Ahoj, včera jsem byl součástí 6,5 hodinového zpoždění Vuelinga z Prahy do Paříže... Chci se zeptat..podle zákonu mám nárok na min. 250 EUR pokud je let pod 1500km zpožděn o více jak 3 hodiny... Dá se z aerolinky dostat víc než 250 eur když to bylo 2x tolik? Důvodem byly technické problémy.. Něco jsem si na fórech pročetl ale stejně se ptám třeba na aktuálnější info, zažil jste někdo v poslední době zpoždění s Vuelingem ? Komunikují ok? Díky! .

kompenzace - 6 hodin zpoždění

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

15 reakcí

Ahoj,
včera jsem byl součástí 6,5 hodinového zpoždění Vuelinga z Prahy do Paříže...
Chci se zeptat..podle zákonu mám nárok na min. 250 EUR pokud je let pod 1500km zpožděn o více jak 3 hodiny... Dá se z aerolinky dostat víc než 250 eur když to bylo 2x tolik?
Důvodem byly technické problémy..

Něco jsem si na fórech pročetl ale stejně se ptám třeba na aktuálnější info, zažil jste někdo v poslední době zpoždění s Vuelingem ? Komunikují ok?
Díky!

0

kedze je to smernica z 2004 roku, asi aktualnejsie nic nie je smiley

0 Citovat

Kompenzace je ve tvém případě ve výši 250 eur, nikoliv minimálně 250 eur.

0 Citovat

Ahoj, v sobotu jsem letěl Malta - Athény (Ryanair). Letadlo mělo 8 hodin zpoždění z důvodu technické poruchy (čekali jsme na náhradní letadlo). Psal jsem na Ryanair ohledně kompenzace a ten mi odpověděl, že technická porucha se stala z důvodu ,,lightning strike´´. Mám nárok na kompenzaci nebo ne? Díky 

0 Citovat

Pokud to byl opravdu úder blesku, tak určitě ne...

0 Citovat

Počasí bylo hezký na Maltě i v Athénách odkud letadlo letělo, ale jestli bylo něco cestou, to nemůžu vědět. 

0 Citovat

Je otázka, jestli k technické poruše došlo skutečně úderem blesku. Ty se vyskytují do výšky cca 7.000 m, když běžná letová hladina je cca 10.000 m. V podstatě by blesk musel udeřit během stoupání nebo klesání. Zjisti si předchozí rotaci toho letounu, přesnou skutečnou dráhu letu (flightradar) a na netu je stránka, která zaznamenává blesky po celé zeměkouli (teď si na ni nevzpomenu, zkus googlit, případně ti to zjistím, pokud nenajdeš). Ověř si pak, jestli na trase toho letu nějaký blesk byl. Pokud ne, Ryan pravděpodobně kecá.

0 Citovat

Kačenka Konečníková napsal(a):

Koukám, advokát je napůl detektiv

To je u advokátů běžné. 😉

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Je otázka, jestli k technické poruše došlo skutečně úderem blesku. Ty se vyskytují do výšky cca 7.000 m, když běžná letová hladina je cca 10.000 m. V podstatě by blesk musel udeřit během stoupání nebo klesání. Zjisti si předchozí rotaci toho letounu, přesnou skutečnou dráhu letu (flightradar) a na netu je stránka, která zaznamenává blesky po celé zeměkouli (teď si na ni nevzpomenu, zkus googlit, případně ti to zjistím, pokud nenajdeš). Ověř si pak, jestli na trase toho letu nějaký blesk byl. Pokud ne, Ryan pravděpodobně kecá.

Měl jsem dojem, že bývalo, že cestujícího nemusí zajímat, kde má letadlo předchozí rotaci. Pouze byla důležitá trasa Atény-Malta. Aerolinka měla mít dostatečné časové rezervy nebo náhradní letadla. Co na tom, že letadlo mešká např. v Oslu kvůli dvěma metrům sněhu... >> Aktuální judikát tedy je, že se v případě zpoždění letadla bere v úvahu i předchozí rotace letadla na jiné trase? Díky.
0 Citovat

No jo, ti dopravci moc sdílní nejsou, takže někdy to je skutečně detektivní práce:-)

Michal: mimořádná okolnost se vztahuje na předmětný a předchozí let téhož letadla.
0 Citovat

LukasAK napsal(a):

No jo, ti dopravci moc sdílní nejsou, takže někdy to je skutečně detektivní práce:-)

Michal: mimořádná okolnost se vztahuje na předmětný a předchozí let téhož letadla.
OK, díky za poučné vysvětlení :)
0 Citovat

Ahoj cestovatelé, dá se i po delší době ( cca do 1 roku) někde dohledat oficiální důvod ke zpoždění konkrétního letu. Děkuji. 

