Ryanair potěšil milovníky severské přírody. Otevře nové linky ve Švédsku - Ängelholmu, Jönköpingu a Kalmaru. .

Ryanair: nové destinace

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tak ta Arménie je oficiálně:

2 new Winter routes from Yerevan to Milan Bergamo (2 pw) & Rome Ciampino (2 pw) starting in Jan 2020

1 new Summer route from Yerevan to Berlin Schönefeld (2 pw)

1 new Summer route from Gyumri to Memmingen (2 pw)

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

K instagramovým turistům jsem se tu nevyjadřoval, ani nemám potřebu (mmch. co to vlastně je? Je v té množině i KO?).

To je celkem překvapivá neznalost jednoho z hlavních trendů turistiky posledních let u někoho, kdo cestuje a sleduje denně cestovatelské fórum (KO tam nepatří):

https://www.idnes.cz/cestovani/k...-sveta_hig

https://www.idnes.cz/cestovani/k...-sveta_hig

0 Citovat

Guymri:)) miestny night club Raj asi zdvihne ceny

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To je celkem překvapivá neznalost jednoho z hlavních trendů turistiky posledních let u někoho, kdo cestuje a sleduje denně cestovatelské fórum (KO tam nepatří):

https://www.idnes.cz/cestovani/k...-sveta_hig

https://www.idnes.cz/cestovani/k...-sveta_hig

Co to je si samozřejmě dovodím  (a většinou sleduji úplně jiná fóra, než tohle).
0 Citovat

mikir napsal(a): ale  s takovym pristupem by se letecka spolecnost nemela pohybovat ve vzdusnem prostoru kdekoliv na svete  

Kultura bezpečnosti je u QS problematická o tom není pochyb a zřejmě se to přeleje i do ČSA. Jinak se to  na pilota "nehodilo", neb ten pilot který rozhodl o letu na jeden motor byl šéfpilot QS. Já doufám, že se ÚCL pochlapí dřív než se stane skutečný malér. 

Aniž bych chtěl jakkoli bagatelizovat co se děje u QS, tak Ryanair byl svého času vyšetřován britským úřadem pro civilní letectví kvůli tomu, že pilotů ignorovali pokyny ATC na Stanstedu aby ušetřili pár hltů kerosinu. 


O pochybném prospěchu chlastací turistiky bílé lůzy z Británie, kdy "přínosem" pro převážně šedou ekonomiku je 2x10 piv, ubytování před airbnb  a jedno číslo v bordelu, by se dalo s úspěchem pochybovat.

0 Citovat

Tak jasne byl sefpilot QS ,ale  jde o to , ze vedeni QS o tom ze letadlo leti na jeden motor zcela jiste vedelo  ,pricemz napred mluvci  prohlasovala , ze pilot nepochybil a najednou je odstaveny , ale firma  jako takova se  mozna pokute vyhne 

Co se delo na Stanstedu  nevim. ale  vseobecne  mezi britskymi  piloty a vedenim Ryanairu ,neni asi zrovna  moc pratelska atmosfera a zrovna letiste Stansted je pretizene a problematicke letiste a britove jsou palicaci  ,tak verim , ze nejake ne zrovna predpisove  situace tam mohly nastat 

Jinakj jsem nemyslel zrovna  chlastaci turistiku , ale to ze jak v Britanii tak v Irsku pracuje a zije asi nejvetsi procento  cechu  zijicich v zahranici  a ti  litaji  za rodinami  a nebo investuji v CR  ,protoze ne kazdy  ma plan zit trvale v  zahranici  , spousta lidi  si jede jen vydelat  a treba se pak vraci  a pak podnika a odvadi  dane 

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

 me by se kvuli tydnu koupani nechtelo travit 2 dny po ceste na D1.. :(

Do Prahy na letiště jezdí autem jen hazardéři. Vlakem jsem tam z východu republiky za cca 215 minut, místenka zdrama, v kupečku se prospím, auto ani náhodu.
0 Citovat

Karel napsal(a):

Do Prahy na letiště jezdí autem jen hazardéři. Vlakem jsem tam z východu republiky za cca 215 minut, místenka zdrama, v kupečku se prospím, auto ani náhodu.

Kdybych bydlel na Moravě, tak taky jezdím vlakem a pak AE expresem :) auto nesmysl

0 Citovat

Když už tu je tolik offtopicu... v žádným případě se nechci D1 zastávat, ale jen za posledních 10 dní jsem jel Brno-Praha-Brno 4x. Časově vždy 2-3h jeden směr. Navigace Waze.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Když už tu je tolik offtopicu... v žádným případě se nechci D1 zastávat, ale jen za posledních 10 dní jsem jel Brno-Praha-Brno 4x. Časově vždy 2-3h jeden směr. Navigace Waze.

Asi jsi dítě štěstěny. Ale počkej, až pojedeš na letiště :-)) Myslím, že cestovat z Moravy autem na letiště do Prahy je blbost, a to čím víc na východ, tím větší. Jak už tu zaznělo,  při rychlosti a pohodlí vlaku není moc o čem. Dáš si kafe, pivko, kukneš a net a jsi tam. Nemusíš řešit nebo platit parkování.  Ale hlavně pošetříš nervy a tlumiče, což je to nejdůležitější (hlavně to první : -) Samozřejmě s celou rodinou je to o trošku něčem jiném. 

0 Citovat

Karel napsal(a):

Do Prahy na letiště jezdí autem jen hazardéři. Vlakem jsem tam z východu republiky za cca 215 minut, místenka zdrama, v kupečku se prospím, auto ani náhodu.

