1. Fórum
  2. Letecké společnosti
  3. Ethiopian Airlines

Ethiopian Airlines

Napsal Rado 2015-08-04T18:32:56+02:00 ve fóru Letecké společnosti
9 odpovědí

Dlouhodobě uvažuji o nějaké dovolené na Seychelách, chtěl jsem se proto diskutujících zeptat na zkušenosti s Ethiopian, protože dlouhodobě nabízí nejnižší ceny do této i jiných afrických destinací. Mám rád Emirates, ale cenový rozdíl už je velký.

Ahoj.

Mam dotaz, co byste více doporučili:

Potřebuji JNB (joburg)-NBO (nairobi) v prosinci začátkem one way. A vylezly mě dvě možnosti:

a) Ethiopian Airlines za 155 euro JNB-Lilongwe (Malawi)-NBO na jedné letence s tím, že to všechno operuje Malawian Airlines a ještě je technický stop v Blantyre (jižní Malawi). Například 6.12.

- trochu se obavam, jestli nebudou chtít kvůli tomu vizum do Malawi (vim, že je to technicky stop a pak přestup, ale když vidím fotky letiště v Blantyre nebo Lilongwe, tak pochybuji jestli tam mají vůbec nějaký mezinárodní tranzit či zda na to vůbec hrají na toto..)

b) Kenya Airways a to tak, že třeba 6.12. JNB-ADD (Addis Ababa) via NBO s tím, že v NBO jde nejdelší přestup dát cca 21,5 hodiny...tak jestli je to dostatečný důvod aby odbavili zavazadla jen do NBO s tím, že tam máme hygienu atd. Ta čekačka by byla včetně noci, takže jakoby bysme využili hotel = hygienu...

cena 95 euro

- nebo teda jde dát multicity JNB-NBO s Kenya a pak NBO - ADD taky s kenya a třeba mezi tim čtyři dny..

cena 137 euro..

spíš se teda rozhoduji mezi 95 euro nebo 137 euro...pořád je to levnější než a) a je to přímý let

jenom jsem prostě lakomej dát 42 euro za osobu navíc za jistotu :)

ja by som si zistil to Malawi, ci viza treba (ale skor nie) a urcite by som si nenechal ujst takuto exotiku :)

Tak rozhodně ET, tam se dá leccos zakouzlit:)

letěl teda s nima už někdo?:)

JJ..dvakrát z Vídně - Seychely a JAR. Nová 787, místa na nohy dost, servis průměrný, pěkné usměvavé letušky :) Určitě můžu doporučit..

My letěli minuly rok z MXP na SEZ, za krásných 6,5 tis Kč, paradoxně 737- 800, mnohem komfortnější než 787. Důvodem byla malá obsazenost osmistovky, měli jsme každý trojku, 787 naopak plna do posledního místa. Servis průměr, letiště v Adis tsk trochu africký chaos a bordel.

Tonda 2 napsal(a):

My letěli minuly rok z MXP na SEZ, za krásných 6,5 tis Kč

Jo, to se to lítalo s dumpnutými letenkami. Se divím, že na to v ET nepřišli dříve, teda hlavně u těch, co si nakoupili letenky na každý měsíc a pokaždé do jiné africké destinace :-D Především "vedle" těch nenažranců bylo dost...

To Lukáš Horák, jj, jak píšeš, my chtěli ještě Zanzibar, ten byl kolem 100-150Eur, fungovalo to strašně dlouho, snad měsíc, no a stejně se nám to podařilo prošvihnout :-))

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!