Ahoj! Prosím o radu...Kolik času je třeba na celkové přemíštění (vyzvednutí kufru, cesta na vlakáč atd.) Letiště Vídeň - Hbf? Máme přiletět ve 12 a vlak jede ve 14 hod, nevím, zdali je reálné jej stihnout. Díky .

Letiště Vídeň - vlakové nádraží

Založil(a) ve fóru Letiště

SDAN napsal(a):

Já reagoval na předchozí příspěvek, kde bylo evidentní, že se jedná o cestu z Prahy. Jízdenky přes ČD jsou mnohdy levnější, než přes OBB, platí to především pro delší relace v Rakousku. Lze je zakoupit z kterékoliv stanice v ČR kamkoliv (až na pár vyjímek) v Rakousku, cesta však musí být trasovaná přes Břeclav nebo Č. Budějovice (tudy jsou ceny obvykle nižší zejména pro směr Tyrolsko a Vorarlbersko.

Souhlas loni Č.Budějovice - Innsbruck přes ČD za 369 czk,tomu se na OBB ani zdaleka nepřiblížím ..

Na druhou stranu z Prahy do Berlína vyjde kolikráte levněji koupit jízdenku přes DB.

Musí se hledat a kombinovat!

0 Citovat

Ales napsal(a):


tak to maji (CD - casu dost) pekne blbe nastavene. Protoze  normalni MHD jizdenka Videnskeho dopravniho podniku, plati i pro cestu na letiste. Takze to jakoze zonove patri pod Viden. To zase CD se snazi vyjebat s lidma, ala Regiojet, kde cena jizdenky do centra stoji skoro polovinu toho co na letiste, ikdyz letiste je za rohem.  Proto ten jejich business nepodporuji a jedu s tim, kdo mi na dane trase nabidne nejlepsi cenu v casy kdy cca potrebuji cestovat a na letiste se dostanu zvlast. 


Tu cenu si nenastavují ČD, ale OBB, ty jsou dopravcem na území Rakouska, ČD z rakouského úseku nic nemají. Když si koupíte jízdenku Praha - Flughafen Wien přes web OBB, tak jsou tam stejné cenové rozdíly jako u ČD. Tím ale nechci tvrdit, že se nejedná o nehoráznost, 5€ jsou pro Čechy evidentně stále těžké peníze. Sám bych jízdenku cestou tam asi také rozdělil. Cestou zpět bych uvažoval podle situace a možných důsledků, které by rozdělení jízdenky mohlo přinést.
0 Citovat

Letiště nepatří pod Vídeň katastrálně ani zónově, je to součást města Schwechat. Jízdenka z Vídně stojí 4€20 v rámci integrovaného dopravního systému a proč lístek stojí tolik stojí bylo myslím už vysvětleno.

0 Citovat

Ales napsal(a):


tak to maji (CD - casu dost) pekne blbe nastavene. Protoze  normalni MHD jizdenka Videnskeho dopravniho podniku, plati i pro cestu na letiste. Takze to jakoze zonove patri pod Viden. To zase CD se snazi vyjebat s lidma, ala Regiojet, kde cena jizdenky do centra stoji skoro polovinu toho co na letiste, ikdyz letiste je za rohem.  Proto ten jejich business nepodporuji a jedu s tim, kdo mi na dane trase nabidne nejlepsi cenu v casy kdy cca potrebuji cestovat a na letiste se dostanu zvlast. 

Jo, cesta rovnou na letiště se prodraží. :( Normálně jezdíme do centra a pak na skupinovou jízdenku S-bahnem za 4.60 na letiště, ale posledně jel Regiojet moc brzo a ČD moc pozdě, tak jsme zkusili Flixbus na Erdberg za nejnižší cenu z těchto tří dopravců a málem to dopadlo líp, než jsem čekal. Nádraží Erdberg jsem nějak nepchopil, takže jsme ztratili cenné minuty a těsně nestihli vlak ze stanice St. Marx, na kterou se dá dojít pěšky za čtvrt hodiny. Stačí jit z autobusu směrem k závoře, kterou před chvílí projel a pak víceméně rovně na jihozápad. Google je na tomto místě poněkud pozadu za výstavbou, Openstreetmap je o něco lepší.

