Německo nikdy nebylo destinací, která by mě přitahovala. Na jaře se však objevila možnost příjemně naceněných letenek z nedalekých Katowic. Termín byl sice od pondělí do středy, ale vyšlo to krásně na moje nározky, tak proč si nedat dárek. Letenky byly opravdu za hubičku protože Ryanair rozlétával novou linku tak jsem je v „letenkové horečce“ koupil, aniž bych se předem podíval na ceny ubytování. Málem mě jeblo, když jsem nenašel na bookingu nic pod 2500 za noc. Nakonec jsem se s těžkým sebezapřením registroval na airbnb a využil jejich příjemný vstupní bonus. Nakonec jsme tedy bydleli za 1000/noc. Konečně nastal den D, já konečně vystřízlivěl z víkendové oslavy, a my mohli vyrazit na příjěmně nudnou cestu do Katowic. Z Owy je to hoďka, téměř pořád rovně. Parking pro CZ/SK v akci, co víc chtít. Sice nově na P2 ale alespoň jsem stihl cigárko. Na rozdíl od letu do Glasgow jsme si to napochodovali na T2. Vše v klidu, akorát na složení spolucestujících bylo vidět, že letenky byly za 19zl. V Polsku nejspíš byly jarní prázdniny, protože jsem si připadal jak na škole v přírodě. Ryanair standartně 30min zpoždění. To však neodradilo urputné krajany aby stály u gate už 20 min před plánovaným boardingem… Za krásnou hoďku přistáváme v půl 11 večer v Hamburgu. Ja Hamburg flughaffen. Zupa. Překvapivě je tu tepleji než u nás. Nechčije. Zpozdění jsme stáhli a jsme tu načas. Lehce vystrašen z Hamburského systému veřejné dopravy ( jak se později ukázalo naprosto zbytečně ), jsem našel spoj k našemu ubytování s minimem přestupů. To však znamenalo, že svou drahou květinku budu vláčet asi 15min pěšo na stanici Fuhlsbüttel Nord na linku U1. Taky jsem tím ušetřil a koupil pouze single ticket. Další den jsme plánovali pěšo tak se to jevilo jako nejlevnější řešení. No jo, škrťák…. Jízdenky lze koupit na každé stanici a platí na všechny formy dopravy. S-linky, U-linky, příměstské vlaky a přístavní lodě. Po chvilce jsme tedy vypadli z U bahnu na zastávce Hallerstrase. Náš apartmán se nacházel ve čtvrti Rotherbaum. Krásná čtvrť v docházkové vzdálenosti od centra a hned vedle Aussen alster. Zmoženi jsme akorát padli do postele ( nafukovací, resp. Vyfukovací – stále ucházela ) a usli. Ráno jsem se vzbudil a po obligátní cigaretce vyrazil hladový hledat obchod. Jak se ukázalo čtvrť je krásná, blízko centra, prostá však jakýchkoliv potravin či jiných Lídlů. Vyzbrojen mocným hladem a vidinou né úplně nejlevnějších restaurací v centru jsem na googlemaps našel nejbližší krám a vyzbrojil lednici místní produkcí sýra a patronami Schneider Weisse, které zde byly za překvapivě směšné euro a půl. Po snídani ve formě Meine Hopfenweisse jsme se vydali podél Aussen alster přes Kenedyho most směr radnice ( Rathaus ). U kanálu mezi oběmi jezery kempovali trempi co si pozvala Angela. Naštěstí se o ně vzorně starli městští, takže neměli moc času na nějaké scamy. Na začátku dubna to kolem jezer už pěkně kvetlo a nám začalo vycházet sluníčko. Hamburská radnice nás příjemně překvapila ( na rozdíl od davů studentů ) a to jak pěknou výzdobou, tak možností se podívat dovnitř i