Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Koupeno přímo u BA.

0 Citovat

Minimum connecting times:
1 hour for connections within the same Heathrow terminal
1 hour 30 minutes for connections that require travel between terminals at Heathrow

0 Citovat

Po změně odletu jednoho segmentu mi klesl čas přestupu na 1:25 a let mi neustále rušili. Nakonec jsem musel posunout odlet o jeden den. Takže jsi stejný případ jako já.

0 Citovat

Stihl jsem na Heathrow z T3 na T5 za hodinu. Ale už jsem znal cestu. Stejně kdyz budeš mít boarding pass, tak na tebe musí čekat, ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Čekat na něj rozhodně nemusí a rozhodující je minimum connecting times, který sem dával Mailand, pokud je nesplňuješ, tak Ti tu letenku ani nevystaví, takže je zbytečný tyhle konkrétní lety dál řešit.

0 Citovat

taky sme stihli přestupy z T3 na T5 cca ya hodku. Možná sme měli štěstí, no uvidím jak to bude teďka smiley T5 má ale 3 odletové haly, my letěli do PHX a ještě sme museli přejet do další haly, takže to zabralo taky nějaký čas.

jenom tak na okraj, některé lety z USA teď lítají na T3 místo dřívějšího T5

0 Citovat

Od konce 2015 lita z T3 Las Vegas, Dallas a Phoenix.. + Nejaka Afrika..

0 Citovat

Zdravím a prosím o radu zkušenější cestovatele. Koupil jsem u BA letenky do Říma. Let operuje Vueling. Jak je to s odbaveným zavazadlem...myslím si správně, že pro mě platí politika BA, že mám zapsané zavazadlo do 23 kg v ceně letenky? Díky Petr

0 Citovat

Nezáleží na politice BA, ale na tarifu, ve kterém je letenka naknihována. Koukám se, že BA prodává lety Vuelingu jako klasickou Economy, takže zapsané zavazadlo je určitě zahrnuto v letence.

0 Citovat
Lukáš Horák napsal(a):

Nezáleží na politice BA, ale na tarifu, ve kterém je letenka naknihována. Koukám se, že BA prodává lety Vuelingu jako klasickou Economy, takže zapsané zavazadlo je určitě zahrnuto v letence.

Díky moc za odpověď.

0 Citovat

pekny den. ako prechadzam toto forum tam potrebujem si ujasnit zopar informacii. letime s BA vo februari z prahy do londyna. dalej let londyn - miami - terminal3, ktory je vedeny ako american airlines, ale operuje BA. cas na prestup v londyne je 1:15. pri lete naspäť letime z miami s american airlines a dalej do prahy s BA z terminalu3. prestup je 1:35. letenky kupene cez pelikan stihame? ako je to s pripadnym cakanim na pasazierov v pripade meskania? prilietaju lietadla z prahy na terminal3? dik za odpoved

0 Citovat

na webstranke heathrow staci pozriet lety z prahy a je tam aj terminal, takze na 3 prilieta (kedze aj odtial odlieta)

http://www.heathrow.com/arrivals...prague-prg

teraz je uz neskoro rozmyslat ci sa stiha, alebo nie (tie casy na prestup ste uz videli pri kupe predpokladam), ale kedze je to vramci terminalu, tak to stihate. a ked nie, tak do prahy a do miami toho lieta dost, takze vas uz do destinacie nejak dostanu

0 Citovat

dik za rychlu odpoved. to ze je to v ramci jedneho terminalu by malo byt snad postacujuce.kupoval som to v jednom baliku takze som bol rad ze je ten prestup minimalny. pripadne komplikacie ma napadli az teraz. len som bol zmateny z toho ze letim s american airlines operuje BA. slo mi o to ci na seba naväzuju a nasledne je tam aj nejake cakanie na pripoj:)

0 Citovat

Letel som Calgary -> Londyn Heathrow -> Vieden na prestup som mal 1:15 ale let z Calgary meskal takze sa to scvrklo na 25 minut, sice som musel sprintovat cez cele letisko ale prestup som stihol tak hodina bude podla mna uplne v pohodicke aj s kavickou :)

0 Citovat

tak hned sa citim lepsie:)) dik

0 Citovat

Ale nepodcenil bych to, na LHR lze někdy pěkně vytvrdnout u security, takže kávu až nakonec:-)

0 Citovat

Tak zase pokud by to mělo časově hodně hořet, tak na ně nejspíš bude čekat personál s propustkou na fast-track.

