Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,

Dneska mi prisel informacni email o zmene letoveho radu u letenek do bangkoku od spolecnosti turkish airlines. Nevite jestli mam v tom pripade narok na vraceni penez za letenku, pokud se zmenou nesouhlasim? Jedna se o ekonomy class. Diky moc

0 Citovat

podla toho aka velka zmena je oproti povodnemu planu

3 Citovat

Diky moc

0 Citovat

Jak je to s výběrem sedadla předem u Turkish Airlines? Lze rezervovat předem sedadlo u nouzového východu? Letenka zakoupena přes Letuska.cz.
Děkuji

0 Citovat

Gigo15, ty jseš nějakej natvrdlej? Vždyť si se na totéž ptal už v lednu v TOMTO vláknu!!!
viewtopic.php?f=12&t=601&start=30
Tak proč si nejdříve nepřečteš co už bylo napsáno? smiley

4 Citovat

Petr76: Pobavilo. Co víš, třeba prodělal amnézii smiley

0 Citovat

Sorry, omlouvám se.

0 Citovat

Ja pred tydnem delal seating u Turkish na 27.9 a zpet 6.10 PRG-IST-NRT (kupovano pres expedia.jp)

volal sem na ceskou pobocku kde me rekli ze expedia to nema moc rada ale ze jim mam napsat a do kopie dat mail na ceskou pobocku.Ze po 2 dnech necinnosti me to pani vklidu zaridi.

Po dvou dnes prisel mail ze mam seating hotov na obe cesty smiley samozrejme z CZ pobocky Turkish

Takze lina huba hotove nestesti smiley

0 Citovat

Kdyz jsem delal poprve seating u Turkish, odkazali me z pobocky Turkish Airlines v Praze na prodejce. Tam to nasledne trochu drhlo, tak napodruhe mi to udelala slecna na pobocce (nasledne potvrdil i prodejce). V principu to pry ale neradi delaji, klient by se mel vzdy obratit na toho, kdo mu to prodal.
Ted jsem delal seating na listopad u SA a vse probehlo dle mych pozadavku. U TA plati, ze delaji seating tech 100 dnu predem - mysleno vzdy k pozadovanemu datu letu, ne k cele letence.

0 Citovat

u nás let Praha Colombo přes Istanbul - koupeno přes Student Agency . Na TK v Praze mi řekli, že musím sedadlo rezervovat přes SA - tam zase že u TK... takže po pár mailech nakonec sedadla rezervovali na SA asi 90 dnů před letem. Ale jen ještě poznámka ke Student agency - koupili jsme letenky přes ně, ale z důvodu teroristických útoků v Istanbulu (2 dny před odletem) jsme nakonec využili nabídky TK a letenky v plné výši stornovali - a už je to měsíc a peníze na účtu nemáme, dnes jsem zjistil, že peníze dostanou TK od prodejce až v případě uskutečněného letu.. takže SA už měsíc drží naše peníze u sebe a je asi 4 dny po splatnosti faktury a peníze pořád nikde!!! takže je upozornění na chování SA - hrůza!!!

0 Citovat

O tom dost vážně pochybuji, že peníze leží u SA až do chvíle kdy proletíte let. To by to taky SA dopravci nikdy nemusela zaplatit (ti prodejci jsou proti dopravci malá rybka a jsou jich mraky, takovou důvěru v ně dopravci určitě nemají...). Naopak jedním z důvodu k prodeji levnějších letenek dlouho dopředu je i to, že se ty peníze můžou použít na provoz (a není potřeba náklady krýt z úvěrů...)

0 Citovat

to mi bylo řečeno pracovníkem TK v Praze.. ale i kdyby to až tak úplně nebyla pravda, tak z faktury vystavené SA je zřejmé, že minimálně 7.7. peníze měli a splatnost dali až za 3 týdny a ani tu nedodrželi... připadá mi celkem podlé, že člověk zaplatí letenky hned a oni pak vrací peníze více než měsíc...ale to celé je mimo toto původní vlákno, tak se omlouvám za odbočení z tématu..

