Zdravím, mám dotaz ohledně letecké společnosti eurowings. Sháním letenku na léto do Thajska a nejlépe mi vychází letenka právě od nich z Kolína nad Rýnem. Háček je ale v tom, že pokud jsem to správně pochopila tak v rámci letenky je pouze zavazadlo o váze 8kg. Pokud bych chtěla odbavit kufr o váze 23kg připlácí se dalších 60 euro. Z jejich stránek jsem ale přesně nepochopila, jestli je v ceně zavazadlo o váze 8kg a ještě jedna příruční taška, nebo pouze to 8kg zavazadlo. Předem díky za pomoc  .

Eurowings

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zdravím, mám dotaz ohledně letecké společnosti eurowings. Sháním letenku na léto do Thajska a nejlépe mi vychází letenka právě od nich z Kolína nad Rýnem. Háček je ale v tom, že pokud jsem to správně pochopila tak v rámci letenky je pouze zavazadlo o váze 8kg. Pokud bych chtěla odbavit kufr o váze 23kg připlácí se dalších 60 euro. Z jejich stránek jsem ale přesně nepochopila, jestli je v ceně zavazadlo o váze 8kg a ještě jedna příruční taška, nebo pouze to 8kg zavazadlo. Předem díky za pomoc smiley

0

Ne, pouze 1 Handgepäck do 8 kg.

0 Citovat

Pro tyto případy doporučuji zakoupit stylovou vestu:

viewtopic.php?f=50&t=3955

0 Citovat

Ach jo, ale díky moc za info. smiley

0 Citovat

Nevím co z toho už je venku delší dobu, ale od jara 2017 přidává Eurowings ve Vídni 13 nových linek.

Alicante, Brindisi, Birmingham, Bastia, Ibiza, Madrid, Mytiléna na ostrově Lesbos, Malta, Nice, Olbia, Porto, Pafos na Kypru a Samos.

0 Citovat

paráda, moje oblíbené Letiště smiley

0 Citovat

Skúsenosť:

Pred Vianocami som letel z Phuketu do Viedne aj s bicyklom a mal som ešte ďalšie dva kusy batožiny. Za bicykel som si priplatil a priplatil som si aj za 23kg batožiny, keďže som kupoval basic fare. Bol som ale v tom, že tých 23kg môžem mať viac kusov batožiny - mal som približne 10+10kg. Pri check-ine mi ale nechceli zobrať druhý kus batožiny, lebo vraj môžem mať iba jeden kus, tak sme to tam chvíľu riešili a nakoniec som zobral moje dve batožiny a išiel ich obaliť fóliou, aby som mal jeden kus smiley Na letisku mali 4 stroje, ktoré to robili ale všetky 4 mali zrovna prestávku, tak som musel čakať. No a kým som čakal, dobehla za mnou slečna z check-inu, že je všetko v poriadku a môžu mi zobrať obidve moje batožiny a to vraj preto, lebo som si kúpil prepravu dvoch bicyklov. Mal som samozrejme iba jeden, takže namiesto jedného bicykla som si mohol zobrať druhú batožinu smiley

Dva bicykle som si samozrejme nebookoval a už vtedy som sa čudoval, prečo mi tam nahodilo "2 x Bicycle", keď som zo zoznamu vybral číslo 1. Ale cena bola v poriadku, tak som to neriešil a nakoniec dobre že to tak zabugovalo smiley

0 Citovat

10 € sleva na letenky výměnou za mail + dotazník https://www.eurowings.com/de/informieren/informiert-bleiben/newsletter.html

0 Citovat

Za přihlášení do newsletteru a krátké personifikace znovu vydáván 10 € voucher per email :) https://www.eurowings.com/de/inf...etter.html

Platnost poukazu do 31.8. s proletem do 31.3.2018.

0 Citovat

Ahoj, má prosím někdo aktuální info o těch prirucacich?  Někde na jejich  webu mají psané že je povoleno jen jedno do 8kg, a někde píšou že i tu osobní položku.

Z toho jejich textu chápu že ta osobní taška je mimo těch 8kg:

"Kromě toho může mít každý cestující na palubě další drobný kus příručních zavazadel, který nepřesahuje 40 x 30 x 10 cm (např. Taška na laptop, kabelka, aktovka, aktovka na dokumenty atd.)."  

