Ahojte Dlhšie sa pohrávam s otázkou ako to je v prípade toho, že nestihnete chytiť let trebarz aj vlastnou vinou alebo tým, že ste mali krátky prestup a medzi týmsa gate zavrel. Mám totižto kamarátku ktorá minulé leto mala letieť z VIE do IAD cez AMS s KLM, ale kvoli blbej situácii na dialnici nestihla prist nacas, nestihla preto ani batožinu odbaviť a povedali jej, že už na let nastúpiť nemôže - ALE stala sa taká vec, že ju ZADARMO prehodili na let VIE do IAD priamo s AUSTRIAN ! Tot ina aliancia aj iny routing ... ako je to možné? šťastie? Kamoši teraz zas leteli do SEA, a na prestup myslim na LHR mali len 20 minut kvoli meskaniu, cize v podstate svojou vinou lebo nechceli utekat na gate letu do USA - zmeskali nadvazujici let a dostali nahradu cez uplne ide letiska ... vie sa niekto nejak jednoznacne vyjadrit co sa teda stane ak: 1. Pridem na letisko pozde svojou vinou / resp. nejakym dopravnym kolapsom - mam na nieco narok alebo smola? 2. Ked uz mam odbavene zavazadlo, som v tranzitnom priestore ale nestihnem prist na gate? - mam na nieco narok? 3. Ked niekde prestupujem - mam trebarz zdravotne problemy s nohami alebo aj nemam, na prestup mam len par minut ale nestihnem to ... dostanem automaticky iny let ? 4. Ked mam dlhsi stopover v nejakej destinacii, trebarz Dubai, opustim tranzitnu zonu a pojdem trebarz do mesta a nasledne zmeskam let - smola? ĎAKUJEEEEEM  .

Zmeškanie letu = náhradný let ?!

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

8 reakcí

Ahojte

Dlhšie sa pohrávam s otázkou ako to je v prípade toho, že nestihnete chytiť let trebarz aj vlastnou vinou alebo tým, že ste mali krátky prestup a medzi týmsa gate zavrel. Mám totižto kamarátku ktorá minulé leto mala letieť z VIE do IAD cez AMS s KLM, ale kvoli blbej situácii na dialnici nestihla prist nacas, nestihla preto ani batožinu odbaviť a povedali jej, že už na let nastúpiť nemôže - ALE stala sa taká vec, že ju ZADARMO prehodili na let VIE do IAD priamo s AUSTRIAN ! Tot ina aliancia aj iny routing ... ako je to možné? šťastie? Kamoši teraz zas leteli do SEA, a na prestup myslim na LHR mali len 20 minut kvoli meskaniu, cize v podstate svojou vinou lebo nechceli utekat na gate letu do USA - zmeskali nadvazujici let a dostali nahradu cez uplne ide letiska ...

vie sa niekto nejak jednoznacne vyjadrit co sa teda stane ak:

1. Pridem na letisko pozde svojou vinou / resp. nejakym dopravnym kolapsom - mam na nieco narok alebo smola?

2. Ked uz mam odbavene zavazadlo, som v tranzitnom priestore ale nestihnem prist na gate? - mam na nieco narok?

3. Ked niekde prestupujem - mam trebarz zdravotne problemy s nohami alebo aj nemam, na prestup mam len par minut
ale nestihnem to ... dostanem automaticky iny let ?

4. Ked mam dlhsi stopover v nejakej destinacii, trebarz Dubai, opustim tranzitnu zonu a pojdem trebarz do mesta a nasledne zmeskam let - smola?

ĎAKUJEEEEEM smiley

0

Ve všech případech platí pravidlo - usměj se, buď příjemný na toho s kým hovoříš a doufej, že pro tebe udělá maximum. Žádné normy na to neexistují - viz. tvá kámoška VIE-IAD.

V okamžik přestupu na již rozletěné letence je povinnost tě dopravit do cílové destinace a nemyslím si, že při 2 hodinovém přestupu ti někdo zbaští, že jsi to nestihl přeběhnout smiley

0 Citovat

no to asi ne no smiley smiley smiley ... a ešte jedna vec, neviem ci sa to riesilo tu alebo inde, ale predstav si ze prides na letiste ohodne skor ako je tvoj let, ale na letisku zistis ze trebarz za hodinu ide ta ista aerolinka do tej istej destinacie, ale je to proste skorsi let ... myslis ze je mozne ak je volne miesto v lietadle ta prehodit na tento let alebo zas plati to ze ,,bud mily, a snad pre teba spravia maximum,, ? smiley

0 Citovat

normalne ked toto citam tak by som si niekedy dal len taky testovaci routing niekam s tym ze by som skusal ci su ochotni s tymto nieco robit smiley kazdopadne dik za postrehy! SUPER smiley

0 Citovat

Ještě můžu přidat nedávnou zkušenost z FRA při routingu YEG-LHR-FRA-VIE se Star Alliance (AC, LH). Ve FRA bylo na přestup pouze 55 minut, z LHR samozřejmě zpoždění, navíc gate do VIE na opačným konci letiště. Takže nestíhačka, potom hledání někoho kompetentního z LH na rebooking, aby nakonec sdělil, že rebook proběhl automaticky na další nejbližší let do VIE (operovaný OS).

0 Citovat

Kamoska koupila tu lonskou BA pecku na Hawaii a v LAX nestihla prestup 2.5h (dlouha story, nicmene root cause byl v nadmerne konzumaci alkoholu na palube + vypity rum z duty free) a kdyz to dospala na lavicce a dorazila na prepazku tak ji normalne soupli na dalsi letadlo bez reci, i kufr dorazil v pohode smiley bylo to asi o 5h pozdeji nez ten puvodni spoj ..

0 Citovat

Dokonce i Easyjet umožňoval (cca 2 roky zpět, nevím jak tomu je dnes..) přebookování na další možný let (samozřejmě s Easy) za minimální poplatek (myslím 10E), když jste nestihli odlet a půl hodiny po odletu jste dorazili na přepážku...

0 Citovat

Trochu jiný dotaz: co když dorazím na letiště těsně po uzavření odbavovací přepážky, ale stále mám dejme tomu 30 minut do odletu a přes skener bych ještě v pohodě stihnul? Co se zavazadlem k odbavení? Jde to ještě nějak zachránit? Dík

0 Citovat

Vsetko zalezi od cloveka na druhej strane prepazky. My sme mali traja booknuty let Dubaj-Bankok, Emirates. V Dubaji pri stolceku sme hodili na slecnu "Kafkov smutny kukuc", spytali sa ci to nejde prehodit na skorsi let do Krabi a tradá, slo to. Myslim, ze tam dost zavazi cena letenky a spolocnost, s akou letis. A este mozno pomozu nepokoje v cielovej destinacii - v BKK boli vtedy "krute" protesty [co v reale znamenalo, ze tam malo desat studentov na namesti stany a vecer si spievali]. U Wizzair by ma taketo jednanie ... uhm, prekvapilo. Asi je lepsie sa na taketo veci moc nespoliehat, abys nebol potom sklamany smiley

0
8 reakcí