Ahoj, nemáte náhodou někdo zkušenosti s bezplatným přeletem z Ponta Delgady na jiný ostrov Azorských ostrovů (nebo naopak) v rámci cesty z/do Portugalska? Sata v podmínkách uvádí, že pro letenku zdarma je nutné přeletět na jiný ostrov do 24 hodin od příletu z Portugalska a předložit boarding pass letu Portugalsko-Ponta Delgada. Bylo by možné koupit letenku Portugalsko-Ponta Delgada a na jejím základě mít zdarma letenku Ponta Delgada – např. Terciera a fyzicky uskutečnit pouze cestu Ponta Delgada – Terciera? Jde o to, že bych pár dní byla na Sao Miguel a pak bych se přesunula na jiný ostrov, ale ten přelet je normálně od 90 euro. .

SATA Azory

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tak SATA me zacinaji pekne stvat, poprosil bych treba Krystofa o radu?

-------------------------------------------

Dear Mr. xxx

Thank you for using our services.

According to our conditions, an additional flight coupon will be allowed to Corvo, but that is not what you requested. Your request has two coupons and your are exceeding the 24 hours and not the coupons.

Your request is:

FR6066 06JUN LISTER 0735 0910

SP 465 06JUN TERPDL 1215 1255

SP 576 07JUN PDLCVU 1030 1235

You arrive in Terceira on June 6th, at 09h10 and according to our conditions:

1.6 route takes place in a 24-hour period between the arrival of the first flight and the departure of the last flight to your final destination.

Since the last flight to your final destination is on June 7th, at 10h30, it exceeds the 24hours.

On the return you are requesting a flight on June 8th and your flight to Lisbon is on June 10th.

-------------------------------------------

Na tento mail jsem odpovedel a argumentoval takto:

Dear Ms.Trindade,

Thank you for your answer.

I think I partly understand what you are trying to say, but as I have read the SATA conditions once again, I still have to insist on the fact, that I think there should be no problem for us getting the tickets to Corvo.

I have nothing againts the rule 1.6 and fully understand and take aware of this rule. Yet this rule is followed by rule 1.7 which says:

1.7. The limit mentioned in the preceding paragraph is not applicable in cases where the 24-hour period cannot be met for reasons attributable to SATA.

According to the above statement, which is defined in your conditions, in cases where the 24-hour period cannot be met, which is this case, the 24-hour period is NOT APPLICABLE. According to the rule 1.7, this rule (1.6) is not applicable because of REASONS ATTRIBUTABLE TO SATA.

So yes, you are right - our flights do not meet the 24-hour rule, BUT this is due to REASONS ATTRIBUTABLE TO SATA - in this case the reason is the fact, that there is no earlier or later flight possible operated by SATA. Which means these are the earliest and latest possible flights for us to Corvo, even though not within the 24-hour period. According to your conditions, this should not matter, because of rule 1.7 -> the 24-hour period cannot be met for reasons attributable to SATA.

So once again with the above said, I am convinced that we have the right for the above mentioned flights, which all comply with your conditions stated here: https://encaminhamentos.sata.pt/...onditions.

Thank you for your understanding.


-----------------------


Nacez me Cristina ze SATA poslala do prdele timto emailem, bez jakekoliv argumentace:

Dear Mr. xxx,

Thank you for using our services.

These rules were created by the Government of Azores and SATA only applies it. As informed, the requested isn't possible.

Com os melhores cumprimentos/Best Regards,

Cristina Trindade

------------------------


Myslim si, ze narok na prelet na Corvo mame, protoze tam zadny let do 24h od naseho priletu a odletu neexistuje, tudiz je to "zavineni" SATA a meli by nam dat dalsi nejblizsi lety... Nebo se mylim??? a pokud ne, kde si mohu stezovat? jejich podminky mluvi jasne!! Fakt jsem z nich vytocenej... 



0 Citovat

Já teda bych to chápal tak, že 1.7. by se mohl vztahovat jen na výjimečný okolnosti typu zrušený let kvůli poruše atd., že opravdu obecně se aplikuje 1.6. a to, že nejsou k dispozici lety do Tebou vybrané destinace, který by splňoval ten požadavek není důvod k použití 1.7. Takhle bych to vykládal já, protože ta formulace je dost zvláštní a vyznívá mi takto.

