Cena flexibilní letenky

Napsal Leoš Literák 2016-02-20T06:21:00+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
8 odpovědí

Ahoj, může mi někdo vysvětlit smysl flexibilní letenky? Základní stojí 2000 Kč, flexibilní 10 000 Kč. Proč bych to měl kupovat? Mohu ji nechat třikrát propadnout a koupit novou a furt mě to vyjde levněji. Ale asi to někdo kupuje, když je nabízejí. Nebo je to vějička na hlupáky (něco jako skořápky)?

Ne všechno lze nahlížet optikou nízkonákladového cestovatele, který cestuje protože chce a ne protože musí.

Řekl bych, že smysl je v tom, že když potřebuješ na poslední chvíli změnit třeba jen čas letu v danej den, tak standarní letenku rozhodně nekoupíš za cenu, za jakou ji kupuješ 2 měsíce dopředu. Cílovkou můžou být třeba byznys cestující.

Priatelka riesila jednu dobu letenky pre ich firmu, a tam sa kupovali len flexibilne letenky. Niekedy ich potom menila aj 5 krat dokonca aj par hodin pred odletom ked jej manazer zavolal z Ciny alebo neviem odkial ze nestiha lietadlo a to uz by sa nova letenka pekne predrazila keby mal povodne kupenu tu najlacnejsiu...

Hm, jednou jsem taky kupoval last minute letenku do AMS za 15 tisíc. Takže je to taková pojistka? V 80% případů na tom proděláš, ve 20% vyděláš.

Vždy to tady píšem,pokud potřebuješ být časově flexibilní, tak na tom nemůžeš prodělat,protože třeba v daný den jsou už letenky extrémně drahé v naprosté většině případů.

Kupoval sem ted (14dnu zpatky) flex letenku v C do US za 95k protoze jsem do posledni chvile nevedel jestli to (schuzka v NYC) plati nebo a nevedel sem jestli to nebudeme posouvat, lepsi nez si koupit saver za 60k a kdyz to neklapne tak si koupit dalsi.. smiley

Jinak 100% letenek ktere pouzivam na sluzebky (pokud to neni lowcost ktery by mi vyhovoval vic napr. z pohledu letiste - treba kdyz potrebuju letet do UK na workshop ke klientovi ktery je nekde u STN nebo LTN a nechci jet z LHR pres pul Anglie) jsou vetsinou flexi - je tam kufr a prebookovani zadarmo - v prosinci jsem napr. ve flexi letel zpatecni PRG - LHR za prijemnych 24k czk v economy, protoze uz nic levnejsiho nebylo smiley a dostal sem stejny muffin s citronovou buchtickou jako ty co platili 3k smiley

Flexi (zase zalezi na spolecnosti) muzes vetsinou posouvat az do 2h do odletu bez poplatku (samozrejme s doplacenim rozdilu base fare - pokud koupis flexi za 10k a prebookujes to na datum kde stoji 25k tak SAMOZREJME doplacis tech 15k mimo poplatek za rebooking).. smiley

Na soukrome cesty jsem jeste v zivote flexi letenku nekupoval (premyslel jsem nad tim akorat jednou kdyz mel flexi C tarify spatne naceneny LOT na cestach do NYC). Je to presne jak pises - ja po Evrope litam za 2k, takze letenka za 10k s kufrem s moznosti prebookoavani pro me postrada jakykoliv smysl smiley smiley smiley To to radsi necham propadnout a koupim si za 2k letenku jinam smiley

Jinak jsem rebooking (sluzbne) zatim pouzil akorat 1x v zivote, kdyz si vezmete ze treba tenhle mesic uz jsem nalital 7 segmentu, dneska se vratil z Miami a v pondeli zase letim zpatky do USA, tak to dela celkem hezkou statistiku, jak se to asi vyplati.. Nicmene sem uz 2x v zivote doplatil na to, ze jsem re-booking nemohl udelat diky levnejsimu tarifu a dost draho jsem za to zaplatil - uz jsem to tady postoval parkrat v jinych threadech smiley

Syn leti v srpnu na rocni vymenny pobyt do Kanady, prilet i odlet na a z letiste Detroit Wayne County Airport (DTW). Musi mit zakoupenou flexibilni/otevrenou letenku. Odletat domu bude v cervenci 2017. Mate nejake tipy na porizeni aspon trochu levnejsi letenky? Vyplati se cekat? Nemame s tim zadnou zkusenost.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!