Mam zde trochu jiny dotaz, zda by me nekdo realne poradil. Muj zamestnavatel mi prida par tisic na letenku jako benefit. Problem je vsak ten, ze letenka udajne musi byt zaplacena firmou a faktura tez na firmu. Muj dotaz je, kde potom budu uveden ja jako cestujici? Zaroven jak takovou slevnenou letenku koupim? Tak treba do Peru s TAM aerolinie. Poslu jako odkaz personalni a napisu chci to a to datum letet, oni mi to koupi. Nebude potom problem u odbaveni? Prida tam i zamestnavatel cislo meho pasu?  .

Koupe letenky na firmu,jak a komplikace?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

6 reakcí

Mam zde trochu jiny dotaz, zda by me nekdo realne poradil.
Muj zamestnavatel mi prida par tisic na letenku jako benefit. Problem je vsak ten, ze letenka udajne musi byt zaplacena firmou a faktura tez na firmu.
Muj dotaz je, kde potom budu uveden ja jako cestujici? Zaroven jak takovou slevnenou letenku koupim?
Tak treba do Peru s TAM aerolinie. Poslu jako odkaz personalni a napisu chci to a to datum letet, oni mi to koupi.
Nebude potom problem u odbaveni? Prida tam i zamestnavatel cislo meho pasu? smiley

0

Petr76: To by jeste davalo smysl, tedy ze mi system povoli rezervaci a nasledne to zaplati uz firma treba debetni/kreditni kartou.
Problem vsak byl, ze nekdy clovek naklikal tyto veci a chtelo to zaplatit hned nebo do 30min max!
Pokud do dalsiho dne, tak by to eventuelne slo. Jenze jak uz vim, tak u zahranicni spolecnosti to je casto pres kartu.
Jina situace je treba u firem jako je Pelikan, kde to je CZ, lze prevest penize v CR nejdyl do dalsiho dne.

0 Citovat

Ve firme objednavame vse pres letusku, krome lowcostu, takze pak staci zaplatit fakturu. Poslete instrukce a oni najdou let. Nebo jim poslete screenshot z rezervacniho systemu. Treba by to slo zaridit takhle.

0 Citovat

Riesis uplnu blbost.
Kazda letenka je na meno. Bez toho sa hadam ani neda vystavit.
A ak to mate ako bezny benefit tak na firme ti povedia co a ako.
Tak sa nehanbi a chod sa ich spytat.

0 Citovat

To by ma zaujímalo ako ten benefit máte vymyslený, lebo som sa týmto práve nedávno z daňového hľadiska zaoberal a podľa toho čo som zistil tak GFŘ nepovažuje príspevok zamestnávateľa na letenku za príjem zamestnanca oslobodený od dane podľa § 6 odst. 9 písm. d) ZDP, takže to má podľa nich zamestnanec zdaniť ako nepeňažný príjem...

0 Citovat

wakawakaafrika: My jsme to řešili touto formulací:
zajištení letecké dopravy a souvisejících služeb pro Vašeho zamestnance

0 Citovat

Předpokládám, že firma to bude řešit jako služební cestu (jednání) a dá si do nákladu celou letenku. Zaměstnanec přeruší cestu po jednom dni....

0
6 reakcí