BA - Executive Club

Napsal Lukáš Horák 2015-04-26T10:38:00+02:00 ve fóru Frequent flyer programy

V Praze v Mastercard salónku nám jednu dvě menší děti vzali zdarma, půl roku na to je odmítli. Záleží, na koho natrefíte.

Bonusové Aviosy za lety mezi EU a UK. Za 4 lety 4 000 Aviosů, za 8 letů 16 000 Aviosů.

Nutná registrace https://www.britishairways.com/e...onus-avios a proletění do 30.6. 

Mate nekdo prebytecnych 9000 BA avios, ktere byste chteli prodat? (vystaveni letenky, taxy doplatim zvlast)

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně upgradu. 

Mám účet u BA kde mám docela dost bodů a poletím v brzké době s QA z Prahy do Bangkoku a zpět z Phuketu do Prahy (mezipřistání v Dauhá). Dá se nějak standardní economic letenka upgradovat za body na vyšší třídu, nebo to není možné? Nikdy jsem to nedělal a tak s tím nemám žádné zkušenosti.

Díky za odpověď

Mělo by to jít přes BA web, resp. určitě jde koupit award let QA. Pokud to je ve třídě umožňující upgrade, mělo by jít i to. Jen odhaduji, že ty potřebné avios by určitě šlo upálit rozumněji jinak...

ok a jak bys je nejlépe využil?

Tak záleží, zda jich máš 800 nebo 80000... Třeba:-)

mam jich cca 45.000

Ja myslim ze to Cali nejde, protoze jediny kdo nabizi upgrady za mile (s vyjimkami) je *A - u OW podle me jde za BAEC mile ugradnout jenom BA, AA, IB a mozna i Finove..

Ale je mozne se se pletu nebo se to zmenilo..

Za me je nejlepsi vyuziti BAEC mili je koupit si PE za drobny v akci (ted je onsale napr. MIA a SF) a bouchnout to do upgradu do C, pripadne si koupit discountovany Cko a proletet si F..

Jinak driv jsem jeste pouzival BAEC mile na prelety z Miami do Karibskych destinaci s AA, ale pred cca 2-3 roky do AA zdrazili, takze uz se to nevyplati..

Ak nejde ten upgrade economy letenky u Qatarcov (ja si myslím, že by to bolo dobré použitie), tak BAEC míle sa dajú preniesť aj do Iberia programu. A oni majú relatívne dobrú dostupnosť v biznis triede, napríklad Stredná Amerika (Kostarika, Panama). Dá sa u nich zobrať jeden smer v ekonomy, späť v biznise a nemusí byť dostatok míl, dá sa doplatiť. Ale 45k to asi nebude na biznis triedu.

Kúpiť nejaké PE od BA a potom upgrade na biznis, to je tiež dobrá voľba. Akurát BA nemá veľkú dostupnosť. Rozchytá sa to veľmi rýchlo, t.j. to by si musel plánovať dosť do budúcnosti (9+ mesiacov).

Heh, díky všem. Ještě pobrat co to jsou ty zkraty.... BAEC, PE, OW atd...

BAEC= British Airways Executive Club

PE= Premium economy

OW= One world

OW ale také může být One way, ne? 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!