0 Citovat

Ve Vídni zásadně kupuji VOR jízdenku na flughafen (ale trvalo mi jednu nebo dvě návštěvy, než jsem zjistil, že existuje). Ta za nějakých čtyři a půl eura (myslím, že stejná jako cena vlaku) umožňuje jízdu na letiště v kombinaci MHD plus vlak. Platí dvě hodiny a je klasicky nepřestupní. Jen se snad dá ta cesta zahájit kdykoliv během její platnosti. Jestli mě paměť neklame, má QR kód a nemusí se nijak označovat.

0 Citovat

Zkoumám první dopravu z letiště Vídeň na hlavní nádraží a následně do Zlína/Otrokovic.

Přílet z Kolína nad Rýnem do Vídně v neděli 28.4.  je ve 14:50.

Našel jsem si na webu ČD odjezdy z Vídně do Otrokovic v 17:10 a v 18:10. 
Nevím, jak je to dlouho na odbavení zavazadel, přesun na nádraží, atd. Jízdenku na vlak lze koupit univerzální, nebo pouze na konkrétní spoje? 

0 Citovat

Z vídeňského letiště jezdí vlaky "eska" na Wien Mitte a railjety na Wien Hauptbanhof. Jízdní řády najdeš na oficiálních webech. Cesta trvá kolem 20 minut. Ty se potřebuješ dostat na Hauptbahnhof a potřebuješ mít rezervu pro případ zpoždění letadla. Do 3 hodin ti nic nedají a pak je při splnění podmínek ve směrnici. Pro klid duše bych bral 18:10, možná i pozdější. Když všechno půjde jak na drátkách, podíváte se na sv. Štěpána či dáte sachr. Když ne, je tam celkem slušný časový polštář, co snad bude stačit. Lístky s ČD se myslím stornovat nedají a jsou na konkrétní spoj. To ti ale upřesní jiní, co o tom ví víc.

0 Citovat

Dobrý den všem ,vymýšlím spoj z Prahy na letiště Vídeň, kde máme být ve 4 ráno. Nechce se mi moc 5 hodin sedět v buse, když máme před sebou čekání na letišti (jedeme s kamarády důchodci, tak bych ráda "pohodlí" vlaku). Čas nás netlačí. Pokud jsem zvolila poslední vlak Pha-Blava, tak Blava je 21.12 a SlovakLines jede poslední  v 22.00 - netuším, jak jsou vlakové a busové nádraží od sebe daleko, ale abychom tam nezůstali sedět na kufrech.. Nějaký další nápad kromě klasiky RegioJet PhaFlorenc 18 h-Wien Flughafen 22,50  za 650,-  ? (poslední Praha-Wien Hbf je ve Vídni na můj vkus brzy - 20.22..) Nebo  Díky za nápady

0 Citovat

netuším, jak jsou vlakové a busové nádraží od sebe daleko, ale abychom tam nezůstali sedět na kufrech.

toto v dobe internetu napisat :(((


23:20 vam ide Flixbus z bratislavskeho letiska na Schwechat s prichodom o 00:25. Takze pekne vlakom na stanicu Bratislava a odtial 61kou na letisko. Lepsie cakat tam asi ako na zeleznicnej stanici, alebo na autobuske. Na letisku su potraviny otvorene do jedenastej, takze chill

0 Citovat

Jel bych na Hauptbahnhof, tam bych kdyžtak zaparkoval ve foodcourtu, a pak S-Bahn přes Rennweg na letiště, což je navíc levnější než Regiojetem až na letiště.