na nádvoří. Davy selfařů Nás však brzo vyhnaly zpět do víru velkoměsta. Další zastávkou byl Spiecherstadt. Jedná se o bývalé sklady všeho možného, co se zrovna handlovalo. V dnešní době již předěláno na muzea všeho toho, co se tam kdysi skladovalo. Od muzea koberců, kávy, čaje a nevím čeho ještě. My jsme se pouze prošli po kanálech a vychutnali si vyhlídky na nespočet mostů, kterých je v Hamburku přes 2400. Velmi příjemná atmosféra zašlé slávy Benátek skřížených s Vítkovicema. Obešli jsme pár kanálů a hurá do Hafencity. Tato část je přesným opakem Spiecherstadtu. Jedná se o hypermoderní výstavbu na břehu Labe. Čtvrť se stále dostavuje a většina domů ještě nemá nájemce. Tady na Vás ale dýchne realita Hamburku, nejbohatšího města Německa. Na schodech u megakotvy svačinku a hurá přes Marco-Polo terrassen a Vasco de Gama platz směr filharmonie. Uvolněná atmosféra místního korza Nás uklimbala k pivku a cigárku. Druhá pšenice za den znamenala splněnou spotřebu na další 2 roky. Elbphilharmonie Hamburg už je na dohled. Na zmatených stránkách jsem se dočetl, že je třeba si rezervovat time frame a vstup na vyhlídku stojí 5e. Rezervace neproběhla, protože wi-fi na apartmánu nějak nefičelo a tak jsme to zkusili bez. Ani nevím jak, a už se vezeme po nekonečných jezdících schodech dovnitř budovy. Vstupné jsme neplatili ale lístek z našim časovým oknem nám borec na přepážce vydal. Krásná práce. Nahoře nad schody má pivovar Störtebeker malou degustační restauraci. Zupa. Tady bych multitap nečekal. Navíc krásné dárkové zboží od lahví, sklenic a já nevím čeho všeho. Ja, schön. Tady již mé nadšení z Hamburgu začalo gradovat a uvědomil jsem si, že to byla zatraceně dobrá volba. Jen o pár schodů výše je vstup na terasu. Ta vede kolem dokola celé filharmonie a je zní krásný výhled na přístav, řeku i město. Rozhodně doporučuji. Také jsou zde záchody, což se po pár pšenkách a lehkém trajdání hodí. Miniatur wunderlang a Hamburg dungeon jsme rádi vynechali. Pomalu jsme prošli celý denní plán a poslední, ten den plánovaná zastávka, je přístav. Lehce vyhládlí jsme však začali hledat něco k snědku. Na konci elb promenade jsme našli malé bistro. Už delší dobu jsem chtěl vyzkoušet kariwurst. Jsme v Německu, tak pome na to. Jeden wurst a květi si dala čertvého matjesa v housce. Nakonec se vše v dobré obrátilo a já příliš nepotěšen párkem s kečupem a kari jsem našel novou hitparádu do housky – čerstvé ryby. Posilněni jsme vyrazili prozkoumat přístavní molo. Lodě mám moc rád ale Cap San Diego ani Rickmer Rickmers se svým vstupným na palubu 30e mě nepřesvědčili. Pokračovali jsme tedy k Landungsbrücken Brücke, kde jsme objevili bistro firmy Nordsee kde jsme se dorvali dalšíma rybkama. Denní plán splněn. Jsme ale kousek od Fischenmarkt a tak se dam jdeme podívat. Po cestě míjíme svotětskou ponorku U434. V ponorce ani jeden z nás nikdy nebyl, tak jsme to museli prubnout. 