Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Turkish Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Turkish Airlines

Letecká společnost Turkish Airlines se řadí k nejlepším aerolinkám, které lze při odletech z Prahy využít. Již po páté v řadě byly vyhodnoceny jako nejlepší evropské aerolinky v hodnocení SKYTRAX.

Svou základnu provozují na istanbulském letišti Atatürk, ze kterého létají až třikrát denně do Prahy. Turkish airlines je členem aliance Star Alliance.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Letenky

Levné letenky s Turkish airlines zakoupíte ve všech rezervačních systémech, nejlépe 2–4 měsíce před odletem.

Letenky bývají v poměru cena – kvalita velmi výhodné. Při cenách 12.000–14.000 Kč za zpáteční let do jihovýchodní Asie mnohdy předbíhají své konkurenty, avšak takové cenové nabídky se zpravidla objevují jen několikrát do roka.

Příklad cen, kdy jsou letenky výhodné:

 • Praha – Istanbul za 3.000 Kč,
 • Praha – Srí Lanka za 12.500 Kč,
 • Praha – Bangkok za 13.000 Kč,
 • Praha – Kuala Lumpur za 13.000 Kč,
 • Praha – New York za 13.000 Kč.

Levnější letenky nabízí Ukraine International Airlines a flydubai. Obě aerolinky jsou o kategorii horší, proto v případě několika set korunového rozdílu si raději připlaťte.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla může každý cestující přepravovat v počtu 2 kusů. První je omezeno váhou 8 kg a rozměry 55 x 40 x 23 cm a druhé menší v podobě brašny, kabelky, foťáku či notebooku.

Odbavená zavazadla jsou standardně omezena váhovým konceptem bez ohledu na to, kolik zavazadel ve skutečnosti máte. Standardně nesmí váha překročit 23 kg na osobu, na některých trasách jsou povoleny dva kusy. Konkrétní výši limitu naleznete u jednotlivé letenky během rezervace.

Odbavení

Check-in na letišti je bezplatný a přepážky se otevírají 2 hodiny a zavírají 45 minut před plánovaným odletem.

Online odbavení je dostupné nejdříve 24 hodin a nejpozději 90 minut před odletem. Během odbavení přes internet máte možnost si zvolit zavazadla na všech vašich letech.

Přestup

Během přestupu v Istanbulu delším jak 5 hodin si vyzvedněte voucher na občerstvení v letištních restauracích. Vydává se u Care Pointu vedle odletové brány 215.

Cestující, kteří v Istanbulu trasnferují mezi lety Turkish Airlines a oba je mají na jedné letence, mají nárok na hotel zdarma při přestupu. Splnit musí následující podmínky:

 • Mezi lety musí být více než 10 hodin,
 • mezi lety nesmí být dřívější existující spojení.

Turkish Airlines také pro přestupující cestující nabízí prohlídku Istanbulu zdarma.

Zájemci o tuto službu musí na letišti kontaktovat přepážku "Turkish Airlines Hotel Desk". Cestující musí splnit několik podmínek:

 • Zájemce musí cestovat na mezinárodních linkách s přestupem v Istanbulu, které musí mít na jedné letence, například Praha – Istanbul – Hong Kong,
 • Přestup nesmí být delší než 24 hodin,
 • Doby prohlídek se pohybují od 2,5 až do 6 hodin,
 • Veškeré informace nalezneme na webu Tour Istanbul.

Služby během letu

Občerstvení v podobě teplého chodu je podáváno na všech letech i z Prahy. Na výběr bývá ze 2–3 dostupných variant a k dispozici je také neomezený přísun nealkoholických i alkoholických nápojů.

Palubní zábavní systém patří k těm lepším. Nabídne nové filmy, hudební alba i několik zajímavých seriálů.

45 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat, jestli když si nepřiplatíme za místa v letadle, jak velká je šance, že nebudeme sedět vedle sebe? Příplatek za sedadla je dohromady 10 tis. a tím pádem letenka už není tak výhodná.

