Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Rakouský formulář je zbytečnost. Frontu zdržují domorodci, Čech ukáže občanku a řekne magické slovo "tranzit" a je okamžitě vpuštěn. Max. bych si předchystal jízdenku nebo klíče od auta. 😊

0 Citovat

ahoj, letime v patek z porta do vidne. bude po nas nekdo neco vyzadovat pri nastupu do letadla ? kdyz z vidne hned tranzitujeme do cr ? momentalne by se snad nemel ani vyplnovat rakousky formular. spis mi jde o test, zda si musime udelat antigenni

0 Citovat

grundici napsal(a):

Potvrdí mi pls někdo, že při letu s Wizz z ostrova Rhodos do Vídně aktuálně platí pro očkované, že není nutný žádný test? Nevyžaduje ho tedy ani aerolinka?

Plus příjezdový formulář mám mít rakouský i když jen tranzitujeme, nebo rovnou český?

Ahoj, v pondělí Kréta - Vídeň. V Heraklionu jsme na check-inu ukázali občanku a očkovací certifikát, dostali jsme boarding pass a šli na security control. Ve Vídni je sice řada jako kráva a kolem stolky s formuláři na vyplnění pro Rakousko ale vytvoří se 2 fronty - jedna pro domorodce a netransit a druhá pro transit. Policajtovi u transitu ukážete českou občanku, řeknete transit a pustí vás normálně ven z letiště úplně bez problémů. :) Takže formulář fakt nepotřebujete :)

0 Citovat

mil.maccza napsal(a):

ahoj, letime v patek z porta do vidne. bude po nas nekdo neco vyzadovat pri nastupu do letadla ? kdyz z vidne hned tranzitujeme do cr ? momentalne by se snad nemel ani vyplnovat rakousky formular. spis mi jde o test, zda si musime udelat antigenni

https://www.austria.info/cz/serv...o-rakouska Dole je seznam zemí, ze kterých je možné přijet bez karantény, kde je i Portugalsko. Řekl bych ale, že platí jejich pravidlo 3G (očkování, test nebo prodělání), které asi budete ukazovat v Portu na check-inu. Ale těžko takhle říct, nám stačila z Řecka občanka a očkování. Ve Vídni na letišti stačí už jen říct, že transitujete i bez formuláře.

+info z velvyslanectví: 

Přílety do Rakouska

Osoby, které  přilétají na vídeňské letiště  Schwechat jsou povinny  bezodkladně  odcestovat do ČR. V takovém případě nemají povinnost registrace, ani  předkládat v Rakousku PCR test na koronavirus, ani osvědčení o očkování. Za bezodkladné odcestování se považuje odjezd nejbližším vlakem či autobusem nebo autem.

0 Citovat

Jasne, rakouskej formular, to je ok. Ale spis me zajima, jestli v Portu pri nastupu budou chtit neco videt

0 Citovat

Nevíte někdo, do kdy se musím rozhodnout pro nějakou variantu řešení při změně odletu. Teď mi  WIZZ opakovaně posílá info o změně  času letu, který má proběhnout až koncem září. Se změnou vcelku nemám problém, ale chci situaci využít pro aktuální rozhodování o situaci (viz Covid). V e mailech žádný termín stanoven není. Ale v obch. podmínkách možná něco je. Kdyby někdo měl zkušenost, tak díky za info.

0 Citovat

Nedávno jsem Wizzu konečně hnul s letem, o kterém mi posílá změny už 3/4 roku. Stačí?

0 Citovat

@sali: hlavně abys to neprováhal :-)

0 Citovat

sali napsal(a):

Nevíte někdo, do kdy se musím rozhodnout pro nějakou variantu řešení při změně odletu. Teď mi  WIZZ opakovaně posílá info o změně  času letu, který má proběhnout až koncem září. Se změnou vcelku nemám problém, ale chci situaci využít pro aktuální rozhodování o situaci (viz Covid). V e mailech žádný termín stanoven není. Ale v obch. podmínkách možná něco je. Kdyby někdo měl zkušenost, tak díky za info.

Bývalo to tak, že změna šla potvrdit nebo zrušit rezervace do 3 nebo 4h do odletu. Tzn pokud to necháte na den před odletem, neměl by být problém.

Zda se situace od minulého srpna nezměnila nedokážu říct. Žádné lety jsem neměl.

0 Citovat

V tom e-mailu o změně by to mělo být napsané úplně dole, aspoň u mě to tak ještě měsíc zpět bylo.

Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your new flight.