9e na hlavu za dospělého není zas taková hrůza. Čekal jsem, že to bude stísněné ale toto bylo trochu moc. Nemám klaustrofobické stavy ale asi bych v té pixli nevydržel 3 měsíce. Natož pod hladinou. Proletěli jsme to celkem rychle, i tak se mi zdálo, že je to delší, než vypadá. Fischenmarkt bohužel okupován soukromou opulentní oslavou západoněmeckých důchodců. Co naplat. Pomalu dochází palivo a tak hledám cestu k jednomu z mála rukodělných minipivovarů v Hamburgu. Alte mädchen alias stará pana, jak jsem pivovar překřtil, je poněkud z ruky a navíc přes St. Pauli. Této čtvrti jsem se úspěšně vyhýbal, než si květi vzpomněla, že tam začínali Beatles a mají na Reepeersbahnu nějaké sochy. Inu jdeme tudy. Okolo Beatles platzu zes*ané chodníky, všude bordel. Je okolo 15:00 a šlapky nejspíš pomalu vstávají. St. Pauli jak jsem si jej představoval. Pokračujeme dále směr Sternschanze, kde se stará panna nachází. Po cestě míjíme domorodce hrdě nosící triky, mikiny, čepice a já nevím co ještě s motivem St. Pauli. 3 ulice dál od Grosse Freiheit už začíná podstatně jiná atmosféra a já začínám chápat, na co ti lidi asi budou hrdí. Začíná se množit počet kol uvázaných i neuvázaných okolo všeho možného. Dámy v letech v barevných sukních obtiskávají bramborovým razítkem svoje pestrobarevné trika. Před každým domem sedí jeho nájemnící, v očích chmelový klid. Čím jdeme déle, tím mám větší pocit, že jsme v Amstru a ne v upjatém Německu. Lidi jsou vklíídu, vzduchem se nese vůně příjemných modelů…. Lidi poléhávají v parku. U každého obchůdku židličky a nebo alespoň patník, vymetený předchozím spolusedícím. Je úterý odpoledne a tu to žije Víc než v centru Ostravy o víkendu. STOP. Špatné přirovnání, tu to žije jak o víkendu v Krakově. Konečně si připadám, že jsem na správném místě. Vypadá to jako kdyby tu skončila párty, sound někdo sklidil ale nálada zůstala. WoW, tohle jsem fakt od Hamburku nečekal. Květi už sotva chodí a my se konečně objevili u staré pany. Opět krásná cihlová budova. U vchodu HIP HIP hurá sestava očuchávajíc své tulipy a nonicy. Uvnitř kvalitně vybavená pivotéka. Projdem skrz a jdeme si sednout do gasthausu na biergarten. Pale ale, Pils a IPA. Nic co by mi vystřelilo mozek z hlavy. Bohužel i tato země ( stejně jako má domovina ) trpí přizdisráčtvím způsobeným přehnaným tradicionalismem ve všech vrstvách pivovarnictví. Spočnem, dáme 2 a hurá do pivotéky. Pár vzorků na večer, ovesná ipa na cestu a pomalým okruhem přes Parken und blomen. Zde jsem se moc nezdržovali, přestože se jedná jedná o příjemný park rozdělený na pár tematických zahrad. Jsou zde i veřejné záchody, no na můj vkus příliš veřejné  Okruhem přes stanici Damntor se dostáváme zpět do naší čtvrti Rotherbaum. Casis od Lindemans a nachmelené berliner weisse od Sirene Nás počkají v lednici a my mezitím varážíme na něco k večeři. Ráno jsem si při hledání krámu všiml, že na blízké ulici Rothenbaumchaussee je plno oken, kebabů a dalších bister různých kultur. Výběr padl na okno hned vedle kampusu, nejspíš se tu chodí cpát i študáci. Za 3e nadupaný falafel, který teda úplně nešel sníst. K tomu tmavá pšenka, siesta v parku… Nohy byly schopné odnést nás už jen zpět do našeho sklepního apartmánu. Večerní degustace zbylých vzorků a narozeninový den je u konce. Jelikož jsme v