Zdravím Cestujlevne.com! Rádi bychom v únoru na Filipíny, ale s koupí letenky úplně nechvátáme. Spíš doufáme, že se do konce roku objeví nějaká akční nabídka. Nedoporučili byste nějaké aerolinky, které si máme hlídat? Díky, Lenka .

Filipíny

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Zdravím Cestujlevne.com!
Rádi bychom v únoru na Filipíny, ale s koupí letenky úplně nechvátáme. Spíš doufáme, že se do konce roku objeví nějaká akční nabídka. Nedoporučili byste nějaké aerolinky, které si máme hlídat?
Díky, Lenka

0

Ahoj Lenko, jak moc jste zkušení cestovatelé ? Nabízí se libový tarif Řím - Manila - Frankfurt (Mnichov) za 13.235 Kč. Např. 10.-23.února smiley
Odkaz na letenky

0 Citovat

Nakonec jsme s koupi pockali a vyplatilo se smiley Prave jsem koupila s Turkish zpatecni Praha - Kong Kong za 451€ (9.-23.2.2013) a pak se da za nejakych dalsich 100€ zpatecni Luzon nebo 160€ Manila. Kazdopadne moc diky radu! smiley

0 Citovat

Dobrý den,

rád bych letěl na Filipíny (Cebu) v termínu únor až březen na cce 18 dní. Myslíte, že je možné (nebo bude možné) sehnat levnější variantu než-li Aeroflot z Prahy do Honkongu a z Honkongu pak Cebu pacific? Celková cena cca 16-17tis.

Děkuji

0 Citovat

Do večera tu budete mít odpoveď...

Tak osobně bych to vzal na trase PRG - MNL - VIE za 17.123 Kč, kde je možnost stop-overu v Pekingu na 24 hodin. Vízum už není potřeba, tudíž pro mě jasná volba...

Ale určitě nejlevnější to bude přes ten HKG, s Aeroflotem za 12.980 Kč + pak přelet za cca 3 tisíce. Ono vesměs naplánuješ stejnou cenu i z Evropy, za +- 13 tisíc do Manily, ale musíš nějak přiskočit z Prahy, takže výsledek je tutam.

0 Citovat

Dobrý den,

Od dne příletu z Dubaje do Manily mám zpáteční let za 31 dní, ale vízum je platné na 30 dní.

Musel bych počkat na letišti 12 hodin do půlnoci dalšího dne. Myslíte, že je to možné? Budou tolerantní? Jinak mám druhou variantu přeletět třeba do jiné země na pár dní. Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Hlavne ťa už v Dubaji nemusia pustiť na palubu. Takže už tam by som ukázal nejakú letenku ďalej

0 Citovat

Stejně tak na Filipínách po mně pokaždé chtěli vidět tu zpáteční letenku do 30 dní. Takže si buď udělej výlet do Hong Kongu nebo Taiwanu nebo vízum na pražské ambasádě.

0 Citovat

Jsou akce s cebu pacific... Dubaj - Manila 1600kč / Manila - Dubaj 1200kč / Manila - Hongkong 160kč ... doporučuji ;)

0 Citovat

Přiživím se na tomto vláknu:-) Náš podzimní asijský trip končíme na Cebu, odkud letíme domů. Tedy budeme tam od 28.11. ca. 10h do 3.12. 11h. Jak nejefektivněji tam strávit těch 5 nocí? Měl by to být hlavně závěrečný relax a pohoda, dost cestování budeme mít za sebou. Moji kumpáni touží po žralocích v Oslob a sardinkách v Moalboal. Já bych nejraději aspoň na 2 noci na Camotes Isl. Nějaké tipy, jak těch 5  nocí efektivně strávit?

0 Citovat

Ja by som hned "utekal" na Bohol, 3 dni sa ubytoval v blizkosti White beach a z Alony potom robil vylety na snorchlovanie alebo ku zralokom + vsetky ostatne atrakcie ostrova na motorke. Cebu je take roztahane a dobre plaze su relativne daleko

0 Citovat

Určitě doporučuji Camotes, klidně tam nech celých těch 5 dní. Můžeš v klidu být na prázdných plážích, případně i půjčit motorku a projet zajímavosti na ostrovech (několik jeskyň ve kterých se dá plavat, vodopád i s přírodní skluzavkou, vyhlídky atd...). Určitě taky doporučuji plavbu na malý ostrov Tulang, kde je krásná pláž. S místními rybáři se dá domluvit i nekolikahodinovy snorchlovaci výlet po okolním korálovem útesu za několik stovek pesos za celou loď. Minulý rok jezdila i loď přímo z a na Mactan, odkud je to 20 minut pěšky k letišti. Byla to firma Jomalia Shipping. Jinak klasicky dvakrát denně OceanJet z downtown Cebu. 

0 Citovat

pozrite sa na Nalusuan Island Resort and Marine Sanctuary, Maledivy za filipínske ceny

0 Citovat

@matej15 - díky, s tou rychlou dopravou z Mactan to je zajímavé, pokud tedy budou v listopadu jezdit...

@mispi - tohle bych dal tak max. na 2 dny s nějakou babou, kterou bych chtěl oblouznit:-)  Ale díky!

0 Citovat

presne tak som to dal aj ja

0 Citovat

Loni v listopadu jsem tím jel. Moc lidí o tom neví a je to dražší než Oceanjet, ale cesta tou lodí je kratší o 20 minut a hlavně to ušetří hodinu v taxiku, pokud člověk jede z nebo na letiště. Kdyžtak se to dá ověřit i online na 

https://booking.barkota.com . Kotví to u obchoďáku na Mactanu. Pěšky se pak dá v pohodě dojít na letiště po chodníku. Na Camotes pak kotví v Consuelo což je většinou lepší než Oceanjet z Pora, protože většina letovisk je na ostrově Pacijan, tak pak je to do Consuelo blíž. 

