SATA Azory

Založil Laveli před rokem ve fóru Letecké společnosti
11 odpovědí

Ahoj,
nemáte náhodou někdo zkušenosti s bezplatným přeletem z Ponta Delgady na jiný ostrov Azorských ostrovů (nebo naopak) v rámci cesty z/do Portugalska? Sata v podmínkách uvádí, že pro letenku zdarma je nutné přeletět na jiný ostrov do 24 hodin od příletu z Portugalska a předložit boarding pass letu Portugalsko-Ponta Delgada. Bylo by možné koupit letenku Portugalsko-Ponta Delgada a na jejím základě mít zdarma letenku Ponta Delgada – např. Terciera a fyzicky uskutečnit pouze cestu Ponta Delgada – Terciera? Jde o to, že bych pár dní byla na Sao Miguel a pak bych se přesunula na jiný ostrov, ale ten přelet je normálně od 90 euro.smiley Tak mě napadlo koupit letenku např. z Lisabonu do Ponta Delgady (30 euro), let neuskutečnit, protože už bych na Sao Miguel dávno byla (boarding pass bych měla elektronicky), ale na základě této letenky bych mohla pořídit přelet na jiný ostrov zdarma. Myslíte, že je to možné? Nebo je nutné let z Lisabonu fyzicky absolvovat?

můžu se zeptat, zda ti to s tou fiktivní letenkou prošlo?

Tento napad funguje, vyzkouseno. Letenku ti vystavi na nejblizsi navazujici let do 24 hodin po priletu (i fiktivnim) pokud takovy existuje (na Corvo to zase tak casto neleta smiley
Letenku ti vystavi na zaklade dokladu o rezervaci.

Na boardingu na navazujici let chteji videt boarding pass na let Portugalsko-Azory. Jestli byl proleten nikdo nezjistuje.

Ahoj, z Azoru jsem se vratila minuly tyden a opravdu mi to bez problemu vyslo smiley Jak pise kajman, jedine co je pro letenku zdarma a jeji rezervaci potreba, je cislo rezervace a pdf boarding passu. Takze pokud si chces rezervovat letenku od SATA driv (coz silne doporucucji, protoze lety byvaji hlavne v sezone naplnene), musis si pripatit za drivejsi check in, abys dostal pdf fiktivniho boarding passu. Kdyz si pak jdes na letisti vyzvednout letenku od SATA, musis jim ten boarding pass ukazat.

Mám k těm přeletům dotaz. Máme let s TAP PRG-LIS a pak druhou letenku LIS - PDL s Azores (tam) a TAP (zpět). Platí tyto letenky zdarma na zpáteční lety i při této kombinaci? Je tam nějaké pravidlo, že musíš letět jen s jednou aerolinkou??? Díky

Uveď ale skutečnou letenku, ne itinerář cesty.

Moc děkuji za inspiraci! V říjnu jedeme na dva týdny na Azory a chtěli jsme projet vícero ostrovů. Letenky mezi nimi jsou však drahé a trajekty dlouhé trasy již mimo hlavní sezonu nejezdí. Zakoupila jsem tedy na šest dní po příletu na Sao Miguel dvě letenky z Lisabonu navíc (po 650 Kč/ks), které reálně neproletíme. Na jejich základě mám již dvě letenky "zdarma" na Flores v e-mailu. Jen po mně při rezervaci nechtěli boarding pass, ale ticket - potvrzení, které přišlo na e-mail po zakoupení letenky. Celý proces schválení byl velmi krátký.

Ano, potvrzeni po tobe chteji pro vystaveni letenek...

Na letisti u odbaveni po tobe budou chtit boarding pass, takze check-in se udelat musi...

Při koupi letenek jsem si zakoupila i sedadla, takže check-in jsem mohla udělat již teď. Dnes budu ještě objednávat letenky z Corva na Sao Miguel. Na tento let jsem velmi zvědavá, na Flores je tam přestup do jiného letadla, takže první let trvá se vším všudy sotva 15 minut.

Ahoj všem, za 2 týdny letíme na Azory. Polovinu času strávíme na Sao Miguel, ale pak máme v plánu koupit letenky na Pico a za 5 dnů letět zpět do Ponta Delgady a pak do Porta. Zažádal jsem o letenky Horta - PDL. Vše proběhlo hladce a rychle. Jediné co mě překvapuje, že na rezervačním ticketu je uvedena cena 45 € plus poplatky, tedy celkem 56 € osoba. Nevím jestli je to pouze standardní kalkulace tarifu, nebo zda to po nás při checkinu opravdu budou chtít. Jakou máte zkušenost, měli jste na Electronic Ticket Receipt, který přijde do mailu, nějakou cenu?

Díky

Řešil jsem kdysi podobné, nic se neplatí. Cena tam musí být uvedena dle portugalských směrnic, Sata dostává letenku proplacenou z nějakého programu..... Přeji krásný pobyt , byl jsem letos Faial, Pico, Terceira, paráda.....

Přihlášení a registrace