Ukončení letu během mezipřistání

Napsal Chen 2015-07-10T13:26:16+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
5 odpovědí

Zdravím,

jen se tu vyjádřím k tématu, které se tu řešilo s tím, že bych raději varoval ostatní, aby na podobnou situaci byli připravení. Na začátku června jsme odletěli do USA s British Airways s tím, že let byl přestupní a to Stockholm - Londýn - LA a zpáteční Santa Ana - Dallas - Londýn - Stockholm. Letenky jsme zakoupili u Superletušky s tím, že jsme se ptali, zda nebude problém, pokud na zpáteční cestě vystoupíme už v Londýně, odkud se přece jen lépe cestuje zpět do Prahy. Dvakrát jsme byli ujištěni, že pokud to nahlásíme při odbavení v Santa Aně, bude to v pořádku. Realita ale byla trošku jiná. V Santa Aně nám oznámili, že to nepůjde, protože let obsluhuje společnost American Airlines, ale spadá pod British Airways, takže musíme zavolat na BA (předtím nás ještě ale pracovnice AA pěkně vyzpovídala, proč chceme vystoupit atd.). Tak kamarád kontaktoval BA, hovor trval asi 30 minut a konečný verdikt byl, že nám sice umožní vystoupit dříve (uvedli jsme z důvodu rodinné pohotovost), ale po každém budou chtít 407 dolarů (nakonec jsme měli štěstí v neštěstí, že byl let z Dallasu do Londýna "overbooked" a tak nám dali pozdější let a požádali jsme o let do Prahy ne do Stockholmu). Zbývající část skupiny, která letěla dvěma jinými zpátečními lety (LA - Londýn - Oslo), zkusila jinou taktiku a to, že potřebují zavazadla a chtějí ukončit cestu dříve (oznámili to v Londýně), ale také to nešlo zrovna jako po másle. Cestující z prvního letu ho sice dostal za pár minut, ale zbývající tři z druhého letu čekali asi tři hodiny a ještě se do toho pracovníkům BA moc nechtělo. Stručně řečeno, příště už asi vynechám pokus ukončit let během mezipřistání nebo budu cestovat jen s příručním zavazadlem (což do USA na 20 dnů moc nešlo) smiley).

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě smiley

Zrovna na letišti SNA jsou samoodbavovací kiosky, kde si vytiskneš boarding pass i baggage tag sám a když si zvolíš jako cíl zavazadel LHR, nikdo to při odevzdání zavazadel neřeší.

A když ti z jakéhokoliv důvodu neodbaví zavazalo tam, kam chceš - v místě přestupu oznámíš na transferové přepážce, že dál neletíš - důvodů si každý může vymyslet X.

Tady je menší problém, my jsme to nejdříve u kiosku zkusili, ale ani pro nás, ani pro zavazadla nebylo možné zvolit jinou cílovou destinaci než Stockholm (systém sice zobrazil mezipřistání, ale nebylo možné je zvolit). Až poté jsme to zkoušeli u pracovnice za přepážkou. A jak píši výše, zbývající čtveřice oznámila v Londýně, že nehodlá letět dál. U jednoho letu to problém nebyl, u druhého se pracovníci za přepážkou dlouho ostýchali, než nakonec souhlasili s vydáním zavazadel.

Je pravda, že jsem se bavil s několika lidmi, co to zkoušeli. Na některých letištích nebyl problém, na některých ale ano. Někdy pracovníci za přepážkou tvrdili, že to nejde, jindy, že ano, ale bude účtován poplatek atd. atd. Očividně záleží na tom, na koho člověk narazí. Hlavní roli očividně hraje ochota paní/pána za přepážkou smiley.

ja ked som letel s THY do YUL tak uz pri prvej ceste som ziadal o vylozenie batoziny v IST, v pohode mi to vylozili, a druhy den som to znovu v IST nalozil na let do YUL ...

Na webu BA se píše: „If you do not check your bags through to your final destination, you may incur multiple and/or additional baggage charges.“ :) tak konečně je to někde explicitně uvedeno. Jen konkrétní poplatky už nejsou nikde upřesněny.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!