fígl aby se platilo v eurech? Nebo kolik můžu řádově ušetřit? Řekl bych ře když letenka bude stat asi 3300 tak se tam asi velice neušetří že,ale raději se chci zeptat než to koupím. Díky za pomoc smiley

0 Citovat

Vždy je lepší, aby se ti kurz počítal v bance, než u Ryanairu. Čachrování s měnou nemá moc smysl. Opravdu neušetříš víc peněz, než hodnotu času, který u toho strávíš.

0 Citovat

Ahoj,
zajímalo by mě co znamená u Ryanair příruční zavazadlo,dočetl jsem se že je to zavazadlo o max hloubce 12cm.
To by znamenalo že si do letadla nemohu vzít klasický batoh ze školy...
Děkuju za radu smiley

0 Citovat

Mě by zajímalo, jak to funguje v praxi? Kolikrát se třeba stalo, že by zavazadlo nějak přeměřovali? Jestli jsou na některých letištích přísnější za 14 dní letím z Norimberku do Pisy. Budu mít asi 40 litrový batoh, který při naplnění možná některý rozměr přesáhne a navíc má popruhy. Dále by mě zajímalo jak je to s tekutinami (budu mít zubní pastu atd..), někde jsem četl, že se musí vkládat do nějakých igelitových pytlů nebo co?
Letím poprvé podobnou společností a jsem vděčný za každou informaci.
Dík smiley

0 Citovat

já zažil u easyjetu že si pracovnice zavolala policii a šlo se přeměřovat, lidi dělali co mohli si tam klekali na kufry atd aby splácli, rozměr je podle mě dobrý dodržet

0 Citovat

Pokud máš batoh, nebál bych se toho, že ho nenarveš do klece smiley

Tekutiny bys měl mít v igelitovém uzavíratelném pytlíčku, ale jediné město, kde to po mě chtěli byl Londýn.

0 Citovat

A myslíš, že to můžu chápat tak, že když budu mít jakékoliv zavazadlo co nacpu bez většího násilí do klece tak je to OK?

0 Citovat

Ano smiley

0 Citovat

Ahoj, jestli se nepletu, tak s Ryanairem už si zdarma můžeš vzít jenom zavazdlo, které se vejde pod sedadlo. Za příruční zavazadla, který dáváš nahoru do úložnýho prostoru, si musíš připlatit. Já už s Ryanairem nelítám. Když započteš všechny poplatky plus dopravu z letišť, který jsou většinou "uprostřed polí", tak se vyplatí vybrat jinou nízkonákladovku. Po Evropě Easyjet nebo Germanwings.

0 Citovat

Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat na zkušenost ostatních. Letěl už někdo Ryanem s tím, že vezl stan (klasické iglů) v příručním zavazadle? Trochu mě tam děsí ty kovové kolíky (bez kterých bych se ještě nějak obešel) ale i ty plastové tyčky. Nechci aby mi je na letišti vyhodili. Na druhou stranu pokud mi potvrdíte že je to ok tak ušetříme 50 eur za odbavení zavazadla. Díky za jakoukoliv informaci.

0 Citovat

Stan a kolíky nejsou problém u Ryana, ale u bezpečnostní kontroly. Kovové kolíky projdou jen při linkavé prohlídce, laminátové tyčky naopak bude řešit jen silně zakomplexovaný sekuriťák. Osobně už jsem se stanem letěl několikrát (bez kolíků, klacků je všude dost) a bez problémů.

0 Citovat

Mohu požádat o radu co si mám představit pod poplatkem "Poplatek za zmeškání letu (do 1 hodiny od odletu) - 110EUR"?
To jako když si koupím letenku, odbavím se a nepřijdu na letiště tak mi bude zaúčtován poplatek? To snad ne smiley

0 Citovat

Myslim, ze kdyz zmeskas let, tak nabizi moznost, ze Te usadi (pokud budes mit zajem) do nejblizsiho volneho letu a zaplatis navic onech 110 eur - pokud se pletu, tak me nekdo opravte smiley

0 Citovat

Ahoj, stala se mi teď nemilá věc - vyhledala jsem letenky na Ryanairu v anonymním okně, v €. Platím částku kartou k účtu, který mám v €. Ale automaticky se mi částka přepočetla na Kč, z EUR účtu zpátky na €, takže celková částka byla o cca 50€ vyšší.

Ani ze strany Ryanairu ani banky není možné nic dělat, ani platbu zrušit, ani letenky stornovat, ani platbu zadat opravdu v €, vždy se automaticky přepočítá do místní měny, asi podle IP adresy?

Přijde mi to jako velké znevýhodnění, protože samozřejmě používají nevýhodný kurz. Jde se proti tomu nějak bránit? Děkuji!

0 Citovat

To je podle domácí měny karty (to nesouvisí s měnou účtu). Pokud je jiná, musí se zrušit jejich směnný kurz, je tam na to volba. Tady se nedá nic dělat, opravdu hned po zadání čísla karty se částka převedla do CZK a potvrdila jsi platbu v korunách. 

Kuriózně třeba karty ČS se naopak tváří (minimálně pár let zpátky tvářily), že jsou eurové, takže to platbu z korun přepočítalo do eur. 

0 Citovat

Možná se mýlím, ale pro odlety z ČR bylo možné platit pouze v Kč, žádná volba nebyla. Volba kurzu byla možná možná při odletech mimo ČR. Pokud se mýlím, omlouvám se tímto  fundovanějším.....

0 Citovat

Na stránkách Ryanairu je potřeba v některém kroku nákupu vypnout tu 'úžasnou' nabídku (DCC), která provádí nevyhodny přepočet. Pokud je místo odletu v Eurozone a cena k platbě se ukazuje i v Kč,  je to špatně a DCC není vypnuté.

Po zaplacení už se s tím nic nedá dělat...

0 Citovat

Dá se samozřejmě vypnout úžasná nabídka DCC. Na jiné měny používám Revolut. Pro platby v eur, nebo US dolarech používám eur/dolar konto na Erste, kde debetka funguje jako multi měnová karta - použije měnu, která je v platbě.

0 Citovat

Oni tam to přepínání měny měli jednu dobu dobře schovaný, věděl jsem, že to tam je ale nemohl jsem ho najít. Každopádně u FR platí vše pořádně zkontroluj a hlavně při platbě zkontrolovat částku a měnu!

Jinak v poslední době co jsem kupoval letenky mi to ten úžasný kurz nenabízí tak možná nasrali už tolik lidí, že to vypli.  Jedině při přepnutí na paypal to nabídne garantovaný směnný kurz :)

1 Citovat

Mate niekto nejake info, alebo skusenost s tymto?

 

https://spravy.rtvs.sk/2023/12/l...zhorcenie/

0 Citovat

1. prosince jsem dělal check-in a sedadlo po mně koupit nechtěli.

0 Citovat

Malo by to byť pre posledných 20 miest v lietadle

1