Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

tak přesně podobný zážitek jsme měli při letu TK183 Istanbul - Havana - Caracas - Istanbul

kdy při čekání v Caracasu chodil po letadle týpek s vysavačem na zádech a skoro nutil lidi zvedat nohy, aby pod nima vysál, do toho letušky běhaly furt sem tam a byly protivný, když si někdo stoupl do uličky, aby se protáhl.... 

Jo a ještě rozdávali nový potahy na polštářky, aby si je lidi mohli převlíknout :D

0 Citovat

rsaf napsal(a):

což jsou jen kecy, celé je to proto aby se jedním letem obsloužila dvě města a byl lepší vývar...


Šermovat tady Skytraxem je poněkud komické, v Y to má prakticky  nulovou relevanci.  Nechápu ale  vaše rozčarování.  Vy jste ten itinerář neviděl než jste si ho koupil?

0 Citovat

Na některých takových letech si musí cestující z letadla vystoupit. Zajímalo by mě, proč to mají Turci jinak.

0 Citovat

hm, to by chcelo vediet ako sa k tomu stavaju tie letiska, ci to dovoluju.. 

mne sa to stalo len raz, na lete z Istanbulu na Severny Cyprus s Pegasom... tiez sme "pristupovali" na let (myslim) z Londyna. Povodni pasazieri zostavali na palube.

0 Citovat

V podobném případě jsem v minulosti musel vystupovat z letadla na trase Londýn - Sydney v JV Asii. S Turky jsem měl mezipřistání na Maledivách při letu na Srí Lanku, kdy jsem musel zůstat, ale úklidem příliš nerušili a naopak to hodnotím pozitivně nejen kvůli 4. jídlu cestou z Prahy (jak píše Guru Pája), ale hlavně kvůli krásným výhledům na atoly.

0 Citovat

Trasa Vídeň-Istanbul-Panama City s Turkish má technický stop na cestě tam v Bogotě. Je to nějaká hodina a půl zhruba.. podle mě úplně v klidu.. proběhl rychlej úklid a palivo a boarding lidí na trasu Bogota-Istanbul a pak technický stop v Panama City, kde lidi na trase do PTY vystoupili, lidi z Bogoty zůstali a lidi z Panamy do Istanbulu mají boarding... a upřímně chápu, že to proč nikdo nejde z letadla je především kvůli plynulému boardingu a rychlejšímu odletu. Letušky byly u TA vždy v pohodě ochotný.  Jak psal Pája.. je to předem známé, jeslti to někomu vadí, tak ať si tu letenku nekupuje.. Jestli někomu vadí být cca hodinu/dvě v letadle než přistoupí a vystoupí část lidí, tak ať si tu letenku o5 nekupuje. :)  Nehledě na fakt, že jde především o promo letenky, tak nechápu, že to vadí někomu, kdo na trase, která je běžně za cca 24 tisíc letí za 12 tisic..:D :)

0 Citovat

Tak jasně, že jsme to věděli dopředu, ani to nijak neřeším, jen mi to přišlo děsně neorganizovaný... 

Já v letadle spím nebo si čtu (v Istanbulu jsem si ani nevšimla hodinovýho zpoždění při odletu :D), takže mi je jedno, jestli je letadlo na zemi nebo ve vzduchu ;) Jen si myslím, že by i pro ně bylo lepší, kdyby lidi vystoupili a oni měli klid na ten úklid.

0 Citovat

TK nasazuje na krátké lince z Istanbulu do Izmiru a zpět 3x denně wide-body B777-300. Zpátečka na denní otočku se dá koupit za cca tisícovku - někdo umí i levněji. Jde o tyto rotace: 

IST-ADB 7:00 8:10, 8:00 9:15, 19:00 20:10

ADB-IST 9:50 11:05, 10:55 12:15, 21:50 23:10

0 Citovat

Ahoj, funguje už výběr sedadla přímo v rezervaci na webu TA nebo se to pořád musí řešit přes prodejce letenek? Dík za odpověď.

