Turkish Airlines - Airbus A319

Turkish Airlines

O aerolince

Letecká společnost Turkish Airlines se řadí k nejlepším aerolinkám, které lze při odletech z Prahy využít. Již po páté v řadě byly vyhodnoceny jako nejlepší evropské aerolinky v hodnocení SKYTRAX.

Svou základnu provozují na istanbulském letišti, ze kterého létají až třikrát denně do Prahy. Turkish airlines je členem aliance Star Alliance.

Logo Turkish Airlines
IATA Kód
TK
Letecká aliance
Star Alliance
Země původu
Turecko
Datum vzniku
20. 04. 1933

Letenky

Levné letenky s Turkish airlines zakoupíte ve všech rezervačních systémech, nejlépe 2–4 měsíce před odletem.

Letenky bývají v poměru cena – kvalita velmi výhodné. Při cenách 12.000–14.000 Kč za zpáteční let do jihovýchodní Asie mnohdy předbíhají své konkurenty, avšak takové cenové nabídky se zpravidla objevují jen několikrát do roka.

Příklad cen, kdy jsou letenky výhodné:

 • Praha – Istanbul za 3.000 Kč,
 • Praha – Srí Lanka za 12.500 Kč,
 • Praha – Bangkok za 13.000 Kč,
 • Praha – Kuala Lumpur za 13.000 Kč,
 • Praha – New York za 13.000 Kč.

Levnější letenky nabízí Ukraine International Airlines a flydubai. Obě aerolinky jsou o kategorii horší, proto v případě několika set korunového rozdílu si raději připlaťte.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla může každý cestující přepravovat v počtu 2 kusů. První je omezeno váhou 8 kg a rozměry 55 x 40 x 23 cm a druhé menší v podobě brašny, kabelky, foťáku či notebooku.

Odbavená zavazadla jsou standardně omezena váhovým konceptem bez ohledu na to, kolik zavazadel ve skutečnosti máte. Standardně nesmí váha překročit 20 kg na osobu, na některých trasách jsou povoleny dva kusy, na některých dokonce i vyšší limity (23, případně 30 kg). Konkrétní výši limitu naleznete u jednotlivé letenky během rezervace.

Odbavení

Check-in na letišti je bezplatný a přepážky se otevírají 2 hodiny a zavírají 45 minut před plánovaným odletem.

Online odbavení je dostupné nejdříve 24 hodin a nejpozději 90 minut před odletem. Během odbavení přes internet máte možnost si zvolit zavazadla na všech vašich letech.

Přestup

Cestující, kteří v Istanbulu trasnferují mezi lety Turkish Airlines a oba je mají na jedné letence, mají nárok na hotel zdarma při přestupu. Splnit musí následující podmínky:

 • Mezi lety musí být více než 12 hodin,
 • mezi lety nesmí být dřívější existující spojení.

Turkish Airlines také pro přestupující cestující nabízí prohlídku Istanbulu zdarma. 

Zájemci o tuto službu musí na letišti kontaktovat přepážku "Turkish Airlines Hotel Desk". Cestující musí splnit několik podmínek:

 • Zájemce musí cestovat na mezinárodních linkách s přestupem v Istanbulu, které musí mít na jedné letence, například Praha – Istanbul – Hong Kong,
 • Přestup nesmí být delší než 24 hodin,
 • Doby prohlídek se pohybují od 2,5 až do 6 hodin,
 • Veškeré informace nalezneme na webu Tour Istanbul.

Služby během letu

Občerstvení v podobě teplého chodu je podáváno na všech letech i z Prahy. Na výběr bývá ze 2–3 dostupných variant a k dispozici je také neomezený přísun nealkoholických i alkoholických nápojů.

Palubní zábavní systém patří k těm lepším. Nabídne nové filmy, hudební alba i několik zajímavých seriálů.

Kontakt

Společnost Turkish Airlines můžete kontaktovat telefonicky v českém jazyce na čísle +420 234 708 708, které je dostupné v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Pražské pobočce sídlící na Václavském náměstí 19 lze zaslat i e-mail na adresu prague.customer@thy.com.

Nonstop asistence 24 hodin denně po celý týden je dostupná pouze v angličtině na mezinárodním čísle +60 32 053 18 99.

