Ahoj, nevíte někdo jak se nejlevněji dostat do centra Benátek z letiště Marca Pola? Někde už to možná někdo psal, ale nemůžu to najít... díky moc! Verča .

Benátky - Marco Polo (VCE)

Založila ve fóru Letiště

ahoj, na konci dubna pojedu z Marco polo do Mestre, prilet voloteou (planovany) ve 21:20. Koukam na tu mhd (bus 15) a jestli koukam dobre tak posledni jede ve 20:15 ... tudiz zbyva jen shuttle bus za 8 euro one way?? jina moznost neni? (krome peskobusu - 10km v noci uz neni uplne muj salek kavy)

0 Citovat

aha, to jsem zil tedy v omylu, ze to je 5-6 euro, asi jsem cetl stare zdroje. Na tu zastavku jsem chtel jit, nicmene prave jsem nevedel, jestli nam tam neco vubec pojede/kde koupime listky, trafiky v ty dobu asi fungovat nebudou smiley. Pry je to mozne u ridice za 100% priplatek, tedy misto 1,50 eur 3,00 eur, coz je porad super. K nadrazi by to bylo idealni, potrebujeme do Camping Village Jolly, z nadrazi je to pesky nejakych 2,5km, to je v pohode. Ale myslim, ze i odjinud z centra Mestre bysme to dosli, hlavne do se dostat do Mestre. Tramvaj jezdi na dosah asi 1km, nicmene u ni jsem taky koukal na jizdni rad a tez uz nema jet takhle pozde vecer. To jsem zkousel a pise mi to unable to retrieve your route.

0 Citovat

Jenze ja to mam z centra Mestre jeste cca 3km do kempu na ubytko, takze jit 6-7km v noci se mi fakt nechce.. A s tou tramvaji, s tou uz jsem tez kalkuloval, ale pokud jsi koukal na jizdni rady, tak taky posledni jede nejak kolem 21. hodiny.. Mozna jsem koukal spatne, ale nechapu, ze v patek to jezdi sotva do deviti.. Ta tramvaj by pro me byla vubec nejlepsi, jede do vzdalenosti asi 1km od kempu, kde budeme spat (T1 nebo T2, ted nevim, jedna z tech linek kazdopadne). Ale co jsem koukal, tak obe konci uz pred priletem......

Edit: je moznost jet tim shuttle busem za 7ecek misto 8, pokud to koupis online a aspon 2 listky najednou myslim. Ale porad 2kila, dobre rejzujou.

0 Citovat

T1 jezdí do půlnoci a tou se do Mestre dostaneš smiley

jinak kdy letíte? možná máme stejný termín smiley

0 Citovat

fakt? ja nasel jizdni rad a tam bylo nejak do 21h.. odkud mas tuto informaci? To by znamenalo, ze nejspis jezdi i T2, to by bodlo smiley. Letime 28.4, Volotea byla za 5eur, zpet jsem koupil z Trevisa wizzair za 12ecek smiley

0 Citovat

našel sem na ofiko stránkach dopravy v Benátkach, T1 jezdí opravdu do půlnoci, bohužel T2 jen do 21:00

tak to máme podobně, také za 5éček, akorát my letíme o týden dřív a vracíme se přes Bergamo smiley

0 Citovat

Zajímalo by mě, jak je to s cestou zpátky na VCE - je bus taky za €8? Za 1.5€ musím vystoupit už v Tessera? Pokud to tak je, jak to kontrolujou?
Btw. toho 28.4. letíme taky

0 Citovat

Mailand, a kam pojedete z letiste, taky do Mestre? Porad premyslim, jak to udelat. Nevite nekdo, do kdy vubec jezdi bus 15 do Mestre? Asi popojdem na tu Tessaru a zkusime listek u ridice..

0 Citovat
Stocky napsal(a):

Mailand, a kam pojedete z letiste, taky do Mestre? Porad premyslim, jak to udelat. Nevite nekdo, do kdy vubec jezdi bus 15 do Mestre? Asi popojdem na tu Tessaru a zkusime listek u ridice..


Dostupné info k přečtení v průvodci letišť: https://www.cestujlevne.com/letiste/benatky ;)

Pokud vím, tak s nákupem u řidiče jsou problémy, buď se jízdenky vůbec neprodávají nebo řidiči často nemají. Poslední autobus linky 15 jede z letiště ve 20:15 (v neděli 19:50).

