Užitečný nástroj, který prozradí kde obdržíte nejvíce mil za váš let. http://www.wheretocredit.com/ .

Kam připsat míle do FFP?

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Chci si připsat míle za let při online check-in,ale nevím,jestli se stačí při web check- in přihlásit číslem karty Miles & More a automaticky se to přičte(u Austrian a Air China),nebo to musím někde vyplnit až během toho procesu.Snad jsem to napsal srozumitelně...

0 Citovat

Musíš někde v průběhu check-inu nebo ve správě rezervace vyplnit FFP, pak je to ok. Míle se dají připsat i zpětně, kdyby se nepovedlo :)

0 Citovat

Ahoj všem, může někdo poradit kam připsat míle za lety s AC? Týká se to akce zde publikované na AC. Děkuji

0 Citovat

https://www.cestujlevne.com/disk...ile-do-ffp

0 Citovat

FFP programy ma nikdy nijako zvlášť nezaujímali - cca 1 longhaul ročne, ale teraz budeme mať v priebehu roku 2 a do 2 rokov možno ďalší. Oba isté sú v star alliance, prvý Turkish za 3090 míl a druhý s Austrian za 10400. Má zmysel sa s tým niekde prihlásiť a čo s tým následne robiť?

0 Citovat

Vždycky to má význam, když to nic nestojí :) Nacpal bych to do Aegeanu.

0 Citovat

Osobně bych to dal to TK, kde je třeba za 30k mil zpátečka v business kamkoliv po Evropě (zajímavý třeba Praha-Moskva se stopoverem v Istanbulu, případně Praha-Moskva-Petrohrad-Praha). Jako jedni z mála mají opravdovou business class i v Evropě. Na žádnej status to ale nebude.

0 Citovat

mispi napsal(a):

FFP programy ma nikdy nijako zvlášť nezaujímali - cca 1 longhaul ročne, ale teraz budeme mať v priebehu roku 2 a do 2 rokov možno ďalší. Oba isté sú v star alliance, prvý Turkish za 3090 míl a druhý s Austrian za 10400. Má zmysel sa s tým niekde prihlásiť a čo s tým následne robiť?

Přihlaš se, sbírej a pak můžete hrát karty...


cards.jpg

0 Citovat

Netaháš je všechny sebou, že ne, že jsi to tak promptně vyfotil? :)

0 Citovat

Ty tři důležité mám v mobilu a tyto mám jako fetiš těžítko v pracovně:-)


cards2.jpg

0 Citovat

Centurion medzi FFP


g73tdbc-1.png

0 Citovat

cali: já si říkal, jak jsi to tak rychle vytasil :)

tonic: tak to je težký kalibr, tomu se dá velmi těžko konkurovat! :)

0 Citovat

jj titanium-palladium level:-) Tu mám jen papírovou:-(

0 Citovat

Eremi vďaka za radu,

asi tak som si to myslel aj ja,

ten balast a trash od ostatných len plní internet bezduchými komentármi

0 Citovat

mispi napsal(a):

Eremi vďaka za radu,

asi tak som si to myslel aj ja,

ten balast a trash od ostatných len plní internet bezduchými komentármi

Možná míříš na mě. Ok, nemám s tím problém. Jakýkoliv bezduchý komentář se i mně čte lépe, než zde 100x opakované a zodpovězené tradiční dotazy.

Já jsem se ti snažil ukázat, že je to úplně jedno, jaký FFP v tvém případě zvolíš, ty drobné rozdíly jsou v zásadě zanedbatelné. Proto i ten můj vějíř zbytečných karet. Také jsem to řešil, než jsem pochopil, že k získání statutu jsou úplně jiné cestičky, kdy ani nemusíš tak létat a k award letenkám je cesta všude hodně dlouhá... Tedy pokud nelétáš opravdu často, a nejlépe občas v C.

