Ahoj, chtěl bych od Vás trochu poradit: 1) Jaký FFP pro evropské přískoky se Star Alliance, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Samozřejmě výchozí bod je Praha, takže nejčastěji asi s LOT/DLH. 2) Jaký FFP pro evropské přískoky se Sky Team, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Výchozí bod Praha, nejlepší by byl OK Plus, ten jsem si také před rokem založil (asi měsíc před změnou podmínek). Vím, že záleží na bookovacích třídách. Jde mi o spoření mil do budoucna. Díky, RadekB. .

Frequent flyer programy - OBECNĚ

Založil ve fóru Frequent flyer programy

1) pro pravidelné cesty do USA je celkem dobrý OneWorld (AA nebo BA), obecně ale platí, že aby to to mělo smysl musíš lítat fakt pravidelně/často (=frequent flyer)
2) to musíš mít v rezervaci (bude stejné pro cestu tam i zpět, pokud jsi to měla na jedné letence)
3) celkem logicky ti nejvíc mil nabidnou ty nejdražší letenky smiley jinak se vyplatí sledovat různé promoakce typu 1+1 nebo míle navíc za let do konkrétní destinace a podobně, ale představa že nalítáš rychle status na levných letenkách je obvykle dost zcestná (tedy, pokud nepoletíš dvakrát, tříkrát ročně z Prahy na Havaj nebo do Austrálie)

0 Citovat

Díky moc.
Číslo letenky jsem už našel.

Tak ještě jedna možnost. U Emirates mám 22.000 mil. Poradíte nějaké vhodné spojení do Toronta, abych mohl sbírat u nich?

0 Citovat

Emirates nejsou v žádné alianci, takže možnost sbírat jejich míle u někoho jiného je dost omezená. Jedna varianta je najít si spojení do Toronta přes Dubaj přímo s Emirates, ale to nebude levná záležitost. Druhá varianta je podívat se, s kým mají codeshare a najít si let, který by se ti počítal do FF emirates. Teoreticky by to mohli být buď Alaska Airlines, Virgin nebo kanadský WestJet, ale se musíš podívat sám, na které lety ten code share vlastně mají (a kolik mil za to získáš).

Jinak 22000 mil nemusí nic znamenat. Lepší tier se v naprosté většině případů počítají z letů v rámci jednoho roku, takže pokud jsi to nenalétal letos, tak to k lepší kartě nepomůže. Ale na bonus letenku nebo upgrade by se to možná využít dalo (FF emirates neznám, tak netuším, jaké mají konkrétní podmínky).

0 Citovat

presne tak, ja som letel s Aegean na Heraklion z Prahy, prvy segment bol economy, bookovacia trieda U - dostal som 870 mil. No ale cestou naspat mi kvoli strajku zrusili let a potom znovu na letisku na checkine let obnovilo, tentokrat opat economy, ale trieda Y a voila, zrazu skoro 1500 mil. Niekedy ale nedostanes v najnizsich triedach vobec nic.

0 Citovat

Čau,
letíme nyní z Qatar Air do Thajska a napadlo mě zaregistrovat se v programu na míle oneworld.

Chci se ale zeptat.
Byl jsem loni s ženou s AA na Hawaii, můžou se mi míle po nynější registraci připsat nebo jsem už měl být zaregistrovaný před tou Hawaií a tak se mi přičtou až doletíme jen míle s Qatar.

Díky Marek

0 Citovat

@Markus, a co tak to vyskusat? Registracie su zadarmo smiley U vacsiny FFP to ide aj retroaktivne par mesiacov, ale napr. taky AZAL nie smiley

0 Citovat

BA zpětně připisuje před založením konta jen lety BA.

0 Citovat

Míle se připisují až po proletění daného úseku, takže se klidně zaregistruj, číslo programu se dá doplnit do rezervace kdykoliv před odletem a jak se píše výše, tak někdy podle aerolinky i zpětně. Ale pokud je to let v economy a jestě nějaké levné knihovací třídě, tak ti ani cesta kolem světa nemusí dostačovat na statut. Fakt tam hraje roli to "frequent flyer" a ideálně v byznysu, protože obvykle až od zlaté karty dávají výhody FFP na cestách smysl. Míle samozřejmě můžeš získávat i za hotely, auta a další služby, typicky nabízí aerolinky různé "promo" bonusy, ale opět - pokud to neděláš pravidelně, tak se to nevyplatí nějak zásadně a upřímně, pokud hledíš na cenu, tak auta i hotely seženeš vždy výhodněji někde jinde než přes aerolinku, která typicky cílí na korporátní zákazníky a platit víc jen kvůli několika desítkám mil se obykle nevyplatí.
Jinak pravidla, jak se počítají statuty a kdy míle vyprší aerolinky velmi často a velmi rády mění, stejně tak jako kolik mil dostaneš za jaký let, navíc s různými úpravami podle toho, kým je operovaný, takže je lepší se rovnou podívat na programy, které tě zajímají a zkusit si jejich "mílové kalkulátory", abys sám viděl.

0 Citovat

Zbytečné založení účtu a sbírání mil rozhodně není. Nic to nestojí smiley

Doporučuji za skyteam Air France/KLM ... Nikdy nevíš, kdy se co později naskytne a třeba by ti těch 5 tis. mil z tohoto letu chybělo.