A co se týče té jízdenky za 1,50 € směrem na letiště, tak je to na povaze, kdo jak chce riskovat :D Naposledy jsem jel v roce 2015 z centra a mezi Tesserou a letištěm se zničehonic zjevili revizoři :)
0 Citovat
Já to nakonec "vyřešil" BW hotelem v Quarto d'Altino, co má free airport shuttle. Vlak do Venice jede 25 minut, což je pohodička.
0 Citovat
Diky za tip, Krystofe. Kazdopadne porad to moji situaci nevyresilo.. potrebuji se dnes po priletu (21:20) dostat k vlakovemu nadrazi v Mestre.. Linkou 15 tedy ne.. bylo by pak reseni jet linkou 5 a vystoupit na okraji Mestre a prestoupit na Tramvaj? musel by se pak opet kupovat novy listek, ze? A tramvaj jezdi takhle pozde, nevis? Uz jsme tu ty tramvaje driv resili a zkousim to hledat, ale ty italske jizdni rady to je peklo se v tom orientovat.. Tak jen jestli nemate nekdo zkusenosti. Diky
0 Citovat
Ano, to by řešení bylo, vystoupit v zastávce "Parco San Giuliano", kde lze přestoupit na tramvaj. Jízenka za 1,50 € by správně měla platit 75 minut včetně přestupů, takže se nemusí kupovat na tramvaj nová. Tramvaj jezdí až do 1:00, takže v tomto směru bez potíží.
0 Citovat
Ahoj,
jelikož budu brzy řešit stejný problém s večerním příletem a s jízdenkami, chci se zeptat. Nebyl byste někdo ochotný mi v Mestre koupit dvě jízdenky za 1,5E s následným předáním v Praze? Na odměně se můžeme domluvit. Předem díky!
0 Citovat
Krystofe, diky! Na jake mape hledas ty zastavky? Prijde mi, ze google mapy ty zastavky moc neumi (nazvy). Ale je pravda, ze tentokrat jsem nemel cas se na tento trip dukladne pripravit, vse resim za behu.
0 Citovat
zachama2 napsal(a):

Ahoj,
jelikož budu brzy řešit stejný problém s večerním příletem a s jízdenkami, chci se zeptat. Nebyl byste někdo ochotný mi v Mestre koupit dvě jízdenky za 1,5E s následným předáním v Praze? Na odměně se můžeme domluvit. Předem díky!


Mohu zaridit, chces?
0 Citovat
Stocky napsal(a):

Krystofe, diky! Na jake mape hledas ty zastavky? Prijde mi, ze google mapy ty zastavky moc neumi (nazvy). Ale je pravda, ze tentokrat jsem nemel cas se na tento trip dukladne pripravit, vse resim za behu.


Hledám přes Google, který dotyčnou zastávku zná pod názvem "S.Giuliano". Já vycházel z oficiálního označení v jízdních řádech ACTV (místní dopravní podnik).
0 Citovat
Ted uz mam teda jen dilema, jak sezenu na Tessera kolem 22:00 jizdenky za 1,50eur. Myslis, ze ten hotel jak je uveden v privodci letisti mi je proda? A co kdyz ne a ani ridic nebude mit listky? Pak uz asi zbyva jen jet na cernocha, ze.. tech 16eur za 2 se mi proste davat nechce..
0 Citovat
A co zkusit bus cislo 5 do zastavky "Incr. via Orlanda" a pak prestoupit na cislo 9 do Mestre centrum
http://actv.avmspa.it/sites/default/files/attachments/pdf/urbano/U-5.pdf
0 Citovat
Jeste me napadlo - neni moznost koupit jizdenku za 1,50eur na mhd pres sms?
0 Citovat
Sms jízdenka, pokud vím, nelze.
U toho řidiče si teď nejsem jistý, jestli se jízdenka neprodává za 3 € (pokud vůbec), ale každopádně v tom hotelu by to snad mělo být ok, mají prodávat jízdenky na recepci, která je otevřená 24 hodin.
0 Citovat
Stocky"][citace="zachama2 napsal(a):

Ahoj,
jelikož budu brzy řešit stejný problém s večerním příletem a s jízdenkami, chci se zeptat. Nebyl byste někdo ochotný mi v Mestre koupit dvě jízdenky za 1,5E s následným předáním v Praze? Na odměně se můžeme domluvit. Předem díky!

Mohu zaridit, chces?


Ano, prosím, prosím. Strašně by si nám pomohl. zacharias@post.cz
Díky!
0 Citovat
Vezmu a dam vedet, jak to dnes dopadlo s dopravou.
0 Citovat
Zatim ve zkratce k Benatkam: listky mam (zacharias), na letisti k prodeji nejsou, v hotelu v Tessera bez problemu prodali (mile prekvapeni). Kazdopadne by to melo jit koupit i pres jejich appku! Foto s instrukcemi dodam hned jak to pujde.

P.s. Jak vlozim sem do diskuze fotku?
0 Citovat
Super, díky za užitečné aktuální info!
0 Citovat
Nechci to tu spamovat, ale rad bych napsal nejaky kratsi report z Benatek a pridal par rad. Nicmene stale jsem neprisel na to, jak sem vlozit fotku, lze to vubec? Diky
0