Koupili jste někdo od katarských aerolinek let do Thajska z Budapesti za 9990,-???? Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk .

[QR] Qatar Airways

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

na zakladom a najlacniešom fare hotel určite nedostaneš je to k dispozici až na drahšich letenkach a vyššich fareoch

0 Citovat

Díky za info, myslel jsem si to. :)

0 Citovat

@janicek zdravim zeptam se , jak to probehlo s tou adresou ? a stoji za to ten stop over ?

0 Citovat

mikir napsal(a):

@janicek zdravim zeptam se , jak to probehlo s tou adresou ? a stoji za to ten stop over ?

no vtedy som tam nevyplnil nic a viza sme v pohode dostali, ale medzitym uz Qatar viza zrusil takze tento problem odpada a do mesta mozes ist v pohode bez problemov... my sme si dali schvalne prestup 22 hodin cez den a ja som do Kataru chcel ist takze pre mna to stalo za to... stihli sme v podstate vsetky hlavne atrakcie v Dohe.... a kedy tam planujes ist? Pisem s toho aj cestopis ako na ten Katar tak ak to dovtedy dokoncim, mozem ti to poslat...

0 Citovat

@janikcek

Dik za info, cestu planujeme nekdy v lednu nebo v unoru , priorita by bylo Thajsko , Katar me napadl proto, ze bychom chteli letet na Krabi a prijde mi to lepsi nez pres Bangkok i kdyz zpet tam dva prestupy stejne jsou , je mozne ze nakonec poletime s nekym jinym , pokud ty ceny budou tak vysoke jake jsou , ale rad si prectu

0 Citovat

Pamatuj, kdo nebyl v Bangkoku, nebyl v Thajsku. Nebudeš moc u vás v krčmě vyprávět a přehánět:-)

0 Citovat

Technická. Nevíte někdo, jestli má Qatar A340-600 v různých konfiguracích? Na webu mají uvedenou jen jednu - 306 sedaček, z toho 256 v economy (42 řad).

https://www.qatarairways.com/con...00-306.pdf

Ve výběru sedaček na webu mám ale v economy 55 řad a všechny jdou vybírat. :D Nerad bych si vybral neexistující sedačku.

0 Citovat

seatguru

0 Citovat

https://www.seatguru.com/airline...40-600.php

42..

0 Citovat

seatguru ma staru mapu na qatarsku A346, skutocna konfiguracia je tu: http://www.theqatarsource.com/se...j348y.html

0 Citovat

Supr. Díky.

Potom by si to teda mohli qatarci opravit i na oficial webu.

0 Citovat

Nerezervovali ste niekto v minulosti bonusove letenky s Qatarom v priebehu vianoc? Pozeram ze teraz tam maju dostupne iba Flexi ktore stoja dva krat tolko mil. Da sa ocakavat ze uvolnia nejake miesta aj v Economy? Alebo sa radsej poobzerat po inych moznostiach :)

0 Citovat

janicek napsal(a):

Nerezervovali ste niekto v minulosti bonusove letenky s Qatarom v priebehu vianoc? Pozeram ze teraz tam maju dostupne iba Flexi ktore stoja dva krat tolko mil. Da sa ocakavat ze uvolnia nejake miesta aj v Economy? Alebo sa radsej poobzerat po inych moznostiach :)


Nemám zkušenost s bonusovými letenkami u Qatar, ale na minulé Vánoce jsme sledovali běžné ceny směr Asie a žádné moc rozumné ceny s Qatar přes Vánoce nebyly, takže bych to nečekal ani na bonusové letenky.

0 Citovat

Ahoj, potřeboval bych poradit. 

Zakoupil jsem si letenky na stránkách Qataru z Prahy do Phuketu, přes Dauhá a zpět s dalším přestupem v Bangkoku a potom znovu v Dauhá. Přestup v Bangkoku navíc mi byl po dnešní zkušenosti čert dlužen.

Let z Phuketu do Bangkoku byl sice zakoupený přes Qatar, ale operoval ho Bangkok Airlaines. Původní čas na přestup v Bangoku byl dvě hodiny, ale let z Phuketu měl hodinu zpoždění. Přistál jsem v 20.14, navazující let do Dauhá s Qatarem odlítal ve 20:40. U východu z letadla na mě čekal pikolík s cedulí s mým jménem a dovedl mě k bezpečnostní kontrole na transferu a říkal mi, kolik mi zbývá času. Doběhl jsem k odletové bráně, kde ještě svítilo Last Call.  Nicméně, letuška mě do letadla nepustila s tím, že Bangkok Airlaines je informovala o zpoždění a má místa prodali jiným lidem. Jiná letuška zase tvrdila, že od Bangkok Airlaines žádné informace nedostali, a já jsem dorazil pozdě. Celá komunikace s letuškami Qataru byla hrozná, stále opakovaly, že to je chyba Bangkok Airlaines a Qatar s tím nemá nic společného. Letadlo nakonec odletělo v 21:08. 


