Zdravím všechny, nasli jsme letenku do BKK z VIE...přes Amman, kousek od Sýrie a Izraele..nevím, zda letet a zda letet s touto letckou spolecností...cena 10,5k..coz je supr..dle recenzí 3hvezdicky mají,obcas problém na trase BKK - Amman...nekdo je hodnotí dobře, nekdo nic moc...nevím no...díky za rady, infa Honza .

Royal Jordanian

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zdravím všechny,
nasli jsme letenku do BKK z VIE...přes Amman, kousek od Sýrie a Izraele..nevím, zda letet a zda letet s touto letckou spolecností...cena 10,5k..coz je supr..dle recenzí 3hvezdicky mají,obcas problém na trase BKK - Amman...nekdo je hodnotí dobře, nekdo nic moc...nevím no...díky za rady, infa Honza

0

za tu cenu by som do toho urcite isiel. A co tak Emirates? Hned vedla Saudskej Arabie a Iran cez more smiley Alebo LOT - susedia s Ukrajinou a tam predsa zostrelili MH17. Prip. Aegean - susedia s Tureckom a tam buchaju bomby ... sa mi zda, ze vlea ludi chce cestovat levne, ale neda sa vzdy cakat na error fare s Austrianom smiley

0 Citovat

1) poměr cena/výkon je imho velmi dobrý. Nevím, kdy letíš, ale co se dívám já, jsou ceny běžně 12500+. A to se bavíme o ukrajincích. Jordánci z Vídně mají navíc slušné časy, tuším, že přestup je nejdéle 5 hodin, což se asi překousnout dá.

2) lokalita letiště je an zvážení. Jordánsko je mezi Irákem a Syrií, takže sousedí se státy, kde se intenzivně bojuje a je aktivní IS. Takže hypoteticky kluci z IS můžou dostat nápad, že by si odskočili do Ammanu a odpálili něco na jejich letišťátku, na druhou stranu proč by to dělali, Jordánci se imho nijak extra proti IS neangažují

Je to o penězích. Ušetříš minimálně 2000 Kč. Stojí Ti to za žaludeční vředy? smiley

Jo a recenze na aerolinky bych bral hodně s rezervou, přijde mi, že to lidi s těma všema recenzema na vše možné poslední dobou řeší až nezdravě.

Edit: a nebo RJ brzo krachnou a máš klid https://www.novinky.cz/zahranicni/41577 ... lionu.html smiley smiley

0 Citovat

Přestaň koukat na televizi a budeš moc cestovat kamkoliv na světě. Ano je to "hned vedle Sýrie", no a co? Ty budeš stejně jen na letišti. smiley Co se týče recenzí, tak podívej například na ČSA a sám si řekni, jestli je to fakt tak špatný jako jejich recenze smiley

btw http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/jordansko_doporuceni_k_cestam.html varování platí stejně jen pro příhraniční oblasti takže se bych se toho vůbec nebál.

0 Citovat

tak nevieme odkial je Honza, ak z Brna, alebo Breclav, tak to uz je nieco ine smiley

0 Citovat

Jen k tomu Jordánsku - vzhledem k poloze bezpečná země. A to i když se v boji proti IS naopak velmi angazuji, asi si vzpomenete jak jim upalili před kamerami sestreleneho pilota. Air Jordanian standardní aerolinka, Amman je asi stejně nebezpečný jako Brusel nebo Paříž.

0 Citovat

Zdravim vas,
chci se zeptat, jestli je pri stopoveru 6hodin v Ammanu narok na nejaky meal voucher?
Dekuji

0 Citovat

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o pomoc. Rodiče dnes letí z Vídně přes Ammán do Bangkoku. Při check inu jim dali boarding pass jen do Ammanu. Je mi jasne, ze si budou muset vyzvednout kufr a jit znovu na check in pro boarding pass. Jde mi o to jak to funguje na letisti- budou muset na imigracni a jakoby vstoupit do Jordanska (vizum?poplatek?) nebo jde jen vyzvednout kufry a jit do nejakeho tranzitniho prostoru, kde jim vydaji boarding pass, odbavi se a budou moci na security kontrolu? Bohuzel nikdo neumi anglicky, rodice jsou z toho ve stresu a ja se jim snazim nejak pomoct. Pomohl by jim treba odkaz na elektronickou letenku do telefonu?


Moc dekuji za rady, leti takhle poprve a hned bohuzel na zacatku cesty jsou ve stresu.

0 Citovat

Bagáž letí taky jen do Ammánu? Neletí náhodou až do BKK? Pak stačí jen v transitní části najít Transfer desk a tam vydají nové letenky - letiště se neopouští.

0 Citovat

presne, nech na boarding pass pozru kam leti bagaz (na tej nalepke, urcite az do Bangkoku). A na transfer desku dostanu boardign pass az do BKK.

