Dobrý den, nejprve bych Vám chtěla poděkovat za Váše super stránky o cestování, na lepší jsem ještě nenarazila. Mám vcelku dvě otázky: 1) Přestup a nocování: zajímalo by mě, pokud zakoupím letenku u jedné letecké společnosti a v letence budou 2 přestupy (2x poletím s aerolinkou u které jsem koupila letenku a 1 poletím s jinou aerolinkou) či všechny lety (v rámci jedné letenky) budou operovány pouze touto aerolinkou a přestup bude bude vyžadovat nocleh (tzn., přiletím večer a ráno budu pokračovat v cestě) mám nárok od aerolinky na nocleh v daném městě a to vč. transferů na a z letiště? 2) Přestup a zavazadla: pokud budu opět v rámci jedné letenky přestupovat a to z letu který bude operovat jiná aerolinka než tou kterou jsem přiletěla, musím se znovu odbavit vč. zavazadel, nebo budou zavazadla přesunuta na navazující let automaticky, jako se to dělá, pokud přestupuji na let operovaný tou samou společností. Díky moc! Jana .

Aerolinky a přestupy

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dobrý den,
nejprve bych Vám chtěla poděkovat za Váše super stránky o cestování, na lepší jsem ještě nenarazila. Mám vcelku dvě otázky:
1) Přestup a nocování: zajímalo by mě, pokud zakoupím letenku u jedné letecké společnosti a v letence budou 2 přestupy (2x poletím s aerolinkou u které jsem koupila letenku a 1 poletím s jinou aerolinkou) či všechny lety (v rámci jedné letenky) budou operovány pouze touto aerolinkou a přestup bude bude vyžadovat nocleh (tzn., přiletím večer a ráno budu pokračovat v cestě) mám nárok od aerolinky na nocleh v daném městě a to vč. transferů na a z letiště?

2) Přestup a zavazadla: pokud budu opět v rámci jedné letenky přestupovat a to z letu který bude operovat jiná aerolinka než tou kterou jsem přiletěla, musím se znovu odbavit vč. zavazadel, nebo budou zavazadla přesunuta na navazující let automaticky, jako se to dělá, pokud přestupuji na let operovaný tou samou společností.
Díky moc! Jana

0

Ahoj, v zásadě se mají věci takto.

Pokud zakoupíš lety najednou (jsou na jedné letence) nebo na 2x (vícekrát).

1) je jedno zda máš nebo nemáš letenky na jednu rezervaci. Nocleh je pouze zdvořilost lepších aerolinek, v Evropě vím pouze o TAP air portugal. Takže budeš muset složit hlavu někde na letišti. Pokud máš alumatku tak je to mnohdy lepší jak hotel smiley

2) Máš letenky na jednu rezervaci - kufr poletí až do cílové destinace, stejně tak dostaneš letenky na všechny úseky při prvním a jediném odbavení- Platí v 99%
Pokud máš letenky zvlášť, tedy si platila více rezervací, vždy se budeš muset znovu odbavit.

Pak bych ještě zmínil fakt, že pokud nestihneš přípoj kvůli zpoždění prvního letu, máš nárok na další let pouze pokud jsou letenky v jedné rezervaci. Jakmile máš letenky zvlášť, nikdo ti nic nenahradí a budeš muset zakoupit nový let.

0 Citovat

Ahoj, oživít tento starší příspěvěk ať nezakládám novy když to je trochu k tematu.

Letíme v lete na bali. Rezervaci jsme delali zde. Máme jednu rezervaci na 2 letenky ale více leteckých společností. Do prahy s AIR France a pak China Airlines do Pudong a na Bali. Zpátky to same.

Platí zde to same jako kdyby to byla jedna letecka společnost? Tedy jeden check in v Praze a dostanem palubovky na cely let? Kufry letí až do cíle?