0 Citovat

Podstatné je, že tento přestup máš na jedné letence. Pokud ho nestihneš, bezplatně tě pošlou dalším volným letem.

0 Citovat

Ahojte, mel bych dotaz na pripadne zruseni cesty kdyby deti byly nemocne

Budu kupovat todle (zatim mam 86 ooo mil ale jak budu kupovat budu mit 100 000 mil a cena bude 8 tis)

80000 Avios + CZK 13,876.00

Outbound - Thursday 07 December 2017

21:35 7 Dec 06:45 8 Dec Tegel (Berlin) Abu Dhabi AB7494 airberlin Economy

a zpet

Inbound - Monday 18 December 2017

02:40 18 Dec 06:30 18 Dec Abu Dhabi Tegel (Berlin) AB7495 airberlin Economy

a ted mi jde o todle

Price per person CZK 1,496.00

Taxes, fees and carrier charges* per person CZK 1,973.00

Inclusive total CZK 3469.00

Time/date changes permitted up to 24 hours before your first flight, subject to availability, for a service fee.

You can cancel this booking at any time up to 24 hours before outbound departure and receive a full refund, minus a service fee.

Taxes, fees and charges may be different between your original ticket and the new ticket. Any such difference will be either refunded or will require additional payment.

Refer to the Terms and Conditions below for details.

a Service fee odkazuje na https://www.britishairways.com/e...rvice-fees

Chapu to tak, ze to muzu zrusit az 24 hod pred odletem a oni me vrati mile a penize a nauctuji todle

AED200 Cancellation/Avios redeposit² a k tomu i AED90 za Additional Service Centre fee for date/time changes, cancellation and Avios redeposit¹

nebo jen AED200 Cancellation/Avios redeposit²

Dekuju za info

0 Citovat

Dobry vecer, letim z manzelkou z Prahy do Newarku cez Londyn, oba lety z British Airways, chcem sa opytat, ci velke batoziny idu priamo z Prahy az do Newarku, alebo ci si ich musime v Londyne vybrat?...a tiez, ci je moznost v Prahe na letisku si vytlacit Boarding Pass?.....na kolko do Prahy cestujeme uz o den skor a tak nemame kde si palubne listky vytlacit...dakujem 

0 Citovat

Kufry jdou přímo, pokud neměníte letiště (Gatwick <-> Heathrow), odbavíte se klasicky na přepážce na letišti.

0 Citovat
Kryštof Hájek napsal(a):

Kufry jdou přímo, pokud neměníte letiště (Gatwick <-> Heathrow), odbavíte se klasicky na přepážce na letišti.

....dakujem Vam velmi pekne, za Vasu odpoved...
0 Citovat

Dobrý den, 


Chci se zeptat na pár informací a budu ráda za případné odpovědi :) 


Plánuji první cestu do Ameriky konkrétně New york. Vybrala jsem si společnost BA a chci se zeptat:

1. Máte někdo informace kolik cca stojí příplatek za místo a zda je při odbavení 24 hod. předem místo zadarmo a jestli nějaká místa vedle sebe ještě jsou?

2. Myslíte si ze hodina a čtvrt na Heatrow na přestup je ok nebo je lepší víc? Nikdy jsem neletěla stylem, že bych musela někde přestupovat. 

3. Pokud se přestupový let zruší, řeší se to tak ze hledáte jiný a ten Vám pak dají?

4. Pokud se prestupový let nestihne musí se koupit nové letenky?


Vím, že některé otázky jsou fakt banální, ale jak říkám sem v tomhle naprostý začátečník :) 

Děkuji za případné odpovědi. 

0 Citovat

1)  asi 75 € nebo kolik, lepší vybrat zdarma při checkinu

2) stačí, jen bacha na to, že některé lety prodává BA s přestupem mezi 2 letišti

3) ty nic nehledáš, od toho je aerolinka

4) stejně jako u 3), prostě dostaneš od aerolinky náhradní let

0 Citovat

Dobry den, chcem sa opytat, ci si musim den pred odletom urobit online booking  ja sam?...alebo mi len staci v Prahe na letisku na check- ine ukazat kod letenky a oni to urobia ?....dakujem

0