V případě ztráty nebo zničení zavazadla pak využijete online kontaktní formulář.

 

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 02. 2022
Navrhni úpravu

342 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mwanek
mwanek
před 14 dny

Koupil jsem místenky na tři lety Turkish Airlines, vše proběhlo v pořádku, ale nepřišel mi žádný doklad o zaplacení. Na uvedeném čísle je automat a ani po 10ti násobném volání mě nikdy nespojil s někým kdo by to se mnou řešil. Emailová adresa nefunguje, neboť se to z ní vrací jako nedoručitelné údajně kvůli přeplněnosti schránky. Nevím jak ten doklad získat.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 14 dny

To jste kupoval přes web Turkish?

Terez N
před 13 dny

Podívala bych se do manage my booking na stránkách TK. Když tam budou čísla dokladů za seating, tak je to asi ok.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 5 měs

Mám taky čerstvou zkušenost. Zpáteční let z Ankary do Prahy mi bez problémů posunuli tak, že přilétám na IST 10 minut po odletu spoje do Prahy a když to chci změnit, tak mi to píše, že můj tarif změny nepovoluje. Psal jsem jim na feedback, dám jim pár dní a pak začnu zkoušet telefonovat.

fridgy
před 5 měs

Proč prostě nezavolat hned a přebookovat tak aby vyhovovalo? :)

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 5 měs

Rekneme, ze moje anglictina po telefonu bude dost problematicka :-(

Avatar uživatele DavidAAAA
DavidAAAA
před 5 měs

Ahoj všichni, čerstvá zkušenost s TA: možnost vybrat si zdarma sedadlo byla posunuta až na čas 6 hod před odletem, do té doby je to placené. Ovšem ani těch 6 hodin před odletem to nenabídne letenky vedle sebe ( byli jsme 4 ), ale možnosti ze kterých ti nabídnou výběr jsou rozházené po celém letadle ( letěli jsme jak A321 tak A330, obojí stejné). Tak jsme výběr míst nechali na checkin na letiště a bylo to to samé. Paní na přepážce se docela snažila vybrat místa u sebe,ale prý to prostě nešlo. Přitom když jsem si sedadla označil, že je chci koupit, na výběr jich bylo dostatek. Takže TA nejspíš zavedly to samé, co Ryanair nebo Wizzair, nekoupíš místenku, rozhodíme vás. Velká škoda, protože jinak všechno super. A přestup na letišti v Istanbulu jako ze snu, stačilo by 10 minut, od východu z letadla z Prahy ke gate letadla do BKK cca 400 metrů, žádné kontroly, nic ..

Avatar uživatele Rosm
Rosm
před 7 měs

Možná by někoho mohlo zajímat, že od zítra platí nové tarify pro cesty do Turecka (na mezinárodní lety se nevztahuje), tedy že za odbavené zavazadlo v základním tarifu se nově musí extra zaplatit .

https://abouttravel.ch/reisebran...ifstruktur

Avatar uživatele
Maja _2
před 5 měs

Vďaka za info, sa dalo čakať niečo podobné.

Na odkaze sa neuvádza cena - tak som to omrkla. Za sedadlo podľa vlastného výberu 9€, za batožinu v tarife ECO 5,25€... A to sa "oplatí"!

To už skôr ten Flex tarif - stojí o cca 20€ viac - ale s batožinou. Nevidím dôvod lietať po Európe s THY - je to drahé.

Na diaľkových letoch sa toho moc nemení, podpalubná batožina v cene.

S tým výberom sedadiel a platením extra (príspevok vyššie) je to to pri cene leteniek docela drzosť a za mňa sklamanie.

Avatar uživatele
Maja _2
před 5 měs

Doplním, tých 5,25€ je za každé kilo na viac

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 7 měs

Turkish Airlines mají aktuálně pěkné ceny na letech do Tanzánie na zimu. Konkrétně jsem se dívala na prosinec, přes Vánoce, a lety z Vídně do Dar Es Salaam nebo na Zanzibar, včetně open jaw (např. tam do DAR a zpět ze ZNZ) se pohybují od 13 do 15 tisíc. Tak třeba se to někomu bude hodit.

Gotogate a Mytrip apod. je mají už od cca 12 tisíc, ale určitě je lepší koupit u TK.

