Kompenzace

Napsal Vody27 2015-12-10T08:08:58+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem

A hlavně:

- všechny tyto informace jsou běžně dostupné na stránkách Turkish Airlines (transit hotel, podmínky, které je třeba splnit, Istanbul Tour, jejich časy a program atd.)

- dobré bylo řešit dlouhý přestup a co s ním ještě před koupí letenky, ne ex post

Ahoj, v patek letíme z Katovic do Vilniusu přes Varšavu. Při kontrole rezervace jsem si všimla,  že let z Varšavy není potvrzen. Po dotazu na OTA nám navrhli změnu s odletem o dvě hodiny a pět minut později. To není samozrejmě problém, jen mě napadlo, že máme možná nárok na kompenzaci- tři dny do odletu a do cílové destinace se dostaneme o více než dvě hodiny později. Nebo se pletu? 

není limit 3 hodiny?

Zpoždění musí být v průběhu přepravy. K žádnému zrušení letu ze strany aerolinky zřejmě nedošlo (nebo snad ano z toho co píšeš to nevyplývá?) nebo je to chyba u OTA?

Jinak norbic má pravdu, zpoždění musí být alespoň 3 hodiny.

Myslela jsem tohle- méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později. Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. 


Přičemž je mi jasné,  že při tak krátkém letu je to jen 250;-)

Ale tohle se vztahuje pouze na zrušení letu ze strany aerolinky. Zrušili ten původní let, který jste měli bookovaný a potvrzený? Pokud ne, tak kompenzaci vůbec není třeba řešit.

Pořád mi ale není jasné kde došlo k chybě (aerolinka, OTA?) a kdo Vám nabídl alternativní spojení (OTA, aerolinka) a proč Vám vůbec alternativní spojení nabízeli?

Alternativní let nabídla OTA, ale před malou chvíli mi napsali, že nakonec potvrzují ten původní let, tak nemusím nic rešit. 'Odvolávám,  co jsem odvolal a slibuji,  co jsem slíbil.;-)

Takže zřejmě chyba na straně OTA. Opakuji, nárok na kompenzaci by byl pouze v případě, že by let byl zrušen a nesplnili podmínky dle Nařízení, které umožňují vyhnout se placení kompenzace. Navíc kompenzaci lze vymáhat pouze po přepravci ne po OTA.

Už je mi to alespoň jasné, díky. 

Easyjet nám zrušil let z BSL do PRG (prý kvůli stávce ve Francii, nicméně na odletové tabuli svítil pouze tento let jako zrušený- tak se mi to moc nezdá) a protože za 2 hod letěl Easyjet do Drážďan, přebukovali jsme si letenky tam. Máme nárok na odškodné?

Pokud byl ten den stávkový stav, jakože ve Francie je 360 dní z roku, tak bohužel ne.

Zdravím místní experty na kompenzace. Jak se díváte na tuto situaci SFO-JFK odkloněno do PHL kvůli počasí, následnej let do PRG zrušenej kvůli závadě a přebookováno na stejnej let o den později. Claim nebo ne ?

Let JFK-PRG? Tam nárok není, protože Delta není evropskou aerolinkou.

Původně to bylo SFO-JFK-LHR-PRG a vzniklo z toho SFO-PHL-PRG, jen o den později

Ok, měl jsem za to, že kompenzace s evztahuje i na ne-EU dopravce když letí do EU. Nevadí, zkusím vyrazit aspoň nějakej voucher :-)

Vztahuje se i na ne-EU dopravce, když letí z EU. 

Michal napsal(a):

Vztahuje se i na ne-EU dopravce, když letí z EU. 

z i do ?

Právě že jen z. 

Sorry ze sa zase vypytujem, ale zda sa ze to thajsko narychlo zacina byt "zakliate" :) Ak dopravca oznami mailom 3 dni pred odletom zmenu letu, pretoze cast doha-krabi bola zrusena kvoli  "operational issues" (tu by som este musel zistit o co presne islo, toto mi len napisali na FB), a automaticky nam miesto povodneho letu s jednym prestupom a 14hodinami  daju let s 2 prestupmi, 26 hodinami letu a prichodom do cielovej destinacie presne o 24 hodin neskor s cim nesuhlasim, na co nam ponukne uz cez telefon support druhy let s 2 prestupmi, s rovnakym casom odletu ako povodne zakupeny ale s casom priletu do cielovej destinacie (krabi) o 3h 20m neskor (a naozaj by ten cas sedel a miesto povodnych 6:10 priletime 9:30)a tento sme prijali, je tam narok na kompenzaciu? alebo je kompenzacia len v pripade ze prijmem tu uplne prvu ponuku? je to qatar, povodna letenka vie-doh-kbv, teraz vie-doh-bkk-kbv.

Mal by tam byt narok a Qatar by s vyplacanim nemal robit nejake problemy. 

Já jen doplním, že nárok bude, ale jen na 300 EUR. Přesto bych v první fázi požadoval 600.

Tam je ta suma este podla realneho casu priletu do cielovej destinacie nie? Ak by sme prileteli nejakym zázrakom skor, cize rozdiel medzi povodnym a realnym priletom by bol menej ako 3 hodiny, narok je 0 eur, cize ziadny narok nemame. Ak by bol rozdiel v rozmedzi 3-4 hodiny tak je narok 300 eur a ak je rodzdiel nad 4 hodiny tak by malo byt 600 eur sa mi zda.

Ne, tak to není. Ve tvém konkrétním případě to je tako: přílet do 2 hodin oproti plánu 0 EUR, od 2 do 4 hodin 300, nad 4 hodiny 600

Aha, ok dakujem. Vychadzal som len z toho co som nasiel v rychlosti na strankach qataru priamo (https://www.qatarairways.com/en/...ights.html)

Nemate nekdo, prosim, zkusenost, jak dlouho trva, nez Vasenaroky.cz odpovi nebo nejak posoudi zadost? 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!