Děkuji za odpověď.

před 12 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Velká.

před 12 dny
Avatar uživatele vlasta
vlasta

Když jsme se odbavovali ve Vídni nebo Istanbulu,tak jsme se zeptali,jestli nám dají sedadla vedle sebe(byli jsme tři) a nebyl to žádný problém.Vyhověli.Ale je pravda,že nebylo plné letadlo...

před 12 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, při online odbavení 24 hodin před odletem si místa můžete vybrat zdarma. A tam je šance, že už žádná místa vedle sebe nebudou, prakticky rovna nule.

Přidat odpověď
před 12 dny

Dobrý den,

chtěl bych se prosím zeptat, jestli se dá stihnout přestup v Istabulu, když je rozestup mezi lety pouze 1 hodina 10 minut. Z istanbulu letíme dále do Thajska taky s TA. Děkuji za odpověď.

Děkuji.

před 12 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, dá, pokud to Turkish Airlines nabízejí na jedné letence ;)

před 12 dny
Avatar uživatele vlasta
vlasta

Jestli to máš na jedné letence,tak je to garantovanej přestup.Eventuálně tě posadí na další letadlo.

před 12 dny

Díky, ještě bych se chtěl prosím zeptat, jestli když to mám na jedné letence, tak se nemusím starat o zavazadla a letí až do cílové destinace?

před 11 dny
Kryštof Hájek

Ano, zavazadla přeloží sami, starat se o ně nemusíte.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý den, nevíte jak je to při ztrátě zavazadel? Z Prahy mělo letadlo zpoždění a tím pádem se nestihl let s přestupem v Istanbulu do Phuketu. Našlo se jiné spojení, jinou cestou...ale již3 dny zavazadla stále nejsou k nalezení...na koho se obrátit? Poradíte Díky

Odpovědět
před 13 dny

Dobry den, mohu si vzit do prirucniho zavazadla s Turkish cokoladovou tycinku,namazany chleb a obed-maso s ryzi? A pribor. Nebo mi to vyhazou?

před 14 dny
cali

Můžeš, ale proč? Zrovna TK mají jídlo úplně v pohodě, co do množství i kvality.

před 14 dny
Avatar uživatele vlasta
vlasta

Jídlo mít můžeš.Příbor leda plastový.Já si vozím plastovou vidličko-lžičku a bez problémů.Jinak s TK jsem za poslední rok letěl dvakrát a jídlo bylo v ceně letenky(VIE-IST).

Přidat odpověď
před 14 dny

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda-li nemáte zkušenosti s prohozením křestního jména a příjmení na letence. Na internetu jsem se dozvěděla, že turkish airlines jméno nemění a problém by s odletem být neměl. Nicméně bych se chtěla zeptat zdali nemáte někdo čerstvé zkušenosti. Letím do Gruzie s přestupem v Istanbulu.

Mnohokrát děkuji za veškeré informace

před 16 dny
David Eiselt

Dobrý den, vůbec to neřešte :)

Přidat odpověď
před 16 dny

Dobrý den, prosím, pokud máme přestup v Istanbulu 23 hodin, noc budeme trávit v hotelu, lety Biškek - Istanbul a Istanbul - Praha v jedné letence, je nutné si po příletu vyzvedávat kufry a druhý den jít znovu na check-in? Nebo i v takto dlouhém přestupu obavujete do cílové destinace? Děkuji.

před 20 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, "my" jsme jen cestovatelský web, který poskytuje a radí, takže oficiální informaci nepodám ;) Nicméně u takhle dlouhých přestupů bývá pravidlem, že si zavazadlo vyzvednete a druhý den opět odbavíte. Každopádně je to podle mě i lepší varianta, osobně bych byl docela nerad, aby se můj kufr válel celý den někde v útrobách letiště...

před 20 dny

Dobrý den,

naše zkušenost je taková, že záleží na Vás jak se rozhodnete s kufry naložit. V Praze na check-in se Vás budou ptát, zda si chcete kufry vyzvednout nebo ne. My jsme je vždy nechali do druhého dne na letišti abychom je nemuseli tahat sebou a do příručního batůžku jsme si sbalili věci potřebné na hotel. Nikdy se nám nic neztratilo a kufry vždy dorazily s námi. Přejeme hodně štěstí a šťastný let.