Avatar uživatele Jana Fabešová
Jana Fabešová
před 8 měs

Mám dobrou zkušenost s touto mailovou adresou- PRAGUE.CUSTOMER@THY.COM. Je to pobočka na pražském letišti, telefonovat se tam nedá, ale celkem rychle- do pár hodin, reagují na mail.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 8 měs

Hmm, tak já tam psal několikrát vloni, bez odezvy

Avatar uživatele DavidAAAA
DavidAAAA
před 6 měs

Dřív jsem s tímto mejlem měl dobrou zkušenost, nyní už přes dva týdny nereagují ani na něm..

Avatar uživatele
Dominika
před 10 měs

Ahoj všem, prosím o radu. S touto společností jsem ještě neletěla a s nákupem letenek nemám moc zkušeností.. Zakoupila jsem si letenky přes oficiální stránky a za příplatek 26 EUR nebo 13 EUR jsem naklikala místa k sezení. Ty pak ještě budu muset potvrzovat někde v check-inu nebo ty prostě máme zakoupené a jsou naše? Hodně píšete, že jdou místa rezervovat 100 dní před odletem, my ale máme letět až za 7 měsíců, tak jen abych něco nepromeškala. Díky moc!

Avatar uživatele
cali
před 10 měs

Tak pokud jsi je zaplatila, tak si vyber jaké chceš a ty prostě budou tvoje, pokud je nezměníš...

Avatar uživatele pokus
pokus
před 10 měs

Nejlepší je napsat feedback na Ticketing Experience a popsat situaci, ty odpovídají rychle a měla jsem pocit že je to dohled nad ostatními feedback. Poradil mi to maník na telefonu

Avatar uživatele Wascorek
Wascorek
před 10 měs

Zdravím. TA tátovi v rámci covidu zrušili let Praha-Taškent a zpět ( a pochopitelně místo refundace zvolili vouchery). Kód k voucherům nefunguje, byli jsme v Praze na pobočce, kde nás solidně odpálkovali (dovolat se jim taktéž nedá). Na Feedback už jsme psali snad 100x, na linkách nás znovu odpálkují. Letuška.cz, co by měla tuto situaci řešit, nás poslala za Turkish Airlines, kde se nám nedostává odpovědi. Víte někdo, jak postupovat dále? Díky moc.

Avatar uživatele panacek
panacek
před 10 měs

Asi jako posledni moznost mne napada reklamovat platbu u karetni spolecnosti za nedodane sluzby.

Avatar uživatele
Radim
před 10 měs

Dobrý den,

měl bych velice specifický dotaz, přičemž si nejsem jistý, jestli jste se s tím někdy, někdo, setkali. Očekávám, že posléze provedu tuto akci přímo přes call centrum Turkish, ale třeba se jedná o dočasnou chybu, která se může vyřešit blíže k online checkinu....

Mám objednány letenky přes Pelikána, přičemž můžu nahlížet do rezervace i přímo přes Turkish Airlines. Nicméně, když jsem se pokoušel zakoupit seats v zákaz. sekci těchto letenek na TA webovkách, tak dostávám něaký unknown error. Tak nějak si troufám tvrdit, že se jedná o problém toho rázu, že byly letenky nějakým způsobem zakoupeny přes zprostředkovatele a jejich systém si s tím není schopen poradit. Setkal se někdo již s podobným problémem týkající se Turkish Airlines zakaz. sekce a objednáním přes třetí stranu? Vím, že je to asi celkem hloupý dotaz, ale nějak jsem ni nepogooglig :)

Děkuji moc za informaci.

Radim

Avatar uživatele
Radim
před 10 měs

Tak to vypadá, že na straně TA opraveno. Minulý měsíc jsem s rezervací nehnul, přičemž teď mi to již prošlo. :) ...

Avatar uživatele Monika Schneidrová
Monika Schneidrová
před 10 měs

Zdravím , nevíte jestli funguje pobočka v Praze nebo je stále potřeba řešit letenky přes jiná call centra než v ČR?

Avatar uživatele Hekit
Hekit
před 10 měs

Nefunguje (zjišťoval jsem v lednu), seznam (některých) funkčních call center je někde v komentářích níže.

