Nízkonákladová společnost Wizzair v letošním roce zahájí spojení mezi Kyjevem a Dubají (DWC). Dle polských serverů lze rezervovat za 3.600 czk, ale systém zatím moc nereaguje  .

Nové destinace - Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

Wizz Air během dubna a května bude z Prahy místo Kišiněva, který má pro komerční lety uzavřený vzdušný prostor, létat do rumunského Iasi (IAS).

https://wizzair.com/cs-cz/lety/v...2022-05-16

0 Citovat

@voughne On ten Kukes uz byl za tu cenu Na cerven mame jih Albanie tak mi to uz pak prijde daleko Ale zeptam se na Tiranu kdyz jsi byl trikrat Tip na pujceni auta? Nebo verejna doprava na ten jih ? Ubytovani mi nabizi transfer one way za 130 euro pro 2 to mi prijde moc Nejradeji bych jednu cestu dal pres Corfu a trajekt a jednu pres  Tiranu podel pobrezi

0 Citovat

My sme tak boli pred par rokmi. Z Tirany do Sarandy autobusom/furgonom a  v Sarande sme si pozicali auto. O par dni neskor trajekt na Korfu a odtial sme leteli domov.

0 Citovat

@Mikir auto sme nepoziciavali,  autobus Skadar - Tirana stal cca 3€ (2019), hlavna trasa na juh bude podla mna cenovo podobna ... furgony idu takmer vsade, ale je otravne cakat, az sa naplnia (a specialne tie odlahle miesta). 

Corfu bolo (hned po Malte) pre mna druhy najnudnejsi ostrov, da sa autom polietat za 2-3 dni, ale fakt nic moc. Daleko lepsie je to podla mna zo Skadaru do Ulcijnu (5€) a odtial do Kotoru, ktory je taka lahsia verzia Dubrovniku, a kde sa da ist na okolite pohoria (lahky trek) s prekrasnymi vyhladmi ... a odlet z Podgorice.

Druha varianta - prechod do Kosova, zo strany Prizrenu fakt nadherna priroda.

Ak mi na jun wizz nepovoli zmenu na Tiranu (a odtial smer Sarande), tak dame ten Kukes a okolie.

0 Citovat

Nova linka z Katowic na Madeiru (jun za cca 60 € spiatocka)

1 Citovat

Kromě Madeiry bude od 15. 6. Wizz lítat z Katovic na Ibizu (každou středu) a od 16. 6. také do Tirany (čt, ne a od 4. 7. změna na po, pá)

https://twitter.com/KatowiceAirp...4451131393

0 Citovat

… Whoah! We're going to Ibiza
Whoah! Back to the island
Whoah! We're gonna have a party
Whoah! In the Mediterranean Sea
...
Thank you for flying Venga Airways
We are now approaching Ibiza airport
As you can see the sky is blue and the beaches are waiting for YOU!!! 😎

https://youtu.be/MXXRHpVed3M

 

0 Citovat

Nova linka Vieden - Dammam (Saudska Arabia) ... spiatocka za celkom rozumne ceny (cca 100 €)

2 Citovat

Neni to sice o novych destinacich, ale je to o Wizzairu (blizsi tema jsem nenasel):

Kupoval jsem ted letenku pro sebe a jeste jednoho cloveka (Gdansk - Harstad-Narvik) a pri online odbaveni to vubec nechtelo zadne udaje z obcanky, jako cislo OP, platnost OP, datum narozeni... Vubec nic. U mne bych to jeste pochopil, ze s Wizz letam casto a moje udaje jsou asi nekde ulozene, ale pro druhou osobu jsem kupoval letenku poprve a zadne udaje krome jmena to nechtelo, ani pri tom odbaveni. Doufam, ze jsem neudelal nekde nejakou nevratnou chybu...

0 Citovat

Uz jsem na to prisel, nasel jsem na strankach Wizzairu, ze pokud se cestuje v ramci Schengenu, zadne udaje z osobnich dokladu neni treba vyplnovat. Nevim, jak to plati dlouho, rekl bych, ze jsem donedavna udaje vyplnoval vzdy, ale hlavne tedy, ze jsou moje letenky a odbaveni v poradku i bez tech udaju.

