Ahojte, idem cestovať s Wizzairom a chcel by som sa spýtať či niekto nemá skúsenosti s kontrolou batožiny. Môj kufor ma rozmery 43x39x23,5 pričom povolená bezplatná batožina u Wizzair je 42x32x25... Tolerujú aj nejakú odchýlku alebo si budem musieť na letisku priplatiť? Ak áno tak ako sa pohybujú ceny za priplatenie batožiny priamo na letisku? ďakujem za radu  .

Zavazadla

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahojte,

idem cestovať s Wizzairom a chcel by som sa spýtať či niekto nemá skúsenosti s kontrolou batožiny. Môj kufor ma rozmery 43x39x23,5 pričom povolená bezplatná batožina u Wizzair je 42x32x25... Tolerujú aj nejakú odchýlku alebo si budem musieť na letisku priplatiť? Ak áno tak ako sa pohybujú ceny za priplatenie batožiny priamo na letisku?

ďakujem za radu smiley

0

Ahoj, je to na tvém rozhodnutí. Risk je zisk smiley ale také tě může stát následující:

Poplatek za velké kabinové zavazadlo na check-inu: 540 Kč
Poplatek za velké kabinové zavazadlo u odletové brány: 810 Kč

Odchylky rozhodně tolerovány nejsou.

0 Citovat

Dotaz.... Co timto WizzAir mysli:

Jestliže je vaše kabinové zavazadlo větší než rozměry malého kabinového zavazadla a nepřevyšuje rozměry 56 x 45 x 25 cm, můžete si jej vzít na palubu letadla za poplatek ve výši 270 CZK. Musí se vlézt do horní skříňky. Musíte být schopni jej do horní skříňky umístit bez pomoci ostatních.

K tomu prikladam printscreen a jsem trochu zmatena smiley

0 Citovat

U Wizzu platí, že můžeš mít 1 malé kabinové zavazadlo zdarma nebo 1 velké kabinové zavazadlo za poplatek. Pořád však musejí splňovat dané velikostní rozměry a váhový limit 10kg!

Pak už je další kapitola sama o sobě, kdy si můžeš dokoupit zavazadlo k odbavení.

0 Citovat

Zajímavý podnět k přezkoumání... Osobně bych se řídil přepravními podmínkami, které potvrzuješ při výběru letenky, neb ty jsou pro tebe závažné, protože pro tebe představují to, co "podepisuješ".

0 Citovat

To urcite, jen mi to pripada velmi zajimave... Plus u tech FAQ pisou, ze pro lety operovane Ukraine WizzAir, tak je limit zavazadla ten vetsi a maximum je 10 kg. Ale ty prepravni podminky jsou ty madarsky divize, ne ukrajinsky...

0 Citovat

Ukraine Wizzair má i zavazadla k odbavení zdarma. Tedy alespoň měl.

0 Citovat

Nevíte někdo jak může vypadat odbavené zavazadlo u Wizzair aby bylo bráno jako jedno? Plánujeme ve 2 v létě třítýdenní cestování po Evropě s kombinací cest Busem a Letadlem(Wizzair Poznaň-Paříž a Brusel-Varšava). Vzhledem k lepší mobilitě by bylo mnohem výhodnější mít každý svou krosnu z věcmi, a příruční zavazadlo.

Vážně se mi nechce platit na každý let 2x odbavené zavazadlo kolem 15 kg, když je limit u Wizzairu 32kg na jedno. Mátě někdo zkušenost jestli 2 krosny svázané folií nebo nějak pevně spojené projdou jako jedno zavazadlo? Případně jiný typ jak to vyřešit?

0 Citovat

Ano, seskupování pomocí strečové fólie je zcela běžné. Na tvaru odbaveného zavazadla nezáleží, jen nesmí být překročeny maximální rozměry viz podmínky Wizz Air

0 Citovat

Zdravím,

už dlouho vybírám batoh, který by splňoval podmínky zavazadla 42x32x25. U většiny 35L batohů je vždy problém s výškou, kterou uvádí výrobce (cca 50cm). Tak si ale říkám, že pokud bych ho nenarval úplně po okraj, tak by se i do toho stojanu měl vejít, ne? (že bych ho zmáčknul)
Může mi tu prosím někdo poslat odkaz na batoh, který se mu do stojanu vešel a má alespoň 35L?

Díky

Si říkám, že na tomhle snímku má ten člověk sice dost malý batůžek, ale zase tam má ještě spoustu místa.

0 Citovat

Co se týče batohů, tam žádný problém nebude. Hlídají si hlavně skořepiny, protože ty nezmáčkneš. Batoh tam narveš i kdybys nechtěl smiley

0 Citovat

-

0 Citovat

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, letím s Wizz do Londýna a koupila jsem si to větší kabinový zavazadlo. Můžu mít ještě kabelku nebo prostě jen ten kufřík a tak mít sakum prdum všechno?
Děkuju za odpověď.
smiley K.

