Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s finanční náhradou u letecké společnosti TAP u mezikontinentálního létání? Čtyři dny před odletem mi změnili navazující odlet z Lisabonu. Vše je v rámci jednoho tarifu, jen místo 5h strávím v Lisabonu 16h. Když si tedy zajistím ubytování v Lisabonu, tak mi to bude hradit TAP, plus nějakou finanční kompenzaci? Předem moc děkuji odpověď. S pozdravem Michal .

Kompenzace

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Já se teda zeptám blbě: co když mi vlivem počasí uletí přípoj, kterej mám na jedné letence? Není tedy žádná kompenzace? Mám nárok aspoň na hotel, jídlo popř. jinej spoj, který by letět tím směrem?  Nikdy jsem to naštěstí zatím řešit nemusela, ale po novým roce mám 1h.15min. na přestup v Lisabonu a mám trochu nervy, co se bude dít, když by mělo letadlo kvůli počasí z Prahy zpoždění a já ten přípoj nestihla :-(

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Já se teda zeptám blbě: co když mi vlivem počasí uletí přípoj, kterej mám na jedné letence? Není tedy žádná kompenzace? Mám nárok aspoň na hotel, jídlo popř. jinej spoj, který by letět tím směrem?  Nikdy jsem to naštěstí zatím řešit nemusela, ale po novým roce mám 1h.15min. na přestup v Lisabonu a mám trochu nervy, co se bude dít, když by mělo letadlo kvůli počasí z Prahy zpoždění a já ten přípoj nestihla :-(

Pokud to máš na jedné letence,tedy v rámci jedné rezervace,tak se o Tebe musí postarat letecká společnost vždy (hotel,nový let),i když je problém způsoben vyšší moci,jen nemáš nárok na kompenzaci ve formě peněz.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Pokud to máš na jedné letence,tedy v rámci jedné rezervace,tak se o Tebe musí postarat letecká společnost vždy (hotel,nový let),i když je problém způsoben vyšší moci,jen nemáš nárok na kompenzaci ve formě peněz.


Nevyplatí se letecké společnosti raději třeba trochu opozdit dálkovej let, když ví, že přiletí přípoj s lidma, který tím dálkovým letí dál? Nebo se to tak nedělá?

Protože kdyby mi to uletělo, tak letí další spoj nejdřív druhý den  :-(   tím pádem mi propadne zaplacená noc v hotelu v destinaci. To mi taky nikdo neproplatí? 

A ještě další dotaz, když to teda třeba někomu uletí a další letí druhej den a ten spoj je plnej, tak co ta letecká společnosti udělá? Bude odlet posouvat o další dny až bude volno??

0 Citovat

Tady to máš všechno napsaný, stačí si to jen najít.

0 Citovat

Já myslím,že už to moc řešíš.Pokud je zpozdeni způsobeno vyšší moci,tak ti nikdo propadlou zaplacenou noc neproplati,na to je právě kompenzace,ale logicky aerolinka nemůže být zodpovědná za počasí. Pokud je spoj další den plný,tak je možný,že budeš muset počkat třeba 2 dny,nebo tě pošlou jinou leteckou společností třeba jiným trasovanim. A s tím čekáním,občas pár minut,určitě ale nebudou riskovat kvůli pár lidem zpoždění v řádu hodin.

0 Citovat

Ok, děkuju, snad bude všechno v pohodě, já su totiž nervák a už tejden před odletem nebudu spát :-(

0 Citovat

Aluška napsal(a):


Nevyplatí se letecké společnosti raději třeba trochu opozdit dálkovej let, když ví, že přiletí přípoj s lidma, který tím dálkovým letí dál? Nebo se to tak nedělá?

A ještě další dotaz, když to teda třeba někomu uletí a další letí druhej den a ten spoj je plnej, tak co ta letecká společnosti udělá? Bude odlet posouvat o další dny až bude volno?? 

Někdy opravdu opozdí odlet, když čekají na větší množství cestujících, kteří mají dorazit v letu, na který dálkový let navazuje. Pokud jsi např.koupila letenku u nějaké letecké společnosti na let z PRG do nějaké cílové destinace s přestupem v Lisabonu, tak je velká pravděpodobnost, že v tom Lisabonu na vás počkají. Záleží samozřejmě jak velké je zpoždění a na kolik lidi čekají.

