Miles and More

Napsal David Eiselt 2015-10-27T09:42:26+01:00 ve fóru Frequent flyer programy
8 odpovědí

Převzato z FT: za bezplatnou registraci získáte bonus 500 mil do MM https://mediencenter-milesandmore.telekom-dienste.de/

Od května má Miles&More možnost rodinného účtu, tedy druhý rodič a až 5 dětí.

Ahoj. Řeším takovou nepříjemnost s nabídkou M&M. Začátkem každého měsíce vyhodí novou akční nabídku na období cca za 4 měsíce, dnes tedy vyjely letenky na období 1.8.-14.9.2018. Přesně do tohoto období se vejdu, protože potřebuju začátkem srpna na dva týdny do Kanady, ideálně západní část (ale není nutné). Je mi celkem jedno, jestli z Prahy nebo některého z německých letišť, na tom už tolik nesejde. Potíž je v tom, že v jejich bargains letenkách vidím nabídky za zvýhodněnou sazbu řekněme 35000 mil, ale když si tu letenku chci zabookovat, ukážou se mi jen lety za 60000mil, navíc velmi omezené množství (např. jeden let za 10 dní) . A to nemluvím o tom, že absolutně nemám šanci najít cokoliv v business třídě; i to málo, co vidím, je pouze economy. Dělám něco špatně?

Ještě cca před rokem měl program M&M úplně jiný rezervační systém, ve kterém bylo vidět mnohem víc možností. Teď se mi to zdá nějaké ořezané a uživatelsky velmi nepřehledné. Jako kdyby se snažili uživatelům nákup co možná nejvíc znepříjemnit.

Ony dost často jsou ty zvýhodněný nabídky na pouze odlety z Německa, nemůže být tohle ten problém? Zkoušel jsi to zadat třeba z Mnichova?

Nene, při nastavení filtru na Prahu se nabídka změní, ale pořád tam nějaké akční linky jsou. A zkoušel jsem i odlety z Německa a také jsem našel pouze za plné míle, ačkoliv akčních nabídek byla spousta.

Uprostřed léta asi akční letenky za míle moc nebudou...?

Zřejmě ta akční nabídka se vztahuje na dopravce, který už má vyprodanou kapacitu. Námatkově jsem zkusila akční let v rámci Evropy, kde mi to nějaké dny s akčním tarifem nalezlo. Ale máš pravdu, ten nový rezervační systém je těžkopádný.


capture.JPG

Petr76 napsal(a):

Uprostřed léta asi akční letenky za míle moc nebudou...?

Ale jo, jsou, právě že dneska vylásili akční letenky na mnou požadované obodobí. Jen mám dojem, že pro mílaře uvolní třeba jen 5% z celkového počtu míst. A v létě jsou holt rychle pryč.

Jinak taky nechápu algoritmus trasování. Když hledám letenku Praha - Vancouver, nabídne mi systém routing s přestupem v Mnichově. Když si tedy zadám odlet z MUC a očekávám přímý let, stejně se ho nedočkám, protože přibyde přestup ve Frankfurtu. Když si jen ze zvědavosti zvolím odlet z FRA, zase mi to vmáčkne mezipřistání v Londýně nebo Dublinu.   :-D

Čau, máme s taťkou stejné jméno. Myslíte, že můžem sbírat míle na jeden účet?:)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!