Ahoj,rád bych koupil letenku na Bora Bora.Když zadám cestu Praha-Bora Bora letenky jsou kolem 72 tisíc,zatímco když zadám cestu Praha-Papeete tak jsou okolo 36 tisíc.Proč je v tom tak velký rozdíl?Cesta Papeete-Bora Bora trvá jen 50 minut...Když zkouším zadat letenku Papeete-Bora tak mi vyhledávač nic nenajde. .

Letenka Bora Bora

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

24 reakcí

Ahoj,rád bych koupil letenku na Bora Bora.Když zadám cestu Praha-Bora Bora letenky jsou kolem 72 tisíc,zatímco když zadám cestu Praha-Papeete tak jsou okolo 36 tisíc.Proč je v tom tak velký rozdíl?Cesta Papeete-Bora Bora trvá jen 50 minut...Když zkouším zadat letenku Papeete-Bora tak mi vyhledávač nic nenajde.

0

Cena letenky se neodvíjí od vzdálenosti.

Zpáteční letenka PPT-BOB stojí kolem 300 US$. Zkus www.hipmunk.com

0 Citovat

Je to kvůli tomu, že tu daná aerolinka neprodává své letenky a proto to jde přes nějakou jinou, která to neumí nebo nechce správně nacenit. Takže jak píše Petr, kup tu poslední sólo.

0 Citovat

Namiesto spiatočnej letenky sa niekedy oplatí aj Bora Bora Pass: https://www.airtahiti.com/multiisland-fares

Air Tahiti je jediná spoločnosť, ktorá lieta medzi polynézskymi ostrovmi. Bora Bora je v prvom rade destinácia pre snobov, a preto cena okolo 300 - 400 € za spiatočný let je normálna. Na AL nájdeš môj "cestopis" z Polynézie.

edit: spiatočná letenka je myslená PPT - BOB. Mimochodom, spiatočka do PPT zo strednej Európy pod 1500€ je dobrá cena, najmä pokiaľ je trasovanie cez Paríž a Los Angeles bez zbytočných prestojov.

0 Citovat

Moc děkuji za info,už jsem našel na flyhi.cz za 5200kč PPT-BOB,tak to zkombinuji s tou za 36 tisíc PRG-PPT a je to vyřešeno:-)

0 Citovat

I když ten Bora Bora pass vypadá víc než lákavě:-) jen který z nich vybrat...ten cestopis z Polynésie určite nastuduju:-)

0 Citovat

Aktualne je v nabidce world trip LHR-SIN-AKL-PPT-LAX-LHR za 1162GBP.

0 Citovat

Na zpáteční cestě stačí mi v Moskvě na přestup s odbaveným zavazadlem 2 hodiny? je tam přílet 14:50 a odlet do Prahy 16:50

0 Citovat

Honza napsal(a):

Na zpáteční cestě stačí mi v Moskvě na přestup s odbaveným zavazadlem 2 hodiny? je tam přílet 14:50 a odlet do Prahy 16:50

Předpokládám, že je vše na jedné letence? Pak stačí bohatě.

0 Citovat

Ano,vše je na jedné letence.Pokud je vše na jedné letence,pak se nemusím starat o vyzvednutí zavazadla a znovu odbavení?

0 Citovat

nemusis sa starat, aj tak by si ho bez viz nemohol vyzdvihnut :D

0 Citovat

Ne, bagáž letí vždy až do cílové destinace, vyjma USA a Mexika.

0 Citovat

Super,moc děkuji,tak teď už jen najít vhodné ubytování :-)

0 Citovat

V pripade USA bych polemizoval ohledne bagaze. Leteli jsme na Havaj pres Vancouver, pani v MXP tvrdila, ze si kufry budeme muset znovuodbavit vs Vanc. a pritom doletely az na Havaj bez naseho zasahu. Ovsem opacne v LAX uz to byl problem z museli jsme znovuodbavovat. Mozna zalezi na skladbe aerolinek. My meli LH-LH-AC (kupovano jako AC) a zpet UA-LH-LH kupovano jako UA.

0 Citovat

Jestli ono to nebude tím, že Vancouver není v USA ;)

2 Citovat

No já mám Praha-Moskva-LA-Papeete.Takže v LA budu muset vyzvednout zavazadlo a pak ho nechat zase odbavit?

0 Citovat

Ano, v LA to tak bude. Ale je to rychlý proces. Projdeš imigrační, vyzvedneš bágl a hned po pár krocích ho zase odevzdáš na speciální přepážku. Žádné dlouhé fronty na check-in se nekonají ;)

0 Citovat

Je to tak vážně vždy? V AL jsme přestupovali cestou na Havaj i zpět a zavazadla jsme viděli vždy až v cílové zemi - tedy na Maui a potom v Praze.

0 Citovat

Fakt v LA? Mělo by to tak být vždy na každém americkém letišti, protože žádné US letiště nedisponuje přímou možností tranzitu. Mluvím tedy o mezinárodním příletu. Pokud jste letěli do LA přes jiné letiště v USA, pak je situace jiná, každopádně vždy po prvním příletu do USA musí člověk projít imigrační kontrolou, stejně jako jeho zavazadla.

Jediná situace, kdy by to snad nemuselo platit, je tehdy, pokud je návazný let operován administrativně pod stejným číslem (děje se například na trasa Praha-NYC-Atlanta), ale to opravdu jen hádám.

0 Citovat

Letěli jsme s BA (z LA operováno AA) z Prahy přes Londýn a LA na Maui a stejně zpět, tak nevím.

0 Citovat

Proky napsal(a):

Jestli ono to nebude tím, že Vancouver není v USA ;)

ja nikde nepisu, ze Van. je v USA. Havaj ovsem ano. Nehlede na to, ze imigracni proces do USA probiha primo na letisti ve Vanc., nikoliv v miste priletu :-)

0 Citovat

Ma nekdo zkusenost s koupi letenky Papeete-Bora Bora az na miste? Priletim z AKL kolem pulnoci a nevim jestli se mi bude druhy den chtit zustat nebo hned letet. Pri tech cenach co jsou predpokladam, ze koupe letenky na miste vyjde stejne +/- jako dopredu.

0 Citovat

jstrnad1 napsal(a):

V pripade USA bych polemizoval ohledne bagaze. Leteli jsme na Havaj pres Vancouver, pani v MXP tvrdila, ze si kufry budeme muset znovuodbavit vs Vanc. a pritom doletely az na Havaj bez naseho zasahu. Ovsem opacne v LAX uz to byl problem z museli jsme znovuodbavovat. Mozna zalezi na skladbe aerolinek. My meli LH-LH-AC (kupovano jako AC) a zpet UA-LH-LH kupovano jako UA.

To je divný. Letěli jsme úplně stejně, akorát zpět přes SFO a kufry jsme řešili jen na začátku a na konci, mezitím nám je akorát ukázali na fotce ve Vancouveru, jestli jsou naše na imigračním.

0 Citovat

to re5pect:

Linka z Papeete na Bora Bora je značne vyťažená. Môže sa stať, že sa Ti neujde miesto. Na mieste som síce nekupoval, ale cena na internete deň pred odchodom (apríl 2017) bola rovnaká, ako v januári 2017.

0 Citovat

cenu si môžeš porovnať tu: https://www.airtahiti.com/one-wa...turn-fares

0
24 reakcí