Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Mam to stejne. Prisel e-mail o zruseni letu a wizz kreditech, let sviti jako confirmed a kredity pripsane nejsou. Dala bych jim par dni. Treba nestihaji zprocesovat vse. Mela jsem letet az 22.3. takze mam cas si pockat co s tim provedou. Nicmene ja o refund zadat nebudu, necham si ty kredity. Nechci aby wizz zkrachoval :) 

0 Citovat

Sisa P napsal(a):

Mam to stejne. Prisel e-mail o zruseni letu a wizz kreditech, let sviti jako confirmed a kredity pripsane nejsou. Dala bych jim par dni. Treba nestihaji zprocesovat vse. Mela jsem letet az 22.3. takze mam cas si pockat co s tim provedou. Nicmene ja o refund zadat nebudu, necham si ty kredity. Nechci aby wizz zkrachoval :) 

Dneska večer dorazil e-mail s fakturou a na profilu už je odpovídající částka v kreditu.

0 Citovat

Mám další vtipnou zkušenost s Wizzairem. Přečetl jsem si poslední zprávy z Arménie a rozhodl jsem se, že jim konečně dám vědět, zda přijmu změny v itineráři VIE-EVN-VIE, rebooknu nebo si nechám poslat refund. Automat mi psal už víc jak 10x. Nejdřív to posunuli o hodinu, pak zase zpátky.

Přihlásím se na profil, vyberu refund, v popupu problikne něco o xx eurech a nic. Pár těch refundů kvůli změnám jsem už u nich dělal, tak vím, že by let měl zmizet a na účtu u W6 objevit refund. Ihned. Teď tam visí stále onen let, je confirmed a na účtu stále stejně jako předtím. Jen ten let nejde rozkliknout a podívat se na detaily. To zahlásí "This booking has already been cancelled." Se z nich picnu... Ta stránka začíná být rozjebanější jak u FR :-D

Let stejně na 98 % neodletí, protože Rakousko uzavře letiště či Arménie zakáže lety z EU, ale chtěl jsem mít kredit, co bude mít neomezenou platnost a nikoliv jen 2 roky jako u koronarušení.

0 Citovat

Hele asi by se dalo pochopit,že v současné situaci kdy ruší desitky letu a určitě vyřizují tisíce žádosti,že vše nebude fungovat na 100%,takže v tuto chvíli bych byl velmi shovívavý a nečekal že vše bude fungovat perfektně,navíc s tím,že to není žádná rezervace,kterou potřebuješ řešit vyloženě akutně.

Já něco řeším s LATAM,před týdnem mi psali,že se mi do 2 dnů ozvou,doteď nic,ale chápu,že teď resi akutní věci a ta moje prostě počká.

0 Citovat

eremi: Já se tím jen bavím. Spíš jde o to, že to dříve probíhalo automaticky, hned po kliknutí - mám dojem, že ani nikdo nic neschvaloval. Teď kliknu a nic.

Domnívám se, že to může i být tím, že to nejdřív posunuli o +1:00 a pak zase zpátky. Ale to by neměla být starost zákazníka, kterého opakovaně vyzývají, ať si vybere accept - rebook - refund.

0 Citovat

Mám taky od Wizz zrušeny let a doteď mi tam svítí jako confirmed,fakt bych to teď bral velmi sportovně.

0 Citovat

Vždyť se to všechno píše v těch mejlech… Na kredity stornujeme automaticky a nějakou dobu to trvá (u mě trvalo den, než se kredity propsaly a let zrušil) a možnost na účet za dva týdny. Což je zřejmě kvůli udržení cash-flow a ani se jim nedivím.

BTW mám aktuálně ve stornech (auta, letenky) cca 25k a jsem zvědavý, kolik z toho uvidím, nezávidím tohle období žádné firmě v cestovním ruchu…

0 Citovat

Honza napsal(a):

Vždyť se to všechno píše v těch mejlech… Na kredity stornujeme automaticky a nějakou dobu to trvá (u mě trvalo den, než se kredity propsaly a let zrušil) a možnost na účet za dva týdny. Což je zřejmě kvůli udržení cash-flow a ani se jim nedivím.

BTW mám aktuálně ve stornech (auta, letenky) cca 25k a jsem zvědavý, kolik z toho uvidím, nezávidím tohle období žádné firmě v cestovním ruchu…

FYI k tomuhle mi nepřišel coronavirový e-mail. Pouze e-maily staršího data o změně letu. Fakt to při těchto druzích změn chodívalo okamžitě. Píšu to sem pro ostatní, že časy se mění.

0 Citovat

Mi zítra letí let KEF - KRK, který je zrušený, ale žádný mail mi nepřišel a na webu a v app se tváří jako confirmed... Tak uvidím, jestli mi za něj vrátí prachy, když jsem s nimi neodletěl v pátek tam...

0 Citovat

Sem by se to snad mohlo hodit. Wizz mi změnil čas odletu KEF-VIE, o pár minut, nechápu, proč to vůbec oznamujou. Nicméně, když už se ozvali, v mailu se píše o možnosti přebookování, pokud mi čas nevyhovuje. Zvažoval jsem, že bych na Islandu zůstal o dva dny déle, tak by se mi celkem hodilo, kdyby byl díky té změně z jejich strany rebook zdarma. Tuší někdo, jestli si můžu vybrat jakýkoliv jiný let a bude to bez doplatku nebo je sice rebook zdarma, ale musí se uhradit rozdíl v ceně letenky?