Pokud by ti tvrdili, že i spoj další den je plný, tak se vždy zeptej, jestli mají plný i business. Je velká šance, že ho plný nemají a i když ti třeba budou tvrdit, že na to nemáš nárok, tak trvej na tom, že ti ho mají dát. Známý se takto dostal dokonce do first class. I když to bylo prý na delší dohadování a musel si vyžádat i nějakého vedoucího, nakonec uspěl. Nesmíš se nechat odbýt!

0 Citovat

Roman napsal(a):

Někdy opravdu opozdí odlet, když čekají na větší množství cestujících, kteří mají dorazit v letu, na který dálkový let navazuje. Pokud jsi např.koupila letenku u nějaké letecké společnosti na let z PRG do nějaké cílové destinace s přestupem v Lisabonu, tak je velká pravděpodobnost, že v tom Lisabonu na vás počkají. Záleží samozřejmě jak velké je zpoždění a na kolik lidi čekají.

Pokud by ti tvrdili, že i spoj další den je plný, tak se vždy zeptej, jestli mají plný i business. Je velká šance, že ho plný nemají a i když ti třeba budou tvrdit, že na to nemáš nárok, tak trvej na tom, že ti ho mají dát. Známý se takto dostal dokonce do first class. I když to bylo prý na delší dohadování a musel si vyžádat i nějakého vedoucího, nakonec uspěl. Nesmíš se nechat odbýt!


Taky si myslím, že se jim vyplatí počkat třeba 30min. než přestoupí lidi, než to nechat uletět a platit hotely atd., ale možná se mýlím :-( 

Já bych toho asi moc neuhádala :-D , portugalsky umím asi 3 slova a angličtina je bídná :-(, no to je můj problém, ale snažím se :-)

0 Citovat

tak na niektorych letiskach ked pockas 30 minut, tak zrazu mozes cakat 2 hodiny na volny slot. to nie je CSAD Plzen, ze autobusy vyrazia zo stanice kedy chcu.

0 Citovat

Většina aerolinek je korporát, kde je důležité včas a správně splnit svůj úkol a ne se starat o to, jestli jiný let/pobočka/oddělení ušetří na kompenzaci. 

0 Citovat

Asi tak, někteří si to tady představují jako Hurvínek válku :) A dovedu si představit důletžitost feederu z Prahy na longhaul z Lisabonu.

Jinak s tím businessem si můžeš trvat na čem chceš, ale pokud nemáš nějakej vyšší status u alianec ve které je aerolinka, tak tam do něj posadí vždycky někoho jiného, když už na to dojde, takže známý měl buď víc štěstí než rozumu nebo vysoký status. Už to vidím, jak se tady budou lidi zase dohodavat poté, co jim uletí letadlo, že chtějí na dalším letu do C, protože to někde četli.

0 Citovat

Možné je všechno. Jednou mě dali jako náhradu za C zrušené kvůli počasí do F s aerolinkou z jiné aliance. Jiní lidé z toho zrušeného letu prý čekali na odlet 2 dny. V tu chvíli záleží na všem možném a na vůli personálu na přepážce. 

0 Citovat

Tak v tom Tvém případě sehrálo rozhodující roli, že jsi měl cestovat v C, což jsi samozřejmě dostal automaticky přednost před všemi ostatními v Y.

0 Citovat

Mě se stalo, že na nás v Istanbulu letadlo čekalo. Měli jsme na příletu z Vídně zpoždění, a přistávali jsme v době, kdy naše letadlo do BKK už mělo startovat. U výstupu z letadla na nás čekali s tabulkou Bangkok, a když odchytli všechny, kteří měli přestupovat, následoval běh přes půl letiště. Naskočili jsme do letadla a za námi zabouchli dveře. Říkal jsem si, že to s kuframa nemohli dát, ale nějakým zázrakem se jim to podařilo. To zpoždění letu mohlo být tak 30 - 60 minut a bylo to s Turkish. Tak že to určitě záleží případ od případu.

