Turkish airlines

Napsal David Eiselt 2013-05-20T06:51:56+02:00 ve fóru Letecké společnosti

tak přesně podobný zážitek jsme měli při letu TK183 Istanbul - Havana - Caracas - Istanbul

kdy při čekání v Caracasu chodil po letadle týpek s vysavačem na zádech a skoro nutil lidi zvedat nohy, aby pod nima vysál, do toho letušky běhaly furt sem tam a byly protivný, když si někdo stoupl do uličky, aby se protáhl.... 

Jo a ještě rozdávali nový potahy na polštářky, aby si je lidi mohli převlíknout :D

rsaf napsal(a):

což jsou jen kecy, celé je to proto aby se jedním letem obsloužila dvě města a byl lepší vývar...

Šermovat tady Skytraxem je poněkud komické, v Y to má prakticky  nulovou relevanci.  Nechápu ale  vaše rozčarování.  Vy jste ten itinerář neviděl než jste si ho koupil?

Na některých takových letech si musí cestující z letadla vystoupit. Zajímalo by mě, proč to mají Turci jinak.

hm, to by chcelo vediet ako sa k tomu stavaju tie letiska, ci to dovoluju.. 

mne sa to stalo len raz, na lete z Istanbulu na Severny Cyprus s Pegasom... tiez sme "pristupovali" na let (myslim) z Londyna. Povodni pasazieri zostavali na palube.

Různé technické stopy a mezipřistání jsou zpravidla předem známy.

Někdy je to i pozitivní - např. když jsem absolvoval oba úseky letu, dostal jsem 2x večeři.

Komu to nevyhovuje, neměl by si takovou letenku vůbec kupovat. 

V podobném případě jsem v minulosti musel vystupovat z letadla na trase Londýn - Sydney v JV Asii. S Turky jsem měl mezipřistání na Maledivách při letu na Srí Lanku, kdy jsem musel zůstat, ale úklidem příliš nerušili a naopak to hodnotím pozitivně nejen kvůli 4. jídlu cestou z Prahy (jak píše Guru Pája), ale hlavně kvůli krásným výhledům na atoly.

Trasa Vídeň-Istanbul-Panama City s Turkish má technický stop na cestě tam v Bogotě. Je to nějaká hodina a půl zhruba.. podle mě úplně v klidu.. proběhl rychlej úklid a palivo a boarding lidí na trasu Bogota-Istanbul a pak technický stop v Panama City, kde lidi na trase do PTY vystoupili, lidi z Bogoty zůstali a lidi z Panamy do Istanbulu mají boarding... a upřímně chápu, že to proč nikdo nejde z letadla je především kvůli plynulému boardingu a rychlejšímu odletu. Letušky byly u TA vždy v pohodě ochotný.  Jak psal Pája.. je to předem známé, jeslti to někomu vadí, tak ať si tu letenku nekupuje.. Jestli někomu vadí být cca hodinu/dvě v letadle než přistoupí a vystoupí část lidí, tak ať si tu letenku o5 nekupuje. :)  Nehledě na fakt, že jde především o promo letenky, tak nechápu, že to vadí někomu, kdo na trase, která je běžně za cca 24 tisíc letí za 12 tisic..:D :)

Tak jasně, že jsme to věděli dopředu, ani to nijak neřeším, jen mi to přišlo děsně neorganizovaný... 

Já v letadle spím nebo si čtu (v Istanbulu jsem si ani nevšimla hodinovýho zpoždění při odletu :D), takže mi je jedno, jestli je letadlo na zemi nebo ve vzduchu ;) Jen si myslím, že by i pro ně bylo lepší, kdyby lidi vystoupili a oni měli klid na ten úklid.

TK nasazuje na krátké lince z Istanbulu do Izmiru a zpět 3x denně wide-body B777-300. Zpátečka na denní otočku se dá koupit za cca tisícovku - někdo umí i levněji. Jde o tyto rotace: 

IST-ADB 7:00 8:10, 8:00 9:15, 19:00 20:10

ADB-IST 9:50 11:05, 10:55 12:15, 21:50 23:10

Ahoj, funguje už výběr sedadla přímo v rezervaci na webu TA nebo se to pořád musí řešit přes prodejce letenek? Dík za odpověď.

Minulý týden fungoval:-)

Ahojte, zakupili sme si letenku cez TA z BUD_IST_MLE . Mam par otazok . Vsetky lety su cez TA . 1. Ako to bude s podpalubnou batozinou zabezpecia jej transfer do druheho lietadla alebo si ju zoberieme a znovu pri check - in dame do druheho lietadla? 2. Teraz sa viem prihlasit do TA online a vieme si vybrat sedadla bude tento vyber bezplatny mame eco letenku? 3. Docital som sa, ze check in sa spusta 24 hodin pred odletom prosim Vas co vsetko sa v tomto kroku este vyplna? 4. Chcel som si doplnit udaje o pasazieroch ale neslo mi doplnit MENO a teda to nechelo ani ulozit. Vsetky ostatne data isli. Dakujem za Vas cas:)

v budapesti bagaz odovzdas, na maledivach vytiahnes

ak by boli miesta platene, tak by si to tam videl :)

vyplnanie udajov nechaj na pracovnika checkinu, aj tak tam s batozinou pojdes:)

1) o batohy se nestaráš

2) bezplatný výběr sedadel jen v rámci online check inu

3) nic se nevyplňuje, odsouhlasíš podmínky a odbavíš se

4) jméno? To jsi zadával při platbě letenky...

Dakujem Vam za skoru odpoved :) mozno trochu hlupe otazky ale moja ANJ neni az tak dobra aby som to riesil priamo na letisku :) SURNAME uz je vyplnene ale FIRST name sa neda doplnit a bez toho sa tie udaje nedaju ulozit ale to necham teda na pracovnikov.

ved po madarsky to zvladnes :) oni si uz z pasu vsetko opisu

Posledna otazka, cital som niekde, ze v IST pri prestupe mame narok na restauraciu mate niekdo skusenost? Priletime tam o 23:00 a naspat o 05:00 budeme tam cakat tak 5 hodin.

Vše je popsáno zde u Přestupů https://www.cestujlevne.com/lete...h-airlines

romanhlubocky napsal(a):

Posledna otazka, cital som niekde, ze v IST pri prestupe mame narok na restauraciu mate niekdo skusenost? Priletime tam o 23:00 a naspat o 05:00 budeme tam cakat tak 5 hodin.

No restauraci... Dostanes po pulhodine cekani ve fronte voucher do Burger Kingu... Kdyz to bude nad 5h.

Z Prahy do BUS, TBS, FRU, CMN, TLV, DYU, DEL, CPT, JNB, KTM, HAV, BJS až do konce roku se přepravuje jízdní kolo zdarma.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!