Děkuji moc za odpoved smiley

0 Citovat

ano, ked to mas na jednej rezervacii, tak to poslu az do cielovej destinacie (existuju vynimky ako napr. ak ides do USA, tak batozinu musis znovu checknut na prvom prestupnom mieste v USA, rovnako to bolo aj v Argentine). ale v tvojom pripade to poleti az na Bali

0 Citovat

Super, díky za odpověd. Tak samo to je i s palubní vstupeknou? Dostanem jednu n check inu v praze a až do denpasaru se nestarame o nic? smiley

0 Citovat

zvycajne ano, ale moze sa stat, ze dalsiu dostanes az napr. na transfer desku v Cine, ale to ti neviem potvrdit.

0 Citovat

Zdravím všechny,

měla bych otázku ohledně přestupů,

letím ted s Qatar a. a Srilanka a30hod let. V Kataru mame prestup 6h a na Sri lance 12. Co vím, tak pokud jsou lety na jedné letence, měl by se kufr dostat až do konečné destinace. Ovlivnuje tato delší doba přestupu někak fakt, že si kufr vyzvedavam a pak musim znovu na letišti chcecknout? Díky za zkusenosti

0 Citovat

Ovlivňuje, ale netuším na kolik :) víc ti řeknou na check-inu.

0 Citovat

Já letěl s QA na podzim a měli jsme v Doha prvně 18 hodin přestup a zpátky asi 13 hodin a v obou případech jsme si zavazadla nevyzvedávali... ale jak psal David, na check inu ti řeknou :)

0 Citovat

Já měla zase v rámci jedné letenky cestu na Zéland, přestupy v Amstru, Pekingu, Kantonu a při prvním checkinu nám řekli, že v Kantonu si musíme znovu odbavit zavazadla. Tak OK, odbavíme, času bude dosti, ale při přestupu v Pekingu jsem velkou náhodou zjistili, že zavazadla nám vyhodili už tam, takže jsme skoro nestihli další letadlo :D A palubní lístky jsme taky řešili nějak nadvakrát.

0 Citovat

Ahoj, je tu niekto, kto mal nočný prestup v Dohe? Letíme Švédsko - JAR s Qatar airways a cestou späť máme prestup dlhý 7:55 hodín (hotel by nám vybavili iba pri prestupe dlhom 8 a viac hodín) s tým, že do Dohy priletíme okolo polnoci a odlietame okolo 8 ráno. Oplatí sa ísť takto v noci pozrieť do mesta, alebo sa radšej pokúsiť vyspať niekde na lavičkách na letisku?

0 Citovat

Uvidíte na místě. Třeba něco pospíte v letadle a budete svěží, pak se vyplatí zajet do Soukhu. Jinak bych to nelámal přes koleno a zůstal na letišti.

0 Citovat

Na DOH jsou hezké spací zóny, jsou tam k dispozici lehátka, ale i přikrývky a polštářky z letadel (nevím, jestli je tam dávají zaměstnanci, nebo si je lidé půjčují z letadel a pak je tam nechávaj); město bych na noc osobně asi nedoporučil (ne kvůli bezpečnosti, bezpečné je, ale moc tam toho není), možná si projít hlavní trh a projít se kolem moře. Ale osobně mě Doha neoslovila, takže bych to spíš prospal. :)

0 Citovat

Ďakujem! :) Keď je tam spací kútik tak radšej prestup prespíme ;)

0 Citovat

Dobrý den, 

Mám dotaz ohledně přestupu v americké Atlantě. V rámci jedné rezervace tam přestupuji na letadlo na Kostariku, ale na přestup mám pouze 1:45min. Dle informací na internetu, to může být málo, neboť tam jsou občas nekonečné fronty na imigračním. Jaký je pak postup, když první letadlo přiletělo na čas, ale následný let jste nestihli právě proto, že jste uvízli ve frontě? Vzniká i tak nárok na náhradní letenku? 