úterý prošli celkem vše, tak jsme se rozhodli pojmout další volněji. Po snídani jsme se vyautovali, sbalili batoh a šup na Damntor. Celodenní ( 9h ) lístek za 6,2e není vůbec špatný a tak si to dnes projedem MHD. Nejdřive přestup na hauptbahnhof ( docela mocný uzel ) a z tama na Landungsbrücken. Poslední z věcí, kterou jsem chtěl vidět byl Sankt Pauli Elbtunnel. Vchod do něj se nacházel těsně u zastávky a dolů jsme se svezli výtahem. Jedná se o malinký tunýlek, kudy chodí dělníci do skladů a doků na druhé straně. Občas tudy projede i auto, které je na druhé straně vytaženo výtahem. Zajímavý systém. Kdo má rád technické památky ten si to tu užije. Zpět z druhé strany jsme chtěli jet přívozem ze zastávky Steinwerder. Jelo to v 8 a pak nikdy. Tak si můžeme vybrat. Nakonec jsme našli další zastávku přívozu a to Theater im Hafen. Přívoz jel za 10 min tak byl čas na pár fotek. Přívoz je součástí MHD, tak na něj platí oný celodenní lístek. Nakonec Nás to na loďkách bavilo tak, že jsme projeli téměř všechny linky. Nastal čas oběda a naše vodní MHD nás vyžbluňklo u stánku Nordsee. Dokrmili jsme se teda další várkou ryb a hurá na poslední chybějící trasu loďkou směr Dockland. Odtud je nádherná vyhlídka na celý přístav, doky i město. Je to tam pár schodů ale za ten výhled stojí. Vstup opět zdarma. Náš čas se pomalu chýlí ke konci a Nám zbylo ještě pár e. Jdeme tedy najít nějakou restauraci nebo pivnici, kde bychom si před cestou na letiště mohli odskočit případně dát pivko. Pohybujeme se okolo St. Michael‘s church ale je to celkem o ničem. Nemáme zájem o portugalskou ani španělskou kuchyni a tak bloudíme stále dokola až se na to vybodneme a navštívíme Blockbraü u Landungsbrücken. Obrovský sál s minipivovarem narvaný k prasknutí. Vůni místních lahůdek doplňuje celmi příjemná obsluha. Nakonec teda mlaskneme jen po pivku ( místní lager či pils svým infuzním způsobem výroby opravdu nemůže rovnat našim ležáčkům ) a valíme na S-bahn směr letiště. Tentokrát bez přetupu. Polovina vlaku na letiště nezajížděla ale to bylo přehledně označeno na zastávkách. Nakonec se mi místní MHD jeví jako nejpřehlednější, co jsem na cestách zažil. Na letišti časově omezené wi-fi ale to je už asi standart. Průchod vklidu. Všude je psáno jak dlouho to ke kterému gatu trvá. Ryanair opět 30min zpoždění. U gatu si není kam sednout tak potupně stojím v řadě jak vajčák. V Katowicích už zpoždění neřeším a vklidu si to šineme na P2. Parkovné opět vypočítáno jakousi Bulharskou konstantou. Za 3 dny 6zlotých. Nechávám 10 bo je to fakt směšná suma. Pán od závory ještě s úsměvem dodává, že už to máme pěkně naprd. Když to není P1… Pobavil. Za 6 zl na 3 dny je to pecka i kdybych měl jít kilák  Jinak za mě Hamburg příjemné překvapení. Super lidi, pěkné město. 2dny na první rande stačily. Stejně vím, že se tam ještě podíváme. A kolik Nás to celkem stálo? 2x zpáteční letenka Katowice-Hamburg…………. 502,- Ubytování pro 2 na dvě noci…………………………... 2200,- Útrata za 2 lidi ………………110e………………………. 2970,- Cesta autem do Katowic + parking…………………. …… 500,- Celkem …………………………………………………………….6172,-  .