Přidat odpověď
před 14 dny

Zdravim,

poletím uplně poprvé a rovnou Pha-IST-zanzibar , na co si případně dát pozor a co mě čeká v letadle za občerstvení atd.

díky moc za reakce

Odpovědět
před 24 dny

Chtěl bych cestovat z Prahy do AlmyAty s rozmontovaným jízdním kolem. Mohu ho mít jako zavazadlo? Váhově bych se vešel , ale nevím jak rozměrově.?

před 28 dny
Nadezhda Konstantinovna Krupskaya

No a co ho změřit?

Přidat odpověď
před 28 dny

Dobrý den

Prosím prosim muzete mi poradit,jestli chapu dobre ze muzu mit 2× 23 kilo zavazadla + 8 kg prirucni? ?

Mam let do USA pres Instambul .

Děkuji

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, povolené limity musíte mít vyznačeny na letence, ale ano, na trasách do USA Turkish Airlines většinou povolují 2 odbavená zavazadla do 23 kg na osobu + příruční.

Dobrý den,

je opravdu 100%,že když máme asi 14 hodin přestup a budeme na přepážce ´Hotel Desk´žádat hotel,tak nás ubytují?Jde mi o to,že cestujeme poprvé s Turkish-s touto společností nemám zkušenosti-,se třemi dětmi a přiletíme ve 23.00.Nerada bych tam něco takového řešila v tuhle noční hodinu,nebo abychom řešili sami ubytování.Děkuji moc.

Praha-Istambul-Atlanta

před měs
cali

Pokud neletí dřívější spoj, což do Atlanty nepředpokládám, tak ano. A dycinky Istanbul:-)

před měs

Děkuji za odpověd´,jinak bychom si raději rezervovali hotel sami.

před měs

Opravdu to tak je. Využil jsem to dvakrát.... ale jen upozornění. Pokud přiletíte okoli 23 hod na hotel se dostanete tak okoli 2 hodiny.

Chvili trva nez se dostanete k Hotel desk, tam to trva klidne 30-50 minut, pak se cekalo na autobus.. cesta na hotel, ubytovani....

Jednou jsme měli 5* hotel az v centru Ist....

Je to super sluzba, ale deti muzou byt dost unavené..

Dobrý den,

letím 13.6. z Prahy přes istanbulské letište Atatürk doBostonu, oba lety jsou se společností Turkish Airlines.

Chtěla bych se zeptat zda stihnu přestoupit na letadlo do Bostonu, když mám dobu mezipřistání pouze 1,30 hod. Případně co je pravdy na tom, že si notebook a veškerou elektroniku nesmím vzít s sebou na palubu a musím ji mít v mém hlavním kufru?

S tím počítám, že mi ho v Praze odbaví a vyzvednu si jej až v Bostonu a v Istanbulu jej nemusím vyzvedávat a znovu odbavovat je to tak?

Koupila jsem si letenky přes Pelikán a při výběru sedadel přes oficiální stránku TA po mě chtěli připlatit za výběr sedadel, je to standardní postup? nebo když jej nezaplatím tam mi zdarma přiřadí kterékoliv volné sedadlo?

Děkuji moc za odpověď.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, přestup stihnete a i kdyby ne, Turkish Airlines se o vás musí postarat (náhradní let, případně hotel a strava zadarmo, stejně jako finanční kompenzace).