0 Citovat

Ja naopak z Wizz neletel uz nekolik let,ale tohle se mi vybavilo,jen myslim,ze slo o vnitrostatni let Tehdy to po me taky nic nechtelo 

Ted naopak ano a nadaval jsem treba na system vyplnovani data narozeni,nevim zda to nebylo mou zastaralou technikou, ale kalendar mi posunovat ,nebo primo vepsat to datum neslo

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Uz jsem na to prisel, nasel jsem na strankach Wizzairu, ze pokud se cestuje v ramci Schengenu, zadne udaje z osobnich dokladu neni treba vyplnovat. Nevim, jak to plati dlouho, rekl bych, ze jsem donedavna udaje vyplnoval vzdy, ale hlavne tedy, ze jsou moje letenky a odbaveni v poradku i bez tech udaju.

 

Wizzair nikdy nechcel nic vramci schengenu, len Ryanair si robi nadpracu a udaje o OP/pase vyzaduje vzdy

0 Citovat

Nove z AUH do Kuwaitu a na Maledivy :-)

0 Citovat

Wizz sa nam zacina roztahovat. Nova linka Abu Dhabi - Velana (Maldives)

0 Citovat

Hm, ale ta nespolehlivost je zasadni faktor nekupovat u nich letenky s prestupem.

4 Citovat

Právě. Být to z Vídně nebo Budapešti, tak možná...

0 Citovat

Uviaznut s wizzom na maledivach, sen kazdeho moderneho vlogera a influencera :)

14 Citovat

Transfer do resortu bude dražší položka než let z Evropy.

0 Citovat

Přijde mi, že se kvůli těmto linkám dělá zbytečný humbuk jen kvůli tomu, že s Wizzem běžně lítáme v Evropě. Když otevře podobné linky lokální dopravce, nikoho to nezaujme, ale u W6 se dělá mediální ohňostroj...

7 Citovat

Pozeram, ze Wizz pridal moznost zakupit 26 kg batozinu :D


2022-07-21-13-32-19.jpg

0 Citovat

@David

Pro mě je tohle zajímavá informace z hlediska levnější dostupnosti nové destinace, kterou bych za 10-15k nikdy nenavštívil a šance na úsporu je tak potenciálně 70-80 %. I tady se před pár měsíci publikovala akce ke Srí Lance za necelé 3k. Část uživatelů bude mít navíc WDC a tedy motivaci upřednostnit W6 před jiným dopravcem.

V posledních dvou letech měl Wizz v létě akci všechny trasy i termíny za 10€ OW, pokud se objeví letos znovu, vím co budu hledat mezi prvními. Osobně jsem dražší letenku než za 20 či 25€ u W6 nikdy nekoupil (TFS+LPA z VIE, KUT z PRG, DWC z KTW,...) a asi neexistuje trasa, kde by se taková cena nikdy neobjevila. Změny u letů koupených dlouho dopředu a jejich flexibilní modifikace je pak pro mě spíše plus. Drastické rušení letů na poslední chvíli je ale hodně negativní aspekt. 

Přesto tahle informace pro mě jednoznačně MÁ větší přidanou hodnotu než desátý super cheap exclusive last minute AI pobyt v Řecku za 13k. Pokud budou na trhu lokální dopravci s obdobnými cenami a dalšími zmíněnými výhodami, situaci to pochopitelně mění.

Tím tě nechci nijak přesvědčovat, takhle to mám v sobě nastavené.

8 Citovat

Cenovo sa to aktuálne dá nájsť najlacnejšie s WDC za 270€ (VIE - AUH - MLE - AUH - VIE) takže určite je dôvod na mediálny pretlak :)

4 Citovat

Ja uz mam napr. KRK - AUH na februar za 76 € spiatocne, no a je tu sanca na lacny Oman, Sri Lanku, krajiny Gulf alebo ktohovie co este Wizz vymysli ... takze tiez nie celkom rozumiem slovam o "medialnom ohnostroji"

PS: a teda ktora "lokalna" aerolinka lieta hentymi smermi za obdobnu cenu? Rad si to kupim aj dnes :)

6 Citovat

Ve stredu se vracim s Wizz ze Zakynthosu, odbaveni udelam online 2 dny pred odletem, ale Wizz na webu pise, ze mam mit vytistenou letenku, ze letiste Zakynthos neakceptuje letenky v mobilu. Nemam ji ovsem kde vytisknout... Bude stacit jit na check in prepazku a tam mi letenku zdarma vystavi, kdyz jim ukazu tu v mobilu nebo reknu cislo rezervace?

0 Citovat

Zkušenost přímo u Wizzu a na Zakynthosu před rokem mám takovou, že ji vystaví na check-inu, ale nechají si to zaplatit částkou 35 EUR za cestujícího. Tedy je třeba vytisknout.

0