Hamburg 2017- krátký report :)

Založil ve fóru Letiště

3 reakce

 Německo nikdy nebylo destinací, která by mě přitahovala. Na jaře se však objevila možnost příjemně naceněných letenek z nedalekých Katowic. Termín byl sice od pondělí do středy, ale vyšlo to krásně na moje nározky, tak proč si nedat dárek.

Letenky byly opravdu za hubičku protože Ryanair rozlétával novou linku tak jsem je v „letenkové horečce“ koupil, aniž bych se předem podíval na ceny ubytování. Málem mě jeblo, když jsem nenašel na bookingu nic pod 2500 za noc. Nakonec jsem se s těžkým sebezapřením registroval na airbnb a využil jejich příjemný vstupní bonus. Nakonec jsme tedy bydleli za 1000/noc.

Konečně nastal den D, já konečně vystřízlivěl z víkendové oslavy, a my mohli vyrazit na příjěmně nudnou cestu do Katowic. Z Owy je to hoďka, téměř pořád rovně. Parking pro CZ/SK v akci, co víc chtít. Sice nově na P2 ale alespoň jsem stihl cigárko.

Na rozdíl od letu do Glasgow jsme si to napochodovali na T2. Vše v klidu, akorát na složení spolucestujících bylo vidět, že letenky byly za 19zl. V Polsku nejspíš byly jarní prázdniny, protože jsem si připadal jak na škole v přírodě.

Ryanair standartně 30min zpoždění. To však neodradilo urputné krajany aby stály u gate už 20 min před plánovaným boardingem…

Za krásnou hoďku přistáváme v půl 11 večer v Hamburgu. Ja Hamburg flughaffen. Zupa. Překvapivě je tu tepleji než u nás. Nechčije. Zpozdění jsme stáhli a jsme tu načas. Lehce vystrašen z Hamburského systému veřejné dopravy ( jak se později ukázalo naprosto zbytečně ), jsem našel spoj k našemu ubytování s minimem přestupů. To však znamenalo, že svou drahou květinku budu vláčet asi 15min pěšo na stanici Fuhlsbüttel Nord na linku U1. Taky jsem tím ušetřil a koupil pouze single ticket. Další den jsme plánovali pěšo tak se to jevilo jako nejlevnější řešení. No jo, škrťák….

Jízdenky lze koupit na každé stanici a platí na všechny formy dopravy. S-linky, U-linky, příměstské vlaky a přístavní lodě.

Po chvilce jsme tedy vypadli z U bahnu na zastávce Hallerstrase. Náš apartmán se nacházel ve čtvrti Rotherbaum. Krásná čtvrť v docházkové vzdálenosti od centra a hned vedle Aussen alster. Zmoženi jsme akorát padli do postele ( nafukovací, resp. Vyfukovací – stále ucházela ) a usli.

Ráno jsem se vzbudil a po obligátní cigaretce vyrazil hladový hledat obchod. Jak se ukázalo čtvrť je krásná, blízko centra, prostá však jakýchkoliv potravin či jiných Lídlů. Vyzbrojen mocným hladem a vidinou né úplně nejlevnějších restaurací v centru jsem na googlemaps našel nejbližší krám a vyzbrojil lednici místní produkcí sýra a patronami Schneider Weisse, které zde byly za překvapivě směšné euro a půl.

Po snídani ve formě Meine Hopfenweisse jsme se vydali podél Aussen alster přes Kenedyho most směr radnice ( Rathaus ). U kanálu mezi oběmi jezery kempovali trempi co si pozvala Angela. Naštěstí se o ně vzorně starli městští, takže neměli moc času na nějaké scamy. Na začátku dubna to kolem jezer už pěkně kvetlo a nám začalo vycházet sluníčko. Hamburská radnice nás příjemně překvapila ( na rozdíl od davů studentů ) a to jak pěknou výzdobou, tak možností se podívat dovnitř i na nádvoří. Davy selfařů Nás však brzo vyhnaly zpět do víru velkoměsta.

Další zastávkou byl Spiecherstadt. Jedná se o bývalé sklady všeho možného, co se zrovna handlovalo. V dnešní době již předěláno na muzea všeho toho, co se tam kdysi skladovalo. Od muzea koberců, kávy, čaje a nevím čeho ještě. My jsme se pouze prošli po kanálech a vychutnali si vyhlídky na nespočet mostů, kterých je v Hamburku přes 2400. Velmi příjemná atmosféra zašlé slávy Benátek skřížených s Vítkovicema. Obešli jsme pár kanálů a hurá do Hafencity. Tato část je přesným opakem Spiecherstadtu. Jedná se o hypermoderní výstavbu na břehu Labe. Čtvrť se stále dostavuje a většina domů ještě nemá nájemce. Tady na Vás ale dýchne realita Hamburku, nejbohatšího města Německa.

Na schodech u megakotvy svačinku a hurá přes Marco-Polo terrassen a Vasco de Gama platz směr filharmonie. Uvolněná atmosféra místního korza Nás uklimbala k pivku a cigárku. Druhá pšenice za den znamenala splněnou spotřebu na další 2 roky.

Elbphilharmonie Hamburg už je na dohled. Na zmatených stránkách jsem se dočetl, že je třeba si rezervovat time frame a vstup na vyhlídku stojí 5e. Rezervace neproběhla, protože wi-fi na apartmánu nějak nefičelo a tak jsme to zkusili bez.