0 Citovat

Nazdar, poprvé se mi stalo, že mám o dost zpožděný let, zatím 7h. Je to z důvodu počasí, ale i tak se mi zdá cca 200kc na obcerstvení od Aeroflotu dost málo. Let Moskva-Jakutsk, takže dlouhý let. Máte někdo představu, co bych mohl požadovat? Pro pojišťovnu jsem si nechal vystavit potvrzení. Tam bych mohl dostat asi 3500kc.

0 Citovat

Pokud máš obnosové pojištění na zpoždění letu, tak buď rád, to je asi jediné, z čeho by to šlo. Pokud to je extra vnitrostátní let v Rusku, tak se obávám, že ta pozice k vyjednávání a kompenzaci je dost chabá. Ale držím palce.

2 Citovat

Lukáš Pecher napsal(a):

Ahoj, v sobotu jsem letěl Malta - Athény (Ryanair). Letadlo mělo 8 hodin zpoždění z důvodu technické poruchy (čekali jsme na náhradní letadlo). Psal jsem na Ryanair ohledně kompenzace a ten mi odpověděl, že technická porucha se stala z důvodu ,,lightning strike´´. Mám nárok na kompenzaci nebo ne? Díky 

 

Vim ze reaguji na 3 roky starou zpravu..nicmene mam s Ryanairem podobnou zkusenost, taky 3 - 4 roky zpet. Slo asi o 6 hodin zpozdeni z Trapani do Prahy. Tehdy mi odpovedeli "Air traffic restrictions" a kolegovi, ktery letel stejnym letem "Bird strike". Ocividne tam maji generator nahodnych odpovedi a ani neresi, aby u stejneho letu odpovidal stejne.

Podle odposlechnutych informaci od lidi, co v Trapani vystupovali melo uz v Praze letadlo problemy s utesnenim dveri.

Zkousel jsem tehdy podle toho EU navodu psat na italske rizeni leteoveho provozu asi 10x a nikdy (krome autoreply ze se do tydne ozvou) se nidko zpet s realnou pricinou zpozdeni neozval. Nabizel jsem to i nekolika firmam, co to vymahaji za provize, ale nikdo nemel zajem to resit.

Dostal nekdo nekdy realne z Ryanairu nejake odskodne? :)

0 Citovat

superweb . napsal(a):

[citace="Lukáš Pecher"]

Ahoj, v sobotu jsem letěl Malta - Athény (Ryanair). Letadlo mělo 8 hodin zpoždění z důvodu technické poruchy (čekali jsme na náhradní letadlo). Psal jsem na Ryanair ohledně kompenzace a ten mi odpověděl, že technická porucha se stala z důvodu ,,lightning strike´´. Mám nárok na kompenzaci nebo ne? Díky 

 

Vim ze reaguji na 3 roky starou zpravu..nicmene mam s Ryanairem podobnou zkusenost, taky 3 - 4 roky zpet. Slo asi o 6 hodin zpozdeni z Trapani do Prahy. Tehdy mi odpovedeli "Air traffic restrictions" a kolegovi, ktery letel stejnym letem "Bird strike". Ocividne tam maji generator nahodnych odpovedi a ani neresi, aby u stejneho letu odpovidal stejne.

Podle odposlechnutych informaci od lidi, co v Trapani vystupovali melo uz v Praze letadlo problemy s utesnenim dveri.

Zkousel jsem tehdy podle toho EU navodu psat na italske rizeni leteoveho provozu asi 10x a nikdy (krome autoreply ze se do tydne ozvou) se nidko zpet s realnou pricinou zpozdeni neozval. Nabizel jsem to i nekolika firmam, co to vymahaji za provize, ale nikdo nemel zajem to resit.

Dostal nekdo nekdy realne z Ryanairu nejake odskodne? :)

[/citace]

Tak je ale rozdíl mezi kompenzací u vnitrostátního letu v Rusku a letu po Evropě. Jinak jo, letadlo mělo cca 4 hodiny zpoždění, vyplnila jsem formulář a do deseti dnů od letu jsem měla peníze na účtu

0
15 reakcí