0 Citovat

Vrácení peněz za stornované letenky se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami Student Agency, ve kterých stojí, že na to mají tři týdny, podle toho tady vystavují dobropisy. Vím z vlastní zkušenosti, že peníze vracejí až v momentě, kdy je obdrží od dopravce, byť je dobropis po splatnosti. Nemyslím si, že by nějaké peníze zadržovali, nemají k tomu důvod smiley

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat na následující.
Na konci června jsem koupil online letenku z Číny z Guangzhou do Prahy 30. září a zpět druhý týden v říjnu.
Jde o normal economy.
Bohužel se situace změnila a chtěl jsem letenku zrušit (měsíc předem) a bylo mi sděleno, že se peníze nevrací.
Je to možné? Opravdu nemám žádnou ochranu, kort když to ruším měsíc dopředu?

Děkuji za info.

0 Citovat

Pokud jsi nekoupil flexi economy (nevím, jak se tarif jmenuje u Turkish), cože předpokládám, vzhledem k odpovědi, kterou jsi dostal, jsi nekoupil, tak bohužel máš smůlu. Při koupi letenky máš její podmínky, včetně možnosti/nemožnosti změny a zrušení v podmínkách. Nejlevnější tarify jsou bez možnosti jakékoliv změny a zrušení, s tím rizikem je kupuješ a proto jsou nejlevnější.

0 Citovat

A když to nezruším a do letadla nenastoupím (ať ty kurwy nemají ještě za mě zaplacenou náhradu) tak se nic neděje?
Žádná pokuta nebo podobně?

Děkuji

0 Citovat

Proč hned kurvy, vždyť jsi kupoval letenku s určitým tarifem a podmínkami, to že sis nepřečet ty podmínky není chyba jejich, ale Tvá.
Edit: Musíš kouknout do podmínek tarifu, jak to tam máš s poplatkama za cancellation, no show atd.

0 Citovat

Ano, je to má chyba...o tom flexi jsem neměl ani tušení.
V podmínkách mám toto a nějak se v tom ztrácím smiley

TICKET IS NON-REFUNDABLE IN CASE OF NO-SHOW. NOTE - IN THE EVENT OF NO SHOW - WHEN REFUND IS REQUESTED AFTER DEPARTURE OF THE ORIGINALLY SCHEDULED FLIGHT- NOT PERMITTED EVEN FOR MEDICAL REASON FOR NON REFUNDABLE TICKETS THE -YR- SURCHARGE WILL NOT BE REFUNDED. BEFORE DEPARTURE TICKET IS NON-REFUNDABLE IN CASE OF CANCEL/REFUND. NOTE - NOT PERMITTED EVEN FOR MEDICAL REASON FOR NON REFUNDABLE TICKETS THE -YR- SURCHARGE WILL NOT BE REFUNDED. - - WHEN FARES ARE COMBINED THE MOST RESTRICTIVE CONDITIONS APPLY - THE ORIGINAL NON-REFUNDABLE AMOUNT REMAINS NON-REFUNDABLE. AFTER DEPARTURE TICKET IS NON-REFUNDABLE IN CASE OF CANCEL/REFUND. NOTE - NOT PERMITTED EVEN FOR MEDICAL REASON FOR NON REFUNDABLE TICKETS THE -YR- SURCHARGE WILL NOT BE REFUNDED. - - WHEN FARES ARE COMBINED THE MOST RESTRICTIVE CONDITIONS APPLY - THE ORIGINAL NON-REFUNDABLE AMOUNT REMAINS NON-REFUNDABLE.

0 Citovat

Z toho co jsi tady hodil, tak no show by mělo být v pohodě, stejně jako zrušení. Takže můžeš je buď kontaktovat, že let nenastoupíš nebo nechat být a tím, že neuděláš check in, tak to zjistí taky.

0 Citovat

Ok, děkuji Ti velice smiley

PS: Pro příště, když vyberu flexi, tak se dá refundovat nebo zase sledovat podmínky?

0 Citovat

smiley

0 Citovat

Ahoj, nevíte náhodou, jak dlouho před odletem se v Praze otevírá drop-off u Turkish?

0 Citovat

naposledy 2H 50min

0 Citovat

Jejda, to si toho salónku moc neužijeme smiley ale i tak díky.

0 Citovat

v prg neni o co stat.

0