Avatar uživatele Monika Schneidrová
Monika Schneidrová
před 10 měs

Ano, děkuji za odpověď :)

Avatar uživatele
Jana Fabešová
před 10 měs

Zrovna to take resim. Z webu TA jsem to rovnez tak pochopila. Ale dotazala jsem se na prazskou pobocku a odpovedeli, ze je to podle podminek cilove destinace. Seychely test vyzaduji, CR momentalne nevyzaduje. Jana

Avatar uživatele cert
cert
před 10 měs

snad je to tak ale hlavne kdyz odletite dnes nam byl uz podruhé zrušen let

Avatar uživatele
Radim
před 10 měs

To je opravdu smůla. Jestli se nemýlím, tak jste asi vychytal situaci se sněžením v Turecku, není tak? Co vím, tak rušili spoustu letů z Istanbulu.

Avatar uživatele cert
cert
před 10 měs

Byla tam vzpoura cestujících https://youtu.be/oJX9a5SDDXc a samozrejme snih

Avatar uživatele
Jana Fabešová
před 10 měs

Aha, my mame odlet az v dubnu. To snad uz bude v pohode.

Avatar uživatele
Radim
před 10 měs

obrý den,

jestli se nemylím, tak následující informace uvedená v článku - Pozor, při letu s Turkish Airlines je vyžadován negativní PCR test, a to jak při cestě tam, tak i zpět z cílové destinace. Platí minimálně do 1.3.202 - již nebude aktuálně platná. Jestli se nemýlím, jak jsem vyčetl na oficiálních webovkách Turkish Airlines, tak se aerolinky řídí pravidly cílové destinace.

Máme právě zakoupeny letenky na Seychely, takže počítám ,pokud se nezmění do té doby pravidla pravidla, že bude stačit PCR test při cestě na Seychely, ale zpět již jen očko, jak to vyžaduje naše vláda. Pokud se mýlím a má s tím někdo aktuální zkušenosti, tak dejte, prosím, echo.

Děkuji moc.

Radim

Avatar uživatele cert
cert
před 10 měs

S timhle pocitam letime dom 12.2. A na Seychely s antigenem po prodelani nemoci

Avatar uživatele
Radim
před 10 měs

Jaká je situace na ostrovech? Vše bez problému? :)

Jinak přeji hezkou dovolenou.

Avatar uživatele cert
cert
před 10 měs

Zatim jenom La Digue trochu tady blbnou s rouskama i venku a na kolech ale jinak v pohode

Avatar uživatele cert
cert
před 10 měs

Na Mahe to je trochu horsi

Avatar uživatele
Radim
před 10 měs

Hrotí to co se týče restrikcí? Tak v tom případě doufám, že v květnu už bude lépe.

Avatar uživatele cert
cert
před 12 měs

Výběr sedadel

dle dnešního infa SA sedadla jdou rezervovat až při online check-inu. Tady se řešilo několikrát že to jde 100dní před odletem. Jak to tedy je?

Avatar uživatele
cali
před 12 měs

Už skoro rok to platí takto https://www.turkishairlines.com/...onditions/

Avatar uživatele cert
cert
před 12 měs

díky

Avatar uživatele ivva
ivva
před rokem

Ahoj, prosím o radu. Máme letenky Praha-Istan.-Male a zpět. Při zpátečním letu nám TK posunula návazný let z Ist. do Prahy o dva dny později, ve stejný čas - ráno 8.30. Máme nárok na hotel, když vím, že v ten původní odletový den je ještě jeden spoj odpoledne, na který se stále letenky nabízí? Kancelář v Praze nereaguje na telefonáty ani maily. Díky moc předem.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

V Praze už kancelář nefunguje. Musíte volat jinam. Nedávno jsem něco řešil, posílal jsem emaily na veřejný email a nic. Takže jen volat.

Avatar uživatele
cali
před rokem

Zkusit Twitter, tam celkem rychle odpovídají, ale já si myslím, že tady nárok není...