0 Citovat

Ahoj,
ćhcela by som sa spýtať na let do Ammanu, odkiaľ sa tam väčšinou lieta? Potrebovala by som letieť v septembri/októbri, na mesiac. Nejaký tip? Je možné, že sa vyskytne nejaká akcia?
Ďakujem :)

0 Citovat

no lieta sa tam s prestupom asi odvsadial :) ale sem tam amli akcie turecke aerolinky. Este moznost ze ked ides uz na mesiac a mas trochu casu, tak za lacno to lieta odvsadial do Izraela a pozemne sa potom presunut do Jordanska

0 Citovat

Ďakujem, a ak by som išla z Izraelu, dajú sa víza vybaviť na hranici alebo to ide iba v prípade leteckej dopravy? Bol si v Jordánsku? :)

0 Citovat

no je to tiez trosku komplikovane:
http://themadtraveler.com/travel-tips/how-to-cross-from-israel-to-jordan-or-jordan-to-israel/
visa on arrival na hranici jedine na prechode Beit She’an / Sheikh Hussein
Inak si vybavit viza uz z domu a potom to je jedno

1 Citovat

Ahoj, chtel bych se zeptat zda nemate nekdo zkusenost, zda kdyz bude let, kde budem cekat na letisti 


Change planes in Amman (AMM) Long layover

10h 44m


Jestli nam nedaji na prespani hotel?


Jsem silver u ba.com oneworld nevim jestli by to necemu pomohlo.


Cestujem s zenou a jen ja sem silver.


Dik za tip pripadene


Tue, Mar 13

Royal Jordanian

10:20 pm — 11:50 pm

Dubai - Amman

Economy 3h 30m

Royal Jordanian 615 · Narrow-body jet · Airbus A320-100/200

Change planes in Amman (AMM) Long layover

10h 44m

Wed, Mar 14

Royal Jordanian

10:35 am — 1:40 pm

Amman - Vienna

Economy 4h 05m

Royal Jordanian 127 · Narrow-body jet · Airbus A319



0 Citovat

Jako vždy v těchto případech, nejlepší bude zeptat se přímo na aerolince, jinak není složité najít si info na jejích stranách, ale jestli tvoje booking class splňuje podmínky si stejně musíš zjistit u nich.

https://www.rj.com/en/info-and-t...ommodation

0 Citovat

dik eremi ;) krasny bod c.4


Royal Jordanian will not bear layover expenses either acting as delivering or receiving carrier When travel is wholly within these destination Bahrain, Egypt, Iraq, Israel, Jordan, Kuwait, Lebanon, Oman, Qatar, Saudi Arabia, Sudan, United Arab Emirates, Tunisia and Algeria


tak to jooo a ja priste vice zaguglim ;)

0 Citovat

ahojte, bookla som cez royal jordanian a prisiel mi email, v ktorom ma ziadaju poslat photo copy kreditky a  pasu.

Pisu:

"Please bear in mind that sending the documents will make the check-in process much faster and smoother. However, if you choose not to send the requested documents below, the original payment card used to purchase the ticket(s) should be presented at the check-in counter at the airport."


Je to normalne?  Zda sa mi divne posielat kopie cc a pasu. Ja som ani neplanovala ist na check-in, chcem mat len prirucnu batozinu.


Zda sa mi, ze niekde som podobny prispevok citala, ake neviem ho tu najst, tak prepacte, ak to tu uz bolo.

0 Citovat

JJ už to tady jednou proběhlo, nic neposílej a normálně se checkni online, jen měj na cestu u sebe kreditku, kterou jsi platila pro jistotu.

0 Citovat

eremi napsal(a):

JJ už to tady jednou proběhlo, nic neposílej a normálně se checkni online, jen měj na cestu u sebe kreditku, kterou jsi platila pro jistotu.


dakujem, eremi

0 Citovat

satusinka napsal(a):

ahojte, bookla som cez royal jordanian a prisiel mi email, v ktorom ma ziadaju poslat photo copy kreditky a  pasu.

Pisu:

"Please bear in mind that sending the documents will make the check-in process much faster and smoother. However, if you choose not to send the requested documents below, the original payment card used to purchase the ticket(s) should be presented at the check-in counter at the airport."


Je to normalne?  Zda sa mi divne posielat kopie cc a pasu. Ja som ani neplanovala ist na check-in, chcem mat len prirucnu batozinu.


Zda sa mi, ze niekde som podobny prispevok citala, ake neviem ho tu najst, tak prepacte, ak to tu uz bolo.


update: nepustilo ma urobit online check in, vybrala som miesto, ale na konci zahlasilo chybu. Isla som na letisku na check in, ticket suspended. Na boku sedel chlapik, ktory kontroloval kreditky a az potom islo urobit check in. Kocka na prepazke hovorila, ze toto maju len s Royal Jordanian. 

0 Citovat

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaši zkušenost. Koupili jsme letenky od Royal Jordanian a chtěli bychom je přepsat na někoho jiného. Je důvod, proč by to nemělo být možné? Ty jejich podmínky jsou pro mě popravdě docela neintuitivní, tak se omlouvám, pokud se ptám jako blbeček, ale vážně nevím. Děkuji za vaši pomoc.

0 Citovat

Ahoj, u naprosté většiny aerolinek není přepis na jinou osobu možný, a to ani za poplatek, Royal Jordanian nevyjímaje.

0 Citovat

Aha, děkuji za odpověď. Takže v situaci, kdy nemůžu letět, protože budu v devátém měsíci, což by mě předpokládám do letadla ani nepustili...nelze to přepsat ani vystornovat (a to ani v případě, kdy jsme nesouhlasili se změnou času letu), tak prostě smůla a peníze za letenku sbohem. Chápu to správně?

0 Citovat

Tak pokud přišla nějaká významná změna času letu, máte nárok na vrácení peněz. Ale jestli jste tu změnu už odsouhlasili, tak samozřejmě zpětně už nikoliv.

0