0 Citovat

Tak já jsem z toho jelen.

Ve včerejší akci jsem, mimo jiné, koupil letenku do Porta na 17.06 - 21.06...Každopádně, zajimavý a matoucí je, že na webu Wizzu mám "confirmed" , přičemž, když se na to mrknu na appce, tak je "cancelled". Navíc, tento let a ani další nejsou vůbec možné koupit až do konce měsíce...a přesto na FlightRadaru vidím, že si tato linka (W62875) už vesele lítá. :D 

Ocitl se někdo v obdobné situaci? :D Pokud mi do doby možnýho check-inu nedojde mail s cancellation a podmínkama, tak asi udělám check-in a udělám si, doufám jen jednosměrný, výlet do Vídně na letiště. :D 

0 Citovat

Tohle obvykle dělají, když ruší lety. Nejdřív je tzv. sold-out, pak zašedne v jejich vyhledávači, nakonec ti nejde udělat check-in, pak se jeví jako zrušený v aplikaci a nakonec na webu po přihlášení do profilu.

0 Citovat

 Wizzair lety do Portugalska od pozítří opět přerušil, zřejmě kvůli velkému nárůstu nakažení Covid,. Nakonec buď rád, že to zrušil, musel bys po návratu do karantény nebo na test -zpráva stará 2 hodiny.


0 Citovat

Kluci, přesně jak říkáte. Nakonec jsem se dočkal i toho cancellation mailu.

Moc mi ale nedává smysl ta jejich politika případnýho navrácení ve formě kreditů, nebo změny data letu... Když jsem si ten let chtěl přesunout třeba o měsíc později, tak (logicky) stejně chtěli doplatek v rozdílu ceny. Moc mi tedy tahle volba nedává smysl, když nabízí i redund v kreditech a ještě přidají 20% z letenky - což jsou sice jen 4e z letenky za 20e, ale i tak ztrácí smysl se jen přebookovat a doplácet, když si člověk může zažádat o voucher a koupit tu letenku levněji. :D 

0 Citovat

Ja som tiez kupil experiment Vieden - Zakynthos ... mam to v plane preletiet, ale tak nejak dufam ,ze s tym budu robit cachre a ja si budem moct prebookovat na Budapest ... aj ked ktovie, ci to Viktor povoli, tomu lezi cela unia v zaludku a na nejake odporucania otvorenia hranic bude zvysoka kaslat.


Inac ked mi zrusili Rhodos teraz zaciatkom juna, tak som to prebookoval o 2 tyzdne neskor, to tiez zrusili a tak som to dal na polovicu augusta, problem nebol ani v jednom pripade.

Hadam nakoniec niekde poletim. Minuleho roku po 5 dovolenkach som si myslel ,ze by to chcelo pauzu, a teraz ked som uz 8 mesiacov nikde nebol, tak mam z toho uz docela "nervy" :)

0 Citovat

Tak jsem s Portugalskem přišel o 2 litry...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak jsem s Portugalskem přišel o 2 litry...

jakto?

btw. ja koupil Lisabon na 16. 7. a taky mi teda ta dnesni aktualizace neudelala radost.

0 Citovat

No protože jsem si rovnou buknul nevratné ubytko... (odlet měl být za týden).

0 Citovat

@mirjur ajtakrajta, anyway, za pokus to stoji. Ja mel na brezen/duben 3 nevratna ubytka a pokazde jsem vykomunikoval reseni ;)

0 Citovat

@Leonard: Jj, prý až tam pojedu příště, tak se mám ozvat, že mi dá lepší cenu :-)

0 Citovat

Leonard napsal(a):

jakto?

btw. ja koupil Lisabon na 16. 7. a taky mi teda ta dnesni aktualizace neudelala radost.

Mám na půlku září. Uvidíme :D

0 Citovat

Včera wizzair řádně zredukoval červencové lety do Italie - Sicilie, Apulie v 1. polovině, nakonec su rád, že to zrušili skrz netopýra, respektive přesunuli let o den dříve a přílet o den později, kredity hned využity na LCA. Snad už tohle dopadne. 

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Včera wizzair řádně zredukoval červencové lety do Italie - Sicilie, Apulie v 1. polovině, nakonec su rád, že to zrušili skrz netopýra, respektive přesunuli let o den dříve a přílet o den později, kredity hned využity na LCA. Snad už tohle dopadne. 

Mně zrušili let Vídeň - Porto 24.6.


Je to za 12 dní. Máte někdo tušení, jestli je nárok na kompenzaci, nebo je to brané jako z důvodu koronaviru?


Díky.

0 Citovat

Já se pořad divím, ze to kupujete na tento měsíc a jste překvapení, ze to ruší. Já budu rád, když v Říjnu doletím do Tallinnu 😂

0 Citovat

mrondrejjaros napsal(a):

Mně zrušili let Vídeň - Porto 24.6.


Je to za 12 dní. Máte někdo tušení, jestli je nárok na kompenzaci, nebo je to brané jako z důvodu koronaviru?


Díky.

Pokud to zrušili sami, tak přijde email a v aplikaci si vybereš rebooking, refund nebo 120 % kreditu ve formě voucheru. Postup dle Směrnice 261/2004.

0