Nízkonákladová společnost Wizzair v letošním roce zahájí spojení mezi Kyjevem a Dubají (DWC). Dle polských serverů lze rezervovat za 3.600 czk, ale systém zatím moc nereaguje  .

Nové destinace - Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

S Petrohradem bude asi problém, že ani v Petrohradu ani v Pardubicích nemají bázi, takže by to muselo otočit třeba letadlo z Bratislavy, což mám pocit, že Wizzair takové rotace nedělá na rozdíl třeba od Volotey. Jinak linka do Petrohradu by víc slušela karlovarskému letišti, kde je i slušnej potenciál inbound pasažérů přímo do Varů, než jen jako feed pro Prahu v případě Pardubic. Nicméně nevím, jak to má Wizzair s pravidlama pro šířku dráhy, jestli je těch varských 30 metrů problém jako pro Ryanair nebo ne.

0 Citovat

Ja bych videl potencial v Pardubicich pro bazi 1 letadla Wizzu.. tocit 7x tydne Kyjev, Petrohrad a dalsi za polovinu letenky z Prahy, tak si na sebe podle me vydelaji. V lete by mohli pridat nejakou rotaci do Tirany pro koupaky..

0 Citovat

Petrohrad by se hodil, přeci jen Bratislava je od nás 400km :(

0 Citovat

z Prahy dva priame lety denne do Petrohradu a este sa stazuju ze Bratislava je 400km :)))

0 Citovat

tonic napsal(a):

ved uz len ta rumunska Bukovina je pekny kraj, taky zabudnuty. 

Hory ano, ale kláštery dostupné po silnicích auty a autokary jsou už obsypané takyturisty...


0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Jestli se to rozleta, tak to bude super, z Prahy mi to trva do Pardubic skoro stejne dlouho jako na Ruzyn, jeste by mohl otevrit Petrohrad :-)

Z Česka ti žádná nízkonákladovka do Petrohradu nepoletí, Česko je na černé listině pro bezvízový styk.

Raději to rozlítají z Polska, nebo Bratislavy.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Z Česka ti žádná nízkonákladovka do Petrohradu nepoletí, Česko je na černé listině pro bezvízový styk.

Raději to rozlítají z Polska, nebo Bratislavy.

Česko na žádné černé listině není, e-víza do Leningradské i Kaliningradské oblasti normálně pro občany ČR fungují.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Česko na žádné černé listině není, e-víza do Leningradské i Kaliningradské oblasti normálně pro občany ČR fungují.

Ale nefungují pro přílety na bezvízové letiště .

0 Citovat

Audit napsal(a):

Ale nefungují pro přílety na bezvízové letiště .

No v Česku jako jediné nedostalo 7. svobodu Letiště Praha. Z ostatních by to do Petrohradu mělo jít. Mimoto bez víz se dá z Prahy do Petrohradu i teď s Aeroflotem nebo Smartwings.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Ale nefungují pro přílety na bezvízové letiště .

Teď nechápu čím myslíš bezvízové letiště? E-viza samozřejmě platí i při vstupu přes letiště v Pulkovu.

0 Citovat

@tonic jenže já potřebuju za 40E/rt :-))) a netrvám na Praze, severozápad, nějaký Německo DRS nebo SXF

0 Citovat

Michal napsal(a):

No v Česku jako jediné nedostalo 7. svobodu Letiště Praha. Z ostatních by to do Petrohradu mělo jít. Mimoto bez víz se dá z Prahy do Petrohradu i teď s Aeroflotem nebo Smartwings.

Pro Wizz i další nízkonákladovky, které tam létají, nebo budou létat je Česko až na posledním místě na tyto routy.

Z Polska tam můžou létat z několika letišť. 

I to Slovensko je pro nízkonákladovky lepší.

Do Česka se nikdo nehrne spíš naopak, nebo vyplní díry v zimních routech.

0 Citovat

andreko napsal(a):

@tonic jenže já potřebuju za 40E/rt :-))) a netrvám na Praze, severozápad, nějaký Německo DRS nebo SXF


tak ked potrebujes, tak zaplatis aj 200 .. ale ak len chces, tak zial smola :)) pol roka dozadu by do petrohradu sa riesili viza, vymyslali obhskurne kombinace z Helsink a visa free plavbou a teraz ked je vsetko easy peasy, tak zrazu sa nepaci ist par hodin do Bratislavy na lacny let :D

0 Citovat

potřebuju, páč jsme 4:-)), kdo si počká, ten se dočká:)

0 Citovat

Tak asi tam tak velmi ist nechcete ked je 100 euro taky problem. Hlavne ked samotny Piter je celkok lacny ;)

0 Citovat

Já bych to rozlítal z Mošnova za dotace, co?

0 Citovat

Mikire?

0 Citovat

jakob napsal(a):

Já bych to rozlítal z Mošnova za dotace, co?

Jasně, a stopover v Budějicích:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Jasně, a stopover v Budějicích:-)


Přes Karlovy Vary s A330 na novy ranveji... :-)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ukrajina jede! Wizz Air překvapuje a od listopadu spouští novou linku z Bratislavy do Oděsy. 

Letenky už lze rezervovat klasicky přes web Wizz Airu (https://wizzair.com/en-gb/flight...019-11-06).

Létat se bude 2x týdně ve středu a neděli a aktuální ceny s WDC se dají pořídit kolem 40-50 €, asi na 2 termíny i levněji.


V kalendáři je najednou od posledního dubnového do prvního červnového víkendu díra.

0 Citovat

Vcera o tom pisali na SF ... tusim nieco s rekonstrukciou letiska resp. neoficialne Wizzu meskaju dodavky novych lietadiel, takze skrta rovnako ako Ryan

0 Citovat

J0x napsal(a):


V kalendáři je najednou od posledního dubnového do prvního červnového víkendu díra.


Ta díra je i z Katowic :-(

0 Citovat

voughne napsal(a):

Vcera o tom pisali na SF ... tusim nieco s rekonstrukciou letiska resp. neoficialne Wizzu meskaju dodavky novych lietadiel, takze skrta rovnako ako Ryan

Aha, díky za info. Tušil jsem nějaké problémy podle trolejbusu č. 14, který až do konce března nebo do ukončení prací na terminálu nejezdí na letiště, ale že by ty práce byly až tak náročné, aby rušili lety... můžu poprosit o odkaz? Čistě ze zvědavosti. 😊

Jinak mně to teda nevadí, hodili nás na let z Kyjeva, kam stejně máme letenky a naštěstí jsem je nestihl zrušit. :)
0 Citovat

Omyl, bolo to na F4F https://www.fly4free.pl/wizz-air...-z-polski/

0 Citovat

Zahájení linky Praha - Bukurešť posunuly o 14 dní na půlku července.

0