Ani nevím jak, a už se vezeme po nekonečných jezdících schodech dovnitř budovy. Vstupné jsme neplatili ale lístek z našim časovým oknem nám borec na přepážce vydal. Krásná práce. Nahoře nad schody má pivovar Störtebeker malou degustační restauraci. Zupa. Tady bych multitap nečekal. Navíc krásné dárkové zboží od lahví, sklenic a já nevím čeho všeho. Ja, schön. Tady již mé nadšení z Hamburgu začalo gradovat a uvědomil jsem si, že to byla zatraceně dobrá volba.

Jen o pár schodů výše je vstup na terasu. Ta vede kolem dokola celé filharmonie a je zní krásný výhled na přístav, řeku i město. Rozhodně doporučuji. Také jsou zde záchody, což se po pár pšenkách a lehkém trajdání hodí. Miniatur wunderlang a Hamburg dungeon jsme rádi vynechali.

Pomalu jsme prošli celý denní plán a poslední, ten den plánovaná zastávka, je přístav. Lehce vyhládlí jsme však začali hledat něco k snědku. Na konci elb promenade jsme našli malé bistro. Už delší dobu jsem chtěl vyzkoušet kariwurst. Jsme v Německu, tak pome na to. Jeden wurst a květi si dala čertvého matjesa v housce. Nakonec se vše v dobré obrátilo a já příliš nepotěšen párkem s kečupem a kari jsem našel novou hitparádu do housky – čerstvé ryby.

Posilněni jsme vyrazili prozkoumat přístavní molo. Lodě mám moc rád ale Cap San Diego ani Rickmer Rickmers se svým vstupným na palubu 30e mě nepřesvědčili. Pokračovali jsme tedy k Landungsbrücken Brücke, kde jsme objevili bistro firmy Nordsee kde jsme se dorvali dalšíma rybkama. Denní plán splněn. Jsme ale kousek od Fischenmarkt a tak se dam jdeme podívat. Po cestě míjíme svotětskou ponorku U434. V ponorce ani jeden z nás nikdy nebyl, tak jsme to museli prubnout. 9e na hlavu za dospělého není zas taková hrůza. Čekal jsem, že to bude stísněné ale toto bylo trochu moc. Nemám klaustrofobické stavy ale asi bych v té pixli nevydržel 3 měsíce. Natož pod hladinou. Proletěli jsme to celkem rychle, i tak se mi zdálo, že je to delší, než vypadá. Fischenmarkt bohužel okupován soukromou opulentní oslavou západoněmeckých důchodců. Co naplat.

Pomalu dochází palivo a tak hledám cestu k jednomu z mála rukodělných minipivovarů v Hamburgu. Alte mädchen alias stará pana, jak jsem pivovar překřtil, je poněkud z ruky a navíc přes St. Pauli. Této čtvrti jsem se úspěšně vyhýbal, než si květi vzpomněla, že tam začínali Beatles a mají na Reepeersbahnu nějaké sochy. Inu jdeme tudy. Okolo Beatles platzu zes*ané chodníky, všude bordel. Je okolo 15:00 a šlapky nejspíš pomalu vstávají. St. Pauli jak jsem si jej představoval. Pokračujeme dále směr Sternschanze, kde se stará panna nachází. Po cestě míjíme domorodce hrdě nosící triky, mikiny, čepice a já nevím co ještě s motivem St. Pauli. 3 ulice dál od Grosse Freiheit už začíná podstatně jiná atmosféra a já začínám chápat, na co ti lidi asi budou hrdí. Začíná se množit počet kol uvázaných i neuvázaných okolo všeho možného. Dámy v letech v barevných sukních obtiskávají bramborovým razítkem svoje pestrobarevné trika. Před každým domem sedí jeho nájemnící, v očích chmelový klid.

Čím jdeme déle, tím mám větší pocit, že jsme v Amstru a ne v upjatém Německu. Lidi jsou vklíídu, vzduchem se nese vůně příjemných modelů…. Lidi poléhávají v parku. U každého obchůdku židličky a nebo alespoň patník, vymetený předchozím spolusedícím. Je úterý odpoledne a tu to žije Víc než v centru Ostravy o víkendu. STOP. Špatné přirovnání, tu to žije jak o víkendu v Krakově.