Tonicu nemáš pochopení pro důchodce. 😁

0 Citovat

Nechci  byt  skodoliby . ale on taky jede  vlak rj 375 Vindobona  v 18.47 z Prahy ktery je ve Vidni Hbf  ve 22.49. pri avizovane vyluce a predpokladem zpozdeni o 15 minut pozdeji,   vlak na letiste pak jezdi co pul hodiny   doba jizdy 15 minut  (cena  iizdenky  4 .10 eura  automat je hned pod pojizdnymi schody z nastupiste ) Navic Vindobona je pohodlnejsi nez Regio

Takze moc nerozumim prestupum pres  Bratislavu  ,ani tomu , poc by mel byt posledni vlak z Prrahy ve Vidni v 20.22 ??

0 Citovat

V kolik to letí? Počítám, že před 6 ne. To si dají důchodci pěkně do těla, jestli pojedou X hodin busem nebo vlakem, pak celou noc na letišti a pak letadlo.

Kolik vás je? Nejlepší se mi jeví sehnat si odvoz autem. Třeba i taxi s minivanem. Ono to ve větším počtu nemusí být o moc dražší než jízdenky. Jestli je to s předstihem, tak nějakou akční cenu usmlouváš. 

Jinak mi to ukazuje i několik Flixbusů s odjezdem z Prahy skoro každou hodinu večer až do 23. Jen je potřeba domyslet přejezd po Vídni.

A pak je tam taková adrenalinová libůstka. Student Agency odjezd 23:55, příjezd 4:50 na letiště. Je to risk, ale odlet v 6 by se měl stíhat. 

0 Citovat

Aha, tých dôchodcov som si až teraz všimol. No budú vám vďační, dúfam, že to je nejaká vikendovka do Stuttgartu, alebo niečo také:))

Myslím, že je úplne jedno, či pôjdete tých prvých pár hodín vlakom, alebo busom, všetko "pohodlie" aj tak zabije skorý ranný odlet. By som možno aj zainvestoval do ubytka pri letisku.

0 Citovat

No a není jednodušší si jako normální běloch rezervovat hotel ve Vídni, dojet na hotel někdy odpoledne, dát si kafe a Sacher a objednat si odvoz od hotelu přímo na letiště za nějakých 25 EUR/auto? Sama píšete že chcete pohodlí, což moc nejde dohromady s trávením nocí po nádražích a letištních lavičkách.

0 Citovat

Presne, začnite výlet už vo Viedni. Sú aj horšie miesta odletu:)

0 Citovat

Treba se bude hodit toto:

RegioJet Promo: Bus tickets between Vienna and Bratislava just from €1.   Travel period: October – November 2019

0 Citovat

Kvaka K napsal(a):

Dobrý den všem ,vymýšlím spoj z Prahy na letiště Vídeň, kde máme být ve 4 ráno. Nechce se mi moc 5 hodin sedět v buse, když máme před sebou čekání na letišti (jedeme s kamarády důchodci, tak bych ráda "pohodlí" vlaku). Čas nás netlačí. Pokud jsem zvolila poslední vlak Pha-Blava, tak Blava je 21.12 a SlovakLines jede poslední  v 22.00 - netuším, jak jsou vlakové a busové nádraží od sebe daleko, ale abychom tam nezůstali sedět na kufrech.. Nějaký další nápad kromě klasiky RegioJet PhaFlorenc 18 h-Wien Flughafen 22,50  za 650,-  ? (poslední Praha-Wien Hbf je ve Vídni na můj vkus brzy - 20.22..) Nebo  Díky za nápady

Vlak nebo autobus na Wien Hauptbahnhof (tím pádem škrtáme Flixbus jedoucí na Erdberg). Odtamtud pak vlakem za 4,2 € přes Rennweg na letiště. Nic lepšího z oblasti pohodlí ani nákladů nevymyslíte. Jen pozor na poslední vlak na letiště, co jede ještě před půlnocí (čas si dohledejte). Při porovnání základní třídy vlaků Regiojetu a ČD jednoznačně vítězí ČD. Pohodlná místa má RJ až u mnohem dražších lístků.

To zdůrazňované "pohodlí" mi taky připadá zvláštní. Není nic pohodlného na přespávání na letišti ani odletu v 6 ráno. Pokud nechodíte do práce, jel bych do Vídně dřív, abyste při zpoždění nemuseli řešit, že vám odjel poslední vlak. Přímo na letišti jsou taky hotely.