0 Citovat

Mám dotaz k Delta Skymiles - platinum medallion, má někdo praktickou zkušenost s upgrade certificates na US letech?
https://www.delta.com/content/www/en_US/skymiles/medallion-program/choice-benefits/systemwide-upgrade-certificates.html

0 Citovat

Ahojte, 

môžem zobrať hosťa do saloníka keď mám Gold kartu Turkish airlines?  (máme spoločnú letenku a letíme Brussels airlines ). Ďakujem 
0 Citovat

Jasan. Stačí, když bude mít letenku od *A na ten den, kdy ho vezmeš do lounge. Tedy ani nemusí letět nutně s tebou:-)

0 Citovat

Neviete nahodou niekto o stranke kde ponukaju ludia mile ktore nevyuziju? Napriklad ak ma niekto 10000 mil ktore nevie vyuzit ponukne ich niekomu za nejaku cenu bud presunut (ak to ide), alebo vystavit letenku. Pripadne ak mam mile u jednej aliancie ale potrebujem letenku u inej ponukol by som "vystavenie letenky na vymenu"? Neviem ci nejaka taka existuje ale aktualne by sa mi to celkom hodilo tak nahodou :)

0 Citovat

Zdar,

po cca dvouletý odmlce, kdy jsme se vinou založení rodiny a pořízení bydlení dostali maximálně autem do Rakouska, začínáme plánovat nějaký cesty letadlem do světa. Během těch dvou let už nám úplně chcíplo odvětví chybovejch letenek, takže lety budeme muset řešit poctivou cestou a nastává teda otázka, jestli má smysl řešit nějakej FFP.

V duchu flyertalku stačí odpověď ve stylu, že má pro nás největší hodnotu status a salónky a za rok podnikneme 2-3 long hauly, takže tam nějakej potenciál na status je - dle pravidel mi nejlíp vychází Asiana. Problém mám s tim, že jsem zatim nenašel letenky s nějakou solidní economy knihovací třídou, kde by se počítalo aspoň 75% mil.

Z pohledu ekonomiky mi to proto zatim smysl nedává, protože např. první cesta bude na Taiwan, kam se dá letět s Air China za 10k z okolních letišť (z Mnichova lítaj nový A350, takže klidně porušim závazek, že s nima už nikdy :D ) a dejme tomu, že mimo akčí tarif bych za lupen dal 15-17k a měl teda míle. Jako nejlevnější cestu do salónku mám ověřenou Diners kartu, která je první rok nějak za 1200kč, další už zdarma za body a každej vstup asi za 600Kč, který tak jako tak na každym letišti utavym.

Trochu jsem si asi odpověděl sám, ale přes to mě zajímá váš názor, jestli má podle vás nějakej FFP řešit, třeba i nějakej rodinnej program jako u BA, když jedou za čas vyvezem i širší rodinu s tim, že tam budou ty míle hnít a za pár let z nich kápne nějaká bída?

0 Citovat

V podstatě sis odpověděl, valný smysl to nemá. Určitě se ti kvůli dvěma LH ročně nevyplatí kupovat dražší letenky. K mílím širší rodiny se myslím nedostaneš. U BA existuje třeba sdružený rodinný účet, ale pochybuju, že do něj můžete přidat např. babičku;-)

Řešili jste bydlení, možná díky hypotéce dosáhnete na některou z prémiových karet, tudíž nadstandardní pojištění a salónky ( 4 nebo 6 na osobu/ ročně) zdarma, což mi připadá smysluplnější.

0 Citovat

Tím tě teda nechci úplně odrazovat, nám míle u BA zajistily přelet z HKG do TPE s Cathay Pacific v PE a ještě dvě noci v hotelu se snídaní zdarma tady v Evropě, takže po cca 4. letech z toho něco káplo. Ovšem byly v tom míle za dvakrát zpáteční lety na Havaj.

0 Citovat

Dobrý večer, nedávno jsem rezervoval letenky s TAP Portugal do Porta pro 2 osoby. Založil jsem si účet u FFP Miles&Go a koupil letenky pro 2 osoby. Chtěl bych se zeptat, zda se do mého FFP načtou jen moje míle nebo i míle dalšího cestujícího? (FFP účet jsem si založil jen já).

Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Jenom Tvoje


0 Citovat

Ok, děkuji

0 Citovat

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zkušenějších. Mám status Senator, létam cca 10 letů long-haul ročně většinou z Vídně, Prahy, Mnichova. Protože asi před rokem LH zásadně omezila připisování Awardových mil a zároveň chtějí poměrně vysoké poplatky za nákup letenek za míle, zvažuji přejít k jiné alianci. 

Kde je podle vás nejlepší připisovat míle a měnit smysluplně za letenky a upgrady?


Moje úvahy jsou směrem BA a Qatar


Většinou cestuji v C a PE.


Děkuji M.

0 Citovat

To vám asi fundovaněji odpoví na flyertalku...

0 Citovat

Viete niekto ako je to s pripisovanim mil po zmenach v letenkach? Mal som totizto letenky v triede Economy - U za ktore som mal dostat cca 1500 mil ked ich preletim... letenky som kupoval ale davno a medzi tym tam bolo niekolko zmien, zrusenych letov atd... teda sa to par krat menilo a teraz pozeram, ze v rezervacii je uz uvedene Economy - Y, za Y je ale uz cca 5500 mil... teda pripisuje sa to podla toho, aka je tam aktualne trieda v case letu? Alebo v akej to bolo kupene?

0 Citovat

Připisuje se podle aktuální třídy během letu, takže by mělo být 5 500.

0 Citovat

Platí to i při upgradu?

0 Citovat

Ne

0