Ahoj, moc prosím mám letenky od společnosti ryanair, splnuji podmínky jejich příručního zavazadla..skoro, jeden rozměr je 0,5 cm větší, jaká je prosím pravděpodobnost, že mi zavazadlo neuznají jako příruční a já budu muset platit jak mourovatá ? Předem děkuji mocc  .

Příruční zavazadlo

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj,

moc prosím mám letenky od společnosti ryanair, splnuji podmínky jejich příručního zavazadla..skoro, jeden rozměr je 0,5 cm větší, jaká je prosím pravděpodobnost, že mi zavazadlo neuznají jako příruční a já budu muset platit jak mourovatá ? Předem děkuji mocc smiley

0

Nulová, pokud zavazadlo nenacpete tak, že výrazně zvětší svůj objem. Podstatné je, aby se při případné kontrole vešlo do měrné klece a tam se dá eventuelně zmáčknout... rozměry jako takové centimetrem nikdo neměří. V odletové hale vždy tuto klec najdete (každý low-cost dopravce má svou), takže si to můžete předem ověřit a případně obsah přeskládat, obléct, sníst...

0 Citovat

jestli to o těch 5 mm nezmáčkneš tak aby se to vešlo do té jejich klece, tak je to riziko reálné.

0 Citovat

Děkuji moc všem ! smiley

0 Citovat

Tenhle typ dotazu se opakuje velice casto... doporucil bych v prve rade naucit se litat z minimem veci ,,,muze se to hodit i tam kde jsou podminky tvrdsi jak u Ryanairu ,,,Treba po tom, co Wizzair zavedl placeni i prirucniho zavazadla a to malicke co ma zdarma , to neumim zatim ani ja aby me to stacilo )
Ale ted trosku vazneji,,.. od te doby co Ryanair zavedl dve zavadla do kabiny prestalo to sikanovani a na nekterych letistich i vyslovene schvalnosti.... nikdo si dnes rozmeru ani vahy nevsimne, pokud to vyslovene nebude bit do oci ,,, ani uz nepamatuju kdy jsem videl ,ze by nekdo musel dokazovat rozmer o vaze ani nemluvim a to u Ryanairu nebylo drive nijak vyjimecne, caste premerovani zavazadla i jeho vahy bylo prakticky na kazdem letu...
Pan O Leary prisel s novou ideou a vlastne oklikou dostahl toho, co mu oficialne nedovolili... v jedne z jeho uvah bylo ,ze si lide budou k letadlu nosit zavazadla sami.,.. samozrejme zadna sprava letist by mu volne producirovani po letistni plose nedovolila ..a tak vymyslel to ze povoli lidem do kabiny vice ,, vsimnete si o kolik mene je dnes zavazdel dolu do letadla .. na kratsich trasach zejou ty voziky co vozi k letadlu zavazadla prazdnotou...teoreticky by se zdalo ze na tom trati, protoze poplatky za zavazadlo dolu jsou vysoke ,, ale zrejme to co musi zaplatit letisti za sluzby i o to delsi statni letadla na plose zrejme vychazi vic a tam asi ted usetri...
Jasne na nekoho kdo se spatne vyspal a chce si na nekom vybit zlost muze clovek narazit vzdycky...ale dneska se to fakt zmenilo u nich a nejaky par cm bych vubec neresil

0 Citovat

Já bych teda neřekl, že tím, že mají míň odbavených zavazadel nějak výrazně ušetří za servis, ono je jedno, jestli tam ten vozík veze 5 nebo 20 zavazadel, jde o to, že tam prostě jede a ty ušetřený 2 minuty už asi taky nebudou hrát zásadní roli. U Ryanairu si myslím, že je to spíš o změně image společnosti a obrat o 180 stupňů, co se týče vstřícnosti k zákazníkům. Viděl jsem třeba teď o víkendu v Budapešti to jejich nový livery na letadle a je to i zvenku mnohem decentnější, nápisy výrazně menší a to nemluvím o fotkách interiéru letadla, který vypadá moc hezky a až konzervativně. Vidím to tak, že Ryanair už se na trhu tak etabloval, že už nemá zapotřebí ty původní agresivní praktiky a nyní naopak se snaží působit velmi "user friendly".

0 Citovat

Ahoj,

jsem mladý, budu teď cestovat poprvé a hned s Wizzairem, který je přísný. Jejich zavazadlo je 42x32x25. Já mám tašku 48x34x28 cca, ale nebude plná. Jednoduše - sbalit se na 3 dny dokážu, ale nemám menší tašku. Kdyby po mě chtěli vecpat do toho boxu, tašku tam dám, protože ji v pohodě zmáčknu.

Můžu vzít takové zavazadlo, které je větší ale nebude tolik plné?

