Ahoj, nevím, jestli se to tu už náhodou neřešilo, ale pod sekcí "letiště" nic nemohu najít. Napadlo mě, zda někdo máte z nějakého letiště tak otřesný zážitek, že už se na něj nikdy nevrátíte? Mě napadá pouze Frankfurt - tak organizačně špatné + personálně katastrofální letiště jsem od té doby nezažil, ale to je tak 9 let stará zkušenost. Budu rád, když napíšete vaše zkušenosti a jsem zvědav, jestli je nějaké opravdu šíleně špatné letiště, na kterém se shodne více lidí. .

Letiště, na které mě už nikdy nikdo nedostane

Založil ve fóru Letiště

Nepříjemný zážitek byla Safaga, když jsem letěl s CK. Tř letadla do Prahy měly být vypraveny v jeden čas a ze stejné brány. Jak to dopadlo? Přestože všechna byla na místě a spousta gatu byla prázdná, vzali je sériově jedno po druhém. Ke zlosti se ještě nějací turisti zatoulali a tak po letišti běhal místní chlápek s cedulí a hledal je. Přiběhli z obchodu asi čtvrt hodiny po čase plánovaného odletu. Když tedy konečně odletěli, začali odbavovat druhé letadlo ..

0 Citovat

za mě rozhodně Manila, tragické přestupy mezi terminály (měl jsem 3,5 hodiny na přestup a byl jsem rád, že jsem to zvládl za cenu toho že jsem jel nakonec mezi terminály taxíkem když nejdřív hledání shuttle a nakonec shuttle ne a ne dorazit) to čekání mi navíc zpříjemňovaly krysy kolem terminálu ... nějaká organizace neexistuje

0 Citovat

ADD - Addis Abeba je jednoznačně nejhnusnější letiště, na kterém jsem byl. Jsem ochotný se tam kdy vrátit jen v případě extrémně výhodné ceny letenky (pod 100€) nebo přestupu dlouhého natolik, aby opravňoval k získání hotelu zdarma. Případně když budu mít min. zlatou kartu Star Alliance.

0 Citovat

Přidávám VCE. Nahnali nás jak dobytek do malého prostoru, kde se nedalo ani hnout, kolik tam bylo lidí. Čekali tam lidé z asi 5 letadel. Nízké stropy, nedostatečná klimatizace. Dcera mi tam omdlévala. Hnus. 

A CRL se mi taky nelíbilo. Málo občerstvení a málo sedaček. Lidi hromadně seděli na zemi opření o zeď a rezignovaně čekali. Ale furt lepší než ten předchozí zážitek ve VCE.

0 Citovat

Zajimave , ale asi se nepodari  ten umysl  shodnout se na  jednoznacne spatnem letisti , Ja nema rad  Stansted  ,a  radeji se pro priste  vyhnu CDG  z Francie  nebo spis  do Francie  jsem letel poprve  ,mam rad Francouzske Alpy super lyzovacka, ale v leteckem provozu  frantiky nemusim , vecne stavka  ,,,a to na CDG  ten chaos  pri prestupu me  presvedcil ze radeji  ne ,jinak ty zminovane , co  jsou  hodnoceny negativne  bych zase tak cerne nevidel .urcite ne Heatrow ,ani treba ten Frankfurt   a ani ten Bajaras ,Rygge je fakt dira ,ale  zase zadny blazinec  Brusel Charleroi jsem drive taky moc rad nemel ,ale dneska me tolik uz nevadi

0 Citovat

Mikire a kolikrát jsi přes LHR letěl?

0 Citovat

Petr76 , mockrat ne ,parkrat  ,ale to je prave to , letis nekde  1x 2x 3 x,, vyjde to v pohode . nevyhodnotis  to negativne, letis  tam mockrat, vsimas  si  tech negativ vic a vic

0 Citovat

mě teda strašně zklamal Madrid.. čistota fakt nulová a celkově personál neochotnej.. jen moje zkušenost, jinak všude vše ok

0 Citovat

Ja som si po prvých prestupoch na LHR myslel, že tadiaľ už nie. Potom sa to nejako zlomilo. Aj keď od istého času je to tým, že mám patričnú kartičku, takže bežné priestory letiska veľmi nepoznám :)


No a Frankfurt sa mi zdal úplne bez problémov až do chvíle keď diaľkový let meškal a bolo treba si ísť vybaviť náhradný let do Viedne. Viem, že to nie je vec letiska, ale my sme tam čakali toľko, že dva lety tým smerom odleteli.


Veľa zlého som počúval na CDG. A teda mne sa to potvrdilo. Chaos, smerové tabule zavádzajúce (lebo prerábka, personál nevie, kadiaľ máme ísť ...). 

0 Citovat

Na CDG  je hlavne problem s tim autobusem co jede  podle pismen  vchodu  a pak to , ze necekas, ze tam bude dalsi security, tusim hala E  nebo F   nebo F-G   uz nevim  ,nechali jsme dele na prestup po priletu pak v poohode sedeli v takove hale s obcaerstvenim    cedule na gate   predpokladas ze par minut a najednou za pruchodem zjistis  ze je tam dalsi   security a fronta na  pul hodiny  a to jeste   kdyz tam jsi poprve a priletis z nejakeho dalkoveho letu ,  tak pak ta orintace  je mizerna  kam mas  jit dal  . hodne chaoticka  a pak samozrejme samotni francouzi a jejich vecne stavky


0 Citovat

Pridávam zopár negatívnych skúseností (alebo skôr sklamaní) : 

Krabi(2015): čakala som omnoho modernejšie letisko, namiesto obrazoviek kartónové cedule, žiadna klimatizácia, zvláštna organizácia boardingu.. 


Tours a ich bezpečnostné kontroly : na malých francúzskych letiskách a hlavne tu sa cítia veľmi dôležití, treba vyťahovať aj mini fotoaparáty z obalu a pod, veľmi nesympaticki zamestnanci... Navyše po kontrole nie sú samozrejme žiadne obchody ani občerstvenie 


Terceira (2018) : príchod skoro ráno a rady na check-in sa ťahali cez celú halu až von, nikdy som nevidela podobnú tlačenicu... Našťastie sme už mali check-in spravený. Duty free bolo zatvorené, ďalšie sklamanie... 


Keflavik : preplnené letisko, nikde sa nedá sadnúť, boarding gates sú naozaj len vstupné brány na chodbe bez sedadiel 


A asi najbizarnejsia požiadavka zamestnancov letiska čo som  videla : v Dubrovníku slečna vyžadovala, aby mamička vyfukla vzduch z mini futbalovej lopty, s ktorou sa hral jej asi 2ročný syn 
0 Citovat

Tieto elitarske témy:) keď bude lacná letenka, tak žiadny problém :) ale nič moc letisko je v Astane/Nursultane. Dutyfee naprd a celkovo mega drahé oproti zvyšku krajiny. Ani Bukurešť nenadchla.

0 Citovat

Presne, letiste navstivim jakekoliv, kdyz budu chtit do dane oblasti nebo bude lacina letenka.

Ale samozrejme mam taky letiste, kterym bych se rad vyhnul obloukem: Bukurest, Lima, Recife, Fortaleza, Schonefeld, Tegel, Cartagena a uz i Lisabon.

Zadna hitovka nejsou ani britska letiste za security. Ten jejich system s pridelovanim gatu na posledni chvili mi moc nevoni...

0 Citovat

Každé letiště, ze kterého odletím je super. Nejdou zobecňovat subjektivní špatné zkušenosti, já mám úplně opačné, třeba FRA a MAD jsou z mého pohledu top.

0 Citovat

Já bych se napříště raději vyhnul Káhiře, kde jsme byli nuceni strávit celý den v tranzitním prostoru bez jídla, bez pití a bez pasů.

0 Citovat

Určitě CDG v Paříží a Brusel Charleroi (odmítají mluvit anglicky, buzerace, stísněné prostory).

0 Citovat

A pak Newark.

0 Citovat

Za mě DUS hlavně díky pracovníků, Eurowings, jejich neskutečné aroganci a neschopnosti.