0 Citovat

Situace: 

  • sedime (2dospeli+1 dite 16 mesicu) /spime v terminalu, v Mnichove, protoze puvodni let LH1694 byl z 12.prosince zruseny
  • okolnosti zruseni letu: odlet z 21:40 se posunul na 23:35 >> do letadla nas v 23:45 posadili >> kapitan potvrdil ze mame povoleni z veze 00:02, ale cekame na staff a take odmrazovaci techniku >> nasledne oznamil ze letiste pracuje do pulnoci >> v 00:19 jsme museli letadlo opustit

Reakce aerolinky:

  • pardon, service centre tu bude az v 6:00 rano “We liebe dich” 🥰
  • LH zaslal jeste na palube notifikaci o rebookingu naseho letu domu (MUC - FRA - PRG) >> bereme, at nas neposlou dalsi den opet vecer
  • zavazadla ti nevydaji, mas smolika, budou v cilove destinaci 

podpora na letisti:

  • vsichni pryc, u service centre “nekdo” privezl kontejner s vodou, dekama, snacks
  • volal jsem na par hotelu letiste, vse plno

otazky:

  • mam narok od aerolinky pozadovat neco ke kompenzaci? Nemuzu ocekavat, ze mi reknou ze vse je dusledek neprizne pocasi? I kdyz ve finale ty faktoru jsou zda se vyse uvedene?

perlicka:

  • volal jsem na asistenci Kooperativa k debetne karte (travel asistant), tak jsem se dozvedel ze: nemaji znalost co delat pokud se zakaznik v takove situace ocitne + dohazuji mne pro click4 + pojisteni se nevztahuje na zruseny let, pouze zpozdeny 🫣🤣🤣🤣 “Marvellous”
1 Citovat

Ahojte, mám otázku, jak je s to kompenzacemi, když kombinuji aerolinky, poletíme s wizzairem do Rijádu a z rijádu potom air arabia do Kolomba, mám tam 2 hodiny na přestup a nebudeme odbavovat zavazadla - jen kabinová, ale mam strach, kdybychom měli zpoždění s wizzem, tak nám to určitě uletí. Můžu udělat něco pro to, abychom si pojistili nějakou kompenzaci, vybrat prodejce - let jsem našla na Kiwi, ale bojím se to koupit přes ně, po tom, co jsem si přečetla o spoelčnosti. Tak lety koupím přímo u aerolinek. Ale řeším jestli to není moc velký risk a nebudeme kupovat další letenku a dovolená se pěkně prodraží. Mám si dokoupit nějaké pojištění, prosím poraďte. Děkuji! 

0 Citovat

Stručně: dovolená se může pěkně prodražit. 2 hodiny nestačí.

Pokud budete muset projít na check-in přepážku v Rijadu, potřebujete vízum. Stojí 3 tisíce.

2 Citovat

hananovakova88 napsal(a): vybrat prodejce 

Kupovat samozřejmě přes web uvedených aerolinek. Riziko jde za vámi.

Voit přestup v zemi, která požaduje drahé vízum i při transitu je čiré bláznovství.

4 Citovat

kazdy den teraz vidim tieto otazky ohladom prestupu v Rijade alebo Dammame pri prilete s Wizz z Europy. Dakujeme Kiwi za dobru pracu...

2 Citovat

To jen ten jejich travelhackerský algoritmus. Nepsala ho sama Jánka?

2 Citovat

za tohle kiwi tak uplne nemuze. ono tohle nabizi i primo wizzairovy stranky :)

0 Citovat

Kiwi za to nemůže!? 😄😄😄.

0 Citovat

kiwi muze za vsechno ... ale tyhle spojení s přestupem u wizzu nabízí i přímo wizzair stránky. sice u toho pisou, ze to mas zarezervovat samostatne, ale kdo by to byl četl, že :)

0 Citovat

Ale Wizz riesi "prestup" len cez Abu Dhabi nie? Tam problem nevidim, kedze viza sa neries.a

0 Citovat

aaa, moje chyba. nějak jsem přepl v myšlenkách na jiný vlákno, kdy tu někdo řešil přestup přes abu dhabi. 

to jsou ty mobily - tohle je samozřejmě ... kiwiovina jak vyšitá se vším všudy.

0