MU nám zrušila přímé lety z Prahy do Šanghaje, což je převeliká škoda vzhledem k aktuálním tarifům do JV Asie  .

[MU] China Eastern Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Co znemená prosim technické mezi přistání v Xi An do destinace Šanghaj,Pu Dong ? Prej si mam ověřit Víza... Letim do australie

0 Citovat

kuba.na napsal(a):

Co znemená prosim technické mezi přistání v Xi An do destinace Šanghaj,Pu Dong ? Prej si mam ověřit Víza... Letim do australie

Myslím, že už to tu psali admini, že mezi prvním přistáním na čínské půdě a posledním odletem z ní musí být max. 24 hodin, aby člověk nepotřeboval víza (pokud se letí přes víc než jedno město). Ten výraz "technické mezipřistání" mi připadne poněkud matoucí, když tam beztak jde vystoupit nebo nastoupit.

0 Citovat

Nene, v tomto případě to takhle není, aneb 174. výjimka v čínských vízech :D

Technické mezipřistání v tomto případě znamená, že budete pokračovat dál stejným letadlem, které je vedeno jako mezinárodní let, nebudete tak v Xi'anu vůbec vstupovat na čínské území (zůstanete buď v letadle nebo pouze v tranzitní zóně). Platí tedy stejná pravidla, jako při klasickém letu XXX - Čína - XXX, tedy 144hodinové tranzitní vízum zdarma, které dostanete při přistání v Šanghaji. Pokud tam nemáte čas a neplánujete letiště opustit, víza nemusíte řešit vůbec žádná.

0 Citovat

Uff, v tomhle se vyznat a ještě si to zapamatovat..... díky za vysvětlení!

A co když mám 3x po Číně, mohli by mě nepustit do Šanghaje bez víza?

0 Citovat

Ako je to teda prosim s tym technickym medzipristatim? Zapocitava sa do 24h transitu alebo nie?

Konkretne: Praha - XiAn (tech. stop) - Shanghai - Kunming - Kathmandu

Ak beriem prilet do Shanghaia a odlet z Kunmingu tak sa zmestim do 24h, ak to beriem s priletom do XiAnu tak uz nie...

0 Citovat

Lhůta 24 hodin se započítává od prvního kontaktu s imigračním, který podle všeho v Xi'anu neprobíhá.

0 Citovat

To "podle všeho" máte vyzkoušené a ověřené? Fakt by mě zajímalo, jak to logisticky probíhá. Na vnitrostátní úsek Xian-Šanghaj se na těch letech z Prahy normálně prodávají letenky v obou směrech. Jak tedy Číňani po příletu do Šanghaje rozliší vnitrostátní pasažéry (kteří nemusejí projít imigračním) od mezinárodních (kteří musejí)? Nedovedu si to představit.

Měl jsem za to, že obyčejně se obdobné situace řeší tak, že mezinárodní pasažéři musejí vystoupit už v prvním bodě (Xianu), projít imigračním, znovu nastoupit a pak normálně pokračovat druhý úsek (do Šanghaje) spolu s vnitrostátními cestujícími již oficiálně na území Číny.

0 Citovat

pavelp ma pravdu, ten technical stop je layover, 1h35m. takze urcite bude v Xiane imigracka a do Shangaju to prileti ako vnutrostatny let.

0 Citovat

No z letadla taky vůbec vystupovat nemusíš právě, proto technický stop.

0 Citovat

No to vůbec neodpovídá na moji otázku. Dávají teda vnitrostátní pasažéry na trase Xian-Šanghaj do zavazadlového prostoru? Anebo jak je teda po příletu do Šanghaje rozliší?

0 Citovat

Já to zažil při cestě z Pekingu do Manily. Technický stop byl v Xiamenu, kam to letělo jako vnitrostátní let a dále pokračovalo jako mezinárodní. Všichni vystoupili, kdo pokračoval dále prošel pasovkou a nastoupil do toho samého letadla. Zajímavé bylo, že se večeře podávala v každém letu, tedy 2x.

0 Citovat

2 večeře potěší. :)

0 Citovat

Ověřené nemám, linka ještě ani nezačala létat :D Ale vycházím z odpovědi z oficiálního FB China Eastern Airlines: "Good Day Sir, immigration on MU786 flight PRG-XIY-PVG will be provided at Pudong Airport for all passengers".

Bohužel v Číně asi není radno 100% věřit byť i oficiálním informacím a realita může být skutečně jiná.

Jinak logisticky to může být řešeno například jako u trasy Kyjev-Košice-Praha, tj. i pax na segmentu Košice-Praha jsou odbaveni jako non-schengen. Analogicky pax na XIY-PVG by mohli být odbaveni jako mezinárodní, jakkoliv opačná varianta by samozřejmě dávala větší smysl.

0 Citovat

No je to divočina... Ale zase zo Xianu lieta do Shangaja niekoľko letov denne, tak verím že fakt to tam priletí ako medzinárodný let a aj číňanov skontrolujú. Tam je možné všetko, aj keď ten layover 1h 35m je až príliš štedrý.

0 Citovat

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mohu nebo spíš jak mám vyřešit vízum.