Konečně si připadám, že jsem na správném místě. Vypadá to jako kdyby tu skončila párty, sound někdo sklidil ale nálada zůstala. WoW, tohle jsem fakt od Hamburku nečekal.

Květi už sotva chodí a my se konečně objevili u staré pany. Opět krásná cihlová budova. U vchodu HIP HIP hurá sestava očuchávajíc své tulipy a nonicy. Uvnitř kvalitně vybavená pivotéka. Projdem skrz a jdeme si sednout do gasthausu na biergarten. Pale ale, Pils a IPA. Nic co by mi vystřelilo mozek z hlavy. Bohužel i tato země ( stejně jako má domovina ) trpí přizdisráčtvím způsobeným přehnaným tradicionalismem ve všech vrstvách pivovarnictví. Spočnem, dáme 2 a hurá do pivotéky. Pár vzorků na večer, ovesná ipa na cestu a pomalým okruhem přes Parken und blomen. Zde jsem se moc nezdržovali, přestože se jedná jedná o příjemný park rozdělený na pár tematických zahrad. Jsou zde i veřejné záchody, no na můj vkus příliš veřejné 

Okruhem přes stanici Damntor se dostáváme zpět do naší čtvrti Rotherbaum. Casis od Lindemans a nachmelené berliner weisse od Sirene Nás počkají v lednici a my mezitím varážíme na něco k večeři.

Ráno jsem si při hledání krámu všiml, že na blízké ulici Rothenbaumchaussee je plno oken, kebabů a dalších bister různých kultur. Výběr padl na okno hned vedle kampusu, nejspíš se tu chodí cpát i študáci. Za 3e nadupaný falafel, který teda úplně nešel sníst. K tomu tmavá pšenka, siesta v parku…

Nohy byly schopné odnést nás už jen zpět do našeho sklepního apartmánu. Večerní degustace zbylých vzorků a narozeninový den je u konce.

Jelikož jsme v úterý prošli celkem vše, tak jsme se rozhodli pojmout další volněji. Po snídani jsme se vyautovali, sbalili batoh a šup na Damntor. Celodenní ( 9h ) lístek za 6,2e není vůbec špatný a tak si to dnes projedem MHD. Nejdřive přestup na hauptbahnhof ( docela mocný uzel ) a z tama na Landungsbrücken. Poslední z věcí, kterou jsem chtěl vidět byl Sankt Pauli Elbtunnel. Vchod do něj se nacházel těsně u zastávky a dolů jsme se svezli výtahem. Jedná se o malinký tunýlek, kudy chodí dělníci do skladů a doků na druhé straně. Občas tudy projede i auto, které je na druhé straně vytaženo výtahem. Zajímavý systém. Kdo má rád technické památky ten si to tu užije.

Zpět z druhé strany jsme chtěli jet přívozem ze zastávky Steinwerder. Jelo to v 8 a pak nikdy. Tak si můžeme vybrat. Nakonec jsme našli další zastávku přívozu a to Theater im Hafen. Přívoz jel za 10 min tak byl čas na pár fotek. Přívoz je součástí MHD, tak na něj platí oný celodenní lístek. Nakonec Nás to na loďkách bavilo tak, že jsme projeli téměř všechny linky. Nastal čas oběda a naše vodní MHD nás vyžbluňklo u stánku Nordsee. Dokrmili jsme se teda další várkou ryb a hurá na poslední chybějící trasu loďkou směr Dockland. Odtud je nádherná vyhlídka na celý přístav, doky i město. Je to tam pár schodů ale za ten výhled stojí. Vstup opět zdarma.

