Čauvec letenkáři. Je dneska vůbec ještě možný čekat s báglama přímo na letišti, až se někde uvolní místo a mně ho prodaj za hubičku?  .

Létání naslepo

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

6 reakcí

Čauvec letenkáři.
Je dneska vůbec ještě možný čekat s báglama přímo na letišti, až se někde uvolní místo a mně ho prodaj za hubičku? smiley

0

to sa tu zu viackrat riesilo. odpoved je nie, kedze vsetko uz je online a tak nema zmysel to velmi prevadzkovat. iste, predajcovia na vacsich letiskach su, ale ziadny zazrak to nie je.

0 Citovat

Taky jsem zvědavá smiley naše zkušenost z léta je totiž opačná. V podstatě pár minut před odletem jsme se zkoušeli "cvičně" zeptat na let z Mnichova do Prahy, abychom nemuseli busem a částka za let byla přímo astronomická smiley V podstatě jsme si to vysvětlili tak, že by tímto "klesalo" jméno letecké společnosti, radši to neprodají, ale nevím, nechám se také poučit.

0 Citovat

Dík za reakci.
Možná je to taky o štěstí, nevím. Jen si pamatuju historku kamaráda, kterej takhle přišel na letiště s kufrem, den tam na něm seděl, ptal se a pak odletěl za patnáct stovek do Ameriky. smiley
Ale holt doba je asi jiná. Škoda, to bych tam takhle vysedával furt. smiley

0 Citovat

Něco podobného je dnes možné v zásadě jen z Frankfurtu, s tím že kupuješ naslepo zájezd, ne letenku u aerolinek.

0 Citovat

viewtopic.php?p=17986#p17986

0 Citovat

Ja myslim ze podobne letenky budou zase az stoupne cena ropy. Soucasne ceny ropy zlevnily letenky a tím stoupla poptavka, letecke spolecnosti nemaji potrebu obsadit cele letadlo - maji dost pasazeru. V okamziku kdy se jim vyrazne snizi pocet cestujicich tak budou radi za kazdou prodanou letenku nez letet s poloprazdnym letadlem. Hodne letadel je na leasing a aerolinky ho splacet musi, podobna situace byla v dobe, kdy byla ropa pres 100$ a hodne aerolinek zacala setrit. Muj nazor smiley

0
6 reakcí