0 Citovat

Přiživím se na tomhle aktuálním tématu.


Jsem dny od kompletního složení kostry naší Filipínské dovolené a mám už jen pár doplňujících otázek.


K objevování BOHOLU na skůtrech je nevhodné sídlit na Panglao ? Nebo první dny dát Panglao a pak třeba na dva dny přesídlit do vnitrozemí ? 

Orientačně za jak dlouho dojedu z Panglaa na chocholate hills nebo všeobecně jak dlouhé tam jsou přejezdy :) - nechci se spolehnout na google maps a pak být velice překvapen.


Z Boholu byste na 3-4 dny dali přednost jižnímu Siquioru  nebo severnímu Camotes ? - Když vemete v potaz 2 věci. Do Oslobu můžu na výlet za velrybími žraloky z Panglaa (?ano?) a že nás potom čeká finální přelet na Palawan z Cebu a jestli není náhodou jižní destinace DOOOST nepříjemně daleko do Cebu a její nádhera by by nebyla o tolik větší, aby nám to za to stálo :)


Předem díky za objasnění a doporučení ;)

0 Citovat

Jak dlouhé jsou přejezdy záleží na tom, jak moc rychle se odvážíš jet :). Na hlavní silnici okolo ostrova se dá jet celkem rychle, ale je třeba dávat pozor při průjezdu vesnicema, kde hlavně odpoledne je spousta dětí v silnici co jdou ze školy. Silnice z Lobocu do Carmen ja také dobrá, ale ostatní silnice mohou být i kamenité bez asfaltu a pak se jede pomalu. Na Chocolate hills počítej z Alony tak 2 hodiny, do Andy tak 3.

Co se týče cesty dál, tak na Siquijor jezdí přímá loď z Boholu za zhruba 2 a půl hodiny. Na Camotes budeš muset nejdřív do Cebu a tam přestoupit na další loď na Camotes, což je cesta na skoro celý den, vzhledem k tomu že budeš muset jet Ocaenjetem z Cebu ve 3 odpoledne. Nicméně pokud pak musíš být na letišti v Cebu, tak bys mohl použít přímou lod z Camotes na Mactan o který píšu výše.
0 Citovat

presne, z Panglao na Chocolate Hills ... este teraz ma boli zadok :D Cesty mi tam prisli fajn, do Andy sme az nesli.

My sme si Bohol rozdelili na dve ubytka - jedno na Panglao a druhe v Tagbilarane ku koncu (blizsie k letisku a teda aj na prieskum hlavneho ostrova). Tam by som dal taky ten "trojuholnik" Tagbilaran - Tarsier Sanctuary (originalne, nie to fejkove :)) - Chocolate Hills a dolu cez Loboc a naspat po pobrezi do Tagbilaranu. To je taky pekny celodenny vylet v klude.

0 Citovat

Spousta lidí tady už byla na Filipínách a proto se jako před každou větší dovolenou zeptám: 


někdo nějaký soukromý tip na ubytování kdekoliv ?


Myslím tím nějaké super cool nezapomenutelné, jedinečné nebo jakkoliv skvělé ubytko. 


Je mi jedno kde a za kolik :) 


Díky téhle otázce jsem už bydlel ve spostě krásných ubytování a proto se zeptám znova ;)


DÍK!

0 Citovat

Doporučuji ostrov Palawan, Roxas.

Je tam jediný velký hotel plný tranďáků a dole mají klub - nezapomenutelné.

0 Citovat

Poradí někdo levné letenky na únor? Jsme od Ostravy, tak že ideálně nějaké polské letiště, anebo Praha, Vídeň... Je ještě dost času - máte zkušenosti, že bývají nějaké akce?

Našel jsem z KLM z Polska přes Amsderdam a Taiwan za 16 tis, není moc, ale ani málo...ale  s garantovanými přestupy cca.2h což není špatné.

A ještě jedná věc. Když zadám 1 letenku, ukáže mi to 15 tis., když zadám 6 letenek, vychází jedna na 16. Dělá to stejně přes Kiwi i přímo na KLM. Asi to nejde "očůrat" že bych kupoval letenky po 1 ks, že ? :-)

0 Citovat

Roman napsal(a): Asi to nejde "očůrat" že bych kupoval letenky po 1 ks, že ? :-)


To s najväčšou pravdepodobnosťou nepôjde. Ak rozdelíš osoby, môže sa stať, že výsledná čiastka bude väčšia ako pri kúpe 6 leteniek.

Ak chceš letieť s nejakým "národným" dopravcom máš ešte chvíľu čas, ale najneskúr koncom novembra by si mal mať už letenky kúpené.

Ak preferujete rýchle a bezproblémové cestovanie, ten let čo si našiel nie je zlý. Ak máte dosť času, môžeš nakombinovať lowcosty, ale je otázka, koľko ušetríte, ak pribudnú náklady na ubytovanie, dopravu a pod. v tranzitných mestách.
0 Citovat

Stačí počkat. Budou akce jako každý rok. Čínské aerolinky pak vychází kolem 11k.

0 Citovat

Zkus po jednom navyšovat pasažéry. Nevím, jak KLM ale třeba Ryan, když má v levným tarifu poslední letenku a dáš koupit 2, tak to automaticky vezme 2 z dražšího tarifu, místo 1 z levnějšího a druhou z dražšího. Tím pádem je lepší to koupit zvlášť. 

0