Jinak Ti poradím, taky jsem s nimi něco řešil, poslali mě taky do prdele a nic s tím neuděláš. Stěžovat si tady na někoho nebo něco je fakt zbytečný, je to Portugalsko, navíc ostrovy, nevím, jestli jsi tam už byl, jestli ne, tak až tam uvidíš ty lidi, tak Ti bude hned jasný :)

0 Citovat

Před třemi lety to pravidlo 1.7. fungovalo tak, že pokud ten den nebyl let na Corvo, mohla být perioda delší než 24 hodin. Problém ale asi, že ten den (6.6.) let na Corvo je, jen nejde stihnout ranním letem z Lisabonu na Terceiru. Museli byste letět ranní Satou u Lisabonu na Hortu a pak by problém nebyl.

0 Citovat

Přijde mi, že ty podmínky zní úplně stejně jako loni. A to nám letenku z Corva bez problému vystavili. Konkrétně termínově to vycházelo takto: 23.10. let Corvo-Flores (12:55-13:10) a následně Flores-PDL (15:45-17:00). Z PDL jsme odlétali 24.10. do Porta ve 13:10. Takže mezi časy odletu z Corva a odletu z Ponta Delgady bylo více než 24 hodin (i když jen o kousek). 

 Původní plán byl zůstat tři dny na Flores (tam jsme se dostali právě díky letenkám zdarma) a pak plout tím mini trajektem na Corvo. Bohužel kvůli velkým vlnám byly oba trajekty daný den zrušeny. Takže pobyt na Flores jsme si o dva dva dny protáhli a letěli do PDL rovnou odtud.

0 Citovat

eremi zde píše :   je to Portugalsko, navíc ostrovy, nevím, jestli jsi tam už byl, jestli ne, tak až tam uvidíš ty lidi, tak Ti bude hned jasný :) 

Byl jsem na pěti  azorských ostrovech, využíval jsem i přelety zdarma , projel jsem Madeiru, Lisabon i okolí a asi jsem se na  "ty lidi " špatně díval,nepozoroval jsem vůbec nic divného, proto mi to není  " hned jasný" .

Azory doporučuji a místních lidí se nebojte, určitě nejsou horší než  Češi........

0 Citovat

Ty lidi tam jsou totální pohodáři, mají všechno na salámu a život tam jde mnohem pomaleji než tady, jestli sis toho nevšiml, tak se opravdu špatně díval. Tak jsem to myslel, nevím, kde jsi přišel na to, že bych tvrdil, že by měli být horší než Češi natož aby se jich někdo bál....

0 Citovat

On ten odstavec  začíná totiž sdělením, kam Tě poslali....... , a tak jsem pochopil další část o lidech v hanlivém významu... , což mi  vzhledem k jejich dále zmíněném pohodářství a upřímnosti přišlo nespravedlivé.... ( proto můj příspěvek ). Po Tvém vysvětlení bych takto nepsal...


0 Citovat

Jasný, jsou to fakt pohodáři a Azory jsou super.... Jen prostě některý věci se tam neřeší, něco mají na háku a něco prostě nevyřešíš - to bylo k tomu nápadu výše si stěžovat, ale to určitě víš :)

0 Citovat

Ale ja na corvo fakt chci! :-D a na mini trajekt z floresu nechci spolihat.. :-(. Cristina me uz vytaci. Pravidlo 1.7 ani nevysvetli a rovnou me posle do haje. Chci mluvit s nekym jinym :D to je jak ukrajinci, jeden sasa te posle do haje, a druhej na mailu ti vyhovi.. leva ruka nevi, do dela prava...

0 Citovat

Psala jsem si s Linou Medeiros, tak ještě můžeš zkusit počkat pár týdnů a poslat nový mail. Třeba už bude přidělen tvůj dotaz někomu jinému. :D 

0 Citovat

Asi mame smulu na lidi. Nas email se nastesti dostal na 2.pokus k nekomu jinemu, ale opet jsme byli poslani do onech mist. Pravidlo 24h se jevi jako neprekonatelny problem, byt si stale myslim, ze podle tech podminek si ho interpretuji oni spatne. Navic, kdyz tady nekomu dali letenku a onech 24h to presahovalo. Na Corvo se teda podivame asi jedine trajektem z Floresu (otazka je, zda pojede, "trajekt" je lodicka se 14 misty :-D). To Corvo me pekne mrzi..chtel jsem zazit pristani na tamnim letisti plus mit 100% jistotu letu s Dash-200 :-( 