Ale ty po mně kamenem, já po tobě chlebem... Pokud nelétáš sám, ale s rodinou, přáteli atd. je vcelku dobrou možností k získání rychlého *A gold statutu využít FFP Egyptair Plus. Ten má výhodu, že má možnost family members a tedy až z 5 lidí sbírat nejen nalétané, ale hlavně i statusové míle. Je to myslím jedna z nejrychlejších cest ke statutu. Jsou samozřejmě i rychlejší a elegantnější možnosti, ale to stejně jako FD není pro každého:-)

0 Citovat

Osobně si myslím, že v tomhle případě - pár long haul letů v řádu let nemá smysl statusy vůbec řešit a pokud z toho něco, tak award letenky, ke kterým po Evropě stačí i v business - 10-20k mil. Dle mýho názoru jediný smysluplný využití maximálně nízkych desítek tisíc mil....

0 Citovat

Sbírat určitě ano,. Za jeden longhaul u One Worldu budeš mít dve legy po JV Asii za hubičku. Nikdy pak nevíš, kdy se budou hodit :)

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Sbírat určitě ano,. Za jeden longhaul u One Worldu budeš mít dve legy po JV Asii za hubičku. Nikdy pak nevíš, kdy se budou hodit :)

muzu poprosit o konkretni priklad? neco jako za segment LHR-HKG je mozne koupit award KUL-BKK... proste posim konkretni priklad, dekuji

0 Citovat

Davide, ukaž se:-) Také mně to zajímá... Já jsem tedy neviděl žádný přelet za méně než 10t a třeba za KUL-NRT jsem platil 20t a to tedy rozhodně jeden leg longhaulu v monkey class nebyl.

0 Citovat

Taky bych se připojil s prosbou o nějaký srozumitelný návod, co s mílemi. Můžu využít jakékoliv míle kdekoliv? A jak? Třeba já mám cca 13k mil u AirBerlin, můžu je využít třeba u AirAsia? Když si vyberu let, třeba právě u AirAsia, je tam někde možnost vybrat si platbu mílemi? Nikdy jsem si toho nevšiml... Nebo dají se ty míle převést do nějakého "lepšího" FFP, kde by byla širší možnost použití? Díky.

0 Citovat

Tak míle u AB jsou prostě v pr...i. S těmi nejde nic, kromě naprosto nevýhodných věcí v jejich Pop-Up shopu. A samozřejmě ani letenky u Air Asia nikdy nešly . Awards letenky jsou takřka výhradně uplatnitelné v rámci aliance.

0 Citovat

Hm, a co Qatar? Byli to partneři, či ještě jsou. Polovinu mil mám za lety s QA, a když jsem minulý týden kupoval letenky s QA, tak po mně taky chtěli číslo topbonusu. Tak snad to není k ničemu...? Dá se to převést? A co je myšleno "aliancí"?

0 Citovat

Cool, to jako vazne jste tam zadal cislo topbonusu AB pri kupovani QR letenek pred tydnem? To si zmente na jiny FFP v ramci oneworld aliance..

0 Citovat

Partneři žádní nejsou. AB není již v alianci One World, tudíž nějaké převody atd. jsou zcela mimo. Jen díky tomu, že Etihad v topbonusu má podíl (a také velkou ztrátu) to je ještě nad vodou. Míle se dají sbírat u letů Etihad, Germania a BMI, ale uplatnit na lety nejdou.

Ty awards lety šly uplatnit jen v rámci One World. Stejně jako awards lety Turkish jen u *A. Byly nějaké výjimky, ale nepodstatné, nezajímavé.

0 Citovat

No vidíte, teraz sa to rozprúdilo správnym smerom - cali - tretia časť tvojho príspevku mi znovu v niečom pomohla a dtto i druhý eremiho príspevok. Samozrejme viem, že na žiadny status nedosiahnem, mne išlo len o možnosti využitia míl v rámci jednej aliancie hoci i za nákupy.

Ešte jedna otázka - dajú sa míle nejako uplatniť trebárs v požičovniach áut, či hoteloch?

0