Zdravím, mám dotaz - prodejci letenek, nebo samotné aerolinky by prej snad měli mít v podmínkách, že na letišti mohou vyzvat cestujícího, ať předloží kartu, z které byla letenka placena. 1) Je toto vážně pravda a jak to vlastně pořádně je? Je to globálně nastavené, nebo každá aerolinka (či snad letiště) to má jinak? Stalo se to někomu, že ho vyzvali? Mě nikdy a to jsem proletěl desítky letů. 2) Pokud to tak je, co dělat v případě, že mám koupených hromadu letenek (turkish, air asia) a placené kartou, kterou už mám z důvodu zneužití zablokovanou a vydanou novou, která se žádnými čísly neshoduje s tou původní? Tahat snad sebou i tu původní neplatnou? Předem děkuji za jakoukoliv reakci a pomoc! .

Předložení platební karty z které jsou koupené letenky

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

6 reakcí

Zdravím, mám dotaz - prodejci letenek, nebo samotné aerolinky by prej snad měli mít v podmínkách, že na letišti mohou vyzvat cestujícího, ať předloží kartu, z které byla letenka placena.

1) Je toto vážně pravda a jak to vlastně pořádně je? Je to globálně nastavené, nebo každá aerolinka (či snad letiště) to má jinak? Stalo se to někomu, že ho vyzvali? Mě nikdy a to jsem proletěl desítky letů.
2) Pokud to tak je, co dělat v případě, že mám koupených hromadu letenek (turkish, air asia) a placené kartou, kterou už mám z důvodu zneužití zablokovanou a vydanou novou, která se žádnými čísly neshoduje s tou původní? Tahat snad sebou i tu původní neplatnou?

Předem děkuji za jakoukoliv reakci a pomoc!

0

No malými písmenami to možno niekde skutočne majú.
Ja som toho odlietal už hodne a nikdy, skutočne ani raz z tých stoviek letov odo mňa platobnú kartu, ktorou som letenky kupoval nechceli.
Nechcem tvrdiť, že je to celé hoax, ale báť sa skutočne nemáš čoho.

0 Citovat

no ale napr. FlyDubai to tak ma pri letoch na Sri Lanku a do dalsich destinacii.
You can't use your credit/debit card to pay for someone else to travel to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka or Sudan.
Tam tu kartu asi overuju, ze ci si ju pouzil...neviem, mozno kvoli scamom?

0 Citovat

Payment verification has been completed for your reservation XXXXXX, you will be able to check in for your flight without presenting the credit card used for purchasing your ticket.

Toto mi napisali v maili qatar airways

0 Citovat

Ještě dodám jeden zajímavý fakt. Pokud budete letenku kupovat ne přímo u aerolinky, ale u třetí strany (kamenná či webová agentura), tak by typicky aerolinka nic ověřovat neměla v žádném případě. Riziko podvodu na kartě v tomto případě totiž nese agentura a ne aerolinka.

0 Citovat

Všem děkuji za poznatky a postřehy. Takže vzít sebou i neplatnou kartu z které byli letenky kupovány a jde jen o to aby ten kdo mě vyzve, aby viděl shodnou kartu z které byla provedená platba, ikdyž už neplatná? Karta je samozřejmě na mé jméno.

0 Citovat

Taky mám za sebou desítky letů a chtěli po mně kartu jedinkrát před několika lety. Už si nejsem jistý, kdo to byl, ale bylo to v BKK při checkinu, takže nejspíš AirAsia nebo NOK. Od té doby s sebou kartu vozím, letos i prošlou...

0
6 reakcí