Taky jak kdy. Potřebovali jsme do Prahy na letiště v neděli odpoledne, na začátku září. Jízdenky na přijatelné odpolední vlaky byly měsíc (!) dopředu kompletně vyprodány... takže jsme to riskli a jeli busem. Přijel na Florenc asi o 15 minut později.

0 Citovat

Může být.

Já to samozřejmě nemyslím tak, že jedině vlak, protože bych byl nastrčený agent ČD.
Jde mi o to, že než bych jel ve dvojku autem, protože vlak je pro socky, kodrcal se po D1 s rizikem nehody, neodpočinul si, řešil parkování v Praze, atd., tak raději sednu do kupéčka, dám chrupec a nic neřeším.

0 Citovat

Zajímavá novinka - od března 2020 z Vídně do Bejrútu. Sice už je Libanon teď docela dobře dostupný přes Kypr, ale i tak príma.

0 Citovat

Dělají mi v tom zmatek - chtěla jsem po zemi z Jerevanu přes Tbilisi do Baku nebo obráceně a k tomu příslušné letenky do/z Prahy.

Plánovala jsem let do Kutaisi a pak po zemi no a teď je další možnost po zemi do Berlína a pak let do Jerevanu. A teď babo raď.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Dělají mi v tom zmatek - chtěla jsem po zemi z Jerevanu přes Tbilisi do Baku nebo obráceně a k tomu příslušné letenky do/z Prahy.

Plánovala jsem let do Kutaisi a pak po zemi no a teď je další možnost po zemi do Berlína a pak let do Jerevanu. A teď babo raď.

Soudruzko Nadezdo, pro vas jednoznacne lepsi letet do Kutaisi a pak se kratsi cestou dopravit (vlak, masrut) do Gori za neutuchajici pamatkou vaseho oblibeneho generalisssima Josifa Visarionoviče Džugašviliho Stalina, neb tam ma obrovske muzeum. Taky je to bliz do vami zaslibene Jizni Osetie a Abchazie.

0 Citovat

ja by som to asi dal ze Berlin-Jerevan a naspat Kutaisi-Praha.  myslim, ze v lete premavaju aj priame vlaky Jerevan-Batumi cez Kutaisi, alebo minimalne Rioni.

0 Citovat

Děkuji za podnětné příspěvky, muzeum slavného generalissima jsem už samozřejmě navštívila a kávu piji pouze z hrnku s jeho podobiznou. Obdivuji velké revolucionáře, každý režim má své hrdiny.

Gruzii už mám docela projetou a v Batumi už jsem byla. chtěla bych Arménii a Ázerbájdžán, resp. Jerevan a Baku (tam je to přes Budapešť a pak do Prahy s Ryanair nebo busem). Ten návrat z Kutaisi by znamenal se vracet docela velkou vzdálenost z Baku po zemi.

0 Citovat

len tak ci tak musis ist cez Gruzinsko medzi Azerbajdzanom a Armenskom. Takze to tych par hodin, pol dna naviac, uz asi nerobi velky rozdiel, minimalne cez Tbilisi to bude treba dat.

0 Citovat

Jo s tím počítám, maršrutky jezdí přes Tbilisi.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Zajímavá novinka - od března 2020 z Vídně do Bejrútu. Sice už je Libanon teď docela dobře dostupný přes Kypr, ale i tak príma.

Tohle je paráda!
0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Děkuji za podnětné příspěvky, muzeum slavného generalissima jsem už samozřejmě navštívila a kávu piji pouze z hrnku s jeho podobiznou. Obdivuji velké revolucionáře, každý režim má své hrdiny.

Gruzii už mám docela projetou a v Batumi už jsem byla. chtěla bych Arménii a Ázerbájdžán, resp. Jerevan a Baku (tam je to přes Budapešť a pak do Prahy s Ryanair nebo busem). Ten návrat z Kutaisi by znamenal se vracet docela velkou vzdálenost z Baku po zemi.

I tak to pojedete den a půl respektive noc a půl dne, dle libosti. A mezi Tiflisem a Baku v podstatě není na co koukat (zajímavější je to mezi metropolemi GR a AM, čili to za světla). Osobní vlaky však končí vždy v poslední pohraniční stanici, přes čáru nejedou, noční rychlík je komplet za tmy a jen ten batumský je částečně za světa. 

0 Citovat

Asi budu muset taky neco nastudovat o tech vychodnich  destinacich ,zatim zadne velke jasani  nad  novymi  misty nepocituju, jedine  ten Rhodos z Prahy je super

0 Citovat

Turecko z Vídně od března - Bodrum, Dalaman a Antalyie.

0 Citovat

Nové trasy z Vídně:

Vienna VIE <> Bodrum BJV

Vienna VIE <> Dalaman DLM

Vienna VIE – Antalya AYT

Vienna VIE – Cagliari CAG

Vienna VIE – Dortmund DTM

Vienna VIE – Kherson KHE

Vienna VIE – Perugia PEG

Vienna VIE – Preveza PVK

Vienna VIE – Rimini RMI

Vienna VIE – Shannon SNN

Vienna VIE – Varna VAR

Vienna VIE – Warsaw WMI

Vienna VIE – Zadar ZAD

Vienna VIE – Zaragoza ZAZ

0 Citovat

Pěkně jim tam zatápějí. Přiznám se, že bych v tom seznamu raději viděl nějaké ty Ázerbajdžány, Kyrgyzstány, Uzbekistány atd. 

0