Letím v prosinci z Prahy do Soulu. Při cestě tam, mám mezipřistání v Šanghaji, na letišti pudong, z toho samého letiště pak odlétám do soulu. Zde asi žádné vízum potřebovat nebudu, když neopustím letiště. Ale při cestě zpět letím ze Soulu do Šanghaje na letiště hongqiao a odlet mám z letiště Pudong. Zde tedy budu potřebovat vízum, ale nevím zda o něj žádat v ČR a nebo až na letišti v Hongqiao. Děkuji za odpověď

0 Citovat

Po příletu na Hongqiao obdržíte zdarma tranzitní víza na 144 hodin.

0 Citovat

Určitě?

Teď jsem dostal email, že když mám v Číně dva a více přestupů, musím si zařídit tranzitní vízum za 2600.

Ale pokud je to tak jak říkáte, nebude vadit, že poté odlétám z letiště Pudong? Děkuji

0 Citovat

https://www.travelchinaguide.com...44hour.htm

V Shanghaji mas 144 hodin, kludne mozes doletiet na Pudong a ist prec lodou, rovnako jedno ktore letiska vramci regionu. Hlavne to stihnut za menej ako 6 dni:)

btw: je to aj na stranke cinskej ambasady v prahe>

3. 144 hodinový bezvízový tranzit

Občané určitých zemí, kteří jsou držiteli mezinárodního cestovního dokladu příslušné země a platné navazující letenky či jízdenky do třetí země nebo oblasti (včetně Hong Kongu a Tchaj-wanu) s odletem/odjezdem během 144 hodin s potvrzenou rezervací místa, mohou v určitých místech vstoupit do země bez nutnosti žádat o vízum a mohou v příslušné oblasti bezvízového pobytu strávit dobu nepřesahující 144 hodin.

Seznam zemí, jejichž občané mohou využít 144hodinový bezvízový tranzit, je stejný jako seznam zemí pro 72hod. bezvízový tranzit.

Oblasti bezvízového pobytu: město Šanghaj, provincie Jiangsu a provincie Zhejiang. Osoby využívající 144hod. bezvízový tranzit mohou pro vstup nebo výstup zvolit kterékoliv z daných míst: Shanghai Pudong International Airport, Shanghai Hongqiao International Airport, Shanghai Port International Cruise Terminal, WuSongKou International Cruise Terminal, Shanghai Railway Port nebo Nanjing Lukou International Airport, Hangzhou Xiaoshan International Airport.

edit: ale pevne verim, ze predajca leteniek ti s radostou vybavi za 2600czk viza, ktore nepotrebujes ;)

0 Citovat

Kde máš 2 přestupy? Přestup v rámci Šanghaje je snad pořád jen jeden, ne?

0 Citovat

Takže abych si to shrnul. Letím 2. 12. z Prahy, ze Soulu odlétám 11.12.

Při cestě tam, kdy přestupuji v Šanghaji na letišti Pudong, kde zůstávám rovnou na letišti, pac odlet mám za dvě hodiny, nemusím vyřizovat nic.

Ale při cestě zpět, kdy přiletím do Šanghaje na hongqiao, tam si zajdu pro to to 144 hodinový vízum, které je zdarma a poté mohu chodit po městě a dostat se na letiště Pudong, mám čas asi 12 hodin na to se dostat z hongqiao na letiště Pudong.

Pochopil jsem to dobře?

Ano Šanghaj vlastně neopustím, psal jsem, že přiletím na hongqiao a odlitam z Pudong a napsali mi, že potřebuji tranzitní vízum z důvodu dvou přestupů.

0 Citovat

ale kto to pisal? predajca leteniek nie? lebo ked uz tak tranzitne viza stoja cca 1500CZK a nie 2600CZK.

0 Citovat

tonic napsal(a):

ale kto to pisal? predajca leteniek nie? lebo ked uz tak tranzitne viza stoja cca 1500CZK a nie 2600CZK.

Psal jsem na letuska.cz

0 Citovat

kollmannjaroslav: Číňanům je úplně jedno, jestli opustíš letiště nebo ne. Po příletu na Hongqiao přijdeš na pasovku, ukážeš jim letenku na segment PVG-PRG, oni z toho sami vyčtou, že máš na prohlídku města 12h. Do pasu ti bouchnou razítko, vyfotí si tě a můžeš jít. Nic neplatíš :-)

Nehraje roli, jestli do Prahy pokračuješ z jiného letiště v Šanghaji. Důležité je, že zmizíš ze stejného města :-D

0 Citovat

muf2muf napsal(a):

kollmannjaroslav: Číňanům je úplně jedno, jestli opustíš letiště nebo ne. Po příletu na Hongqiao přijdeš na pasovku, ukážeš jim letenku na segment PVG-PRG, oni z toho sami vyčtou, že máš na prohlídku města 12h. Do pasu ti bouchnou razítko, vyfotí si tě a můžeš jít. Nic neplatíš :-)

Nehraje roli, jestli do Prahy pokračuješ z jiného letiště v Šanghaji. Důležité je, že zmizíš ze stejného města :-D

Super. To jsem potřeboval vědět. Tak nechápu proč mi ty společnosti píšou, že potřebuji to tranzitní vízum :D

0 Citovat

Oni ti natvrdo napsali, že si musíš koupit vízum? Nenapsali jen třeba, že po příletu budeš potřebovat tranzitní vízum? Nebo že si máš prověřit vízové povinnosti? Jak zněla přesná formulace?

0