Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

TK operují BKK myslim třikrát za den, vždy s A330 a maji tam dost místa na nohy. Servis s TK je v pohodě. Já bych prefeloval TK i kvůli možnosti sedět po dvou u okna.

U TK je potřeba dávat pozor na některá letadla, která mají velmi málo místa na nohy, BKK se to aktuálně natýká

0 Citovat

Verzi letadla nikdo dopředu nepozná. TK má 4 verze A332, takže je to loterie.

0 Citovat

A taky je u TK potřeba dávat pozor na "okružní" lety s techstopem, jako  např. IST-SGN-HAN-IST nebo podobná kombinace Kuby a Venezuely. Na to jsou experti. Většinou se čeká v letadle (během toho proběhne úklid, kuřáky nepustí ani na cigáro) a let to natáhne klidně o 4 hodiny. 

0 Citovat

Podobně třeba Sri Lanka se zastávkou na Maledivách. 

0 Citovat

Anebo z IST směr Panama City via Bogota

0 Citovat

Zrovna to mezipřistání na Maledivách bylo pro mě jedině pozitivní. Aspoň jsem si je prohlédl z výšky viz foto, což bylo pro mě asi i zajímavější než být tam v nějakém resortu. A bylo díky tomu ještě jedno jídlo navíc. Letadlo stálo na letišti asi hodinu a trasa se moc neprodloužila.


cimg1234.jpg

0 Citovat

Z Bogoty přes Panamu jsem to absolvoval minulý měsíc. 17 hodin čistého času v letadle. Velký zlo. + jako bonus nepřičteny míle do Miles&More, příšerný servis, sardinkoidní seating a jako třešnička nový istanbulský letiště. Hezký to popsal Cocik ve svém posledním videu (od 49:15) https://www.youtube.com/watch?v=XiOj9ZwKMd8

0 Citovat

TK docela často stejně mění nasazené letadlo, takže je to taková loterie :-) ale přes ty Maledivy by se mi líbilo, když jsem letěl do Karibiku s KLM na Arubu přes Curacao, tak jsem si hezky  prohlédl takových hezkých odstínů moře, fakt to stálo za to

0 Citovat

dnes som objednaval z milessmiles shopu a postovne oproti minulemu roku je free

som zvedavy ci mi ponozkovy darcek pride :)

0 Citovat

Turci mají teď akci -40%

Ticketing period January 13-14-15, 2021 Travel period April 1, 2021 – December 31, 2021
0 Citovat

platí i pro lety v byznysu, ale pod 1000E (EU-Asie) se to stlačit nedá + positioning. Stopovery zdarma

0 Citovat

https://www.fly4free.com/flight-...-airlines/

https://www.fly4free.com/flight-...l-turkish/

0 Citovat

Hlavně tento rok je Asie úplně zabita,budou v tom jen ležet peníze do 2022.

0 Citovat

Pro fajnšmejkry: Každý pátek odpoledne poslední tři týdny přilétá do Prahy na TK1769 A330 (kdyby mi to nešlo na přistání s hlasitým řevem nad barákem, ani bych si toho nevšiml). Tak kdyby se někomu stýskalo po wide-body, otočka do Istanbulu vyjde levněji než do Dauha nebo Dubaje (ale ceny jsem upřímně nezkoumal … ) …

0 Citovat

Zdarec, nemáte někdo teď čerstvou zkušenost s rebookingem kvůli podstatným změnám  odletů (+ 2 dny) u TK, jestli je možné trochu šachovat z místem odletu, nebo je to úplně zapykaný...

Dík

0 Citovat

@norbic  ano, mění místa odletu i destinace v rámci zóny, ale chce to trochu "pushnout"

1 Citovat

Super. Zrovna řešíme něco podobného. Projde i vytvoření open-jaw?

Rádi bychom z IST-HAN-IST vytvořili IST-HAN / Denpasar-IST.

0 Citovat

Nebyl problém změnit Prahu na Vídeň.

0 Citovat

Tak TK nám bude létat od začátku března z Istanbulu do Katovic. Skvělá zpráva a zároveň s ní super ceny do některých destinací v aktuálním promu. 

Třeba Maskat s využitím volna během Velikonoc, 6100 Kč

SAE - AUH, DXB; Katar - DOH; Írán - IKA ve stejné cenové relaci.

Základní tarif včetně odbavené bagáže 25 kg. 

5 Citovat

Díky, koupena Doha, za ty prachy se to fakt vyplatí.

0 Citovat

Nemá prosím někdo nějaké volné míle, které nevyužije a byl by ochotný poslat nebo vystavit bonusovku?

Jen pro upřesnění, tak TK za poslední roky dost zpřísnili podmínky. Pro převod musí mít příjemce i odesílatel v posledních 2 letech jeden uskutečněný let. První bonusovka musí být na své jméno nebo je třeba navštívit nejbližší kancelář (některým to však jde).

0 Citovat

Zrovna se chystám koupi letenky z Katowic do Cancunu a když zadám jednoho cestujícího, tak mi to ukazuje asi o 1 600 Kč/osobu méně, než když zadám 2 osoby. Přitom tam není uvedeno, že by se jednalo o poslední letenku v této ceně. Mám jít do rizika a koupit to na 2x? Máte podobnou zkušenost?

 

0 Citovat

Mám a už bych to neudělala. Sice ne s Turkish, tam se mi to ještě nestalo, ale u jiných společností řeším tento problém dost často. Naposledy jsem takto koupila lety s BA. My lítáme 4 a cena pro 4 byla výrazně vyšší něž pro 3+1, tak jsem to riskla. Nakonec mi BA jeden segment zrušila a já se děsila, jestli to bude platit pro všechny. Platilo, ale náhradní let a kompenzace jsem musela řešit nadvakrát a jen zázrakem jsem zajistila pro nás všechny náhradní let dokupy, hrozilo, že nás rozdělí.

0 Citovat

Roman _14 napsal(a):

Zrovna se chystám koupi letenky z Katowic do Cancunu a když zadám jednoho cestujícího, tak mi to ukazuje asi o 1 600 Kč/osobu méně, než když zadám 2 osoby. Přitom tam není uvedeno, že by se jednalo o poslední letenku v této ceně. Mám jít do rizika a koupit to na 2x? Máte podobnou zkušenost?

 

Na jaké konkrétní termíny? prakticky 100% je to tím, že na některém letu je v daném tarifu volné už jen jedno místo. Vyzkoušel jsem ted namátkové nějaké náhodné termíny a cena letenky pro dva byla přesným dvojnásobkem.

0 Citovat

Pavle, souhlasím, já jsem si taky myslela, že je to tak, jak píšete, ale není to 100%, vážně se mi už několikrát stalo, že při více lidech byla jiná cena. A nebylo to vyprodáním tarifu, protože jsem koupila třeba ty 3 letenky za dobrou cenu, 4 za tu cenu nešly, takže jsem čekala, že když budu kupovat tu čtvrtou, tak bude dražší (že prostě už měli v daném tarifu jen 3 kusy), ale ne, tu čtvrtou jsem taky koupila levně ve stejném tarifu, takže proč mi to čtyři dohromady nabízelo dráž je mi záhadou.

Teď se mi to mimochodem stalo znovu. Potřebovala jsem 3 letenky. Jedna nebo dvě dobrá cena, tři vyšší. Samostatně 2+1 opět levné. Takže věřím, že to Romanovi takhle "blbne".

0