0 Citovat

Asi to opravdu zpřísnili. Ale ono ani letecky bys neměl jistotu, ze byste se tam dostali. Den po našem příletu na Flores byly zrušeny všechny lety z a na ostrov kvůli větru, takže i ten na Corvo. Je pravda, ze říjen je větrnějsi než léto, takže šance byste měli větší. Taky nas nejvíce mrzelo, ze jsme si nemohli vyzkoušet ten superkratky přelet mezi Corvo a Flores, navíc tak malým letadlem. :)

0 Citovat

A co třeba zažádat o let na Flores a letenku z Flores si koupit již za své? Myslím, ze stojí kolem 40 EUR, což není tak hrozné. A pro návrat z Corva by se vám to již třeba časově do těch 24 hodin vešlo a měli jste je tak zdarma. 

0 Citovat

Letenky na Flores mame, ale ani pro cestu ani pro cestu zpet podminky pro let na/z Corvo nesplnujeme. Snad vyjde ten trajekt aspon. Jeste by byla moznost koupit fake letenku ale to uz vychazi na podobny penize a jsou s tim zbytecny cachry. Skoda, nacasovat prilet a odlet na 24h navaznost pri 2 letech tydne na Corvo muze byt pro vetsinu lidi nesplnitelne. 

0 Citovat

Ahoj, mam dotaz na ty, kteri proleteli usek "zdarma" od SATA. Chteji videt palubky na zaklade kterych byla vystavena letenka na ten jejich dany let, to chapu. Ovsem je problem, pokud budu mit palubku od ryanara pouze v mobilu, nikoliv tistenou? Nechteji papirovou, aby si ji pak treba mohli nechat?

0 Citovat

Vo februári im stačil boarding pass z mobilu.

0 Citovat

Ahoj,

měl bych pár dotazů kvůli mé slabší AJ a zcela nepřesnému pochopení fungování u SATA.

Objednal jsem si u nich letenky a už mi na mail přišel: Electronic Ticket Receipt . To už je samotná letenka a nebo se to pak ještě dále (třeba přímo na letišti) potvrzuje? Nejsem si jistý zda Ticket Receipt je něco jako boardingpass a nebo jen potvrzení, co mám u nich rezervováno, ale musím si to ještě dále někde potvrdit a vyzvednout.

Jediné, čím jsem si jistý, že musím mít u sebe na letišti i boardingpass od Ryanair. Předem díky za pomoc a popsání toho, jak to s nimi funguje.

0 Citovat

Electronic Ticket Receipt je letenka a už vám nic jiného nepřijde :) Odbavit se online můžete, ale nemusíte, u Saty dostanete boarding pass zadarmo i na letišti, na rozdíl od Ryanairu.

0 Citovat

Super, to jsem potřeboval vědět. :-) Jelikož nevím kde se odbavit online, tak to nechám na letiště. Jen jsem nevěděl, zda se to nepotvrzuje nějak, protože v pravidlech píší něco o pěti dnech či co a nerad bych o ty letenky přišel. Ještě 1x moc díky Kryštofe.

0 Citovat

Mate niekto skusenosti so SATA v dobe pandemie? Mam na mysli, ked dojde k zruseniu alebo zmene letov z ich strany, aka je s nimi komunikacia, ake su pravidla pre zmenu letov (mozem menit medzi ostrovami, v akom casovom rozpati, ako su na tom s vratenim penazi)? Mame na jesen letenky do Portugalska a zvazujem prihodit k tomu Azory. Dakujem za kazdu skusenost.

0 Citovat

Cez fb reagovali prakticky okamzite (info z aprila 2020)

Ja som posuval len terminy, no nakoniec mi dali voucher (kupovane cez ota), ten mi konci teraz v maji, dufam, ze ho stihnem vyuzit.

0 Citovat

Dakujem za rychlu odpoved. Ak su seriozni, asi do toho pojdem :)

0 Citovat

Let na Maj 2020, bol zruseny a dali dve moznosti prelozit let do 31.12.2020 alebo vourcher platny 1 rok.  

Na koniec to bol chargeback.

0 Citovat

Nepamatas, v akom rozpati si pri prelozeni mohol hybat s datumami a destinaciami?

0 Citovat

Toto bolo v emaile:

We have created two solutions for you :

Possibility to change your flight until December 31, 2020, no penalty or fare difference will be
charged except airport taxes.
Possibility to choose a Voucher to plan future trips. This voucher is valid for 1 year from the
original ticket issue date.

0