Nízkonákladová společnost Wizzair v letošním roce zahájí spojení mezi Kyjevem a Dubají (DWC). Dle polských serverů lze rezervovat za 3.600 czk, ale systém zatím moc nereaguje  .

Nové destinace - Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

No, mě dneska vypekl Easyjet a vytvořil mi z jednodenního tripu dvoudenní aneb zrušená sobotní rotace do Malpensy.

1 Citovat

voughne napsal(a):

"Riskla"? :) Parkrat to pocas roka pomenia (aspon si to clovek napasuje podla potreby), no a v drvivej vecsine 2 mesiace pred odletom sa uz nic vazne nezmeni. 9. dovolenka v rade s Wizz, a nebol ziaden problem (odlety z BUD). Bulharsko som kupil tiez a na Krete prave som :D

No tak , voughne, mas fakt stesti, mne zmenili (neprekvapive) Skopje na pristi mesic 😀 a dokonce mi pritom i zmenili sedacky z nejakyho duvodu, takze se s nima budu handrkovat jeste o ne 😀

0 Citovat

na jednej strane ma voughne pravdu, ze tak realne dva mesiace pred odletom sa to stabilizuje. Na druhu stranu 10 z 10 leteniek bolo zmenenych :D

1 Citovat

Mne zmenili 30 z 30, takze kupujem najlacnejsie terminy a doladim na ich ucet k mojej spokojnosti :) Ale verim tomu, ze su s Wizzom aj problemy, ale zeby o nich trebalo pisat ako o aerolinke pre skalnych fanusikov, ci odvazlivcov ... ?

@Marek mne Skopje zatial drzi, letim o 2 tyzdne :)

1 Citovat

@voughne: je to o časových možnostech. Když nemáš problémy se změnami termínů, pak Wizzair je OK. Jenže když plánuješ cesty ve 3-4 lidech, jejichž termíny jsou velmi omezené a najít společný termín je malý zázrak, je Wizz z jejich pohledu aerolinka vhodná jen pro skalní a odvážlivce...

5 Citovat

@voughne - ved ja si nestazujem, tych 10 z 10 ale bolo len tento polrok :D na druhu stranu, urcite by som cez nich neriesil let ktory naozaj potrebujem letiet ako napr. pripoj na nejaky transatlantik alebo podobne

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

No, mě dneska vypekl Easyjet a vytvořil mi z jednodenního tripu dvoudenní aneb zrušená sobotní rotace do Malpensy.


To je trošku nuda. 😊 Wizz překopal letový řád PRG-KIV a ze čtvrtka až neděle mi udělal KIV-PRG-KIV na sobotu. 😆 Určitě jim tu chybu přesouvající a obracející lety za poslední roky hlásily mraky lidí, ale Wizzáci nehnuli prstem...
Budu doufat, že to ukecám na VIE-KIV.

0 Citovat

To je staré. To mi taky udělali už párkrát. Já jen, že je teď móda, že všichni kopají do Wizzu a přitom to dělají všichni.. Za poslední půl rok mi to udělali kluci z Norwegianu (od těch by se mohl Wizz ještě učit - cheš alternativní let? Doplať!) a Easyjetu. Wizz nebyl stranou a stylově 12 hodin před odletem. Ryanair na jaře zrušil další Maroko, co jsem chtěl proletět.

Tohle prohození obvykle srovná jeden telefonát na pražské číslo. Posledně jsem ale musel natřikrát. Semtam jim přitom i vrátím jeden směr. Loni jsem přehodil VIE-KIV-VIE na PRG-KIV-PRG.

0 Citovat

Je to staré, proto si to taky už mohli dávno opravit. Nebýt té chyby, mohl jsem si různé lety změnit sám, takhle musím někam volat. Doufám, že ta změna PRG na VIE mi taky vyjde. Ostatně mohli to nabízet jako alternativu sami, kdyby chtěli. Místo toho ve formuláři zavazí ukrajinské destinace...
Do Wizzu rozhodně je proč kopat, už kvůli systematickému lhaní o důvodech zpoždění/zrušení letů a nevyplácení kompenzací, zadržování peněz za zrušené lety...

