Ahoj, chtěl bych se zeptat jak je to se zavazadly u Aerlingus a Ryanair. Je to můj první let, takže budu popisovat detailně.  .

Zavazadla, sedadla

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

4 reakce

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak je to se zavazadly u Aerlingus a Ryanair.
Je to můj první let, takže budu popisovat detailně. smiley
20.11. poletím do Dublinu, z Prahy se společností Aerlingus
a 23.11.1 poletím z Dublinu do Prahy se společností Ryanair.
Ještě jsem neprováděl check-in (online), snad o víkendu.

Nějak takhle jsem si to našel:

Aer Lingus:
Max weight 10kg (22lb)
Max size 55cm H (21.5") x 40cm W (15.5") x 24cm D (9.5")
Plus one small personal item: Small handbag, laptop, duty free or baby changing bag.
Max size 25cm H (10") x 33cm W (13") x 20cm D (8")

Ryanair:
You can carry one cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions
of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 onboard the aircraft.

Tak jestli u toho Small handbag (smallbag) můžou být rozměry jiné, třeba taška na notebook 40 x 35 x 6 cm
A nebo si mohu koupit novou tašku s rozměry 33 x 24 x 17 cm, avšak odpovídají jen Aer Lingus, a u Ryanair přesahuje šírka o 4 cm.

Se sezením se to má takto,
poletím s kamarádem, ale nechceme platit cca 200 kč, za sedadlo.
V některém článku jsem četl, že při check-in se mi sedadlo přiřadí samo. Je to tak, nebo když do letadla vstoupíme první,
tak si budeme moci vybrat sedadlo, které si předtím nikdo nezarezervoval, dle vlastního výběru?

Snad je to vše, předem děkuji za odpověď a trpělivost s otázkami

PS: Na fórum jsem si nevšiml sekce Zavazadla (možná jsem přehlédl), pokud by byl větší zájem o tuto sekci, přidali byste ji?

0

nikdy som nevidel, ze by niekto kontroloval ten small handbag, takze 4cm hore dole.
Miesta priradia automaticky pri checkine. Takze ked si budes robit online checkin, automaticky aj s kamosom dostanete miesto vedla seba (ak je to na jednej rezervacii)

0 Citovat

Mám malou tašku přesně v rozměrech Ryanair - Max size 25cm H (10") x 33cm W (13") x 20cm D (8") a vloni na Kypru mi ji měřili. Jinak X dalších letů nikdy smiley Já jen, že stát se to může. Jednou po mně chtěli zaplatit i za kufr (v Brně)- z geberit testru čouhala kolečka- záleží na koho člověk natrefí.

0 Citovat

Děkuji za odpovědi,
tak snad to vyjde.
Doufám, že těch pár cm nebude vadit. smiley
A bohužel každý jsme si dělali rezervaci zvlášť. Tak se aspoň zkusíme checknout hned za sebou. smiley

0 Citovat

Děkuji,
a nemáte někdo zkušenosti s Aer Lingus?

0
4 reakce