0 Citovat

Adam: Nikoli mělo by, ale je. 😆 Dnes jsem zase jeden z příliš mnoha takových mailů dostal. Vtipné je, že ještě nedávno byli schopní posílat zároveň jak mail o změně letu (když byl nejdřív změněn), tak další mail o zrušení letu, když byl nakonec zrušen. Teď ty maily "vylepšili" o vynechání dat letů, místo nich jsou tam teď jen prázdné řádky. O neuvádění starých údajů o letu před těmi novými ani nemluvím.

0 Citovat

Tak jsem tu informaci, že se musím rozhodnout nejpozději do 3 hodin před odletem na konci e-mailu našel. Stačilo jen pozorně číst až do konce. Tak všem dík za odpověď.

0 Citovat

Nejde mi vůbec se spojit s WIZZAIR, protože po nich chci nějakou refundaci . Cal  centrum hrůza- furt do kola zmáčkni to a potom toto, na jejich webu je strana COMPLIANTS , vyplním formulář se všemi přílohami a nejde odeslat , při chatu s agenty Wizzair mě neustále odkazují na tuto stranu,,,,je to jak u blbejch...

už nevím co s tím.. máte někdo radu ?

 

0 Citovat

Mně to funguje přes tuto stránku:

https://wizzair.com/cs-cz/inform...stiznosti/

Ale je možné, že jim to zase nějak blbne, v tom případě zkusit jindy.

0 Citovat

Prisel mi mail se zmenou letu, kdyz se chci na tu rezervaci podivat, tak to nefunguje 😀 zase to skvele Wizzu funguje…


b1047317-79b1-46e0-b305-6a5788358cbc.jpeg

0 Citovat

jo to chvilu potrva, toto vyzera za najvacsie zmeny za posledne mesiace, takze dajme im par dni sancu.:) 

0 Citovat

"plačící smajlík"

0 Citovat

Minuly rok mali rovnaky problem a nakonec vsetko zmakli. Tak klidecek :)

Ale pre nedockavcov je tu infolinka :)

0 Citovat

Ja s tim nespecham :D stejne jsem chtel kredity jenom zas

0 Citovat

Ahoj, máme letenky z Prahy do Gruzie s Wizz, ale koupené přes Kiwi. Dnes nám přišlo, že mění odlety tam i zpět o cca 33 hodin. Toto nechceme. Někde jsem četl, že když je to více než 24 hod, a my změnu nepříjmeme, tak už se to snad dá považovat za zrušené a měli by vrátit celou částku i když nemáme jejich připojištění. Nevíte jak to je? Našli jsme letenky z Vídně, tak to chceme nejlépe zrušit, protože u bookování dělal Kiwi strašné hajzloviny, kdy během vyplňování vyskočilo okno s hláškou "Omlouváme se, ale cena se právě změnila" o nějakých 50% navrch - přitom přímo na Wizz byla cena stejná, takže evidentně čachry od Kiwi. Vždy jsem to shodil a pak znova až se to podařilo koupit za tu jejich nabízenou cenu. V nejhorším bych to i u nich změnil na tu Vídeň, ale nevím, co vzhledem k těm jejich hajzlovinám s cenou budou čachrovat dále. Bohužel jsem to nekoupil přímo u Wizzu - byli dražší. Příště raději těch 10% připlatím... 

0 Citovat

Tu tvoji poslední větu tesat do kamene.Škoda, že jsi i přes to, že tě chtěli odebrat od samého začátku nepochopil, že to myslí vážně. Ale asi sis myslel, že ty odrbeš je a těch 10 % ušetříš. Ale to byla vskutku naivní představa. Zadarmo nezmění vůbec nic. Takže ano. Příště to kup u Wizzu. 

0 Citovat

když je letenka koupená přes zprostředkovatele, ale máš číslo rezervace, dřív to šlo měnit přes mobilní aplikaci, jde to ještě?
s kiwi nic nevyřídí, refundaci dobrovolně nevydají, snad možná přes chargeback u banky, kde jsi to platil, ale přímo u wizzu by snad šla přehodit ta změna - obejít kiwi.

0 Citovat

no ak maju rezervacny kod a bol pouzity ich email, tak kiwi sa da obist ... ak nie .. tak smola

0 Citovat

Tak u Wizzu by mělo stačit PNR (ale číslo rezervace Wizzu, nikoliv Kiwi) a příjmení. Ne email.

 

0 Citovat

Zdravím. Wizz nám z důvodu změny letového řádu přesunul odlet a nám se termín nehodí. Když chci rezervaci upravit / změnit termín, nedostanu se k tomu, stále vyskakuje hláška "There is a change on your booking. We will inform you via e-mail soon. Please return back soon to see the changes.".

Má někdo zkušenost, jestli se to třeba po pár dnech rozchodí, nebo je potřeba volat kamsi do Maďarska? :|

0