Ahoj, potřebovala bych poradit:) Letím poprvé s Lufthansou, konkrétně Praha- Istanbul. 1.) Když jsem to kupovala jako letenku Praha-Istanbul a je tam přestup v Mnichově, znamená to že během přestupu se nemusím starat o zavazadla? 2.) Na stránkách Lufthansy jsem četla něco o tom, že musím mít s sebou na check inu platební kartu, kterou jsem uskutečnila převod peněz..je to opravdu nutné? Neplatila jsem to svojí a asi by bylo komplikované si půjčovat cizí, která je ještě na jiné jméno.. Děkuju moc za všechny připomínky!:) .

Lufthansa

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

A není to hoax? Původní zprávy jsou označené jako "unsourced"/"speculation"/"rumor" a již to bylo dementováno ze strany Etihadu:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... -lufthansa

0 Citovat

Díky za odkaz, též mi to přišlo až příliš nereálné, jenže v letectví se děje téměř cokoliv a nikdy nevíš kam prsty šahají.

0 Citovat

Takže nakonec vzájemná spolupráce, zejm. v codeshare letech aka možnost errorů smiley
Tiskovka: https://livestream.com/etihad/eylh/videos/148243553

0 Citovat

Casey Neistat v LH First Class ... https://www.youtube.com/watch?v=oS169nq8Prw Report z EK byl mnohem lepší ;)

0 Citovat

ahojte potreboval by som poradit. bookol som letenky cez travel up. operuje to ale Lufthansa. konkretne VIE - FRA a FRA-LAX na kratky prelet viem ze sedadlo nepojde zvolit ale ked sa prihlasim cez booking number na stranku lufthansa tak mi nejde zvolit ani sedadlo na dialkovy prelet FRA-LAX. poradi niekto ako to vyriesit? dakujem

0 Citovat

Lufthansa vybírá za rezervaci sedadla dopředu na dlouhých letech poplatek (kromě lidí se zlatou kartou anebo výše, příp. letenek v knihovací třídě X). Na krátkých letech snad taktéž (ale pro nejlevnější letenky). Vycházím z tabulky dostupné zde:

http://www.lufthansa.com/us/en/s...nomy-class

Navíc snad negarantuje konkrétní sedadlo, ale pouze konkrétní typ sedadla (ulička, okénko nebo uprostřed, případně sedadlo s více místem pro nohy). Vyhrazuje si tedy právo cestujícího přesadit v rámci stejného typu sedadel a nevrátit poplatek.

Viz následující citace z uvedené stránky:

Seat reservations are made per route. Please note that a confirmed seat reservation does not legally entitle you to a specific seat on board the aircraft (e.g. seat 3A), but rather only to the selected category (e.g. aisle seat, window seat, seat with more legroom).

Pokud si chceš tuto službu zaplatit, asi je nutné to řešit přímo s agenturou, která ti prodala letenku (travel up), ta by měla být zodpovědná za vybrání doplatku.

Jinak od 23h před odletem prvního letu je možné zvolit si sedadlo na celou cestu v rámci online checkin a to zdarma (pouze z těch, která jsou k tomu okamžiku ještě dostupná). Totéž lze udělat při check inu na přepážce ve Vídni.

0 Citovat

ano ja som si prave chcel zaplatit miestenku malo by to byt 25€, avsak ked dam nahrat moju rezervaciu tak mi ukazuje sedadla zelenou farbou ale bez moznosti vyberu ci uz s poplatkom alebo bez nejde na nic kliknut. tak mozno sa to spusti az skorej pred odletom? (odlet je na FEB 2018)

ked som kontaktoval priamo agenturu ktora predala letenku tak ma odkazali na letecku spolocnost ze by som si to mal vybavit v my booking po pouziti rezervacneho cisla.

ale dakujem ti za tvoju radu. stacilo by mi aby sme mali window seat obaja co by nas malo posadit k sebe.

rovnaky problem mam aj na spiatocny let je s austrian airlines....

0 Citovat

Pokud agentura říká, že to lze řešit přímo s Lufthansou a přes web to z nějakého důvodu nefunguje, tak bych doporučil zkusit vyřešit s Lufthansou po telefonu. České číslo +420 234 008 234, slovenské číslo +421 250 112 125 (obě fungují 8:30-17:00 v pracovní dny).

Upozorňuji, že pokud je vás více, pak rezervace sedadel vedle sebe (nebo poblíž sebe) nezaručuje, že v případě přesazení v rámci stejného typu sedadel zůstanete vedle sebe (nebo poblíž sebe).