Díky

0 Citovat

Ano - pokud jej zmáčkneš do té jejich zkušební klece, není problém. smiley

0 Citovat

Navíc, pokud Ti to lítá jen o pár centimetrů, tak to ani téměř jistě přeměřovat nebudou, ale jak psal Proky, pokud zmáčkneš do klece, není co řešit, takže buď úplně v klidu.

0 Citovat

Díky moc smiley

0 Citovat

Ahoj, nevíte jak by reagovali kdybych měl v příručním zavazadle léky místo v originálním obalu v piko sáčcích ? Pro úsporu místa a váhy ? Asi tak 200 pipulek smiley potvrzení od doktora budu samozřejmě mít ale bez obalu nepůjde poznat, že je to ono smiley

0 Citovat

urcite do toho chod smiley

0 Citovat

Nejlépe někde v Thajsku nebo Malajsii smiley

0 Citovat

Hele, je to tak nutné?
Jakože pokud to je let mezi Ostravou a Prahou, tak do toho pro legraci běž.
Pokud to je nějaký plnohodnotnější výlet, jak moc se ti chce otrávit si cestu tím, že na letišti půjdeš velmi pravděpodobně na osobku, budeš muset vysvětlovat, proč to vše děláš, blablabla.
Těch léků vezeš kolik kartonů, že je musíš sesypávat do cáčků místo ponechání v lahvičkách, platech???

0 Citovat

Zatím to nutné není ale říkal jsem si, že kdybych chtěl někdy na delší cestu třeba měsíc, tak to v original balenich zabere klidně půl batohu smiley No každopádně teď pojedu s originálem a zeptám se přímo na letišti smiley

0 Citovat

Doporučuji pro úsporu místa v příručním zavazadle léky vybalit z blistrů, dát do kondomů a ty následně spolknout, popřípadě zasunout do análního otvoru pokud na to nemáte žaludek, popřípadě můžete i do vagíny pokud jste žena. Ona i taková prohlídka tělesných dutin je nezapomenutelný zážitek.

0 Citovat

Ahoj, zítra letím do Paříže a rád bych si dovezl nějaké potraviny především hořčici, která je ve skleněném obalu a například třeba zabalený kus sýra. Může to být problém nebo je to v klidu? smiley Vždy jsem kupoval potraviny, nápoje atd. v duty free a tím padém tohle neřešil, jenže to teď nelze kvůli originalitě toho co chci smiley Dík za odezvu smiley

0 Citovat

Podle mě ti tu hořčici zabaví. Nám takto zabavili med ve sklenici. Ale zkus to, třeba nebudou bdělí smiley

0 Citovat

Horčicu mi už raz voľakedy dávno zobrali = Pochybujem, že prejde. Zhodou okolností si ale pamätám, že sa v špecializovaných obchodoch v Dijone dali kúpiť balenia <100ml.

Syr som mal v príručnej viackrát a vždy v pohode, ale už som počul o prípade kedy bol problém s Bryndzou.

0 Citovat

Přesně tak, pokud ji nepropašuješ, tak nad 100ml hořčice asi půjde do koše, sýr by měl být bez problémů.

0 Citovat

Tak to jste mne nepotěšili smiley zrovna tu hořčici bych upřednostnil před sýrem, kdybych musel něco obětovat smiley tam jde asi o to sklo že?

0 Citovat

Nejde o sklo, jde o hořčici - je to v letectví tekutina, stejně jako krémy a zubní pasty. Buď menší balení - do 100ml, nebo to riskni maximálně ti to zabaví...
Popřípadě můžeš vyzkoušet tu variantu s kondomem a léky (ty vyměníš za hořčici) co jsem popisoval o několik řádek výše - to by mělo na 100% fungovat, je ale otázka jestli do toho chceš jít...

0 Citovat

Dobrá, dík za info... smiley

0 Citovat

Mně takhle na CDG zabavili i nově koupený a nerozbalený Camembert z nějakého místního obchodu v Paříži. Už je to teda pár let zpátky, ale pochybuju že by se to od té doby zmírnilo. Nejvtipnější bylo, že jsem tehdy koupil dva, jeden domů a jeden na jídlo, a ten na jídlo jsem měl v příručáku polosnědený taky, toho si ani nevšimli. Do dneška mám podezření, že si security staff přilepšil k večeři.

Takže jako vždy a všude, je to o lidech.

0 Citovat

Nemá někdo zkušenost s převážením vystřílených patron, které jsem vykopal na východní Ukrajině? Projde mi to, nezabaví to? Je to jen kov, žádný střelných prach tam není, ale stejně.
A dát do příručáku nebo odbavit?
Jedná se pouze o vnitrostátní let na Ukrajině, přes hranici pak pojedu busem.

Díky za jakoukoliv radu

0