0 Citovat

Aha, takže bez kabelky. Dík smiley

0 Citovat

Zdravim cestovatelia,

nikde som nenasiel co sa stane v pripade, ak odbavena batozina (zavazadlo) prekroci maximalnu hmotnost 32kg, ktora je stanovena bezpecnostnymi a zdravotnymi dovodmi. Zo skusenosti je u inych airlines spravidla stanoveny cennik za kazdy kg nad ramec a preto sa chcem opytat, ci niekto nevie al nema skusenosti z takymto pripadom u WizzAir? Je tiez stanoveny cennik za kazdy kg nad ramec al sa bude musiet batozina rozdelit na casti po 32kg a tym padom aj zaplatit poplatok "Poplatek za zavazadlo na letišti 1200CZK"?

Vopred dakujem za postrehy a info.

0 Citovat

Pokud nemáte jistotu, že dodržíte hranici 32 kg, raději si přikupte další zavazadlo nebo velké kabinové, protože z bezpečnostních a zdravotních důvodů nesmí hmotnost žádného kusu odbaveného zavazadla překročit hodnotu 32 kg.

0 Citovat

Tak po osobnej skusenosti je maximalna hmotnost spominanych 32kg. Ked nam batozina na odvanenie presahovala max povolenu hmotnost 2kg museli sme batozinu preskladat a pridat k dalsiemu kufru pomocou folie. Potom bolo uz vsetko v poriatku.

0 Citovat

No, bohužel je to tak, záleží odkud kam letíte a koho zrovna vyfasujete při vstupu na palubu. My loni na podzim letěli do Londýna z Brna, bez problémů, kufry větší, nikdo nic nekontroloval. Před týdnem jsme letěli z Prahy do Říma a byl problém, cestou tam i zpátky. V Praze chtěli 900Kč, v Itálii už 50 euro. Bez kompromisně, nesmlouvavě. Zaplať nebo neletíš. Nám se kufr nevlezl o 1cm plastového okraje. Takže všem doporučuji připlatit si online za velké kabinové zavazadlo a skutečně kufr přeměřit a dodržet rozměry, jinak se vám letenka pěkně prodraží a máte zkažený den smiley Mají to moc dobře vypočítané, nevleze tam žádný kufr. Já si koupila ten nejmenší, co jde a smůla. Bacha na tašky s plastovými nožičkami, taky za námi takhle platili za tři tašky!!! Takže když malé kabinové zavazadlo, batoh, který nepřekračuje napsané rozměry, a který jde jednoduše stlačit, bez pevných plastových dílů. Nestojí to za to. V květnu letíme s EasyJetem, ti mají zdarma o něco větší rozměry, takže tam se vlezu, je to opravdu potřeba ohlídat si a kufr přeměřit a nespoléhat na čísla, která uvádí prodejci. Šťastnou cestu všem!!!

0 Citovat

ahoj, prosim ta ako to je teraz s vahovym limitom u wizzair pri velkej kabinovej batozine|? dakujem

0 Citovat

Není smiley

0 Citovat

Ahojte

V marci letím z Mníchova do Aucklandu, so 4-dňovým prestupom v Bangkoku. Ako to je s batožinou do podpalubia ? Checknem si ju v Mníhove, po prílete do Bangkoku si ju zoberiem a následne pri ďalšom lete Bangkok - Auckland znovu zacheckujem ?

Cesta späť je s cca s 4,5h prestupom na trase Auckland - Bangkok - Mníchov. Tam predpokladám, že batožinu automaticky presunú do nadväzujúceho lietadla. Alebo sa mýlím ?

Ďakujem

0 Citovat

uz aby bol ten novy web, kedze tato otazka sa tu opakuje kazdy tyzden:) pri dlhsich prestupoch si batozinu beries a potom zacheckujes a pri kratsich automaticky presunu (ak to samozrejme mas na jednej letenke)

0 Citovat

Ahoj - ve čtvrtek poletíme s wizzairem a teď jsem s hrůzou zjistil že když jsem si připlatil za větší kabinové zavazadlo tak už si to menší k tomu nemůžu vzít?? Ani tašku přes rameno kde mám tablet,foťák atd..? Jak to tedy je? Díky za rady.

0 Citovat

mohr.j napsal(a):

Ahoj - ve čtvrtek poletíme s wizzairem a teď jsem s hrůzou zjistil že když jsem si připlatil za větší kabinové zavazadlo tak už si to menší k tomu nemůžu vzít?? Ani tašku přes rameno kde mám tablet,foťák atd..? Jak to tedy je? Díky za rady.

Ne, jen jedno zavazadlo muzes mit

0 Citovat

díky za odpověď.

0