Letiště Vídeň - vlakové nádraží

Napsal Dasha 2016-11-19T07:46:51+01:00 ve fóru Letiště

SDAN napsal(a):

Já reagoval na předchozí příspěvek, kde bylo evidentní, že se jedná o cestu z Prahy. Jízdenky přes ČD jsou mnohdy levnější, než přes OBB, platí to především pro delší relace v Rakousku. Lze je zakoupit z kterékoliv stanice v ČR kamkoliv (až na pár vyjímek) v Rakousku, cesta však musí být trasovaná přes Břeclav nebo Č. Budějovice (tudy jsou ceny obvykle nižší zejména pro směr Tyrolsko a Vorarlbersko.

Souhlas loni Č.Budějovice - Innsbruck přes ČD za 369 czk,tomu se na OBB ani zdaleka nepřiblížím ..

Na druhou stranu z Prahy do Berlína vyjde kolikráte levněji koupit jízdenku přes DB.

Musí se hledat a kombinovat!

Ales napsal(a):

tak to maji (CD - casu dost) pekne blbe nastavene. Protoze  normalni MHD jizdenka Videnskeho dopravniho podniku, plati i pro cestu na letiste. Takze to jakoze zonove patri pod Viden. To zase CD se snazi vyjebat s lidma, ala Regiojet, kde cena jizdenky do centra stoji skoro polovinu toho co na letiste, ikdyz letiste je za rohem.  Proto ten jejich business nepodporuji a jedu s tim, kdo mi na dane trase nabidne nejlepsi cenu v casy kdy cca potrebuji cestovat a na letiste se dostanu zvlast. 

Tu cenu si nenastavují ČD, ale OBB, ty jsou dopravcem na území Rakouska, ČD z rakouského úseku nic nemají. Když si koupíte jízdenku Praha - Flughafen Wien přes web OBB, tak jsou tam stejné cenové rozdíly jako u ČD. Tím ale nechci tvrdit, že se nejedná o nehoráznost, 5€ jsou pro Čechy evidentně stále těžké peníze. Sám bych jízdenku cestou tam asi také rozdělil. Cestou zpět bych uvažoval podle situace a možných důsledků, které by rozdělení jízdenky mohlo přinést.

Letiště nepatří pod Vídeň katastrálně ani zónově, je to součást města Schwechat. Jízdenka z Vídně stojí 4€20 v rámci integrovaného dopravního systému a proč lístek stojí tolik stojí bylo myslím už vysvětleno.

Ales napsal(a):

tak to maji (CD - casu dost) pekne blbe nastavene. Protoze  normalni MHD jizdenka Videnskeho dopravniho podniku, plati i pro cestu na letiste. Takze to jakoze zonove patri pod Viden. To zase CD se snazi vyjebat s lidma, ala Regiojet, kde cena jizdenky do centra stoji skoro polovinu toho co na letiste, ikdyz letiste je za rohem.  Proto ten jejich business nepodporuji a jedu s tim, kdo mi na dane trase nabidne nejlepsi cenu v casy kdy cca potrebuji cestovat a na letiste se dostanu zvlast. 

Jo, cesta rovnou na letiště se prodraží. :( Normálně jezdíme do centra a pak na skupinovou jízdenku S-bahnem za 4.60 na letiště, ale posledně jel Regiojet moc brzo a ČD moc pozdě, tak jsme zkusili Flixbus na Erdberg za nejnižší cenu z těchto tří dopravců a málem to dopadlo líp, než jsem čekal. Nádraží Erdberg jsem nějak nepchopil, takže jsme ztratili cenné minuty a těsně nestihli vlak ze stanice St. Marx, na kterou se dá dojít pěšky za čtvrt hodiny. Stačí jit z autobusu směrem k závoře, kterou před chvílí projel a pak víceméně rovně na jihozápad. Google je na tomto místě poněkud pozadu za výstavbou, Openstreetmap je o něco lepší.

Ve Vídni zásadně kupuji VOR jízdenku na flughafen (ale trvalo mi jednu nebo dvě návštěvy, než jsem zjistil, že existuje). Ta za nějakých čtyři a půl eura (myslím, že stejná jako cena vlaku) umožňuje jízdu na letiště v kombinaci MHD plus vlak. Platí dvě hodiny a je klasicky nepřestupní. Jen se snad dá ta cesta zahájit kdykoliv během její platnosti. Jestli mě paměť neklame, má QR kód a nemusí se nijak označovat.

Zkoumám první dopravu z letiště Vídeň na hlavní nádraží a následně do Zlína/Otrokovic.

Přílet z Kolína nad Rýnem do Vídně v neděli 28.4.  je ve 14:50.

Našel jsem si na webu ČD odjezdy z Vídně do Otrokovic v 17:10 a v 18:10. 
Nevím, jak je to dlouho na odbavení zavazadel, přesun na nádraží, atd. Jízdenku na vlak lze koupit univerzální, nebo pouze na konkrétní spoje? 

Z vídeňského letiště jezdí vlaky "eska" na Wien Mitte a railjety na Wien Hauptbanhof. Jízdní řády najdeš na oficiálních webech. Cesta trvá kolem 20 minut. Ty se potřebuješ dostat na Hauptbahnhof a potřebuješ mít rezervu pro případ zpoždění letadla. Do 3 hodin ti nic nedají a pak je při splnění podmínek ve směrnici. Pro klid duše bych bral 18:10, možná i pozdější. Když všechno půjde jak na drátkách, podíváte se na sv. Štěpána či dáte sachr. Když ne, je tam celkem slušný časový polštář, co snad bude stačit. Lístky s ČD se myslím stornovat nedají a jsou na konkrétní spoj. To ti ale upřesní jiní, co o tom ví víc.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!