Jsem teď v BKK, cestou sem mě ráno nečekaně poprvé vyhmátla Airasia s hmotností, takže jsem o 2 litry chudší. Tudíž teď mám ještě dilema z Eurowings jestli to radši nenechat odbavit. Jsem z toho akasi zmetena. 


Vřelý dík.







0 Citovat

Eurowings od 31. října otevře v Praze bázi, bude se jednat o dvě letadla A320, s tím, že od příštího léta  přidají ještě jedno letadlo

edit: už se k tomu vyjádřilo na FB i letiště

"Máme pro vás skvělou zprávu! Už na podzim vznikne v Praze nová báze dopravce Eurowings se dvěma letadly! A co to znamená pro vás? Především spoustu nových destinací a možností pro cesty na výlet, dovolenou nebo pracovní cestu Těšte se třeba na linky do Barcelony, Milána, Athén, Stockholmu, Kodaně, Tel Avivu, Birminghamu a na Kanárské ostrovy. A od léta ještě 10 dalších k tomu! Letový řád a letenky už brzy na eurowings.com #flyfromPRG"

0 Citovat

Nabídnout nižší ceny a zároveň vyšší komfort než u ČSA by nemělo být až tak těžké.

0 Citovat

Prosím, prosím ať letový řád vychází tak, aby bylo možný to rozumě použít na priskoky do Milána a Athén. 

0 Citovat

Nj, ale Kanáry do 2k asi nepoletí, takže pořád budeme jezdit do Berlína :))

0 Citovat

Cenově to zase až tak atraktivní nebude, samozřejmě nižší cena než SW to bude, ale podle mě žádný zázrak. Ono i z německých letišť nemají úplně nízké ceny a to ani tam, kde mají silnou konkurenci Ryanairu a podobně. Z Berlína prodávají return na Tenerife za 600 eur+.

0 Citovat

Ale třeba Praha Düsseldorf za 950 CZK one way mi přijde fajn... Jasně není to Ryan, ale mohli by nabídnout lepší časy a zavazadla...

Chápu ale, že časy se nebudou řešit při letu na Kanary 

0 Citovat

Jasně, jenže Dusseldorf má turistickou atraktivitu mizivou, to je hlavně business linka, ještě s blbým časem, takže cena odpovídá. Většina těch plánovaných linek už z Prahy víceméně cenově dostupnou konkurenci má a podle mě Eurowings cenově níže nebude. Samozřejmě bude fajn pokud nabídnou třeba Portugalsko, Korsiku nebo menší řecké ostrovy kam nic cenově přijatelného z Prahy nelétá.

0 Citovat

Mě nejvíc zajímají ty Athény, nikdy jsem nechápal, že někdo nezkusí jít proti Aegean. Ale samozřejmě tam taky nebudou muset nasadit nijak nízkou cenu, protože Aegean jsou nesmyslně vysoko.

0 Citovat

Dokáží v případě zrušení letu rebook na celou síť LH?

0 Citovat

Lety Swissu i Lufthansy se daly při zrušení prebookovat mimo zbytku skupiny i na Eurowings, takže předpokládám, že obráceně to taky nebude problém. 

0 Citovat

Ahoj, lze u Eurowings vybrat zadarmo sedadlo při online check-inu i u těch nejlevnějších economy tarifů (Economy Light)? Při bookingu mi to nabízí jen placené. Díky

0 Citovat

Minimálně u Eurowings Discover mě to na long-haulu nechalo vybrat ze standardních sedadel

0 Citovat

Díky, letím EW Discover risknu to

0 Citovat

Koupil jsem EW letenku na kanáry a koukám, že mají nějakou appku pro tablet "in-flight entertaiment".

1./ zkoušel to někdo? má to cenu i pro děti? (6+11)

2./ funguje to ve všech strojí, samozřejmě nejvíc mě zajímají A320 obsluhující Tenerife.

Díky.... ať vím, kolik vymazat dětem s tabletů na filmy :-)

 

0 Citovat

Letěl s Eurowings někdo long haul? Potřebuju do Vegas a Eurowings má přímý let z Frankfurtu, takže zatím to vypadá na volbu mezi Eurowings a KLM.

0