Ano, kufr odbavíte v Praze a vyzvednete v Bostonu. Zpoplatněný výběr sedadel je dnes standardní postup. Při online check-inu na webu Turkish Airlines 24 hodin před odletem si je ale můžete vybrat zadarmo.

před 2 měs

Turkish Airlines přijímají 100 dní před odletem rezervace na sedadla zdarma. Zajistí přímo agentura, která vám prodala letenky, případně zkuste zavolat na české zastoupení TA v Praze. Vyzkoušeno, funguje.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý deň

Letím 18 augusta z Viedne do Istanbulu TK 1888 a odtiaľ Turkish Airlines TK 170 do Saigonu letel niekto konkrétne týmto letom? Je na palube zábavný systém v sedadlách niekde som čítal dvd na vyžiadanie

před 3 měs
Avatar uživatele DimikUK
DimikUK

Podle seatguru:

TK1888=A321 takze muse bejt s IFE ci ne

TK170=A333 s IFE

Přidat odpověď
před 3 měs

Prosím poraďte.Při letu do USA máme na letišti v Istambulu Ataturk čekací dobu na další let 14h.Chtěli by jsme přespat přímo na letišti.Kde a jak zařídit ubytování zdarma.Děkuji

před 3 měs
David Eiselt

Tak přímo na letišti se spí na lavičkách. Vy zřejmě chcete spát v hotelu díky nabídce Turkish Airlines a v takovém případě je vše uvedeno výše v textu, kapitola Přestup. Lze zažádat o rezervaci předem skrze vašeho prodejce letenek, alternativně si zařídit hotel individuálně, pokud byste na něj neměli nárok.

Přidat odpověď
před 3 měs

Mám dotaz. Koupil jsem si nový kufr. Budu tedy mít tedy 2 na cestě z Bangkoku do Prahy. Nebudu mít problém při odbavení? Karel

před 3 měs
cali

Karle, ty ne...

Přidat odpověď
před 3 měs

Přátelé, poradíte mi prosím,než koupím letenku? Letíme Malaga - Hurghada. V Istanbulu je přestup 1 hodina. Let ke komplet Turkish tzn z Malagy do Hurghady. Když koupím let komplet na jedné letence,jak je to s přestupem? Stihneme to? Moc díky za info. Nevím totiž,jak to má Turkish s navazujícími lety a jestli prostě počítají s tou hodinou a čekají . Radek

Odpovědět
před 4 měs

Mám velkou prosbu, v lonském roce jsme letěli s Turkish airlines do Jakarty a zpět a přes všechnu mou snahu, si nemohu zpětně načíst ani reklamovat chybějící míle. Jsem registrována ale bohužel nelze. Kupovali jsme letenky z Letušky a letos letíme s nimi na podzim znovu. Poradí mi prosím někdo? Děkuji mnohokrát. Renáta

před 4 měs
David Eiselt

Zadat číslo programu při check-inu :) zpětně to už asi nepůjde, neb uplynula dlouhá doba.

před 4 měs
cali

Míle za lety v 8/2017 byly minulý týden připsány.

The start date of your membership does not affect your Miles earnings. You can earn Miles on any flights you have taken in the last 12 months.

před 4 měs

já jsem se loni na podzim zaregistroval do Miles & Smiles a chtěl jsem si tam zpětně přidat lety, které jsem proletěl na jaře. měl jsem čísla letenek, čísla letů, data a když jsem TK napsal na podporu odepsali mi, že jestli chci zpětně přidat lety, musím jim poslat naskenované boarding pasy, ty jsem samozřejmě dávno vyhodil. takže z toho nic nebylo.

Přidat odpověď
před 4 měs
cali

Všechno to máš popsáno v povídání o Turkish, případně https://www.turkishairlines.com/...:40-134002

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

mám dotaz ohledně ´hotelu zdarma při přestupu´

Letíme Praha -Atlanta s několikahodinovým mezipřistáním v Istambulu.Kde se máme informovat na hotel?

Děkuji,hezký večer.

před 5 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Několik hodin nebo min. 10 h., což je podmínkou?

před 5 měs
David Eiselt

„Hotel Desk“ jak už názvem napovídá...

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu