Ahoj, zda se mi to, nebo se neda levne letecky dostat do Beloruska? A cim to je, ze se tu na foru snad nikdy nerozebiralo? Nema zeme co nabidnout? Jen koukam na mapu kam priste a toto me trochu prekvapilo. .

Bělorusko

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Díky, tady je seznam: http://czech.mfa.gov.by/uploadem...mpanii.pdf

0 Citovat

Je to přesně tak, je to 5 dní včetně dnu kdy jsi přiletěl a kdy odlítáš.

Gclub ผ่านเว็บ

_______________

https://goo.gl/jtiDW2

0 Citovat

Mimochodem: https://belavia.by/news/news/3801827/

0 Citovat

J0x napsal(a):

Mimochodem: https://belavia.by/news/news/3801827/

Blbé je, že napr. Praha - Minsk stoja taxy za return 63,22EUR. Takže aj najnižšia akciová cena 25 + 25 + 63,22 je už 113,22EUR, čo nie je žiadna hitparáda. V kontexte tých desných cien do Bieloruska je to ale fajn.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Blbé je, že napr. Praha - Minsk stoja taxy za return 63,22EUR. Takže aj najnižšia akciová cena 25 + 25 + 63,22 je už 113,22EUR, čo nie je žiadna hitparáda. V kontexte tých desných cien do Bieloruska je to ale fajn.

Přesně tak. Jednou jsem viděl něco levnějšího tuším z Katovic, ale bylo to v řádech stokorun.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Blbé je, že napr. Praha - Minsk stoja taxy za return 63,22EUR. Takže aj najnižšia akciová cena 25 + 25 + 63,22 je už 113,22EUR, čo nie je žiadna hitparáda. V kontexte tých desných cien do Bieloruska je to ale fajn.

Jednoduše musíš brát ceny do Běloruska a v jejich kontextu to naopak je super hitparáda.

0 Citovat

Od začiatku roku sa dá ísť bez víz do Brestu. Zakúpili sme lacné letenky s Wizz do WAW, tam požičiame auto a odvezieme sa buď do Bialej Podlaska, alebo Terespolu. Otázka znie, existuje nejaký poľský/bieloruský IDOS? Potrebujem zistiť ranné busy (vlak by bol naj, ale musíme tam ísť buď skoro ráno, alebo po 11tej večer) a zatiaľ len roztrieštené info som našiel od rôznych súkromníkov.

0 Citovat

Do Minsku lze použít low cost tarify UIA.

0 Citovat

no to letim v lete a Minsk som uz navstivil na tranzitne viza :) Teraz by sme dali bud Brest, alebo Grodno, len Brest mi pride zaujimavejsi.. plan je stvrtok vecer pozicat na WAW auto, ubytovat sa v Terespole alebo Bielej Podlaske a hned skoro rano do Brestu. Odtial v sobotu rannym vlakom do Terespolu a spat na letisko, odlet o jednej.

0 Citovat

tak nakoniec som trosku pofacebookoval, poemailoval a nasiel odchod busu z Terespolu o 8:15 spred zeleznicnej stanice za 10PLN.

Ubytovanie v Breste som emailom vyriesil v iznbach na zeleznicnej stanici, tak sa tesim. Ak by ste mali nahodou nejake tipy/typy na Brest, dajte to sem :)

Zatial som tak zbezne pozeral pevnost, pesia zona sovietska, zeleznicne muzeum, muzeum skonfiskovaneho tovaru a mestske plaze na rieke:) 
0 Citovat

tak ozivujem toto tema, uspesne zakupene "vouchery" na vstup do Brestu a okolia cez https://bezviz.by/en/brest/

silno mi to pripomina tourist vouchery do Ruska, taky biznis generovania PDFiek :)

ine tYpy okrem vyssie spomenutych, napr. na obcerstvenie nemate?

0 Citovat

Tak se mi nepodařilo vyloudit z blbé Axy anglické potvrzení s výslovně jmenovaným Běloruskem, prostě mě ignorují. Grr...

Myslíte, že mi bude stačit kartička, smlouva s limity v češtině a ten dokument z ambasády s vyjmenovanými pojišťovnami?

0 Citovat

Já měl s sebou smlouvu s limity skoro celou v češtině, nicméně pár anglických nadpisů tam bylo tak, že z toho šlo pochopit, oč jde. Pasovačka si to prohlížela velice nedůvěrivě, pak jen zakroutila hlavou a vlepila mi razítko do pasu. Pokud by to bylo pouze v češtině, tak nevím nevím.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Tak se mi nepodařilo vyloudit z blbé Axy anglické potvrzení s výslovně jmenovaným Běloruskem, prostě mě ignorují. Grr...

Myslíte, že mi bude stačit kartička, smlouva s limity v češtině a ten dokument z ambasády s vyjmenovanými pojišťovnami?


My sme isli 6ti z toho styria sme mali potvrdenie v anglictine ze poistenie plati "Whole world" tiez nam nevedeli dat potvrdenie ze to plati aj v Bielorusku. Dvaja z nas sa na to vykaslali a nemali ziadne potvrdenie. Na vstupe do Bieloruska cez prechod do Brestu ich poistenie vobec nezaujimalo. Ani sa nan nespytali chceli iba Voucher a pas dali peciatku a poslali nas prec....

0 Citovat

Na vstupe tiež nikoho nezaujímalo v Breste, len na výstupe šaškovali so "strachovkou"

0 Citovat

Ale strachovka=pojištění, ne? :)

Jo a navíc to mám jenom v mobilu.

Axa mi loni potvrzení poslala, netrvalo jim to ani den. Letos ani neodpověděli.

0 Citovat

No ja som kupoval priamo k tomu voucheru do Brestu, len zaujímavé že ho strašne riešili až pri výstupe na stanici v Brestu, kde s nami čakalo 50 Čečencov, ktorých aj tak potom Poliaci vrátili

0 Citovat

Tak to dobře dopadlo, vytiskl jsem smlouvu, tabulku, seznam pojišťoven z webu ambasády, zakroužkoval jak pro blbý a celnice neřekla ani slovo.

0 Citovat

A to potvrzení mi z Axy nakonec poslali, o den později, než jsem ho potřeboval. :-D

0 Citovat

Platnost celý svět není problém, musí být ze seznamu povolených pojišťoven, dokonce se dá bez problému přejít i na české potvrzení, ale musí se umět rusky, aby se to s pohraničníkem domluvilo. Jinak pojištění přímo na hranici za cca 1 EUR/den.

0 Citovat

Honza napsal(a):

Platnost celý svět není problém, musí být ze seznamu povolených pojišťoven, dokonce se dá bez problému přejít i na české potvrzení, ale musí se umět rusky, aby se to s pohraničníkem domluvilo. Jinak pojištění přímo na hranici za cca 1 EUR/den.

Jak jsem psal výše, ukázal jsem české potvrzení, seznam povolených pojišťoven a všechno zakroužkoval jak pro blbý, rusky bych se domluvil, ale nebylo potřeba, úřednice koukla na papíry a neřekla ani slovo.

0 Citovat

Byl jsem už dvakrát v bezvízové oblasti u polských hranic. Poprvé jsem pojistku řešil sám - spořka mi bez problémů a zdarma vytiskla perfektní potvrzení v angličtině se všemi potřebnými údaji. Přítelkyně má Reiffeisen a ta to během tří měsíců nebyla schopna vyplodit - tak jsem jí udělal krátkodobou pojistku u ČSOBP a překlad mi přišel asi za dva dny na mejl.

Podruhé se trochu změnila práce firmy která zajišťuje povolení a vnutili nám rovnou polskou pojistku pro všechny. Neměl jsem náladu se s nimi hádat, protože nás jelo pět a někteří jsou hazardéři a CP dlohodobé nemají. Akorát já jsem navíc přišel o 7% provize.

V obou případech přejezd hranice bez problémů.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):


A co se týče toho cestovního pojištění, využili jste někdo jen toho, co máte k platební kartě?

Ano, díky tomu že mám jako banku spořku, tak jsem dostal během 5 minut i potvrzení o CP v angličtině. Ale ne každá banka je schopná to vydat a některá si za to účtu je poplatek 200Kč (tj. se to nevyplatí)

0 Citovat

kuchta napsal(a):

Ano, díky tomu že mám jako banku spořku, tak jsem dostal během 5 minut i potvrzení o CP v angličtině. Ale ne každá banka je schopná to vydat a některá si za to účtu je poplatek 200Kč (tj. se to nevyplatí)

Sice jsem ho nevyužil, ale nevidím v tom problém. Napsal bych si v mém případě do Axy, že mám pojištění ke kartě a třeba by mi potvrzení dali (pokud máš pojištění ke kartě od pojišťovny, která je na seznamu http://czech.mfa.gov.by/uploadem...panii.pdf, tak by to snad nemusel být problém. Jednou mi ho Axa poslala pozdě, tak jsem si vytiskl tenhle seznam, pak české potvrzení, zakroužkoval všude slovo Evropa, na potvrzení i na seznamu jméno pojišťovny a ještě nakreslil šipky k tabulce s limity apod. a úřednice se podívala na můj pas, pak na ty papíry a beze slova mě pustila dál.

0 Citovat

JOX: Ne vždy je takový postup schůdný. Přítelkyně má kombinaci RB+UNIQA a když Rb nedokázala nějaké smysluplné potvrzení vydat, tak jsme to zkusili u UNIQA - také jsme neuspěli, prý o těchto klientech nemají žádné informace, že je to v kompetenci RB.


0