V prodeji již letenky na období do března 2014 ! Informace ke společnosti easyJet .

Letenky - easyJet

Založil ve fóru Letecké společnosti

Děkuji všem za reakce na můj příspěvek, kde jsem chtěl poukázat na mnou zjištěný  nárust ceny u EZY, proto jsem uvedl konkretní částky.

Před dvěma lety  jsme letěli SXF - SPC za 273 eur 2 osoby+ odb.zavazadlo, letenka koupena cca 8 měsíců, do odletu nezlevnila ani o píď - nárust o desítky%. V loňském roce jsem zaváhal a zajímal se pozdě, kdy byla cena pro mne nepřijatelná. Letos je cena vyšší, ale  je pro 2 osoby s odb. zavazadlem (1).  

Výše uvedené příspěvky neberou v potaz, neboť pisatelé  nevěděli, že  chci na ostrov La Palma ( nikoliv jakýkoliv jiný z Kanárských ostrovů),  nechci let s přestupem, nechci cestovat na vzdálená letiště ( pro mne snadná dostupnost PRG, DRS, SXF ), nechci levně na jiný ostrov, dopravovat se do přístavu a jet trajektem,  jsem vázán pevným termínem víkend - víkend, nechci jet na méně než 7 dnů ( vracet se ve čtvrtek pro levnější letenku). Uvedl jsem zde svoji zkušenost, nikdo zde zatím neuvedl  konkrétní částku, o kolik klesly ceny letenek u EZY před odletem. Je to již před více lety, ale v letadle EZY  do Milána  vedle mne seděl spolucestující, který měl letenku  5x dražší než já  ( kupoval podstatně později)


Jsem zvědavý, jestli mi Mikir  pošle boty, nebo tip na letenky za nižší ceny......



0 Citovat

Brouku ja to  chapu, La Palma je  fajn jak hory tak   koupani.  byli jsme tam 8 noci   k tomu jsem pridal noc  na  Tenerife v Los Cristianos  a pohodovou plavbu trajektem zpatky let na Gatwick primo  a pak  Praha  ( pro mne Irsko )   zadne krkolomne prestupy ,jak je u me obcas zvykem

Jinak sazka klidne plati . jesem presveddceny , ze i za tvych podminek ,bude letenka po Novem roce  za mene  nez  400 euro 

Za 400 euro na osobu jsme meli letos  na Jare  Jamajku   a prave ted jsem kopil  za 1,5 tve ceny Thajsko  na unor  pro dva , nakonec vidis ze ostatnim se to zda taky moc .. ale v pohode  , byla diskuze o zmenach cen nahoru dolu  a tam nemenim nazor  pujde to dolu  je prilis velka konkourence  . Tak jak litam  temer vyradne Ryanairem . tak jseme leteli z Berlina na konci cervna do Recka z EZY za  22 euro  tam a za 18 zpet na osobu  i   s vyberem sedadel  porad  pod 100 euro pro dva  a  nekupoval jsmem to extra  s predstihem . uvidel jsem ceny co davam Ryanairu  za Recko pres Bergamo  a  koupil jsem
0 Citovat

Pořád se to točí o výši  moji ceny !   Ono na SPC  taková konkurence  není , nejsou to řecké ostrovy nebo Thajsko.....

Když jsem před rokem "prošvihl" přijatelnou cenu, díval jsem se na nabídku CK, které  používám naprosto výjímečně a La Palma byla podstatně dražší, než ostatní  Kanárské ostrovy.  Nakonec jsem to řešil cestou na Tenerife, kde bylo krásně, ale příliš mnoho komerce !! La Palma je podstatně klidnější - rád si přiměřeně připlatím.

Asi nebude Mikir souhlasit, ale moje zkušenost je podobná  i s autopůjčovnou, kde ceny příliš neklesají ( jsou i výjimky) a pokud hledám v předstihu ubytování - nabízí se mnohem větší výběr s ohledem na kvalitu, polohu, cenu....

0 Citovat

Brouk napsal(a): Pořád se to točí o výši  moji ceny !   Ono na SPC  taková konkurence  není , nejsou to řecké ostrovy nebo Thajsko.....

