Deštník na palubě letadla

Založil Aguero před 2 lety ve fóru Obecně o cestování letadlem
13 odpovědí

Ahoj, možná mám hloupý dotaz, ale chci se zeptat, zda si mohu vzít s sebou na palubu takový ten klasický skládací deštník? Letím z BTS s Ryanem pouze s příručákem a za těch pár let co létám, jsem si nikdy s sebou deštník nevzal, takže vůbec netuším smiley díky za odpověď smiley

Ano, můžeš.

Tak já jsem osobně viděl během posledních 10 dnů (Barajas a Nürnberg) jak ho cestujícím z palubního zavazadla vyhodili do koše...

Daznik nosim stale a este ani raz mi ho nevyhodili. Vacsinou ho ale mam zapichnuty v bocnom vrecku ruksaku aby bolo vidiet ze to je dazdnik a nikdy sa na tom nikto ani nepozastavil. Ale mozno zalezi aj na koho natrafis...

Minulý měsíc nám ve Vídni, Římě (CIA) a Algheru deštník taky prošel.

tiez bez problemov

Mně s ním z Bali pustit nechtěli (měl jsem ho taky píchnutej v boční kapse v batohu a vršek koukal) - let s Malaysia airlines. Řekl jsem, že ho dám kámošovi do kufru a zmizel od přepážky. Deštník jsem hodil dovnitř batohu a pak prošel bez problémů.

V Šanghaji na Pudongu si ho borec všimnul na rentgenu, jen jsem ho ukázal, projel mi příruční zavazadlo rentgenem znova a vše OK. Ale třeba v Mnichově nebo Taipeji ten samej deštník nikoho nezajímal.

OK, díky všem za odpovědi smiley

V Anglii zabavili jak klasický tak i skládací deštník. Nikdo nic neřekl, vytáhli, vyhodili smiley Bude to jak odkud podle pravidel konkrétního letiště.

Dala bych si ho do zavazadla do úložnýho prostoru.

Aha, tak to je blbé, to jedině risknout a nebrat si svůj nejoblíbenější deštník. Už jsem potkala na palubě letadla i paní s pletacíma jehlicema, co si štrikovala, což trochu nechápu, ale člověk nikdy neví...

Když letím nalehko jen s báglem, vždy mám deštník strčený v boční síťce. Jinak mám deštník, co jsem koupil asi před 4 lety v Tescu asi za stovku, už se mnou viděl kus světa, ale kdyby mi s ním někdy dělali problém, tak si koupím holt za stovku někde jiný smiley

Přihlášení a registrace