0 Citovat

Minulý týden fungoval:-)

0 Citovat

Ahojte, zakupili sme si letenku cez TA z BUD_IST_MLE . Mam par otazok . Vsetky lety su cez TA . 1. Ako to bude s podpalubnou batozinou zabezpecia jej transfer do druheho lietadla alebo si ju zoberieme a znovu pri check - in dame do druheho lietadla? 2. Teraz sa viem prihlasit do TA online a vieme si vybrat sedadla bude tento vyber bezplatny mame eco letenku? 3. Docital som sa, ze check in sa spusta 24 hodin pred odletom prosim Vas co vsetko sa v tomto kroku este vyplna? 4. Chcel som si doplnit udaje o pasazieroch ale neslo mi doplnit MENO a teda to nechelo ani ulozit. Vsetky ostatne data isli. Dakujem za Vas cas:)

0 Citovat

v budapesti bagaz odovzdas, na maledivach vytiahnes

ak by boli miesta platene, tak by si to tam videl :)

vyplnanie udajov nechaj na pracovnika checkinu, aj tak tam s batozinou pojdes:)

0 Citovat

1) o batohy se nestaráš

2) bezplatný výběr sedadel jen v rámci online check inu

3) nic se nevyplňuje, odsouhlasíš podmínky a odbavíš se

4) jméno? To jsi zadával při platbě letenky...

0 Citovat

Dakujem Vam za skoru odpoved :) mozno trochu hlupe otazky ale moja ANJ neni az tak dobra aby som to riesil priamo na letisku :) SURNAME uz je vyplnene ale FIRST name sa neda doplnit a bez toho sa tie udaje nedaju ulozit ale to necham teda na pracovnikov.

0 Citovat

ved po madarsky to zvladnes :) oni si uz z pasu vsetko opisu

0 Citovat

Posledna otazka, cital som niekde, ze v IST pri prestupe mame narok na restauraciu mate niekdo skusenost? Priletime tam o 23:00 a naspat o 05:00 budeme tam cakat tak 5 hodin.

0 Citovat

Vše je popsáno zde u Přestupů https://www.cestujlevne.com/lete...h-airlines

0 Citovat

romanhlubocky napsal(a):

Posledna otazka, cital som niekde, ze v IST pri prestupe mame narok na restauraciu mate niekdo skusenost? Priletime tam o 23:00 a naspat o 05:00 budeme tam cakat tak 5 hodin.

No restauraci... Dostanes po pulhodine cekani ve fronte voucher do Burger Kingu... Kdyz to bude nad 5h.

0 Citovat

Z Prahy do BUS, TBS, FRU, CMN, TLV, DYU, DEL, CPT, JNB, KTM, HAV, BJS až do konce roku se přepravuje jízdní kolo zdarma.

0 Citovat

Dobrý den,  na konci měsíce Zaří letíme s Turkish do Turecka na letiště Gazipasa, má prosím někdo zkušenosti s upgradem z economy třídy do business třídy? Kolik cca muže upgrade stat a kdy jej mohu provest. Děkuji

0 Citovat

Nemá to význam. Všechny lety budeš mít v narrow-body letadlech (A320, A321, 737) a nikdy přesně nevíš v čem poletíš konkrétně. Takže nakonec můžeš mít akorát volné sedadlo na trojsedačce.

Po Turecku se vyplatí víceméně jen nějaká dobrá kombinace Izmir-Istambul-Ankara, která jsou operována i 777 a 330.

0 Citovat

Poletíme s 1,5 letou dcerouproto jsem chěl vice místa,když bude sedet se mnou nebo manželkou

0 Citovat

Tak ji kupte vlastní letenku jako "SEAT INFANT" v economy. Nejspíše  vás to vyjde mnohem levněji než upgrade a navíc máte jistotu. Některé aerolinky miminka v business nerady vidí i když nahlas to nikdo nepřizná. 

0 Citovat

V sekci pruvodce na to nikdo nezareagoval, tak to hodim i sem. Co si o tom myslite? Podle me si vykladaji vlastni pravidla zamerne v rozporu s tim, co maji na webu. Asi aby nalakali lidi, ale nemuseli davat v mnoha pripadech hotel zdarma. Je to nejen v rozporu s logikou a smyslem benefitu, ale i v rozporu s poznamkou pod uvodnim nejednoznacne formulovanym prislibem a v rozporu s prikladem (kdyby dali do prikladu treba 11 h. misto 6 h. tak je to jasne).

Sestra letela s rodinou z Prahy do LA, kde s TA neni mozny prestup kratsi nez 10 h. Presto jim byl hotel zdarma odmitnuty v obou smerech s poukazem, ze existuje kratsi prestup, nez meli (i ten kratsi byl ale porad delsi nez 10 h.) Cestou tam ani nebyl zadny drivejsi navazny let. Podle tohoto vysvetleni by dle me narok mit meli:

https://www.turkishairlines.com/...index.html

0 Citovat

Tohle bohužel je zrádné pravidlo, musíš mít nejkratší možný spoj a ten musí splňovat limit. Pokud máš delší, nehledě na to, že ten dřívější stejně limit splňuje, máš smůlu.

0