Avatar uživatele pokus
pokus
před rokem

Pokud se vám nabízený let nehodí, tak jim navrhněte, let, který chcete. Telefony kanceláří které fungují jsem ve vlákně uvedla

Avatar uživatele pokus
pokus
před rokem

Zrušili mi let a změna nešla udělat přes internet. Měnila jsem to přes call centrum, ale udělali chybu a zrušili mi jeden let zpět, cestu tam nechali u jedné ze tří letenek. Řešila jsem to měsíc, přes call centrum to nešlo vyřešit, jediná možnost feedback - neustále otravovat. Navrhovali mi lety zrušit, ale cena se zvýšila dvojnásobně. Nakonec všechny 3 letenky vydali znova pod různými kódy a čísly. Kanceláře Praha, Vídeň nefungují. Poslali mi telefon na fungující call centra. Třeba to někomu pomůže. Hlavně neztrácet naději, snaží se problémy řešit.

Turkey : +90 212 444 0 THY (849)

From Abroad : +90 850 333 0 849

Germany : +49 69 86 799 849

USA : 1800 874 8875

France : 0825 800 902

England : 0844 800 6666

Avatar uživatele Hekit
Hekit
před 11 měs

Díky za tohle info, ušetřilo mi to spoustu zbytečnýho snažení. Infolinka naprosto v pohodě, TK mi posunuli let a bylo to dost naprd, týpek sice bojoval s daty a časy, ale nakonec mi dal místo celý noci slušnej přestup v IST a dokonce změnil Vídeň na Prahu.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Zdravím, funguje ještě pražská kancelář ? Volám, volám a nic.

fridgy
před rokem

Ahoj, nemáte někdo aktuální zkušenot s hotelem zdarma na přestupu? mám 12hod 40min na MLE. Jaké hotely aktuálně dávají a má každý pasažér nárok na svůj pokoj?

Díky! :)

fridgy
před rokem

to jsem samozřejmě četl a hledal všude než jsem sem napsal, ale osobní zkušenosti a hotel/pokoje které dávají jsem nikde nenašel. Tak mě zajímala osobní zkušenost.

Ale i tak děkuji moc za tvojí reakci :)

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Tak buď jsi blbej, nebo neumíš číst...

...Turkish Airlines will select the hotel accommodating passengers...

fridgy
před rokem

wtf, nemusíš bejt hned toxickej :D to je totiž sice hezký, ale právě proto se ptám jaký hotely většinou vybíraj ne? věřím, že se tu najde někdo kdo s nima měl hotel několikrát a dá mi vědět. To stejný s mou druhou otázkou :) většinou jsou aktuální zkušenosti víc než nějaký článek na webu aerolinky.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Tak opravdu blbej. Kolik lidí si myslíš, že má teď v době Covidu aktuální zkušenost s ubytováním v Istanbulu při přestupu? No čekej, určitě se někdo ozve.

fridgy
před rokem

:DDD ježiš, pro blbce každej blbec, běž si léčit svoje mindráky a už radši nic nepiš :D

Avatar uživatele eremi
eremi
před rokem

Asi tak,pokud ma někdo zkušenost (osobne jsem využil nekolikrat), tak všechno na starém letišti, ted budou hotely určitě jiné a zkušenost z poslední doby bude mít minimum lidi.

Jinak co mám zkusenost já, tak C 5 hvezda , Y 4 hvezda , každý pasažér svůj pokoj, pokud nechcete sdílet. Vzhledem k tomu, co teď předvádí TK, tak bych se vůbec nedivil, kdyby tohle taky osekali.

Avatar uživatele
Helena
před 2 lety

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo z Vás neví, kde bych nalezla podmínky storna? Zaplatila jsem si k letence příplatek za možnost storna a nyní ze zdravotních důvodů potřebuji letenku opravdu zrušit, ale nikde k tomu nemohu nalézt informace :-( Byla bych vám vděčná za radu, děkuji...

Avatar uživatele
tomas
před 3 lety

potrebuju nekoho kdo zkousel refundaci brezen/duben 2020. nechtej mi dat peníze.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Nikdo nechce. Všichni dávaj voucher.

Avatar uživatele
Lenka
před 2 lety

Zrušený let 20.4. Saigon-Praha, taky nechtějí vrátit peníze, pořád dokola mi nabízejí cestovní šeky nebo míle.

divan
před 2 lety

Zkuste požádat banku o chargeback, zkuste stížnost u ESC https://evropskyspotrebitel.cz/p...stiznosti/ a/nebo u UCL https://www.caa.cz/dokumenty/for...stiznosti/ - třeba někde uspějete.

Načíst všechny komentáře