Předem moc děkuji za info,

0 Citovat

:( deportacia na guantanamo

hlavne nezabudnut na ESTA a ak sa opat mozem spytat, preco najprv kupujete letenku a az potom hladate info o case na prestup :)) a ano, narok na dalsiu letenku vznika

0 Citovat

máte zkušenosti v cestování a hlavně také v přestupu na letišti Sharjah směr Colombo

Máme koupenou dovolenou na Srí-lanku přes cestovní agenturu a máme zaplacený letenky PRAHA – SHARJAH – COLOMBO.

Jedeme tři rodiny s dětmi a mám strach při přestupu Sharjah – Colombo kde máme na přestup pouze 1:20  a nevím zda je to dost času na přeběhnutí na jiné letadlo.

Také tam píšete že se odbavování uzavírá 45 minut před odletem. Je tam prosím složité se zorientovat pro další odlet směr Colombo?

Přikládám letový řád a moc prosím zda je to reálné stihnou. Cestovní agentura říká že letíme celou dobu se stejnou společností a že na sebe čekají.


Let s Air Arabia PRAHA- SHARJAH – COLOMBO A ZPĚT

1/3 2019 PRG- SHJ  12:00-21:00, číslo letu G9583

1/3 2019 SHJ – CMB  22:20 04:15, číslo letu G9501

 

13/3 2019 CMB – SHJ 04:55 08:00, číslo letu 9502

13/3.2019  SHJ  -PRG 15:35 19:20, číslo letu G9584


0 Citovat

předpokládám žže to máte na jedné letence (že letíte s jednou společností s přestupem v Sharjah). Společnost neznám, ale předpokládám, že funguje jako standardní letecké společnosti. Tedy ne jako Ryanair či Easyjet, kde si i na přestupu bagáž vyzvednete a musíte znovuodbavit. Check in tedy provádíte pouze v Praze a v Sharjah se přesunete jen mezi odletovými branami (gaty). I kdyby vám přípoj nakrásně uletěl, společnost vás pošle dalším letem do vaši cílové destinace.

https://www.airarabia.com/en/faq...ng-flights - pozn. - transfer desk není check in desk.

----------------------------------------------

nevím jestli je Srí Lanka úplně tou správnou destinací pro někoho, kdo má obavy z přestupu na jiný let.

0 Citovat

Jojo, Air Arabia funguje normálně, takže při přestupu nic neřešíte. Palubní vstupenky na oba lety dostanete (nebo vytisknete doma) už v Praze, o zavazadlo se taktéž nestaráte.

0 Citovat

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zakoupila jsem si letenky přes prodejce. V rámci rezervace jsou 3 lety. Jeden z letů nám změnili a po konfirmaci této změny mi přišel email, že mi nabízejí náhradní let, jelikož v předchozí nabídce nebyl dodržen minimálně čas přestupu na letišti v Paříži. Jsou nějaké oficiálně vydané doporučené časy přestupů, které, pokud nejsou dodrženy, zaniká tím náš nárok na nový let hrazený aerolinkou v případě nestihnutí navazujícího letu?

Předem děkuji za odpověď. M

0 Citovat

Jsou minimální zaručené časy na přestupy. Má je každé letiště, nebo velká většina. Prodejce Vám musí nabídnout jinou, stihnutelnou kombinaci letů. Nezaručený přestup Vám nemohou prodat ( neměly by) a vždycky Vás dají na jiný let, když to fyzicky nestihnete.

 

0 Citovat

Nebuďte slušná, řekněte jméno prodejce. Jinak jak bylo správně zmíněno, prodat vám let pod MCT by nemělo být možné.

1 Citovat

vzdyt pise, ze ji prodejce tu zmenu, aby doslo k naplnení MCT, nabídl .. tak v čem je problém?

0 Citovat

Přestup v Paříži?

0 Citovat

Ahoj všichni. Prosím máte nějaký postup, nebo lze to vůbec, si nakonfigurovat let naopak s co nejdelším přestupem - např. 24 hodin? Jde mi o to, neminout město např. při přestupu ve SFO :) Zavazadla mít nebudu. 

0