0 Citovat

To je prave  to , hodnotit se to da, pokud se urci  kriteria hodnoceni  ,myslim ze dulezite pro pozitivni hodnoceni  je  zazemi letiste  ,zda tam clovek muze slusne preckat delsi cas  a pak chovani personalu pri  prohlidkach  ,prakticky na vsech letistich me hodne stve, ze jen vyjimecne se da projit mimo duty free  ,haldy kosmetiky mi lezou na nervy a jeste kdyz  nabizeji aktivne  s testrama  tak je tam smrad  jak v opicarne , dalsi nabidka je v chlastu a cigarech coz  me taky nezajima ,navic  v ramci EU ani nelze za tu lepsi cenu

Dalsi usnadneni  by bylo kdyby clovek co uz jednou absolvuje kontrolu  ,nemusel podruhe , nebo treba i ano ale, separatne  urcene jen prestupujicim  a ne aby clovek vysel do haly  a  zase znovu absolvoval vse ,to je taky uz dnes  na minimu letist

Pak treba rozumna  moznost  jidla  a hlavne  moznost elektrickych zasuvek,tedy nabijeni  a rozumne fungujici internet  , to je dalsi kamen urazu , jak  elektricke zasuvky  ,tak  internet je na mnohych letistich hodne velka bida

Samozrejme i vzdalenost letiste od mesta  ci   turisticke destinace a  snadna dostupnost je  jedno z  pozitiv
0 Citovat

Tak pořád je milé, že nám všem vyhovuje Pha, Blava, Ova a Brno :D

0 Citovat

Berlin Tegel - LC terminál v 5:00 je fakt peklo......


BTW, kdy už bude hotovej ten Brandenburg?? To trvá jako katedrála v Miláně... :)


ještě bych doplnil tu plechovou boudu v Budapešti, když jsem letěl do Kutaisi + ale to bylo v roce 2016, třeba to už zbourali a za EU dotace postavili něco "civilizovanějšího"

0 Citovat

@Karel  ,no vsem uplne ne ,me treba  Praha  az tak nevyhovuje  i kdyz celkem splnuje ty pozadavky, co jsem uvedl,

muzeme to  ale otocit , tuhle diskuzi  , ktere letiste  je  top  -) ?

za me Cork  ,Wroclaw,Bergamo . Liverpool  a vsechny dalsi  tohoto  typu
0 Citovat

Otočit? Vůbec, na to jistě někdo vytvoří čtvrté téma, jen je třeba si trochu počkat.

0 Citovat

Karel napsal(a):

Tak pořád je milé, že nám všem vyhovuje Pha, Blava, Ova a Brno :D

Tak Bratislava tiež nič extra (nepríjemný personál, platené sáčky na tekutiny, boarding gates kde ťa zavrú), ale je ťažšie sa jej vyhnúť 😀

0 Citovat

Ja som sa cítil extrémne nepríjemne na oboch berlínskych letiskách - Tegel aj Schonefeld celé zle. Staré, škaredé, stiesnené, preplnené, nie je si kde sadnúť a občerstvenie za nehorázne ceny (PET voda 3 eurá, supermarketový sendvič 6-7 eur).

Samozrejme Ovda, ale to už je minulosťou. Tam som zažil asi najdlhšie čakanie na security / pasovke - dokopy takmer dve hodiny a snáď 5 rôznych kontrol a "vypočúvaní". To že bola v prdeli sveta bez akýchkoľvek služieb a drahou dopravou už je len "bonus".

Fajnotka sú tiež LCC gates v Budapešti. Hlavne v zime :)

Na to koľko je tu hejtu na Stansted, ja som nikdy nemal problém. Dokonca tam čapujú craftové pivo (snáď 10 druhov) za relatívne rozumné peniaze (tuším 3,50GBP) v peknom prostredí s výhľadom na plochu. A aspoň tam nie je problém kúpiť akékoľvek občerstvenie za rozumné ceny (meal deal v "lekárňach" za 3,99GBP na letiskové pomery pohodička).

Prekvapenie bol Terminal 2 na DXB.  Žiadna rozumná doprava do mesta. Transfer z letu Emirates v nejakom pochybnom starom mikrobuse cez celé letisko trval snáď 40 minút. Preplnené, hluk, špina, neochotný personál a drahé občerstvenie. Cez security sme pri tom transfere šli tuším 3 krát, doteraz netuším prečo.

A do samostatnej kategórie by som zaradil Manilu. Philippine airlines je veľmi fajn aerolinka, error let v C bol naozaj excelentný, ale to letisko je fakt ako z tretieho sveta. Transfer proces bol absolútna katastrofa a odletový gate zmenili za pol hodinu 3 krát bez akéhokoľvek oznámenia. Keby som nesledoval húfy náhodne sa presúvajúcich ľudí tak tam sedím doteraz :)

0