Brouk, môžeš byť rád, že rozoberajú výšku letenky. V podstate máme šťastie, že veľa ľudí nechápe, že viac sa dá pri  skorom nákupe ušetriť na ubytovaní, autopožičovne a pod. ako na letenke.

0 Citovat

Brouk  ano nesouhlasim . samozrejme nemam na mysli inkriminovane terminy, .jak jsou vanoce  a podobne  a nesouhlasim ani s tim co pise hugonovak  , zase nesmi to byt    top sezona  , ale kolikrat  je i na booking,com  dobre  nespechat se zajistenim ubytovani  a treba u economy car  jsem  taky  videl lepsi cenu  pozdeji nez driv  a kdyz uz pises o cestovkach , tak First minute  ceny  se od Last minute  moc zasadne nelisi , do First minute bych u  CK nesel

A jinak zrova na La Palme  jsem meli auto od  Cicaru  a nemeli jsme ho   nejak predcasne rezervovane , akoat jsme si ho nepujcili  v pristavu , kde to bylo predrazene , ale svezli jsme se busem do Los Cancajos  ,kde jsem bydleli , zajel jsem pak busem na  letiste  a pujcil auto tam , a tam jsme ho pak  taky vraceli


0 Citovat

Mikir,  máš pravdu, Cicar zásadně nezdražuje, pokud jsem sledoval, cena šla nahoru max o 10%, nikdy však neklesla ! Nevím, jestli to byla náhoda, nebo důsledek včasné rezervace, vždy jsem měl auto o cca 2 třídy vyšší. Objednán O-Corsa , dostali jsme  O-Zafira, jindy zase Jeep...  Ubytování mám  desítky v nejrůznějších destinacích, vzhledem k časné rezervaci vždy s možností  zrušení bez poplatku. Po rezervaci do odletu vždy sleduji  pohyby cen a volných kapacit  v mé zájmové oblasti a zatím jsem poze 2x přerezervoval na výhodnější, pokud byl někde pokles ceny, šlo většinou  o ubytování s nevýhodnou polohou nebo slabými recenzemi. V příspěvku jsem psal o vyjímkách.... Přestože se zuby-nehty hájíš svoje ( já též), ale určitě nemůžeš  popřít logiku věci, že při včasné rezervací je širší nabídka ve všech parametrech ( pokud v té době nepostaví nové ubytovací kapacity...)

P.S. Boty pro mě moc neochoď - šetři je !!

0 Citovat

Mikir  napsal " jesem presveddceny , ze i za tvych podminek ,bude letenka po Novem roce za mene nez 400 euro "

Mikire, mnou koupené letenky  vylétly v listopadu na 800 eur, nyní  cena poklesla na 665 eur...  Myslíš, že  se dostaneš pod hranici 400, jak jsi slíbil ??


0 Citovat

Easyjet od dneška zrušil účtování administrativního poplatku, který se rozpočítával mezi cestující. 

0 Citovat

Zajímavé pro toho, kdo cestuje sám. Předpokládám, že pro ostatní to bude změna k horšímu. No, bude zajímavé to sledovat.

0 Citovat

Ahoj, navážu tu na zdejší diskuzi s humornou ukázkou, jak v praxi vypadá rebooking u Easyjet. Vzhledem k pandemii by měl být zdarma a umožňovat i změnu trasy.

Původní letenka stojí 33,07 EUR.

Nová podle vyhledání pod 31 EUR. To máme hezkou změnu zdarma, ne?

Omyl, stojí skoro 6,98 EUR.


Tak se mi zdá, že tu někdo neumí počítat :D

No, nic, počkám, do července času dost a možná tu letenku ještě zruší. U LPL-JER tomu, ale moc nevěřím.

Nejsmutnější je, že teď na Easyjet není ani žádný mail, aby jim to člověk mohl obrazně omlátit o hlavu.


e3-puv-cen.png
e3-new-price-eng.png
e3-rebook.png

0 Citovat

Easy Jet teď řeší ukradená data než něco jiného... Jim musím poděkovat, jsem mezi šťastlivci se vším všudy... no, pokud BA dostala nějakých 180m za 0,5m ukradených dat. Tak U2 bude mít pěknou sumu nejspíše. 