4 Citovat

Mohli by, kdyby chtěli. Z Prahy tradičně nabízí záměnu za Katowice, Krakow nebo Wroclaw... Vídeň snad nikdy.

0 Citovat

Taky jsem teď řešil stejný problém a to přehození PRG-KIV na KIV-PRG s tím, že jsem požádal o změnu z Prahy na Vídeň, bohužel mi to nepovolili. Nejprve jsem slušně požádal, pak jsem zkusil argument, že let z Vídně je levnější než z Prahy, takže ušetří společnosti nějaké peníze, ale řekli mi, že je systém nepustí to změnit na Vídeň. 

0 Citovat

Jejich ochota měnit výchozí, ale už i cílovou destinaci se rok od roku snižuje. Z posledních pokusů na jaře mám pocit, že telefonicky mohou změnit jen na ty destinace, které si můžu změnit sám. Jinak doporučí jen refund a že si to teda mám pak koupit nanovo…

0 Citovat

Nakonec to dobře dopadlo, zrušil jsem to, koupil znovu o týden dřív z Vídně a ještě ušetřil 10€. Jen aby se tam nakonec dalo vůbec letět...

0 Citovat

Wizz se vrací na linku Praha - Bukurešť, od začátku prosince 2x týdně. Zčásti je to asi kvůli problémům Blue Air, bude zajímavé sledovat vývoj. Jestli to Blue Air neustojí, tak oproti jejich 3, později i 4 letům týdně to není s Wizzem nic moc.


a0f506ee-5382-4420-a52e-8b963c8983c2.jpeg

0 Citovat

Dle https://www.aerotime.aero/articl...ium=social

Wizz uzavírá bázi v Palermu, což by znamenalo konec Praha-Palermo. Nicméně letenky jsou od jarního řádu stále v prodeji, navíc přes prázdniny i s dobrou cenou 60 EUR, tak babo raď 🤔

+ Nové linky z Říma, ale návaznost na lety z Prahy jsem nezkoumal.


screenshot-2022-09-23-17-53-48-222-com-facebook-lite.jpg

0 Citovat

Haha, posilují svoji základnu v Itálii :D Pro Čechy blbá zpráva, do Palerma se už zase lítat nebude a kvůli těm novým destinacím z Milána a Říma by přestupoval jenom idiot.

0 Citovat

Wizzair po novom z Viedne do Kuwaitu... od juna 2023 dva krat tyzdenne :) letenky uz su v systeme...

4 Citovat

Nové linky Budapešt-Istanbul a Budapešt-Antalya.

Ceny od 1500,- ! bez WDC.

 

1 Citovat

Skoda, ze ten Berlin je tak nezaujal, Budapest moc daleko🤷🙄

3 Citovat

ten IST sa da dobre nakombinovat so sucasnou akciou pegasusu do strednej azie + pakistan.

 

karaci je tam za 185 RT zo SAW

2 Citovat

Funguje ti ta akce Pegasusu? A máš nějaký oficiální odkaz? Odpoledne mi šla uplatnit nějaká záhadná sleva cca 50% na lety z Kyrgyzstánu (bylo tam napsáno jen ***), ale teď už na stejný lety uplatnit nejde. Tak jsem myslel, že ta sleva fungovala jen omylem...

0 Citovat

Ide, ale len na lety zo SAW

 

0 Citovat

Aha, odpoledne mi to fungovalo i na Prahu... tak to možná špatně nastavili a už to stihli opravit. Díky za info. :)

0 Citovat

Aha tak to neviem, ja som to pozeral najprv vcera z VIE a tam nic, na lety zo SAW to realne davalo dole tych 50% a bola tam tato zlava aj ta pofiderna ***.

 

Ale zobral som teda nakoniec Šymkent za 185 + ten IST za 36, spokojnost.

0 Citovat

PGS


img-20230119-wa0016.jpg

0