Dron v letadle

Napsal Andy_Ziky 2017-02-21T08:19:50+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
4 odpovědí

Dobrý den,
máte někdo prosím informace o tom, jak je potřeba přepravovat dron, když s ním chci letět v letadle? Za nedlouho letíme na dva týdny do Japonska a nadchl jsem se pro tu myšlenku natolik, že jsem si koupil Phantom od DJI. Někde jsem četl, že to kvůli baterii smí člověk mít pouze u sebe na palubě, jinde zase, že to lidé běžně přepravují v odbaveném zavazadle. Druhá věc je, že tam jedeme vesměs na batůžkáře a nějaký kufr je mimo uvažování, takže se k tomu pojí otázka toho, jak bych to pobalil. Předpokládám, že budu potřebovat celkem i pár dalších věcí (oblečení, spacák, hygienu atd. klasika / stan se dá dát k někomu jinému), takže mi asi nebude stačit koupit nějaký dron backpack, protože bych tam předpokládám moc dalších věcí asi nevměstnal. Každopádně pokud bych nějak dokázal vměstnat originální bednu do nějaké objemnější krosny, tak si nejsem jist jak moc se dá věřit tomu, že to v podpalubí přežije, na druhou stranu nevím co od kontroly čekat, kdybych si vzal na palubu třeba jen dron v originální krabici do ruky (s předpokladem, že celá krabice splňuje rozměry a váhu pro personal item).

cital som ze napr. len baterky z dronu by si mal mat pri sebe. ale inak nevidim problem ho zobrat cely na palubu. Len skor co v tom Japonsku, tam mozes dronovat tak maximalne na vidieku
http://dronelawjapan.com/

v lednu jsem absolvovala hodně přeletů v USA, všimla jsem si dronů v kufříkách na palubě. V drtivé většině to přepravovali Japonci. Taky jsem o něm uvažovala, ale nakonec bychom s ním asi nikde netočili. Hodně bezletových zón.

Pokud máte normálně odbavené zavazadlo, tak to dej do nějaké krabice s polstrováním. Tu pak můžeš odbavit. Po příletu vyhodiš a na cestu zpět už něco seženeš. Baterky do příručáku.

Já jsem objenal DJI Mavic Pro. Dá se krásně složit i do batůžku smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!