Norimberk NUE

Napsal David66 2015-06-03T09:50:57+02:00 ve fóru Letiště

Jedno aktuální info. To parkoviště u metra Ziegelstein už nefunguje. Respektive je z něj parkoviště pro náklaďáky Edeka.

Ja jsem ted tyden parkoval u metra Ziegelstein na ulici Otto-Lilienthal-Strasse. Zadne zakazy tu nejsou, ale mistnim se to moc nelibi - mel jsem vzkaz za steracem..
img-8047.JPG

To je jen takové socanské předvolební promo.

čau, parkoviště u metra je skutečně out, ale dá se velice dobře parkovat i v ulici  Andernacher Str   kde je to hned na rohu 200m k metru nebo naopak na druhé straně kousek pěšky k letišti...

Ahoj,

nevěděl byste prosím někdo, jak moc je dostačující hodina a půl na to dostat se z nádraží v Norimberku na letiště? Četla jsem, že tam jezdí metro 12 minut každých 10 minut, ale pokud by měl vlak zpoždění a tak všechno, dá se to za hodinu a půl, hodinu stihnout? Letím odtamtud poprvé a z Čech pojedu vlakem a líp spoj nenavazuje. Děkuju :)

Jakože byste měli hodinu a půl mezi příjezdem vlaku a odletem? 

Přesně tak.. Aspoň podle jízdních řádů

Odvážnym šťastie praje

No pokud vím, tak z ČR vlaky do Norimberku nejezdí ne? Tudíž pojedeš autobusovou linkou DB a v létě je to s dálnicemi nevyzpytatelné. Určitě si dej větší prostor, měla bys být v Norimberku minimálně 2 hodiny před odletem, takže spíš 3–4 na klid.

Centrum je hezké, neboj se ho projít a časovou rezervu ještě tak zvýšit a spojit s užitečným :)

Jezdí přímé vlaky z Chebu. 1,5 hodiny je ale úplně na krev a dost velký risk. 

Přímé vaky z Chebu jezdí, to sice ano, ale už teď pojedu tím první hned ráno a tam je právě 1,5 hodiny na to dostat se na nádraží.. Nejspíš teda pojedu autem asi, děkuju všem za odpovědi :)

Absolvoval jsem cestu vlakem z Plzně přes Cheb do Norimberka a následně na letiště tak 3-4x  a určitě bych 1,5h nedoporučoval riskovat :D

Super vědět, díky moc!


Auto bude určitě lepší volba. Ono i kdyby ten vlak přijel na čas, tak v Norimberku zastavuje až na nástupišti co je úplně nejdál od metra. Než se zorientujes, dostaneš k metru a koupíš jízdenky tak je 10 minut pryč, pak klidně můžeš čekat až 10 minut na metro a pak vlastní jízda 12 minut. Čili v nejlepším případě budeš na letišti hodinu před odletem, což sice zrovna v Norimberku v pohodě pokud máš jenom prirucak. Ale nemáš pak žádnou rezervu, stačí 20 minut zpoždění vlaku a máš problém.Stejně ty Český dráhy jsou bídáci. :) Jezdil jsem vlakem z Prahy do Kolína nad Rýnem spojem Praha - Cheb - Norimberk - Kolín nad Rýnem.  Eshop Českých drah vám při zadání trasy Praha - Kolín nad Rýnem vyhodil nabídku za 4500 Kč, což nebudem si nalhávat, je fakt darda a vyplatí si koupit letenku. Ale jakmile tam vložíte podmínku, že chcete jet přes Cheb, tak vám to nabídne spoj za 580 Kč. V té době ten spoj byl pomalejší o cca 30 minut, což při 8 hodinách cesty většina lidí oželí. Koukám, že tenhle fígl se dá použít stále, jen jízdenka stojí 550 Kč. Si myslím, že tohle musí být pod náklady DB, když vezmu, že trasa Aachen - Köln dlouhá cca 100 km stála 20-25 € regionálním vlakem.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!