Přesazení se asi neděje příliš často, ale občas je nutné (např. změna typu letadla, potřeba umístit děti vedle rodičů, apod.)

0 Citovat

to pavelp: dakujem ti pekne za radu idem to skusit na telefone

0 Citovat

Da se nejak u Luftwafe "zdarma" pridat odbavene zavazadlo k tarifu "Economy Light" ? (mam Gold u *A,ale ne lufthansu,jestli to teda pomuze)

0 Citovat

K Light to nejde, až od Classic.

0 Citovat

Ahojte,

nemáte někdo tip na nějaký, pokud možno co nejvíc low-cost trip s 747, nasazenou v listopadu mezi TXL a FRA? Ideálně jednodenní?

PRG-FRA-TXL se dá sehnat i za 1800 CZK, ale pouze v případě zpáteční letenky. Lety zpátky ve stejný den, nebo další den, jsou o poznání dražší.

Mockrát děkuji za jakékoliv tipy!

0 Citovat

Leť jen tam a do PRG se vrať busem za 300-400 Kč.

Pokud si návrat stanovíš v dostatečném odstupu můžeš cestu zpět absolvovat v opačném gardu, tzn. busem do Berlína a pak letět.

Ev. si udělat dvě rezervace "křížem".

0 Citovat

Ahoj,

chci koupit letenku do Porta s přestupem v Ženevě. Na přestup je však jen 40 min. Mám strach, že to nemůžu stihnout. Šlo by o oba lety na jedné letence s jednou společností (prodává Lufthansa, operuje Swiss). Asi budu mít i odbavené zavazadlo, ale o to se předpokládám starat nemusím. Nebo se nemám bát a letenku koupit? Budu muset zase projít bezpečností kontrolou nebo se jen přesunu ke gate?

Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale s přestupem na letišti nemám žádnou zkušenost. Díky H.

0 Citovat

ja by som sa bal ... sorry za blbu odpoved, ale sice nie je otazka hlupa, len bola polozena v roznych variaciach (ine letisko, iny dopravca, 40-45-50-55-60-120-480 minut na prestup) uz nespocetnekrat.

Mas to na jednej letenke, tak ta dopravia. Keby sa to nedalo stihat, tak to nepredavaju :)

add: a vlastne preco je otazka vo vlakne o Lufthanse, ked sa jedna o prestup v Zeneve so Swiss :)

0 Citovat

Pokud je to na jedné letence, tak to neřeš. V případě, že návazný spoj uletí je letecká společnost povinna zajistit ti následující spoj. Na kontrolu nemusíš, přestup se odehrává v tranzitním prostoru za bezpečnostní kontrolou.

0 Citovat

Lufthansa konci na lince TXL- JFK od letního flugplanu z důvodu nezájmu o linku, kvůli odletovym časem příletu na jfk

0 Citovat

Tak zítra v 9:45 jsme měli mít odlet do MUC a pak přes Montreal do NYC (akce s AirCanada). Lufthansa má zítra stávku a lety z Prahy jsou dle všeho zrušeny. Volal jsem jim na callcentrum do Brna a že nás přesměrují a dají vědět. Zatím se nikdo neozval a když tam chci volat znovu, tak je číslo nedostupné, ikdyž mají pracovat do 17:00 :D Tak jsem zvědavej jak to nakonec dopadne, třeba bude i nějaká kompenzace :)

0 Citovat

No nevím Honzo. Kompenzace z důvodu stávky personálu letiště se asi nedočkáš :)

0 Citovat

Lufthansa není letiště.

0 Citovat

Já měl za to, že stávkuje pozemkní personál letiště v Německu. Zprávu jsem četl ráno. Zajímalo by mě, jak to teda je?

0 Citovat

Ano, stávkovat budou především zaměstnanci letišť, nikoliv Lufthansy.

0 Citovat

Stávkuje ver.di, což je jedna z odborových organizací a týká se mimo jiné pozemního personálu na 4 německých letištích MUC, FRA, CGN a BRE. Speciálně Luftwaffe má velmi precizně zmáknutý systém informací cestujícím a případné přesměrování, jen je potřeba jít ke kovářovi a starat se.

0 Citovat

Tak jim v Brně na callcentru padala linka a po dovolání se nás hodili na PRG - VIE - MUC s Austrian. Pak už jsem viděl že to nejsou zaměstnanci LH, ale aspoň doletíme včas :)

0 Citovat

Neviete niekto, čo myslia tým "plus Fare Difference" pri Cancellation? Môže to byť len nejaká copy-paste chyba?  


lufthansa.png

0