Ahoj! Prosím o radu...Kolik času je třeba na celkové přemíštění (vyzvednutí kufru, cesta na vlakáč atd.) Letiště Vídeň - Hbf? Máme přiletět ve 12 a vlak jede ve 14 hod, nevím, zdali je reálné jej stihnout. Díky .

Letiště Vídeň - vlakové nádraží

Založil(a) ve fóru Letiště

Třeba do Prahy vyjde výhodněji rozdělit jízdenku v Brně. Z Brna pak koupit super akční i s mistenkou za 119.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Je to mozny, ja posilal email kvuli Berlinu a mne napsali, ze to jde max 60dnu dopredu koupit. Nevim, jestli to nejak nezavisi na destinaci? 🤔


To bylo tuším kdysi, teď by mělo jít na všech mezinárodních spojích koupit 90 dnů dopředu, i ten Berlín tam na listopad je.

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Jízdenku Letiště - Wien Hbf kupuju v aplikaci ÖBB. Jízdenku z Wien Hbf obvykle kupuju v eshopu ČD jednu do Břeclavi a druhou pak z Břeclavi dál, většinou to vyjde trochu líp takhle rozdělené.

Jak píše SDAN, tak pro aktuální nákup jízdenky na listopad není rozdělení v Břeclavi výhodné.

Nevím jestli dělám něco špatně, ale stále se nemůžu dostat na a avizovanou cenu za jízdenku z nádraží na letiště. Na webu ČD je to za 598,- pro 2 osoby. V app OBB je jízdenka pro dva za 17,4 EUR (bez přestupu) a za 4,60 EUR (s jedním přestupem).

0 Citovat

johnypohorka napsal(a):

Jak píše SDAN, tak pro aktuální nákup jízdenky na listopad není rozdělení v Břeclavi výhodné.

Nevím jestli dělám něco špatně, ale stále se nemůžu dostat na a avizovanou cenu za jízdenku z nádraží na letiště. Na webu ČD je to za 598,- pro 2 osoby. V app OBB je jízdenka pro dva za 17,4 EUR (bez přestupu) a za 4,60 EUR (s jedním přestupem).


Tak už asi vím, kde je problém. Když dám aktuální datum cesty, tedy např dnešní den, tak je jízdenka opravdu za 4,2 EUR, ale když bych chtěl koupit už rovnou na listopad, tak je to za zmíněných 8,7 EUR (17,4 pro dvě osoby). .... Nevíte jestli plánují zdražení nebo čím to je?

0 Citovat

ty jo, jako sorry, ale opravdu tady řešíš rozdíl 4,5 EUR/osoba na jízdence na letiště? Nebo mi něco uniká? Si dáš o pivko míň a si na svém budgetu

0 Citovat

Zajímavé, já teď na webu vidím jízdenku za 4,20/os. na dnešek a 2,40 na listopad. Pro dva za 4,60 na dnešek i na listopad.

0 Citovat

the issue sorted then! happy days! Auf wiedersehn. Nádhera. Fora mají své kouzlo.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

the issue sorted then! happy days! Auf wiedersehn. Nádhera. Fora mají své kouzlo.

stylově bych napsal 

"Wer Sparsamkeit, die Mutter, begehrt,

Dem wird Reichtum, die Tochter, beschert."

0 Citovat

když já neumím německy ani ťuk. Guten tag, zwei bier bitte, danke schon.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

ty jo, jako sorry, ale opravdu tady řešíš rozdíl 4,5 EUR/osoba na jízdence na letiště? Nebo mi něco uniká? Si dáš o pivko míň a si na svém budgetu

Ano řeším. Jestli vám to vadí, tak toto vlákno nemusíte sledovat. Děkuji :-)

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se cestou z Hlavního nádraží ve Vídni stavit na hodinku v centru (dojet metrem U1 na Karlsplatz) a pak pokračovat z Wien Mitte na letiště vlakem S7. Stačí mi koupit jednu jízdenku na letiště za 4,40 euro a bude platná na obě jízdy?

0 Citovat

Ahoj, to nelze, lístek za 4,40 € platí jen pro jednu jízdu.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ahoj, to nelze, lístek za 4,40 € platí jen pro jednu jízdu.

Já myslel, že za tu cenu můžu i přestoupit viz přiložený obr., kde je jízda vlakem S1 z Hlavního nádraží na Wien Rennweg Bahnhof a tam přestup na S7 a odtud na letiště. Je tam uvedená cena dokonce 4,20 euro a ne 4,40.



viden.jpg

0 Citovat

1) To, co uvádíte, je jízdenka přes ÖBB, která platí jen na vlacích a S-Bahnech, nikoliv v metru.