0 Citovat

Já jsem mezi nimi taky. Už jsem si přihřál polívčičku a ptal jsem se, jestli někdo nemanipuloval s mou zrušenou rezervací, že jsou měsíc ticho. K přístupu tradičně stačí PNR + mail/příjmení.

Google mi poradil mail customer.support@easyJet.com. Byl v snippetu k jejich kontaktní stránce, kde už dávno není. Žádný mailer-daemon se mi (zatím) nevrátil, tak to třeba fakt šlo na podporu.

@andreko: Díky za mail. Vyzkouším :)

0 Citovat

Funkcni email by mel byt esupport@easyjet.com.

0 Citovat

Koukám, že je ještě možné alternativní řešení - let si můžu posunout i před datum odletu - nějaký tip na let cca do 25 EUR s U2, který budou (téměř) jistě rušit? Thx :)

0 Citovat

Dnes hovor z Diners Club, že mi někdo chtěl z karty stáhnout 250 eur a preventivně zablokovali kartu. Vzhledem k tomu, že tu kartu téměř nepoužívám tak jsem si 100% jistý, že to souvisí z kradenýma datama od Easyjetu u kterého jsem tuhle kartu použil. Hlavně že mi 22.5. Easyjet psal, že k mé kartě se nedostali, jen k reference number. Takže v tom mají očividně bordel a neví pořádně co jim uniklo. Pokud tedy někomu z vás přišel mail o tom, že se ke kartě nedostali a hodili jste to pak za hlavu, tak si dejte pozor.

0 Citovat

Díky za info, to se hodí. Naštěstí tu kartu už mám zablokovanou

0 Citovat

Neresil nekdo posledni dobou refund/voucher od easyjetu? Poslai mi email, ze mi meni let o 2h... ten let se mi sam o sobe uz nehodi a chtel bych z toho dostat zpatky penize. Na webovkach easyjetu jsem nenasel zadnou moznost zmenu akceptovat nebo  si zazadat o refund. Diky predem za info

0 Citovat

Proklikat se skrz menu k tomu, že nechceš voucher, se ještě v dubnu určitě dalo. Refund přišel cca po dvou měsících. Rychleji jak u FR. Pokud si dáš dát voucher, počítej s tím, že pro jeho uplatnění se musí (nebo aspoň muselo) volat na jejich linku. Nebrat, i kdyby ho navýšili o deset dvacet procent. Dovolat se trvá věky a Indům je prd rozumět. 

0 Citovat

mohl bys me donavigovat kde v tom menu to je? Jsem slepej... nebo nevim.-)

0 Citovat

Taky mi prebookovali let PRG - AMS, o 8 hodin. Nechal jsem to tedy uležet, že to případně zruším pokud nás dá NL na blacklist a ejhle.. Takže, Mě se podařilo vygooglovat odkaz na formulář pro refund. Tam jsem zadal reference, jméno a mail a odeslal. V zápětí přišel mail o potvrzení že request evidují ale že budou řešit až přijde čas.. Tak snad se mnou nějak nevyjebou.

0 Citovat

ok, zkusim to. Diky

0 Citovat

tak mi dnes s velkou slávou easyjet oznámil že zjistili že jsem neodletěl. ale že by se nějak činili s refund requestem, to ne.. 

0 Citovat

Ja teda spokojenost, od pozadani o refund pres jejich formular, vratili penize za 1,5 mesice.

0 Citovat

Michal napsal(a):

tak mi dnes s velkou slávou easyjet oznámil že zjistili že jsem neodletěl. ale že by se nějak činili s refund requestem, to ne.. 

Trochu nechápu, pokud jsi neodletěl ty a linka normálně letěla, proč by ti měli něco vracet ?

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):  

Trochu nechápu, pokud jsi neodletěl ty a linka normálně letěla, proč by ti měli něco vracet ?

 

Protože ten let měl zároveň posunutý přílet o 9 hodin. A s tou změnou jsem nesouhlasil.

0