0 Citovat

Ono je to vzdycky neco za neco  a kazdy ma sve  nekdy i nepochopitelne  zvyklosti ,jink samozrejme  dlouhe cekani  na letisich neni zadny med ,ale nemyslim , ze by to muselo delat problem i  v starsim veku , jestli mi jde jen o to dostat se z bodu A do bodu B ,tak bude priorita cena  a do toho pak vlozim sve nepohodli , pokud to budu brat jako vylet  tak pak letim o den driv a uziju si odletove misto

Ranni odlety nemam moc rad  ,protoze  vseobecne zvedaji cenu  dopravou na letiste ( jinak nez MHD)  , maji zase vyhodu, ze  jsem bud nekde  driv  pres  den ,nebo mi to umoznuje prestup bez nutnosti noclehu ,podvecerni a vecerni odlety  jsou sice pohodlnejsi  a levneji vyjde  dojezd  na letiste ,ale prilet  pak po te  23 vecer  nebo k pulnoci uz  muze delat stejny problem jako rano

Cemu moc u starsich nerozumim ,je nechut k prestupum ,setakavam se s tim casto ,jestli mi nejde o cas ,tak lze nakombinovat prestupy  i  dost levne

Problem bude asi  v tom ,ze lidi neumi cestovat s minimem zavazadel a  tahaji sebou plno nesmyslu

Docela  by me zajimalo ,kam tazatelka se skupinou duchodcu jede ,kdyz uz  Praha - Viden  je  problem -))
0 Citovat

Ahoj, máte prosím někdo radu, jak si v aplikaci OÖB najdu koupené lístky? Mám je vytištěné, ale chtěla bych je mít v telefonu a za boha to tam nemůžu najít. Děkuju

0 Citovat

Pokud je máte koupené na jeden zákaznický účet u OBB a je jedno zda přímo v app nebo přes web, musíte je vidět hned na úvodní obrazovce pod "Angebote und Tickets". Tam bude jen datum, odkud a kam a počet pasažérů a pod tím bude "Ticket zeigen". Po kliknutí pak máte veškeré detaily. Pokud to tam nevidíte, nemáte to zřejmě koupené/spárované pod jedním účtem.

0 Citovat

Už to chápu. Lístky jsem kupovala jako uživatel nepřihlášený. Tím pádem je tam nemám.

Děkuji za vysvětlení.

0 Citovat

Ahoj asi blbý dotaz ale přiletím na letiště ve vídni 12 50 jak moc je reálné stihnout vlak hl. Nádraží ve 14 10?

0 Citovat

kvapo napsal(a):

Ahoj asi blbý dotaz ale přiletím na letiště ve vídni 12 50 jak moc je reálné stihnout vlak hl. Nádraží ve 14 10?

rj 657 -  Flughafen Wien (13:33) - Wien Hbf (13:48)



0 Citovat

Plus bych se podíval na historii toho letu, kterým letíš, zda jsou obvyklá zpoždění, plus bych sledoval předpověď počasí, zda se někde očekávají bouřky nebo silný vítr. Při příletu včas to reálné je. Pokud přilétáš ze země mimo Schengenský prostor určitě s sebou biometrický pas, ať nemusíš čekat ve frontě na běžnou pasovou kontrolu a můžeš projít automatickou branou.

0 Citovat

Nevítě někdo pokud si koupím jízdenku z letiště do Ostravy jestli platí na konkrétní spoj nebo na jakýkoliv spoj daný den? Přílet do Vídně je v 8 ráno. Přímý vlak do Ostravy jede v 13:48. Samozřejmě bychom si zašli projít někde do města.  Když to koupím jako jednu jízdenku, tak nechci čekat až někdy do půl druhé na letišti, kdy jede ten daný konkrétní spoj na hlavní nádraží ale jeli bychom čímkoliv hned ráno. 


Nebo je lepší koupit Hlavní Nádraží Vídeň - Ostrava + k tomu zvlášť Letiště - Hlavní nádraží Vídeň.  

0