Asi po hodině čekání přišla slečna z Bangkok Airlaines, která nebyla schopná podat žádné pořádné informace. Vzala si pasy všech cestujících, kteří byli ve stejné situaci a asi na hodinu zmizela. Asi po třech hodinách čekání a chození po letišti mě informovala, že mi zařídí hotel a o dalším mě bude informovat. Na dotazy o konkrétních letech a časech neodpovídala: našel jsem si další dva spoje s Qatarem do Prahy, s přestupem v Dauhá, na kterých byla volná místa, ale slečna se stále jen usmívala a opakovala, že  mi dá vědět. To se ale až do druhého dne ráno nestalo a po několika urgencích a telefonátech z hotelu (který bych si mimochodem sám nikdy nezarezeroval) mi byl potvrzen let Bangkok-Vídeň-Praha s Austrian Airlaines. Pokud vše půjde dobře, v Praze budu o 25 hodin později než bylo původně v plánu.


Moje otázka je následující - komu si mám stěžovat - Qatar nebo Bangkok Airlaines? Dá se to nějak reklamovat? Dostanu nějaké odškodnění a nikoliv jen ubytování a jídlo?

Děkuji za reakce.


0 Citovat

Tak stěžovat si samozřejmě můžeš a to dopravci, u kterého jsi koupil letenky, tudíž u Qataru. Co se týká odškodného, tak jelikož Qatar není evropská společnost a nebyl to let z EU, tak na kompenzaci nemáš nárok. Nevím, jestli samotný Qatar to nějak kompenzuje.  Asi tady budou chytřejší. Já s nimi moc nelétám.

0 Citovat

Nárok je prakticky nulový.... Doporučuji využít situace a připsat míle za let s Austrianem :) na poslední chvíli tě booknou do zajímavé tarifní třídy.

0 Citovat

janicek napsal(a):

Nerezervovali ste niekto v minulosti bonusove letenky s Qatarom v priebehu vianoc? Pozeram ze teraz tam maju dostupne iba Flexi ktore stoja dva krat tolko mil. Da sa ocakavat ze uvolnia nejake miesta aj v Economy? Alebo sa radsej poobzerat po inych moznostiach :)

  tak cez vianoce najst award letenku, (C alebo Y) , kde nebude nutne platit "x2"  ,  tj  dvojnasobny pocet mil je sci-fi. na to by som sa nespoliehal....  Chce to pravidelne skusat na ich webu , obcas sa stane,ze nejake sedadlo sa najde. Ale podla reakcii na FT  u QR  doslo v poslednych tyzdnoch k zhorseniu dostupnosti awardov...

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenosti s poskytnutí hotelu zdarma v DOHA, když přestup trvá dýl jak 8 hodin pro normálního smrtelníka v ekomické třídě? :)

0 Citovat

Záleží na booking class, budeš si muset zjistit přímo na QR, viz

https://www.qatarairways.com/en-...ation.html

0 Citovat

Dobrý den, podělím se o jednu zkušenost. Poprvé jsem viděl u společnosti tohoto typu, že by vážili příruční zavazadla (TXL). Namátkou, ne všechna, ale korpulentní černoška velmi neoblomná a vyžadovala 7 kg. Jeden starší asiat už nevěděl, co si má všechno na sebe dát.... BKK nevážili nic. 

0 Citovat

Jako pěkně ti kluci opálení vyjebali s podmínkami Privileg Clubu, myslím kdo mířil na award letenky, tak ty jsou teď v dáááááááááááááááli:-)

0 Citovat

Tak Qatar to pekne posral... mal som vyhliadnutych par leteniek a teraz si mozem akurat tak ....

0 Citovat

Prodám 60 QAR.

0 Citovat

Ahoj, pokud se odbavím online a budu mít plubní lístek. Kde mi mohou zkontrolovat velikost a váhu příručního zavazadla? :) 

0 Citovat

Ahoj, ta se většinou kontroluje až u gatu při nástupu. Pokud s sebou nepotáhnete na první pohled nadrozměrný příručák, nějaký centimetr Qatar Airways řešit nebudou.

0