2) Lístek za 4,40 € platí pro jeden směr s nejkratším možným přestupem. Rozhodně ne tak, že nejprve pojedete do centra, tam budete hodinu a pak z jiné stanice pojedete na letiště.

0 Citovat

Tady je i přestup na metro a cena 4,20 €. Zadal jsem jízdu z letiště na nádraží Westbahnhof, je tam přestup na metro U3.


viden2.jpg

0 Citovat

Pravda, každopádně stále platí bod 2).

0 Citovat

A platí 24 hod jízdenka i na cestu z letiště? Příklad: Přiletím v 18:00 do Vídně, koupím si 24 hod jízdenku, dojedu do centra a ubytuju se a druhý den jí budu využívat až do odjezdu do Prahy v 18 hod.

0 Citovat

Pokud vím, tak platí jen pro Kernzone Wien, tj. v praxi můžete využít jízdenku za 8 € po celé Vídni a při cestě na letiště stačí doplatit 1,80 €.

0 Citovat

Pokud chcete jet z/do ČR vlakem z jakékoliv jiné vlakové zastávky na území Vídně, než Wien Hbf., tak si s tím počítejte při nákupu jízdenky a kupte jí z/do příslušné stanice. Cena je stejná jako z Wien Hbf.

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Pokud chcete jet z/do ČR vlakem z jakékoliv jiné vlakové zastávky na území Vídně, než Wien Hbf., tak si s tím počítejte při nákupu jízdenky a kupte jí z/do příslušné stanice. Cena je stejná jako z Wien Hbf.



No nevim, ale nedavno jsem mel potrebu jet do Vidne na letiste a cena z Prahy na letiste byla okolo 662 kc a do centra 389kc. Tak jsem jel jen do centra a koupil zvlast jizdenku na letiste.

0 Citovat

Ales napsal(a):



No nevim, ale nedavno jsem mel potrebu jet do Vidne na letiste a cena z Prahy na letiste byla okolo 662 kc a do centra 389kc. Tak jsem jel jen do centra a koupil zvlast jizdenku na letiste.

To je dobre, ze jsi nepodporoval tu zlodejnu.

0 Citovat

Ales napsal(a):



No nevim, ale nedavno jsem mel potrebu jet do Vidne na letiste a cena z Prahy na letiste byla okolo 662 kc a do centra 389kc. Tak jsem jel jen do centra a koupil zvlast jizdenku na letiste.

Já psal, že to tak platí na území města Vídně, letiště se na jeho území nenachází.  Bohužel je tak tarif nastavem, že cokoliv dále za Vídeň začíná na ceně 634Kč bez rozdílu, zda se jedná o letiště Schweechat nebo Villach na hranicích s Itálií.
0 Citovat

No já nevím s těma zónama... Když dám hledat jízdenku ode mne na letiste, nebo do mesta, porad mam jizdenky za 9,90€ (nejlevnejsi)

Zpět to samé... Ale je fakt že vůbec nevyužívám ČD nebo tak neb vlak OBB začíná/končí tady u nás - České Velenice

pro zajímavost - stejná jízdenka koupená u ČD je myslím 800+
0 Citovat

Já reagoval na předchozí příspěvek, kde bylo evidentní, že se jedná o cestu z Prahy. Jízdenky přes ČD jsou mnohdy levnější, než přes OBB, platí to především pro delší relace v Rakousku. Lze je zakoupit z kterékoliv stanice v ČR kamkoliv (až na pár vyjímek) v Rakousku, cesta však musí být trasovaná přes Břeclav nebo Č. Budějovice (tudy jsou ceny obvykle nižší zejména pro směr Tyrolsko a Vorarlbersko.

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Já psal, že to tak platí na území města Vídně, letiště se na jeho území nenachází.  Bohužel je tak tarif nastavem, že cokoliv dále za Vídeň začíná na ceně 634Kč bez rozdílu, zda se jedná o letiště Schweechat nebo Villach na hranicích s Itálií.


tak to maji (CD - casu dost) pekne blbe nastavene. Protoze  normalni MHD jizdenka Videnskeho dopravniho podniku, plati i pro cestu na letiste. Takze to jakoze zonove patri pod Viden. To zase CD se snazi vyjebat s lidma, ala Regiojet, kde cena jizdenky do centra stoji skoro polovinu toho co na letiste, ikdyz letiste je za rohem.  Proto ten jejich business nepodporuji a jedu s tim, kdo mi na dane trase nabidne nejlepsi cenu v casy kdy cca potrebuji cestovat a na letiste se dostanu zvlast. 

0