Náš čas se pomalu chýlí ke konci a Nám zbylo ještě pár e. Jdeme tedy najít nějakou restauraci nebo pivnici, kde bychom si před cestou na letiště mohli odskočit případně dát pivko. Pohybujeme se okolo St. Michael‘s church ale je to celkem o ničem. Nemáme zájem o portugalskou ani španělskou kuchyni a tak bloudíme stále dokola až se na to vybodneme a navštívíme Blockbraü u Landungsbrücken. Obrovský sál s minipivovarem narvaný k prasknutí. Vůni místních lahůdek doplňuje celmi příjemná obsluha. Nakonec teda mlaskneme jen po pivku ( místní lager či pils svým infuzním způsobem výroby opravdu nemůže rovnat našim ležáčkům ) a valíme na S-bahn směr letiště. Tentokrát bez přetupu. Polovina vlaku na letiště nezajížděla ale to bylo přehledně označeno na zastávkách. Nakonec se mi místní MHD jeví jako nejpřehlednější, co jsem na cestách zažil. Na letišti časově omezené wi-fi ale to je už asi standart. Průchod vklidu. Všude je psáno jak dlouho to ke kterému gatu trvá.

Ryanair opět 30min zpoždění. U gatu si není kam sednout tak potupně stojím v řadě jak vajčák. V Katowicích už zpoždění neřeším a vklidu si to šineme na P2.

Parkovné opět vypočítáno jakousi Bulharskou konstantou. Za 3 dny 6zlotých. Nechávám 10 bo je to fakt směšná suma. Pán od závory ještě s úsměvem dodává, že už to máme pěkně naprd. Když to není P1… Pobavil. Za 6 zl na 3 dny je to pecka i kdybych měl jít kilák 

Jinak za mě Hamburg příjemné překvapení. Super lidi, pěkné město. 2dny na první rande stačily. Stejně vím, že se tam ještě podíváme.

A kolik Nás to celkem stálo?

2x zpáteční letenka Katowice-Hamburg…………. 502,-

Ubytování pro 2 na dvě noci…………………………... 2200,-

Útrata za 2 lidi ………………110e………………………. 2970,-

Cesta autem do Katowic + parking…………………. …… 500,-

Celkem …………………………………………………………….6172,-


0

pekne, hamburg je super, jedine fakt to ubytko trosku kazi rozpocet :D

0 Citovat

hehe, krásný styl psaní :-) do Hamburku lítáme služebně, takže ubytko naštěstí platí jiní... :-) ale jinak město je super a opravdu se to dá vesměs obejít po svých...

0 Citovat

Ja vzal navstevu Hamburgu tak trochu povojensku.

- Muzeum obrnene techniky v Munzeru. Vlakem je to cca 1:45 mins, jeden prestup. Pujcenym autem cca 50 mins.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ge...ank_Museum

Naprosto skvele muzeum. Velke mnozstvi techniky od prvni svetove az po nejmodernejsi techniku. Panther, JagdPanther, Tiger II, ...Merkava, Puma, Loeopard, Gepard az po PzH 2000 a dalsi a dalsi. Jak u vsech techto muzeii - jedina nevyhoda je v tom, ze vse je napechovane na malem prostoru.

- U434, jen pro info jedna se o sovetskou diesel elektrickou ponorku tridy Tango. Jak bylo psano cena - 9 ecek, je docela prostorna...nedovedu si predstavit mensi z druhe svetove. Je tam super fotka - sochy svobody focena pres periskop.

- Flak Tower

https://en.wikipedia.org/wiki/Flak_tower

Vstupne se neplati, jsou tam kluby, prodejny hudebnich nastroju, pres den se na terasu nedostanete. Vecer jedine pres jeden klub - alespon, tak mi to bylo receno. Jenom pro fandy - jinak pro bezneho turistu - o nicem. :)

Hafen - tady jsem videl nejvetsi mnozstvi i8cek a Tesel na 1 km2, stoji to jen tak cele projit, obcas skvela architektura.

Labska filharmonie - nutnost, na vyhlidku jsem neplatil. Staci zajit k pokladne daj listek a hura dovnitr.

Deichstrasse - jakoze "Amsterdam", pekne, vse v ramci Hafen prochazky.

Za zminku stoji jeste pesky projit tunelem pod Labem, pekne modre nasvetlen, cca 300 metru prochazka, na ostrove pekna vyhlidka na St. Pauli.

Katowice, parkovne na P2, 4 zlote...:)


p1016688.jpg

0
3 reakce